Forum prawne (strona 191)

Aplikacja radcowska -wszelkie informacje

Faktycznie, fajna ta opcja z darmowym przetestowaniem, zawsze lepiej wiedzieć za co się potem ma zapłacić. Ogólnie rzecz biorąc, wiem po sobie, że taką wiedzę nabytą dzięki nauce w formie pytań ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2015.6.16 19:55:30

Co mogę zrobić jeśli sąsiadka wylewa swoje odchody po przeciwnej stronie mojego okna?

Co mogę zrobić jeśli sąsiadka wylewa swoje odchody po przeciwnej stronie mojego okna? Zgłaszałam Straży miejskiej,ale nic się nie zmieniło .To starsza pani ale ma toaletę z której nie korzysta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.16 17:27:44

podział majątku w przypadku zdrady współmałżonka

Witam. Mam pytanie odnośnie dosyć skomplikowanej sprawy. Pokrótce nakreślę całą historię i sytuacje w jakiej się znajduję.
Moi rodzice wspólnie dorobili się działki mieszkaniowej i wybudowali ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.6.16 14:32:1

Sporządzenie testamentu i spadek

Witam,
Potrzebuję kilku informacji.

Moja babcia miała drugiego męża ,który z pierwszego małżeństwa maił 2 synów. Moja babcia po ślubie wykupiła mieszkanie na własność od ZGM-u ,ale należało ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.16 13:31:23

mandat za parkowanie od straży miejskiej

Czy mogę wiedzieć czy dostałeś jednak to wezwanie do sądu? Czy może udało Ci się potwierdzić informację, że po 90 sprawa zostaje umorzona? (Sam dostałem wezwanie jakiś tydzień temu i zastanawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.16 0:50:3

opieka czy kuratela

Może mi pomozecie w pewnej bardzo trudnej dla mnie sprawie. Otóż mój ojciec od pewnego czasu poważnie choruje, a teraz od około 3-tygodni juz zaniemógł zupełnie. Sam twierdzi ,że coraz gozej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.6.15 22:1:27

Bezpodstawne wezwanie Policji - Pomocy

Witam,pewnego dnia podczas festynu doszło do zdarzenia.
Zdarzenie to policjanta w radiowozie pijąca jak mi się wydawało piwo.
Jako prawidłowy obywatel( niepełnoletni 16 lat ) zadzwoniłem na policję ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.6.15 20:47:7

Witam wspólnie z zona wynajmujemy mieszkanie ale ona się wyprowadzila ponieważ już nie żyjemy ze

Witam wspólnie z zona wynajmujemy mieszkanie ale ona się wyprowadzila ponieważ już nie żyjemy ze sobą czy mogę zmienić umowę na siebie dodam że mamy dzieci które są ze mną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.15 17:40:47

IdeaBank - wezwanie do zapłaty

Witam serdecznie,

Moim skromnym zdaniem należy złożyć/wysłać do banku krótkie pismo informujące o tym, iż należność uległa już przedawnieniu, albowiem termin wynosił 3 lata od upływu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.15 11:28:4

wyrok w zawieszeniu

Witam serdecznie, jeżeli ktoś ma wyrok uprawomocniony 4 sprawy . Pierwsza 1 rok, 3 pozostałe po 6mc,a w zawiasach jeszcze 8 ? to czy kurator je odwiesi czy nie? a jak tak to od czego to zależy żeby ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2015.6.13 16:28:1

Klauzule generalne w prawie cywilnym

[cytat]

Nie jest tak, że bardzo trudno wygrać sprawę powołując się na nie. Zastosowanie klauzul generalnych jest specyficzne. Jest tak bowiem, jak już zauważono mają uelastyczniać prawo. Nie ... Zobacz wątek

20 odpowiedzi

2015.6.13 3:36:58

Mobbing w miejscu pracy

Witam,

Szukam adwokata w zakresie prawa pracy, który pomoże mi uzyskać odszkodowanie od pracodawcy za uszczerbek na zdrowiu psychicznym i fizycznym (tachykardia) w wyniku mobbingu. W marcu 2013 r. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.12 21:15:24

jak napisać wniosek o pomoc postpenitencjarna?

W jakiej formie ma być złożony wniosek o pomoc penitencjarna , jakie załączniki i dokumenty , do jakiego sadu ? o jaka kwotę mogę się starać , czy może to być na przykład na 2 lub 3 miesiące ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.12 13:26:20

podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania

Witam,

Trochę zawiła sprawa. od 1994r. mieszkałam w lokalu spółdzielczym jako główny najemca. W roku 2011 wspólnie z mężem nabyliśmyw formie aktu notarialnego od spółdzielni mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.11 23:11:27

spółka cywilna a sklep internetowy

Witam serdecznie,

chciałbym uzyskać informacje na temat likwidacji majątku po rozwiązaniu spółki cywilnej (2 wspólników). Wspólnie prowadzimy sklep internetowy, ale zamierzamy rozwiązać spółkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.11 16:49:47

gdzie kupic falszywy dowod osobisty?

zamowiłem na tej stronce smialo polecam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.11 13:3:56

Rozwiązanie umowy z zagranicznym serwisem hostujacym pliki

Zalogowałem się na serwisie hositingowym Dep file premiumhttps://depfile.com/premium, po chwili się zorientowałem że nie ma tam innej możliwości płacenia niż kartą kredytową, bit cointami i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.10 18:48:58

Wykupiłam mieszkanie rodziców, czy mój brat po ich śmierci będzie miał prawo do spadku?

Trzebabyło zadbać o te sprawy za życia matki i nie ponosić kosztów utrzymania mieszkania. Teraz pozostaje Panu jedynie ewentualne roszczenie o zwrot poniesionych nakładów, jesli jest Pan w stanie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2015.6.10 13:36:14

Mampytanie mamproblem z pracownikiem socjalnym jest ona malo kompetentna potrawi sprawiac tylko problemy

Mampytanie mamproblem z pracownikiem socjalnym jest ona malo kompetentna potrawi sprawiac tylko problemy i po raz kolejny probuje dac nam asystenta rodziny chociaz nie ma podstaw co zrobic ijak mozna zmienic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.10 10:46:15

Nowy telefon a reklamacja i gwarancja

Otóż mam problem. Zakupiłam telefon komórkowy w sklepie. Pani zamówiła mi telefon taki jaki chce u producenta. Kupiłam u niej telefon gdy przyszedł od firmy i już w ten sam dzień okazało się, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.9 22:46:8

pomocy! doradzcie mi co mam robic!

Witam, dzisiaj w moim i mieszkaniu narzeczonego doszlo do przeszukania poniewaz byly kolega mojego partnera zglosil sprawe na policje. sytuacja wyglada tak ze "kolega" jest osoba niepelnosprawna umyslowo, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.9 18:33:10

mieszkanie na kredyt po rozwodzie

Witam

Mam powazny problem i zwracam sie z prosba o pomoc. Przeszukalam caly internet ale nie znalazlam nigdzie takiego watku (chociaz sa bardzo podobne ).

Otoz jestem w trakcie rozwodu. Oboje z ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.6.8 21:55:20

O uszkodzenie ciałą

Dodam, że na obdukcji powiedziałem, że nie wiem kto mi podbił oko, mimo że wiem kto to zrobił. Uznają mi to na policji? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.8 12:9:33

Zgodnie z prawem?

Mam pomieszczenie gospodarcze wraz z garażem na granicy działki ze sąsiadem(dom weselny). Mam zamiar to zburzyć i postawić nowy budynek 10m na 7m z konstrukcji stalowej(otynkowany) i by musiał zasadzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.7 16:10:36

Zle postawiony plot

Zle postawiony plot Poprzedni wlasciciele naszego domu i nasza sasiadka to rodzina. Postawili płot ale nie na gracicy tylko kawalek dalej w strone dxialki sasiadki. Teraz gdy my mieszkamy sasiadka robi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.7 10:46:21

Sąd właściwy

01.11.2014 r. zmarł w szpitalu w Niemczech mój mąż. Minęło pół roku,a mnie cały czas bardzo trudno pogodzić się z jego odejściem.
Kolejnym ciosem, okazała się decyzja mego syna, który wystąpił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.6 14:2:28

Umieszczanie danych firm na stronie internetowej

Witam wszystkich, chciałbym się dowiedzieć jak od strony prawnej wygląda sprawa dodawania danych firmowych na stronie internetowej.
Opisuję przykład dla zobrazowania sprawy. Chciałbym założyć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.6 11:27:12

czy mam prawo do spadku po nieżyjących dziadkach?

czy mam prawo do spadku po nieżyjących dziadkach? Witam, mam pytanie dot.spadku po dziadkach - mój dziadek zmarł w roku 1991, babcia w roku 2002, wcześniej przepisali swoje gospodarstwo rolne na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.5 12:18:12

2015.6.4 22:18:44

Linie Telekomunikacyjne nad teren dzialki budowlanej.

Podobną sytuacje miałam z linią energetyczną biegnącą w poprzek działki. Jak dostałam pozwolenie na budowę domu w odległości 1 m od linii, wystąpiłam do nadzoru budowlanego o wydanie nakazu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.4 18:6:45

półkolonie

W trakcie wakacji chcę przeprowadzić półkolonie dla dzieci. Obecnie nie mam firmy i nie chcę jej zakładać na miesiąc lub dwa. Myślę o zatrudnieniu 2-3 nauczycieli liceum na umowę zlecenie. Byłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.4 11:34:14

Wypowiedzenie umowy najmu lokalu - na piśmie?

Witam,

moim pytaniem jest czy według tej umowy, konieczne jest złożenie wypowiedzenia najmu w formie pisemnej. Pytam gdyż, już ponad 4 miesiące temu powiedziałem wynajmującemu, że chce zrezygnować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.3 18:3:13

Niewypłacalność pieniedzy

Witam.
Mam problem z firmą platnosci-online.pl
Regulamin ich jest tutaj: http://platnosci-online.pl/regulamin_uslug.html
Moja strona: www.csgoskiny.pl

Korzystam z usług sms premium, czyli klienci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.3 13:34:27

Nie mogę wejść do domu?

Witam mam 19lat, uczę się zaocznie, moja matka zmieniła zamki i planuje jechać na kilka dni na urlop, i mam do wyboru: siedzieć zamknięty w domu przez te dni lub siedzieć pod mostem. Co w takiej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.2 21:28:47

Zamówienia publiczne - platforma

Ja również mam za sobą test tego oprogramowania. Teraz pracuję już na wykupionym pakiecie (dla zamówień do 30 tys. EURO) Jak dla mnie świetna sprawa. Podoba mi się pełny dostęp wszystkich rodzajów ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.6.2 20:28:45

Strach znajomego-umieszczenie nie swoich zdj

itam wszystkich
Pisze,poniewaz znajomy niezle sobie utrudnił zycie.
Miesiac temu stworzyl profil nie podajac zadnych danych,tylko skopiowane zdj pewnej osoby z Facebooka na pewnym sex portalu.Profil ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.2 19:19:35

wlamanie z kradzieza podejrzenie

Witam mam problem .Do mojej kobiety domu doszlo do wlamania. Niestety ja jako ostatni mialem klucze gdyz na pare sekund prosila bym wszedl gdyz zapomniala wziasc sluchawek. Wszystko ok , wyszedlem zamknalem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.6.2 6:18:6

Ślub cywilny z Polakiem który od 6lat mieszka w Niemczech

Witam mój narzeczony od 6lat mieszka w Niemczech, ale nie ma jeszcze obywatelstwa niemieckiego, ma tutaj meldunek (ja już też), stałą prace. Od kwietnia tego roku mieszkamy razem i chcielibyśmy wziąć ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2015.6.1 15:42:2

okres wypowiedzenia 2 tygodnie czy 1 miesiąc?

Mam następującą sytuację, po 3 miesięcznym okresie próbnym podpisałem umowę o pracę(pierwsza umowa 1.12.2014), po kolejnych nie spełna 3 miesiącach złożyłem wypowiedzenie (29.05.2015).

Jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.6.1 10:26:20

Wypowiedzenie

Mam następującą sytuację, po 3 miesięcznym okresie próbnym podpisałem umowę o pracę(pierwsza umowa 1.12.2014), po kolejnych nie spełna 3 miesiącach złożyłem wypowiedzenie (29.05.2015). Jak ... Zobacz wątek

39 odpowiedzi

2015.6.1 10:22:39

Ojcostwo

witam moja żona z którą nie żyję urodziła synka swojemu facetowi z którym mieszka dziecko zarejestrowała na mnie , nie mamy rozwodu , dziecko ma moje nazwisko powiedziano mi że będę musiał ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2015.5.31 23:34:12

prawa rodzicielskie

witam moja żona z którą nie żyję urodziła synka swojemu facetowi z którym mieszka dziecko zarejestrowała na mnie , nie mamy rozwodu , dziecko ma moje nazwisko powiedziano mi że będę musiał ... Zobacz wątek

36 odpowiedzi

2015.5.31 23:0:46

Słyszałam ze jest przepis lub wyrok sadu, ze zwrot podatku przy rozliczeniu małżonków nie może

Słyszałam ze jest przepis lub wyrok sadu, ze zwrot podatku przy rozliczeniu małżonków nie może być przekazany komornikowi bo to prawo niezbywalne. Czy istnieje też jakas furtka przy rozliczaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.31 21:15:35

Czy mam obowiązek płacić matce i ojczymowi?

Nie musisz ale matka też nie musi.Może ci powiedzieć byś podał ją do sądu o alimenty,lub dobrowolnie się z tobą dogadać na jakąś kwotę a następnie zacząć ci naliczać czynsz i opłaty,a ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.5.31 20:18:20

Zamknięte konto - spłata zaległości za obsługę rachunku

Witam, mam pytanie odnośnie takiej sytuacji :

W maju 2013 roku ojciec zginął w wypadku samochodowym, w tym samym roku w czerwcu w banku zostały zniszczone przy obecności pracownika dwie karty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.31 14:48:35

Art. 258 KK

Witam serdecznie,

Chciałbym na wstępie przedstawić swoją sytuację:

W 2010 R. zakupiłem samochód osobowy. Do pewnego momentu wszystko wyglądało standardowo. Znalazłem ogłoszenie na jednym ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.5.30 0:4:36

Uchwały na walne

Szanowni Państwo
Co zrobić z problemem walnego i sfałszowaniem zgłoszonych uchwał .Uchwały zgłoszone prawidłowo i zgodne z prawem czyli zapisy jak w innych statutach spółdzielni o dietach członków ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.29 23:21:42

Źle ustawiony radiowóz

Zażalenie możesz złożyć alem to nie spowoduje anulowania twojego mandatu bo o to tobie chodzi. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.5.29 19:19:56

Płatny amatorski turniej w Cs Go

Witam.
Jeśli ten temat był już poruszany na tym forum to z góry przepraszam, szukałem, ale nie znalazłem.

Chciałbym zorganizować turniej w grę Counter Strike: Global Offensive. Wyglądałoby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.29 12:7:29

Wyjazd dziecka za granicę

Witam.
Pewnie poruszę odwieczny problem, ale przyszedł czas i na mnie ...
Otóż od 7 lat jestem rozwódką, mam 8 letniego syna . W ubiegłym roku ex mąż podpisał zgodę na wyrobienie dla syna ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.5.29 6:42:36

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika