Forum prawne (strona 141)

Jak obniżyć podatek do usług?

Dzień dobry.
Mam takie pytanie.
Prowadzę zajęcia ruchowe w domu kultury. Moja umowa z domem kultury wygląda następująco:

1. Uczniowie płacą za moje zajęcia domówi kultury
2. Od tej kwoty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.21 16:58:44

Rozwiązanie umowy z Pure Promenada

W styczniu napisałam maila z rozwiazaniem umowy do Pure Promenada, nastepnie napisałam maila z prosba o wycofanie tego rozwiazania. Po jakims czasie poszłam na silownie i na recpecji dowiedzialam sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.21 16:7:25

Wysyłka za pobraniem

Witam. Mam problem z zamówieniem z pewnego sklepu internetowego. Zamówiłem towar na kwotę 1000zł za pobraniem, kurier (pocztex) dostarczył mi towar, ale bez kwoty pobrania. Na ten towar mam fakturę, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.21 10:58:2

Po śmierci matki ojciec czy ojczym?

Witam,

Jestem w podobnej sytuacji, ojciec dziecka widuje je sporadycznie, uznał ojcostwo, ale nie chciał zakładać rodziny. Boję się że po mojej śmierci wywiezienie gdzieś dziecko. Czy moi rodzice ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.21 7:46:31

Lokaly serwis informacyjny

Witam, mam pytanie odnośnie założenia lokalnego serwisu informacyjnego. Serwis skupiałby się na kulturze danego miasta. Mam w związku z tym kilka wątpliwości i pytań. Czy zakładając taki serwis ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.20 20:35:47

Umowa wyporzyczalni Samochodów.

Witam.
Mam problem, miałem kolezję samochodową z winy sprawcy, zgłosiłem do ubezpieczalni że chcę naprawe samochodu bez gotówkowo, czyli samochód oddaję do serwisu. Po prosiłem o samochód ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.20 18:26:33

Spłata poprzedniego lokatora

Witam, mam pytanie jak według prawa wygląda taka sytuacja:

W domu który jest własnością mamy było niezagospodarowane piętro. Jej syn wraz z małżonką wyremontowali sobie górę za pozwoleniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.20 18:5:57

poszukuję prawnika do ustalenia opieki nad dziećmi

Witam,
moja Siostra poszukuje skutecznego prawnika, jej były mąż obcokrajowiec wytoczył jej sprawę o zabranie opieki nad 2 dzieci, powołując się na jakichś świadków których nikt z naszej rodziny ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.3.20 17:20:24

Zakup kradzionego telefonu - zwrot kosztów

Witam,
W czerwcu 2016r kupiłem w jednym ze sklepów w Krakowie - nowy,fabrycznie zapakowany telefon Samsung S7 Edge.
2 tygodnie temu zadzwoniła Pani z Policji żeby stawić się na komendzie w formie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.20 15:49:21

Rzekomy pościg i nie zatrzymanie się do kontroli

Witam
Czy funkcjonariusze Straży Miejskiej/Gminnej mogą zatrzymać kierowcę w pościgu jeśli ten kierowca nie zatrzymał się im wcześniej do kontroli drogowej ?
Gdzie jest uregulowane w przepisach, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.20 12:40:51

Dokonałem przelewu, nie otrzymałem przedmiotu

Tak, iść na policję i zgłosić przestępstwo. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2017.3.20 11:15:11

Wystawianei FV na moją firmę bez mojej wiedzy

Pani Bożeno, przede wszystkim nie radzić sobie samemu, bo złymi decyzjami można sobie tylko zaszkodzić. Ja z tego forum trafiłam na bardzo dobrego prawnika Adama Janusa, proszę do niego zadzwonić, ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2017.3.20 11:14:25

Smierc ojca

Witam. Chcialbym sie dowiedziec czy przysluguje mi jakies swiadczenie za smierc mojego ojca.Tata byl ubezpieczony przez urzad pracy,teraz zostalem z Matka ,siostrami i bratem ,wszyscy jestesmy pelnoletni ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.3.20 9:34:47

Dożywotni lokatorzy

Mam wielką prośbę o pomoc. Moja ciocia wraz z mężem przepisali na siebie dom. W umowie zawarli że jej ojciec i brat mają dożywotnio mieszkać w tym domu w określonych pokojach. Ciocia niedawno ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.20 2:20:17

2017.3.19 21:32:45

Wypowiedzenie umowy z żądaniem zwrotu środków za opłacone faktury

Jakiś czas temu podpisałem umowę z pewną firmą, na wykonanie strony internetowej, która niestety nie wywiązała się z umowy i nie ma najmniejszego zamiaru się wywiązać, w związku z czym zamierzam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.19 20:44:36

nowa praca i nowe L4 - pomocy.


Witam serdecznie,

Sytuacja jest następująca u poprzedniego pracodawcy byłam na L4-
50 ostatnich dni pracy (pracowałam tam 1,5 roku). Ostatni miesiąc luty byłam na wypowiedzeniu ,które sama ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.19 18:37:17

nowa praca i nowe L4 - pomocy.

Witam serdecznie,

Sytuacja jest następująca u poprzedniego pracodawcy byłam na L4-
50 ostatnich dni pracy (pracowałam tam 1,5 roku). Ostatni miesiąc luty byłam na wypowiedzeniu ,które sama ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.19 18:2:51

Niestawienie się POZWANEGO przed Sądem

Witam! MM wstawić się w sądzie ale okoliczności powodują, że nie mam takiej możliwości.
Sprawa ,, podobno'' dotyczy zamknięcia konta bankowego i uregulowanie płatności (trzy raty) po zmarłym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.19 11:36:21

remontuje dom mam 4 rodzenstwa jak bedzie wygladal podzial

Witam chcę wyremontowac dom w którym mieszkają moji rodzice w skrócie będą to nie małe koszty. Mam 4 siostry które już się dawno wyprowadziły żadna nie chce inwestowac w dom rodziców uważają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.19 11:7:39

Zakup samochodu, umowa wstępna

Witam, znalazłem ciekawy samochód w komisie. Postanowiłem że wpłacę zaliczkę i za kilka dni przyjadę po ten samochód.

Wpłaciłem więc kilka stówek, podpisaliśmy "umowę wstępną, pokwitowanie".

Na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.19 10:56:30

Studium prawne

Dobry wieczór,
Czy ogłoszenie jest nadal aktualne? Kancelaria Enta z Warszawy chętnie zaproponuje współpracę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.19 1:43:51

Wyłudzenie allegro dziwna sytuacja

Witam, dnia 28 lutego sprzedałem laptopa za 2415 zł za pośrednictwem allegro nie śledziłem wtedy mojej sprzedaży kupujący wpłacił poprzez Payu kasę zobaczyłem to dopiero po jakimś tygodniu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.3.19 1:0:26

Czy po wygaśnięciu umowy najmu okazjonalnego obowiązuje okres wypowiedzenia?

Witam, zawarlam umowe najmu okazjonalnego na czas 1 roku. Lokator dal mi wypowiedzenie po 10 miesiacach zeby podpisac za porozumieniem stron I zeby kaucje zaliczyc na poczet ostatniego czynszu. Czy to ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.3.18 23:30:45

Podział mieszkania komunalnego

Dzień dobry. Jestem świeżo po rozwodzie, wszystko załatwiliśmy polubownie i musimy z byłym mężem ustalić kwestie finansowe. Kiedy byliśmy małżeństwem dostaliśmy przydział z Urzędu Miasta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.18 20:22:5

Jak wznowić przewód sądowy w apelacyjnym? pilnie proszę o pomoc,mam 2 dni

Witam, 3 lata temu wyrzucono mnie i córkę z domu, ojciec udokumentowany przez biegłych alkoholik zatrzymał 2 synków, Na pierwszej rozprawie o zamieszkanie w zabezpieczeniu "adwokat" nie złożyła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.18 19:29:0

Firma produkująca odzież tylko i wyłącznie na zamówienie klientów prowadzi nieoficjalnie sklep

Firma produkująca odzież tylko i wyłącznie na zamówienie klientów prowadzi nieoficjalnie sklep w swojej siedzibie, w którym można kupić tzw. \'końcówki serii\' (w miejscowości gdzie mieści ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.18 18:36:12

Niezdolność do wykonywania zawodu - problem?

Po długoterminowym zwolnieniu lekarskim stwierdzono niezdolność do wykonywania zawodu, w jakim pracuję. Posiadam umowę na czas określony. Pracodawca w związku z moją niezdolnością nie chce mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.18 9:24:36

Pytanie o służebność osobistą a podatek

Witam serdecznie -mam bardzo wielki problem

W tamtym rok sprzedałam wraz z mężem gospodarstwo rolne i kupiliśmy na 2 raty nowy dom który był do wykończenia .Moja mama też w tym czasie sprzedała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.18 7:50:1

Czy toksykologia może być dowodem w sprawie sądowej

Witam,

Czy toksykologia, w której wykryto obecność zakazanych substancji w moim organizmie może być powodem do zatrzymania mnie i postawienia zarzutów? Jeśli policjanci nie znaleźli żadnych ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.3.17 17:12:20

Dostałem numer domu z ,,lokatorem"

Mało tego dziś dostałem kolejne pisma że za dwa tygodnie mają stawić się trzej świadkowie (muszą wziąć urlop aby stawić się w urzędzie).
Natomiast u mnie w domu odbędzie się (przeszukanie?)wizja ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2017.3.17 16:4:20

Wydziedziczenie

Dziecko się ze mną nie kontaktuje,nie wiem gdzie mieszka,jak mogę wydzedzczyc? ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2017.3.17 14:2:56

zachowek a darowizna

Witam

moj ojciec zmarl 3 lata temu w lutym tego roku zmarla mama ojciec ok 12 lat temu zapisal mi darowizne dom plus dzialka na ktorej stoi mam takze dwoch braci (jeden zmarl kilkanascie lat temu) ojciec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.17 13:55:21

2017.3.17 13:1:46

Co mam zrobić?

Witam serdecznie zwracając się o poradę.
Jestem w małżeństwie 27 lat , mam 2 dzieci - syna 17 i córkę 25 wraz z przyszłym zięciem i wnukiem.
Żona z którą spędziłem 27 dobrych i nie dobrych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.17 12:40:12

Umowa stażowa bez ubezpieczenia

Witam
Dostałem propozycję zatrudnienia na 3 miesięczny staż w jednej dużej polskiej firmie produkcyjnej, znanej w całej Europie Środkowej. Zaproponowali mi 2000 brutto, po odliczeniu PITu wychodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.17 9:40:42

Witam, mąż ostatnio miał pewną sytuację w pracy. Chodzi o to, że złożył wniosek o urlop. Szef

Witam, mąż ostatnio miał pewną sytuację w pracy. Chodzi o to, że złożył wniosek o urlop. Szef wyraził zgodę, podpisał się na wniosku, a na liście obecności widniał napis URLOP. Po tygodniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.17 8:27:44

Roznoszenie ulotek

Obecnie coraz rzadziej zauważa się wkładanie ulotek za wycieraczki samochodowe. Czy stosując taką formę reklamy można zostać ukaranym mandatem? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.3.16 22:25:34

Kupiłem przedmiot niezgodny z opisem.

Witam. Kupiłem na OLX pobity telefon(co nie jest dla mnie istotne ponieważ miał być na części). W opisie zostało podane że jest to oryginalny telefon, lecz po dokładnym obejrzeniu go okazało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.16 18:44:38

2017.3.16 12:35:57

Mieszkanie w dyspozycji policji

A ja mam inne pytanie norma mieszkaniowa to 7-10m co to znaczy dlaczego są "widełki" skoro nie mogę przekroczyć 7m (mam 7,14m) a jak bym miał 11m to należała by mi się dopłata? ... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2017.3.16 11:15:5

Auto z niemiec na moje dane - obowiazek zapłacenia akcyzy ?

witam
zakupilem auto w niemczech na czerwonych tablichach wiec dokumenty sa wpisane na mnie.
niestety wychodza kolosalne koszta akcyzy wzgledem tego auto zarejestruje w innym kraju.

chce wyslac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.15 20:6:48

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

mam pytanie które mnie bardzo nurtuje...
ostatnio dzwonił do mnie ojciec dzieci
który ma zasadzone alimenty ale ich nie
płaci... i dopiero od tego miesiąca będzie
wypłacał je fundusz alimentacyjny. ... Zobacz wątek

105 odpowiedzi | Strony: 1 2 3

2017.3.15 19:28:18

Przedawnienie mandatu komunikacyjnego a zatrzymanie windykacji

Witam
Dostałem pismo o zajęciu komorniczym z pracy.
Tytuł wykonawczy z 2004.02 roku czyli mandat dotyczy tamtych lat a mamy 2017 rok.
Czy on sprawa jest przedawniona?Czy mogę zatrzymać egzekucje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.15 18:34:56

Upadlosc gospodarcza

Witam.chciałbym złożyć sprawę do sądu o upadłość gospodarcza.jakie papiery powinienem mieć aby taki wniosek/pozew złożyć?mam tylko nakazy sciagalnosci przez komornika,które otrzymałem ja ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2017.3.15 15:36:27

zmiana w grafiku pracy

Witam.
Od dziś przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu choroby, pracodawca został poinformowany przeze mnie o nieobecności wczoraj. Dzisiaj została wysłana mi smsem informacja o zmianie w grafiku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.15 11:47:29

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

ncutx online pharmacy no prescription
uplacesk canadian pharmacy ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2017.3.15 0:23:51

Oskarżenie oszustwa z art. 286.1kk - pomocy!!

hej, jak to jeszcze aktualne , to polecam kontakt z adwokatem Kamilem Kalicińskim, bo on mi kiedyś pomógł, też miałem zarzut oszustwa, wszysko jest już ok ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2017.3.14 17:28:47

Usunięcie danych z bazy danych.

Czy mogę domagać się usunięcia z jakiejś bazy danych (np. katalogu stron/katalogu domen) zagregowanych danych o mojej prywatnej stronie internetowej (np. blogu) na drodze prawnej i na jakiej podstawie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2017.3.14 14:4:34

2017.3.14 12:51:50

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika