odwołanie do sądu w sprawie renty socjalnej

Odpowiedzi w temacie (0)

dzoana4

17.4.2015

W tamtym roku odwoływałam się do Sądu w sprawie renty socjalnej. W styczniu badał mnie lekarz sądowy i dziś przyszło mi wezwanie na sprawę 13 maja oraz dołączona opinia ww lekarza, gdzie stwierdza u mnie całkowitą niezdolność do pracy i zaznacza, że nie zgadza się z opinią lekarzy ZUS, którzy stwierdzili, że taką zdolność posiadam. Czyli chyba jestem na dobrej drodze. Ale mam pytanie - na wezwaniu napisali, że stawiennictwo reprezentowanej strony jest nieobowiązkowe. Czy rzeczywiście tak jest? Czy sąd nie uzna tego za brak zainteresowania sprawą? Mam tego dnia ważny egzamin, czy jednak lepiej zrezygnować z egzaminu i stawić się w sądzie? Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Czy sąd na takiej sprawie ma do mnie jakieś pytania, skoro lekarz sądowy zebrał ode mnie wszelkie informacje na badaniu? Proszę o jakieś informacje.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.5.2018

  Zbieg prawa do renty rodzinnej i renty socjalnej

  Zasady ustalania zbiegu renty socjalnej i renty rodzinnej ustalone w ustawie o rencie socjalnej są korzystniejsze dla osób uprawnionych od ogólnych zasad zbiegu świadczeń określonych (...)

 • 2.4.2015

  Odwołanie od decyzji - Jak napisać i w jakim terminie?

  Odwołanie jest środkiem zaskarżenia przysługującym stronie na decyzję wydaną w pierwszej instancji przez organ administracji publicznej, a także inny organ lub podmiot, który na mocy prawa (...)

 • 26.4.2018

  Renta socjalna w górę

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o rencie socjalnej zakłada podwyższenie od 1 czerwca 2018 roku renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. (...)

 • 6.7.2018

  Od kiedy wyższa renta socjalna?

  Nowelizacja przepisów podnosi rentę socjalną do 100% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Renta socjalna wzrośnie więc z 865,03 zł do 1.029,80 zł.

 • 24.9.2018

  Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)