Pozbawienie władzy rodzicielskiej a kontakty z dzieckiem

Pytanie:

Czy pozbawienie władzy rodzicielskiej eliminuje również prawo do kontaktów z dzieckiem?

Masz inne pytanie do prawnika?

2.5.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Pozbawienie władzy rodzicielskiej a kontakty z dzieckiem

należy zauważyć, że pozbawienie władzy rodzicielskiej nie powoduje zerwania wszelkich więzów między rodzicami a dziećmi, w szczególności rodzice nie tracą prawa do osobistej styczności z dzieckiem, ponieważ prawo to nie jest elementem władzy rodzicielskiej, chyba że sąd opiekuńczy zakaże osobistej styczności z dzieckiem . Poza tym w dalszym ciągu istnieje obowiązek alimentacyjny rodziców względem dzieci (art. 128 KRO), a także nie zmieniają się reguły dziedziczenia i nie ustają więzy wynikające ze stosunku pokrewieństwa.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

skuteczny adwokat prawo rodzinne ŁÓDŹ!!

15.8.2021 przez: arturro75

Dobry adwokat KRAKÓW

20.2.2020 przez: izabela_w

Partnerka krzyczy i zaczyna bic dziecko

23.7.2019 przez: mati13524