Forum prawne (strona 193)

przymusowa hipoteka na mieszkaniu które chcę zakupić.

przymusowa hipoteka na mieszkaniu które chcę zakupić. Chcę kupić mieszkanie. Właściciele , którzy niestety nie żyją mają ustanowioną hipotekę przymusową (komornik).Obecnie odbyła się sprawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.10 14:3:25

bezpłatna pomoc prawna dla dłużników

Jak żyć z długiem i radzić sobie ze związanym z tym stresem? Jak racjonalnie spłacać dług, będąc niewypłacalnym?

Zapraszamy na pierwsze w Warszawie szkolenie poświęcone problematyce zadłużenia, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.8 18:9:44

Umowa pośrednictwa sprzedaży nieruchomości zawarta z osobą nie będącą właścicielem

Witam wszystkich

W lipcu 2015 roku mój tata, nie będący właścicielem nieruchomości, zawarł umowę pośrednictwa sprzedaży nieruchomości z pośrednikiem z metrohouse. Współwłaścicielem domu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.8 15:45:45

Alimenty bezpośrednio dla dziecka

Mam 20 lat i mój ojciec płaci na mnie alimenty, jednak robi to przez komornika w Świnoujściu ponieważ ma dług. Z ojcem mam dobry kontakt i widuję się z nim często dlatego oboje doszliśmy do wniosku, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.1.8 13:24:35

Przeprowadzki

TEL. 732732137 TANIE PRZEPROWADZKI SZCZECIN,POLICE,GOLENIÓW tel. 732732137 TRANSPORT SZCZECIN-POLICE-GOLENIÓW TANIO Tel.732732137 Samochody o wymiarach 3,15x1,75x186. Dostępne również busy.


Profesjonalna ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.1.8 13:23:48

Umowa przedwstępna-kto ma rację?

W październiku 2015 mama chciała kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny za pośrednictwem tego samego biura, z którym współpracowała przy sprzedaży naszego starego. Warunek był jeden-musimy wprowadzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.8 13:14:51

Wypłata l4

Witam,

od 23-30 października 2015 przybywałam na l4 z powodu choroby, obecnie od dnia 04.11.2015 jestem na l4 z powodu ciąży które jest przedłużane co 3 tygodnie. Pracuję w zakładzie pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.8 12:53:53

Jak napisać pismo do dyrektora firmy o umorzenie noty obciazeniowej

Jak napisać pismo do dyrektora firmy o umorzenie noty obciazeniowej Chodzi o to że pracuje w sklepie i miałam koleżankę która robiła przekręty i teraz musimy za nią płacić czyli za inwentaryzację ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.8 10:49:38

Oznakowanie poziome progów zwalniających na osiedlu

Witam.
Jesteśmy administratorami Wspólnoty Mieszkaniowej.
Z uwagi, że na osiedlu nie było respektowane ograniczenie prędkości, zgodne ze znakiem D-40 "strefa zamieszkania" zleciliśmy wykonanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.8 9:42:21

Dokonanie ubezwłasnowolnienie - pilne.

[cytat]

Dziękuję serdecznie za powyższe odpowiedzi, wszystkie przekażę mojej znajomej. Dzięki Państwa odpowiedziom dowiedziałam się kilku istotnych informacji na temat ubezwłasnowolnienia, ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2016.1.7 21:10:2

dojazd do działki z drogi publicznej

Rozpatruję możliwość zakupu konkretnej działki budowlanej. Sytuacja wygląda następująco:
Właściciel działki przylegającej bezpośrednio do drogi publicznej podzielił ją w taki sposób że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.7 19:12:55

Witam. Mam pytanie. Czy nie ukończone tachnikum 5 letnie liczy się do lat pracy do urlopu? Ukończyłem

Witam. Mam pytanie. Czy nie ukończone tachnikum 5 letnie liczy się do lat pracy do urlopu? Ukończyłem 3 klasy technikum i przerwalem naukę. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.7 16:8:5

jak obejsc komornika i dogadac sie z wierzycielem?

Mam problem bo dostal bym umowe o prace ale komornik zajmie mi pesje na fudusz alimentacyjny wplaty ida przez komornika bez sensu a corka zostahe ograniczona przy kontaktach ze mna nie zaravian tysuecy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.1.7 13:31:30

Kupno uszkodzonego telefonu TELETORIUM- czy możliwy zwrot?

Witam, wczoraj wybrałem się do jednego ze sklepów Teletorium. Zakupiłem tam telefon Iphone 6 PLUS, sprzedawca zapewniał, iż jest on sprawny, nieuszkodzony. Wczoraj podczas użytkowania telefonu dotyk ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.6 20:14:7

Kuzynostwo???

Mam pytanie? Moja babcia miała dw?ch męż?w...z jednym miała mojego tatę a z drugim ciocię. Ja zakochałam się w tej cioci synu a on we mnie...jesteśmy razem...My uważamy ,że nie jesteśmy bliską ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.1.6 19:8:59

Zwrot telefonu w stanie gorszym niż pierwotny

Witam,
jakiś czas temu na allegro sprzedałem telefon. Wyświetlacz był bez rys, czego dowodem były też zdjęcia na aukcji.

Kupujący 2 dni po odebraniu telefonu (tak wynika ze strony śledzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.6 17:1:39

Okres od umowy najmu do odbioru mieszkania

Dzień dobry,

wraz z dwoma osobami chcemy nająć mieszkanie w Warszawie (od 1 lutego, jest to poniedziałek), nie mamy jednak doświadczenia w tym temacie i potrzebujemy małego wsparcia :)

Pierwsza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.6 14:25:32

Proszę o Pomoc !

Dzien dobry . Mam ukonczone 18lat , od niedawna zamieszkuje w Niemczech . Moja mama pobiera na mnie zasilki z Joncenter i Familienkasse. Jobcenter oplaca mi kurs jezyka niemieckiego ,nigdzie nie pracuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.6 11:46:27

Powrót do Polski Pomocy

Dzien dobry . Mam ukonczone 18lat , od niedawna zamieszkuje w Niemczech . Moja mama pobiera na mnie zasilki z Joncenter i Familienkasse. Jobcenter oplaca mi kurs jezyka niemieckiego ,nigdzie nie pracuje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.1.6 11:45:6

2016.1.6 10:46:38

gdzie napisać skargę na kuratora sądowego?

gdzie napisać skargę na kuratora sądowego? 8 miesięcy temu wyszedłem z Z.K.Pani kurator od tamtej pory ani razu u mnie nie była na wywiadzie środowiskowym złożyła wniosek o odwieszenie wyroku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.5 23:12:34

Wykorzystana kwota wolna od zajęcia a alimenty

Witam,
Na skutek wpływającego wynagrodzenia i alimentów została wyczerpana kwota wolna od potrąceń. Oczywiście obecne alimenty zostały zablokowane. do kogo mam teraz się zgłosić by odzyskać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.5 19:23:30

Spadek po ojcu.

Witam.
Mam pytanie co i jak bo moja sytuacja wyglada tak. Dom w ktorym mieszkam nalezy do dziadkow. Moj zmarly tato ma brata. I dziadkowie chca dom przepisac pol domu dla mnie i polowe dla wujka. Chcac ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.1.5 19:12:20

Jak mam na pisać prorzbe o umorzenie płatności za pobranie zasiłku dla bezrobotnyh

Jak mam na pisać prorzbe o
umorzenie płatności za pobranie zasiłku dla bezrobotnyh ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.5 17:33:49

2016.1.5 14:39:33

Uwaga Administrator Violetta Blimel Lisowska Łódź NIE POLECAM !!!

Zawsze jest ten sam problem, jak coś jest wspólne to w domyśle jest niczyje i się robi bałagan i szukanie winnego, a każdy się wykręca. Jeżeli chodzi o dobrych zarządców, firmy zarządzające ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2016.1.5 14:8:40

jak napisać podanie do gminy o zmianę głównego najemcy?

Jak zmienić najemca mieszkania komunalnego za jego życia? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.1.5 7:49:25

pracuję w aptece, jestem po częściowej amputacji piersi, przeszłam leczenie chemią, nie skorzystałam

pracuję w aptece, jestem po częściowej amputacji piersi, przeszłam leczenie chemią, nie skorzystałam a możliwości dalszego chorobowego(okresowa renta) i wróciłam do racy, właściciel apteki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.4 20:36:51

Alimenty za brata zaocznie

Witam i Dziękuję za odpowiedź.Na wezwaniu od komornika była tylko sygnatura sprawy alimentacyjnej z przed dwóch lat na, której mój brat otrzymał zabezpieczenie kwoty na poczet alimentów ponieważ ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.1.4 19:2:12

Przedawnienie art. 647

W 2010 r. wykonywałem prace jako podwykonawca. Pośrednik nie zapłacił mi należności z tytułu wystawionych faktur.
Złożyłem pozew do sądu i w lipcu 2013 r. zapadł wyrok nakazujący zapłatę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.4 16:21:26

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

Sprawdź Drabot Gaweł Adwokaci. To prawnicy pełni profesjonalizmu. Mają świetne podejście do klienta, bardzo cierpliwi, dokładnie tłumaczą wszystkie zawiłości prawne. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2016.1.4 14:30:46

Nie zgłosiłem kupna mieszkania z rynku pierwotnego, co mam teraz zrobić?

Nie zgłosiłem kupna mieszkania z rynku pierwotnego, co mam teraz zrobić? Witam, rok temu zakupiłem nowe mieszkanie od dewelopera, załatwiłem notariusza, itp.
Nie zrobiłem tylko jednego kroku. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.4 11:24:0

Wypowiedzenie umowy na internet a koszty demontażu

Witam,
Mam problem z lokalną firmą oferującą usługi internetowe. Mianowice 10.11.2015 wysłałam wypowiedzenie umowy,wiadomo jest msc okres wypowiedzenia..a przez ten czas nikt się nie skontaktował ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.4 10:15:19

Pomowienie

Witam

Parę dni temu została zwolniona z pracy bez podania przyczyny ponieważ miałam umowę na czas określony, ale rzecz w tym że miałam rozmowę z główną księgowa która oskarżała mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.3 20:59:26

Sądowe przyznanie mieszkania z obowiązkiem spłaty

Wraz z bratem mamy otrzymać na podstawie testamentu dwie równe części (1/2) mieszkania po naszych rodzicach. Do otwarcia spadku jeszcze nie doszło, nie mniej jednak uzgodniliśmy już (póki co ustnie), ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.3 16:15:59

kto placi za szkolenie bhp?

kto placi za szkolenie bhp w UK ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.1.3 14:45:58

obowiązek zapłaty OC za pojazd uszkodzony,szkoda całkowita

Pojazd,który nie został wyrejestrowany podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu OC.
A co w przypadku orzeczenia przez ubezpieczyciela szkody całkowitej i żądania od ubezpieczyciela opłaty OC w przypadu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.3 6:45:1

Prośba o pomoc w przejęciu spadku

Witam.
Odziedziczyłam dość pokaźny spadek po rodzicach, a mianowicie 3 kamienice w Krakowie i jedną dużą w centrum Zakopanego.

Jestem osobą w podeszłym wieku, nie mogę już chodzić i zaczynam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.1.2 15:43:59

2015.12.31 23:31:21

kaucja umowa najmu

wynajęłam pokój mieszkalny we wrześniu, umowa zawarta była do czerwca 2016r. Przy podpisaniu umowy pobrałam od najemcy kaucję w wysokości czynszu za jeden miesiąc. Zawarłam w umowie, iż:

?Kaucja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.12.31 16:49:27

jak napisac wniosek o zgodde na opuszczenie kraju jestem na warunkowym zawieszeniu odbywania kary w zk

jak napisac wniosek o zgodde na opuszczenie kraju jestem na warunkowym zawieszeniu odbywania kary w zk chce wyjechac z krajuj lecz kurator powiedzial ze musze napisac prozbe do sadu o zgode
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.12.31 14:24:42

Upublicznione Dane Osobowe w internecie przez CEIDG

Witam,

Niedawno ząłożyłem sobie jednoosobową działalność gospodarczą i szczerze jestem zszokowany tym w jaki sposób potraktowano moje dane osobiste.

Jak zapewne orientują się osoby obeznane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.12.31 5:15:17

czy należą jej się alimenty?

Nie wiem, czy odzyskanie pieniędzy w opisanej stytuacji jest możliwe.

Myślę, że pogorszenie się sytuacji finansowej Pani i Pani męża może być argumentem przemawiającym za zmniejszeniem kwoty ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2015.12.30 20:27:4

Nienależnie pobrane świadczenie?

Witam,
do czerwca br. razem ze starszą siostrą otrzymywałyśmy rentę rodzinną po mamie. Siostra straciła prawo do pobierania renty, ponieważ 24go czerwca skończyła 25 lat, będąc na IV roku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.12.30 13:46:50

Bank alimentacyjny a ukończenie siostry 25 lat

Witam,
Moja sytuacja wygląda następująco..
Mam 20 lat i jestem na I roku studiów.
Mam przesadzone od ojca 500 zł miesięcznie. Nie wywiązuje się z obowiązku wypłaty alimentów przez co dostaje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.12.30 11:31:7

Staż Pracy1

Posiadam problem związany z obliczeniem stażu pracy przez Krus. Moje pytanie brzmi czy Krus powinien zaliczyć do stażu pracy okres za który odprowadzane były wszystkie składki ale osoba posiadała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.12.29 19:58:13

Darowizna samochodu - jak to zrobić?

Witam.

Jako prezent świąteczny dostałem od dziewczyny samochód.
Informacje:
- kupiony w komisie w Polsce
- wartość ok. 16 000 zł
- sprowadzony z zagranicy i nie zarejestrowany w Polsce
- ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.12.29 19:44:18

Jak mam napisac opis mojej sprawy o warunkowe zwolenie mnie z osrodka wychowawczego?

Jak mam napisac opis mojej sprawy o warunkowe zwolenie mnie z osrodka wychowawczego? Powod zwolenia mnie jest prosty,wyjazd za granice do mamy.
Mam tam pracę i szkołę wszystko mama na piśmie,ale nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.12.29 18:38:9

Witam, Czy opakowania zwrotne kaucjonowane należy uwzględnić w remanencie? Jeśli tak czy wszystkie

Witam,
Czy opakowania zwrotne kaucjonowane należy uwzględnić w remanencie?
Jeśli tak czy wszystkie tj. te co mamy na stanie i te co są u klienta?
Pozdrawiam i dziękuje
Anna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.12.29 14:28:0

Jakie koszty komornicze?

Otrzymałam zajęcie komornicze na kwotę 95.000 zł Sprawę do komornika oddała kancelaria prawna reprezentująca przed sądem SKOK Stefczyka pomimo, że ja w między czasie załatwiałam podpisanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.12.29 14:11:39

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika