Forum prawne (strona 244)

czy moge ograniczyc prawa rodzicielskie ojcu dziecka

[cytat]

Witam,czy moge ograniczyć prawa rodzicielskie ojcu który nie interesuje sie córka właściwie od 6 lat,nie ma o jej szkole,chorobach,wogóle o niczym pojecia co sie dzieje w jej życiu ,płaci ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2014.4.1 14:25:0

Umowa z Vectra s.a.

Witam Szanownych forumowiczów

Mam problem z Vectrą. Już od paru lat jestem ich klientem i dotychczas świadczono mi usługi pod adresem wynajmowanego mieszkania i byłem zadowolony. Z początkiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.4.1 12:18:55

Mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Witam, otrzymałem mandat za spożywanie alkoholu (100zł) w miejscu publicznym, co mi grozi jeżeli go nie zapłacę, jakie poniosę konsekwencje.Uczę się , nie pracuje jedyny dochód finansowy jaki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.31 21:40:12

ask.fm "anonimowe pytania" a odpowiedzialność karna

Witam wszystkich.

Mój kolega ma problem. Otóż na portalu ask.fm, który umożliwia zadawanie anonimowych pytań(których wcale odbiorca nie musi publikować) jego użytkownikom, przez pewien czas ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.31 20:34:17

kto może zostać opiekunem osoby nie pełnosprawnej czy może być synowa

kto może zostać opiekunem osoby nie pełnosprawnej czy może być synowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.31 19:54:41

rozbudowa klatki schodowej

Witam serdecznie. Jestem pierwszy raz na forum i pilnie potrzebuje rady. Zostałam niedawno szczęśliwą właścicielką domku jednorodzinnego. Schody na górę znajdują się w środku domu natomiast ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.31 18:32:38

Czy jest możliwie nabycie Holenderskiego paszportu bądź dowodu osobistego nie mieszkając w Holandii

Czy jest możliwie nabycie Holenderskiego paszportu bądź dowodu osobistego nie mieszkając w Holandii i nie posiadania specjalnych przywilejów (małżeństwo z Holenderką albo pozwolenie na pracę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.31 16:30:43

ślub po rozwodzie kościelnym

Sytuacja była by o wiele prostsza gdyby Pani narzeczony zawarł wcześniej tylko ślub cywilny. Ale skoro kościół uznał że ślub kościelny w tym przypadku jest nie ważny, to moim zdaniem nie ma ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.3.31 12:0:47

Odholowany samochód przez straż miejska w Sopocie

Z pod domu odholowano moj samochod przez straz miejska.
Auto stało jakies 12 miesięcy , z powodu mojej nieobecności w miescie. Samochd ma OC i wszelkie dokumenty, byl zaparkowany w miejscu dozwolonym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.31 10:27:16

2014.3.31 9:29:57

Witam , kupiłam buty zimowe które zaczeły się pozklejac w wilgotny dzień miałam je ok 2 mieś poczym

Witam , kupiłam buty zimowe które zaczeły się pozklejac w wilgotny dzień miałam je ok 2 mieś poczym reklamacja nie uznana bo były zle urzytkowane. jak napisać odwołanie ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.31 8:37:26

Pierwszy pozew cywilny - odpisy,

Witam, składam swój pierwszy w życiu pozew cywilny. Spór pomiędzy dwiema osobami fizycznymi, osoba zawarła ze mną pisemną umowę za pośrednictwem portalu tablica.pl, żądając wysyłki przedmiotu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.30 22:11:39

Czy mogę się ubiegać od brata jakiejkolwiek spłaty majątkowej ?

Czy mogę się ubiegać od brata jakiejkolwiek spłaty majątkowej ? Mam troje rodzeństwa . Kilka lat temu rodzice przepisali cały majątek na najmłodszego syna, reszta dzieci w tym ja dowiedzieliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.30 22:0:37

Prowadzenie ewidencji odpadów

Witam.
Najpierw opisze po krótce moją działalność. Moja firma zajmuję się obrotem surowców. Głównie makulaturą i folią. Z grubsza wygląda to tak, że odpieram/odkupuję surowce od prywatnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.30 21:51:5

Podatek po sprzedaży domu w ciągu 2 lat ?

W latach '90-tych moi rodzice przepisali na mnie i moje rodzeństwo dom.
Dom ten został niedawno sprzedany, a kwota podzielona pomiędzy mnie i dwojga mojego rodzeństwa.

Czy prawdą jest, że każde ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.30 20:41:23

Odmowa wejścia do lokalu.

Odmowa wejścia do lokalu. Witam, Zostało mi odmówione wejść do pubu bez żadnego powodu(nie spodobałem się ochroniażowi) Nie istnieją punkty w regulaminie uniemożliwiające mi wejście. Byłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.30 1:40:0

Rada Osiedla nie chce przedstawić faktur za utrzymanie osiedla

Dobry wieczór, mam następujące pytanie. Na naszym osiedlu funkcjonuje Rada Osiedla. Od wielu lat mieszkańcy płacą roczną składkę na rzecz pokrycia kosztów utrzymania osiedla. Kwota ta została ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.29 19:42:6

Czy wynajmujący jest "na prawie"?

Witam serdecznie,

Od m-ca listopada 2013r. byłem najemcą mieszkania na umowie na czas nieokreślony z możliwością jednomiesięcznego wypowiedzenia przez obie strony. Współpraca nie układała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.29 17:31:41

umowa zlecenie- rekord? pomocy! proszę!

mam podpisaną taką umowę:

"
umowa zlecenie nr....

w dniu 3.03. w ...... pomiędzy .... (agencja pracy tymczasowej)
z siedziba ....... zwanym dalej zleceniodawca
reprezentowanym przez właściciela ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.29 13:0:9

hurtownia kruszywa w bezpośrednim sąsiedztwie - prośba o pomoc

Witam.
Jestem właścicielem posesji, w której bezpośrednim sąsiedztwie rozpoczęła działalność hurtownia kruszywa. Potrzebuje pomocy w uzyskaniu informacji czy można w sąsiedztwie domów mieszkalnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.29 1:9:45

moi rodzice są zchorowani, spółdzielnia zasądziła prawomocną eksmisję na 11.04.2014 z tytułu

moi rodzice są zchorowani, spółdzielnia zasądziła prawomocną eksmisję na 11.04.2014 z tytułu zaległości za czynsz( nadmienię tylko, że dostalam wydruki analityczne od komornika j kwota zadłużenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.28 21:3:42

Wypadek w Pracy i L4

W przypadku powyższego problemu zachęcam do kontaktu z Wielkopolską Grupą Prawniczą specjalizującą się w prawie pracy. Taki kontakt nic Cię nie kosztuje. Zapraszam! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.3.28 15:55:19

Wyłudzenie? Oszustwo?

Opiszę po krótce sytuację z jaką mam do czynienia. Moja mama trafiła na początku grudnia na oddział psychiatryczny jednego ze szpitali w którym przebywała do drugiej połowy stycznia w wyniku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.28 10:8:10

Od trzech miesięcy jestem na zwolnieniu lekarskim od psychiatry. Pierwszy lekarz stwierdził u mnie

Od trzech miesięcy jestem na zwolnieniu lekarskim od psychiatry. Pierwszy lekarz stwierdził u mnie depresję i dał mi 1 miesiąc zwolnienia. Leki nie pomagały, więc zmieniłam lekarza na kolejnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.28 1:49:31

unieważanienie aktu notarialnego

witam, poszukuję kancelarii któa podejmie się sprawy unieważania aktu noatialnrgo. Jestem w identycznej sytuacji co Państwo Szymulowie z Zabierzowa - dość głośna sprawa : http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/sad-uniewaznil-akt-notarialny-sprzedazy-domu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.27 21:47:15

Rozwod - ja tak, on nie - co dalej?

Sprobuje inaczej sformulowac pytanie. Zakladamy, ze sie wyprowadzam ze wspolnego mieszkania jeszcze podczas trwania procesu - wlasciwie zaraz po zlozeniu pozwu. Moj maz nie placi rachunkow za prad, wode, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.3.27 21:25:11

wynagrodzenie dla adwokata po zakończonej sprawie

witam,
chcę skorzystać z usług adwokata, sprawa dotyczy nieruchomości o którą chcę się sądzić. czy jest w ogóle taka możliwość by dogadać się z adwokatem, żeby wynagrodzenie dla adwokata ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.27 20:37:10

wynagrodzenie dla po zakończonej sprawie

witam,
chcę skorzystać z usług adwokata, sprawa dotyczy nieruchomości o którą chcę się sądzić. czy jest w ogóle taka możliwość by dogadać się z adwokatem, żeby wynagrodzenie dla adwokata ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.27 20:34:25

Reklamacja UPS

Witam serdecznie,

Jestem w trakcie przygotowywania reklamacji do firmy kurierskiej UPS, dlatego też proszę o pomoc.

Moja sytuacja wygląda następująco:
W poniedziałek zamówiłam kuriera do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.27 13:15:34

Dobudowa balkonów we wspólnocie

Witam!
Wspólnota chce dobudować balkony. Od kwietnia mamy płacić dodatkowy fundusz na ten cel przez 4 lata. Jest to wysoka kwota na którą mnie nie stać. W bloku jest 60 mieszkań, 20 osób zgodziło ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.27 12:53:31

Jestem nauczycielem w szkole specjalnej. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim 100% płatnym bo jestem

Jestem nauczycielem w szkole specjalnej. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim 100% płatnym bo jestem w ciąży. Czy przysługuje mi dodatek motywacyjny oraz dodatek za trudne warunki pracy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.27 12:28:54

mam pytanie czy można zawiesić lub zrezygnować z wcześniejszej emerytury?

mam pytanie czy można zawiesić lub zrezygnować z wcześniejszej emerytury? jestem matką niepełnosprawnego dziecka zrezygnowałam z pracy gdyż moja córka potrzebowała całodobowej opieki. miałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.26 23:59:27

Wycinka drzew

Na działce budowlanej gminy porosły drzewa(brzozy),które zasłaniaja moje solary.Drzewa rosną,są coraz większe -około 50szt. i stanowią problem dla mnie, gdyż zainwestowałem w system solarny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.26 21:10:13

Czy wydawnictwa, księgarnie itp. mogą oskarżyć mnie o łamanie praw autorskich używając treści

Czy wydawnictwa, księgarnie itp. mogą oskarżyć mnie o łamanie praw autorskich używając treści ich książek, utworów itp. w kompilacji. Kompilacja - praca, utwór będące połączeniem fragmentów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.26 0:11:51

Witam mam pytanie czy właściciel kamienicy ma obowiązek dania mi zastępczego mieszkania na czas remontu.

Witam mam pytanie czy właściciel kamienicy ma obowiązek dania mi zastępczego mieszkania na czas remontu. Drugie pytanie czy ma prawo przenieś mnie do mniejszego lokalu niż posiadam teraz. Mam kolejnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.25 17:50:43

Poszukuję mojego ojca od rozwodu moich rodziców (34lata temu) nie mam z nim kontaktu znam tylko imię

Poszukuję mojego ojca od rozwodu moich rodziców (34lata temu) nie mam z nim kontaktu znam tylko imię i nazwisko oraz potencjalną miejscowość w której może mieszkać . Jak mogę go odnaleść ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.25 15:9:42

Umowa z kamerzystą - proszę o pomoc

Witam

mam problem z kamerzystą, który nie chce oddać filmu z wesela.
Umowa była zawarta 5 lutego 2013,wesele odbyło się 28.09.2013 i do tej pory nie mamy filmu a kamerzysta ciągle zwleka. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.25 14:30:39

Witam,proszę o informacje czy na działce z MPZP jest możlwiość prowadzenia usług (gabinetu lekarskiego)

Witam,proszę o informacje czy na działce z MPZP jest możlwiość prowadzenia usług (gabinetu lekarskiego) jeśli funkcja podstawowa to mieszkalna o zabudowie domów wolnostojących jednorodzinnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.25 0:34:57

dyscyplinarka

W przypadku powyższego problemu zachęcam do kontaktu z Wielkopolską Grupą Prawniczą specjalizującą się w prawie pracy. Taki kontakt nic Cię nie kosztuje. Zapraszam! ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2014.3.24 20:21:7

zakupilem auto w z drugiejn reki w urzedzie okazalo soie ze urzad skarbowy zablowowal rejestracje auta

zakupilem auto w z drugiejn reki w urzedzie okazalo soie ze urzad skarbowy zablowowal rejestracje auta co robic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.24 19:48:32

Spadek a płacenie czynszu.

Spadek a płacenie czynszu. W mieszkaniu bo babci , który sądownie ma 5 spadkobierców całe życie mieszkał i jest dalej zamedlowany wujek. Czy jeśli wujek się wyprowadził , ale nei wymeldował ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.24 19:14:24

Dom jednorodzinny

Witam. Moja babcia ktora juz nie żyje przepisala dom jednorodzinny mojej siostrze lecz prawo dożywotniego zamieszkana ma mój wujek czyli syn babci. Co mozna zrobić by pozbyc sie tego wujka z,domu? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.3.24 17:34:42

towarzystwo budownictwa spolecznego

Witam. Mam pytanie moja mama mieszkala w mieszkaniu należącym do towarzystwa budownictwa spolecznego spolka z o.o. Jej okna zakwalifikowano do wymiany lecz dopiero na rok 2014 moja mama patrzac w jakim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.24 17:28:52

Zamiana mieszkań - dług, eksmisja.

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.3.24 15:16:32

Transakcje zbliżeniowe - niedozwolony debet

Witam. Jakiś czas temu dokonałem kilku transakcji zbliżeniowych, z których potem na koncie stworzył się niedozwolony debet. Po jakimś czasie zwróciłem kupione przedmioty, w sklepie ekspedientka ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.3.24 14:46:10

organ działa wbrew wyrokowi sądu

Stan faktyczny został ustalony wyrokiem sadu a pomimo tego organ prowadząc postępowanie stworzył swój stan "faktyczny" (bardziej odpowiednie słowo to fikcyjny). Co należy zrobić w takim wypadku, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.24 12:58:0

dochodzenie roszczeń

najłatwiej jest dochodzić roszczeń z utraconych korzyści czy z rzeczywistych strat (w tym tych przyszłych) w procesie cywilnym z organem administracji samorządowej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.24 12:18:40

jak sporządzić pismo o wyegzekwowanie wyroku sądu

Ktoś pisał kiedyś pismo w tym temacie? Może posiadacie wyroki sądu lub decyzje organów administracyjnych które nakazują jednostkom niższego stopnia egzekwowanie tytułu wyroku? Co najlepiej zawrzeć ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.24 12:6:10

Szanowny Panie mecenasie! Mieszkam w Szwecji 30 lat i posiadam obywatelstwo szwedzkie. Moja zona mieszka

Szanowny Panie mecenasie! Mieszkam w Szwecji 30 lat i posiadam obywatelstwo szwedzkie. Moja zona mieszka 17 lat ze mna, ma pobyt staly w Szwecji, ale jest obywatelka Ukrainy. Chcemy kupic mieszkanie w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.23 17:34:41

Czy polski komornik moze przelac alimenty zasadzone na moje dzieci na konto w Anglii? Czy musze zalozyc

Czy polski komornik moze przelac alimenty zasadzone na moje dzieci na konto w Anglii? Czy musze zalozyc konto w Polsce? Ojciec moich dzieci ma zasadzone alimenty, po paru latach komornikowi udalo sie sporadycznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.3.23 9:36:11

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika