Przeprowadzanie przeglądu gaśnic

Pytanie:

W trakcie kontroli terminu przeglądu gaśnic przeciwpożarowych w budynku użyteczności publicznej kontrolujący zarzucił mi, że przeglądy gaśnic w takich obiektach powinny być przeprowadzane w okresach 6-miesięcznych, a nie jak w moim przypadku co 12 miesięcy. Czy w związku z tym są jeszcze jakieś odrębne przepisy oprócz Rozporządzenia MSWiA z dnia 16.06.2003 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów i terenów?

Masz inne pytanie do prawnika?

18.11.2004

Zespół<br />e-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Przeprowadzanie przeglądu gaśnic

Problem ochrony przeciwpożarowej reguluje także ustawa o ochronie przeciwpożarowej (Dz.U.2002.147.1229). Określa ona do jakich organów należą zadania w zakresie ochrony przeciwpożarowej i jednostki tej ochrony, uprawnienia strażaków, finansowanie, obowiązkach właściciela lub innej osoby (art. 3-5, 30 przytoczonej ustawy). Zgodnie z rozporządzeniem o ochronie przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów częstotliwość dokonywania przeglądów gaśnic określają zasady określone w Polski Normach, dotyczących danego urządzenia, dokumentacja techniczno-ruchowa i instrukcja obsługi. W każdym razie jednak przegląd powinien być zrobiony przynajmniej raz na rok. Przepisy rozporządzenia nie różnicują terminów przeglądu ze względu na fakt, że obiekt jest budynkiem użyteczności publicznej.


Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Pozbawienie dachu nad głową.

3.7.2018 przez: 1996ola

mandat za brak biletu w tramwaju

16.4.2018 przez: gregory3335