Firma Kurierska chce 30000zł dopłaty do przesyłek!!

Odpowiedzi w temacie (2)

pawelbenduski1

21.3.2014

Witam, Mam ogromny problem z pośrednikiem(boxponit.pl) przesyłek kurierskich K-ex. Histroia zaczeła się rok wczśniej zlecaliśmy presyłki poprzez pośrednika boxpoint.pl współpraca trwała przez rok czasu było ok. Zlecaliśmy kuriera, paczki docierały do klientów, pobrania spływały na konto, aż nagle pobrania przestły spływać, po dwóch-trzech tygodniach niewiedzy żę pobrania nie splywą odezwałem się do pośredenika (boxpointa)z pytaniem co się dzieje z pobraniami??? A Pani powiedziała mi że zatrzymali mi 15tys zł na poczet 780paczek które były weryfikowane od początku współpracy czyli około 12miesięcy. Jestem zszokowany tym co usłyszałem że jestem im winny kwotę 30tys. zł. Pani po konsultacjach z szefem stwierdziała że oni sami nie wiedzieli że k-ex ich obciążył za paczki i stwierdzili że wina jest po ich stronie i mojej stronie dlatego koszty że względu, że są tak dużę dzielimy na pół i zatrzymali mi 15tys zł pobrań na rzecz weryfikacji paczek o których nie wiedziałem i nie miałem pojęcia że są werywikowane!!! gdybym sam się nie odezwał, że pobrania nie spływają na konto to pewnie uzbierałaby się kwota 30tys zł i wtedy by się odezwali!! Jestem zszokowanym takim podejściem do sprawy. Boxpoint nakazał k-exowi żeby zaprzestał przelewać pobrania na moje konto i tak czekali sobię miesiąc czasu aż się nazbiera pełna kwota!!! W regulaminie nic nie pisało o dopłatach ani o weryfikacjach. Co mam zrobić?????

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Arbitra

2014-03-24 15:40:22

Jeśli rzeczywiście nie było o tym informacji w regulaminie,to ma Pan prawo żądać zwrotu zatrzymanych kwot. Proszę wysłać pośrednikowi wezwanie do zwrotu tych pieniędzy z pytaniem, na jakiej podstawie zostały zatrzymane. Jeśli nie wskażą podstawy, to może Pan złożyć pozew o zapłatę.

Kasiak_

2015-04-17 12:57:39

Polecam firmę windykacyjną Lexperto. Etap polubowny do 9% prowizji (brak dodatkowych opłat) Etap sądowy i egzekucyjny 15% prowizji Jeśli sprawa nie zakończy się sukcesem klient jest zwolniony z opłat. 22 101 33 13

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.5.2017

  Krajowa Administracja Skarbowa w operacji POSTBOX

  KAS wraz ze służbami z 16 innych krajów uczestniczyła w operacji POSTBOX. Głównym celem wspólnych działań było zwalczanie nielegalnego międzynarodowego obrotu towarami, (...)

 • 10.4.2017

  Uwolnić ptactwo

  Złagodzono ograniczenia związane z występowaniem grypy ptaków. Jakie organiczenia zniesiono? Od kiedy można wypuszczać ptactwo domowe?

 • 31.3.2017

  Zmiany w ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich

  Nowelizacja ma na celu zmianę sposobu wyliczania wysokości dopłat z budżetu państwa do składek ubezpieczenia, aby zapewnić jak największej grupie producentów rolnych dostęp do ubezpieczeń (...)

 • 22.7.2018

  Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  Od 2019 roku ruszy system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowo wybudowanych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów z gminami. (...)

 • 26.3.2018

  Rząd pomoże wynajmować mieszkanie

  Od nowego roku ruszy system dopłat do czynszu dla najemców nowych mieszkań i mieszkań na obszarach poddanych rewitalizacji. Dopłaty otrzymają osoby spełniające kryteria dochodowe zapisane (...)