Forum prawne (strona 194)

Czy synowa (syn nie żyje)i jej dzieci a moje wnuki muszą mi dopłacać do kosztów na Dom Starców?

Czy synowa (syn nie żyje)i jej dzieci a moje wnuki muszą mi dopłacać do kosztów na Dom Starców? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.3 10:10:25

Jak prawo definiuje ciszę nocną?

Problem niestety będzie istniał tak długo jak będzie istniał świat !
Przed inteligentnym sędzią nic Ci nie grozi!
Jeżeli jesteś mężczyzną to raczej: ) nie zostaniesz ukarany za to że kroki ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.5.2 16:51:55

Spadek majatku po zmarłym ojcu, podział z bratem przyrodnim

Witam, w sobote zmarl moj ojciec, juz wstepnie z bratem przyrodnim rozmawialismy na temat majątku, wstepnie sie dogadalismy co do spadku podzielilismy sie słownie na przysłowiową na razie 'gębę", ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.2 1:59:42

Reklamacja Butów

Witam. Ostatnio złożyłam reklamacje butów w CCC. Reklamacja nie została przyjęta. Zastanawiam się teraz nad odwołaniem się od reklamacji. Zauważyłam, że w miejscu "żądanie klienta" sprzedawca ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2015.5.1 19:34:21

Umowa o stowarzyszenie

Witam serdecznie, otóż mój przyjaciel zna osobę w pewnym stowarzyszeniu które zajmuje się organizacją imprez/wycieczek o charakterze survivalowym (mają sprawdzić reakcje na stres i prace zespołową). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.5.1 14:37:35

Data wystawienia czy doręczenia

Jeśli chodzi o nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym mamy czas 2 tyg. na odwołanie się od nakazu, tak wiec dobrze jest się udać do kancelari prawnej aby napisała takie odwołanie. Koniecznie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.4.30 16:13:20

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy

Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem aut z zagranicy.
Zakupiłem od niego auto na terenie Polski, zarejestrowane we Francji i z francuskimi tablicami i okazało się, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.29 20:14:1

spłata wierzyciela

Spółka z o.o. w pewnym okresie utraciła płynność finansową . Zarząd nie złożył wniosku o upadłość . Wierzyciel z powodu umorzenia egzekucji komorniczej jako bezskuteczna wobec spółki , ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.29 18:4:11

2015.4.29 12:50:15

slub a alimenty

Chcialabym wziasc ślub z moim partnerem ale nie wiem czy moje dzieci nie stracą zasadzonych alimentów. Czy biologiczny ojciec nadal bedzie musial płacić na dzieci czy moze jednak zwalnia go z tego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.4.28 23:45:24

podatek dochodowy

jeśli nie wiecie jak wyliczyć podatek dochodowy lub podatek w rachunku wyników jest dziwnie wysoki lub niski porównując do wyniku brutto można sprawdzić, czy tak powinno być. Ja korzystam z eksperckiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.28 20:49:58

Ochorna danych osobowych

Proszę o odpowiedź na dwa pytania :
1. Czy pracodawca może wyjąć z komputera słuzbowego dysk nie informując o tym pracownika, który odpowiada za ten komputer i okłamać go, że tego nie zrobił?

2. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.28 16:53:39

w sprawie naliczania ciaglych pieniedzy

w sprawie naliczania ciaglych pieniedzy Witam, Mam problem odnosnie wlasciciela mieszkania, przedstawie moja sytuacje. W 2007 dostalam wypowiedzenie z mieszkania poniewaz wlasciciel nie przedluzyl mi umowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.28 13:59:56

Proszę o wyjaśnienie.

Pracuję w prywatnej firmie jako dozorca- osoba sprzątająca.Samych powierzni eksploatacyjnych do sprzątania mam 3707m. przy czym na pełny etat trzeba mieć 3500m. Zatrudniona jestem na umowę o pracę. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.28 9:49:47

2015.4.27 20:10:12

Wystawienie rachunku

Witam
Nie jestem obecnie zatrudniony i chcę podpisać umowę o dzieło, czy mogę w tym przypadku wystawić rachunek?
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.27 12:24:3

jak pozbyc sie alkoholika

Witam mam problem i chcialabym sie dowiedziec czy moge cos z tym zrobic a mianowicie chodzi o to,mieszkam z matka ona jest najemca, wyszla za maz i ten jej maz sie wprowadzil do nas rowniez mieszka z nami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.27 11:13:36

włączenie się do postępowania

Witam,


przepraszam, ze przychodzę z takim tematem, ale już nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Studiuje administracje i został mi przydzielony referat

Temat: Podmioty na prawach strony

1. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.26 23:6:11

prowadzenie szkoleń na umowę o dzieło lub umowę zlecenie

Witam,
Mam zamiar prowadzić szkolenia w szeroko pojętym zakresie rozwoju osobistego. Umowy mają być zawierane nie tylko z zarejestrowanymi podmiotami gospodarczymi, ale też z osobami prywatnymi. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.26 21:44:26

moja mama żyje tata umarł oboje są w dowodzie rejestracyjnym auta. trzeba wyrobić nowy dowód i tym

moja mama żyje tata umarł oboje są w dowodzie rejestracyjnym auta. trzeba wyrobić nowy dowód i tym samym wyrejestrować ojca jakie będą potrzebne dokumenty żeby to przeprowadzić
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.26 20:29:16

wykładnia 487 kpk czas zgłoszenia dowodów

Witam.
Mam pytanie, a mianowicie: sprawa z oskarżenia prywatnego - art. 487 kpk. Czy w akcie oskarżenia muszą być zawarte wszystkie dowody, czy można je zgłosić w późniejszej fazie postępowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.26 16:0:39

Mam pytanie odnośnie przestępstwa bigamii. Jakie są środki karne za to przestępstwo? I co ze zbiegiem

Mam pytanie odnośnie przestępstwa bigamii. Jakie są środki karne za to przestępstwo? I co ze zbiegiem przepisów i zbiegiem przestępstw? Jakich art. dotyczą? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.25 15:34:47

co zrobić z krzywdzącym planem zagospodarowania terenu

Według zatwierdzonego planu zagospodarowania przestrzennego, przez moją działkę ma przebierać trakt pieszy. Gmina zarezerwowała sobie w ten sposób pas ziemi o długości 60m i szerokości 4m.. Bo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.25 13:32:53

czy podział działki nie jest zatwierdzeniem planu zagospodarowania terenu



Chciałbym przeprowadzić podział swojej działki.

Jednak okazuje się to problematycznie.. Gmina w 2007 roku przyjęła plan zagospodarowania terenu. I w tym planie wymyśliła sobie, że zabierze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.25 11:29:28

darowizna zadłużonego mieszkania

proszę o przeniesienie tamatu w odowiedni dział. mój post automatycznie wskoczył w to miejsce gdyż napisałem identyczny temat. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.4.25 6:39:5

sPrawnik - system do nauki dla aplikantów i studentów prawa

sPrawnik jest innowacyjnym systemem do nauki prawa, który jest w szczególności przeznaczony dla studentów prawa, aplikantów oraz biegłych. System ten daje możliwość rozwiązywania testów oraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.24 23:5:58

ktoś posługuje się moim nr pesel i nr dowodu

Witajcie drodzy użytkownicy,

Pilnie potrzebuję pomocy, opiszę w skrócie swój nieszczęsny przypadek.
Zaczęło się od tego, ze kilka dni temu dostałam wezwanie na policję w charakterze świadka. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.4.24 19:25:29

Pomówienia nt podrzegania do samobójstwa

Witam. Mam problem jakis rok temu poznalem dziewczyne na internecie. Rozmawialismy bardzo długo, dobrze się poznaliśmy, ale też troche kłóciliśmy. Ona ponoć robiła sobie krzywde kilka razy przez ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.4.24 19:22:33

po czyjej stronie odpowiedzialność?

Witam wszystkich forumowiczów
Poniżej opisuje moją sytuację i prośbę o poradę..

Jestem wykonawcą usług budowlanych.

W ostatnim czasie wykonywałem obiekt użyteczności publicznej. Inwestorem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.24 18:40:57

Witam mam pytanie takie moj brat miał ekstradycję rok temu ma jeszcze na od siatki jeszcze rok W Polsce

Witam mam pytanie takie moj brat miał ekstradycję rok temu ma jeszcze na od siatki jeszcze rok
W Polsce powiedzieli ze karę bedzie w zawieszeniu
I bedzie mógł spędzić czas z żona która jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.24 18:11:34

Policja zabrała dysk twardy i laptopa

Witam.

Dziś rano wpadła do mnie policja z nakazem wzięcia komputerów , które są używane w domu, wzieli mój dysk
twardy i laptopa siostry, powiedzieli mi, że nielegalnie sciągnałem i udostepniłem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.4.24 15:41:6

Alimenty na dorosłe dziecko, kto może odbierać?

Płacone do rąk własnych to nie jest dobrze sprecyzowany termin dla osoby płacącej alimenty. Najczęściej jest to realizowane poprzez wysyłanie na konto lub przekazem pocztowym. A co jeśli dziecko ... Zobacz wątek

21 odpowiedzi

2015.4.24 7:23:5

Kiedy Urząd Miejski może rozpocząć postępowanie egzekucyjne?

Witam,

Osoba fizyczna prowadząca działalność. Od 17 lutego 2015 zalegam z płatnością raty podatku od środków transportu wobec Urzędu Miejskiego (3615,60 zł). W połowie marca zdołałam wpłacić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.23 22:56:52

Nie złożony w terminie formularz SD-3

Całkowicie dałem ciała tu przyznaję się na samym początku szczerze i bez bicia a sprawa wygląda tak:

Otrzymałem zachowek w czerwcu zeszłego roku, otrzymałem go w formie gotówkowej więc wiedziałem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.23 19:43:54

Notariusz Wrocław Plac Grunwaldzki


Chciałem ostatnio załatwić kilka spraw związanych z mieszkaniem, kolega polecił mi kancelarię mieszczącą we wrocławiu. Dokładnie Kancelaria Notarialna znajduje się
w odległości ok. 300 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.23 16:33:24

Kara za złe doradztwo ?

Nie ma żadnych podstaw prawnych by cie zaskarżyć z tego powodu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.23 11:59:19

jak napisać odwołanie do sądu pracy w sprawie wstrzymania renty rolniczej z tytułu niezdolności

jak napisać odwołanie do sądu pracy w sprawie wstrzymania renty rolniczej z tytułu niezdolności do pracy z KRUS pobierałem rentę od kilkunastu lat teraz została wstrzzymana ponieważ orzecznicy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.22 18:24:22

Niewykonanie umowy, dana zaliczka, brak kontaktu

Witam.
Proszę o kontakt pod numerem 71 759 13 58.
Po krótkiej rozmowie poproszę Pana o przesłanie skanów dokumentów i na podstawie ich analizy postaram się odpowiedzieć na powyższe pytania. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.22 15:56:59

Zakłócanie spokoju - ćwiczenia fitness

Witam.
Bazując na przytoczonych informacjach mogę jedynie stwierdzić, że trafił się Panu naprawdę nadgorliwy sąsiad.
Aby móc ocenić jej rozwój i doradzić proszę o kontakt pod numerem 71 ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.22 15:53:54

Prawo Zachowka

Witam.
Wujka należy pociągnąć do odpowiedzialności karnej za utajenie sprawy spadkowej (podejrzenie działania na szkodę spadkobierców i składanie fałszywych zeznań). Ponadto każdemu z dzieci ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.22 15:49:2

Zapłata jeden dzień po terminie, sprawa w sądzie

Koszty sądowe będą zasądzone, jeśli zapłacił Pan należność po wniesieniu pozwu do sądu. Jeśli miał Pan 3-dniowy termin płatności, to możliwe, że pozew został złożony w sądzie po upływie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.22 14:57:27

2015.4.21 8:13:41

Umowa aktorska

Witam,

Proszę o pomoc w poprawieniu/korekcie umowy aktorskiej - zgodziłem się aby parę osób gościnnie zagrało w moim filmie, i chcę mieć pewność, że żadna z nich nagle nie postanowi sobie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.20 20:48:38

nieprzyjęcie mandatu

Dzień dobry ja z zapytaniem o nieprzyjętym mandacie za picie alkoholu w miejscu publicznym, gdzie twierdzi policja ze ja spożywałem choć nie widzieli bo w tym czasie wpisywałem swój numer telefonu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.20 19:46:33

wykup mieszkania od gminy

Witam,
moi rodzice mają orzeczoną separację. Mieszakają razem, ale ojciec nie dokłada się do utrzymania, ani do opłat za mieszkanie. Mama ma możliwość wykupu mieszaknia od Gminy, ale na akcie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2015.4.20 19:6:17

Witam . Czy po 20 latach ulega przedawnieniu kara za przemyt niewielkiej ilości papierosów

Witam . Czy po 20 latach ulega przedawnieniu kara za przemyt niewielkiej ilości papierosów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.20 12:41:59

Brak służebności

Nie wiem czy to jest zgodne z prawem wiec lepiej sprawdź przynajmniej 2x ale mógł byś ustawić tabliczkę informującą o opłacie za korzystanie z twojej (jak rozumiem prywatnej drogi).
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.20 12:25:41

Komornik a firma widykacyjna RAPORT???

Czasami napisanie jednego pisma pozwala zastopować szereg komplikujących działań.
22 101 33 13 trzymaj
Udzielają darmowych porad prawnych. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2015.4.20 12:21:53

Wznowienie postępowania egzekucyjnego

22 101 33 13
To jest numer do kancelarii. Udziela darmowych porad prawnych.
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2015.4.20 12:15:32

Ebook z reklama w zamian za wsparcie w formie produktów

Witam,

Powstanie ebook, który będzie za darmo udostępniany wielu zainteresowanym osobom. Aby można było zrealizować projekt i na podstawie tego sporządzić notatki i porady zamieszczone w ebooku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2015.4.19 18:14:21

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika