Forum prawne

Firma Kurierska chce 30000zł dopłaty do przesyłek!!

Witam,
Mam ogromny problem z pośrednikiem(boxponit.pl) przesyłek kurierskich K-ex.
Histroia zaczeła się rok wczśniej zlecaliśmy presyłki poprzez pośrednika boxpoint.pl współpraca trwała przez rok czasu było ok. Zlecaliśmy kuriera, paczki docierały do klientów, pobrania spływały na konto, aż nagle pobrania przestły spływać, po dwóch-trzech tygodniach niewiedzy żę pobrania nie splywą odezwałem się do pośredenika (boxpointa)z pytaniem co się dzieje z pobraniami??? A Pani powiedziała mi że zatrzymali mi 15tys zł na poczet 780paczek które były weryfikowane od początku współpracy czyli około 12miesięcy. Jestem zszokowany tym co usłyszałem że jestem im winny kwotę 30tys. zł. Pani po konsultacjach z szefem stwierdziała że oni sami nie wiedzieli że k-ex ich obciążył za paczki i stwierdzili że wina jest po ich stronie i mojej stronie dlatego koszty że względu, że są tak dużę dzielimy na pół i zatrzymali mi 15tys zł pobrań na rzecz weryfikacji paczek o których nie wiedziałem i nie miałem pojęcia że są werywikowane!!! gdybym sam się nie odezwał, że pobrania nie spływają na konto to pewnie uzbierałaby się kwota 30tys zł i wtedy by się odezwali!! Jestem zszokowanym takim podejściem do sprawy. Boxpoint nakazał k-exowi żeby zaprzestał przelewać pobrania na moje konto i tak czekali sobię miesiąc czasu aż się nazbiera pełna kwota!!! W regulaminie nic nie pisało o dopłatach ani o weryfikacjach. Co mam zrobić?????

2014.3.21 0:53:28

Odpowiedzi w temacie: Firma Kurierska chce 30000zł dopłaty do przesyłek!! (2)

Jeśli rzeczywiście nie było o tym informacji w regulaminie,to ma Pan prawo żądać zwrotu zatrzymanych kwot. Proszę wysłać pośrednikowi wezwanie do zwrotu tych pieniędzy z pytaniem, na jakiej podstawie zostały zatrzymane. Jeśli nie wskażą podstawy, to może Pan złożyć pozew o zapłatę.

2014.3.24 15:40:22

Polecam firmę windykacyjną Lexperto.
Etap polubowny do 9% prowizji (brak dodatkowych opłat)
Etap sądowy i egzekucyjny 15% prowizji
Jeśli sprawa nie zakończy się sukcesem klient jest zwolniony z opłat.
22 101 33 13

2015.4.17 12:57:39

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika