POMOC DE MINIMIS - podatek od nieruchomości.

Pytanie:

Właścicielami gruntu są dwie osoby (dwoje przedsiębiorców prowadzących nie zależnie od siebie jednoosobowe działalności gospodarcze). Razem zwrócili się o zwolnienie budynku z podatku, od nieruchomości przedstawiając wspólne oświadczenie iż nowy budynek powstał ze środków jednego z przedsiębiorcy i on prowadzi tam działalność. Czy przedsiębiorca będący właścicielem gruntu ale nie prowadzącym w budynku działalności powinien składać zaświadczenia o uzyskanej pomocy DE MINIMIS i otrzymać takie zaświadczenie przy zwolnieniu itd., Czy ma być traktowany jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej?

Masz inne pytanie do prawnika?

31.1.2014

Zespół<br />e-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: POMOC DE MINIMIS - podatek od nieruchomości.

Analizując treść art. 3 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 2 ust. 1 pkt 3 oraz art. 1a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych należy stwierdzić, że przedsiębiorca będący właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej jest podatnikiem podatku od nieruchomości, nawet w przypadku, jeżeli nieruchomości tej nie wykorzystuje w ramach prowadzonej przez siebie działalności gopodarczej. W konsekwencji zwolnienie z obowiązku zapłaty podatku od nieruchomości stanowić będzie dla niego pomoc DE MINIMIS.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Podatek od Budynku usługowego

13.11.2018 przez: simonnn