Forum prawne (strona 246)

Mieszkanie komunalne a prawo własności części mieszkania

Witam serdecznie, mam pytanie może ktoś będzie znał odpowiedź. Jakiś czas temu zmarła moja mama mieszkająca ze mną w mieszkaniu komunalnym, jestem tam zameldowany od dziecka. Teraz po jej śmierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.3 10:14:50

mam prawo wpuścić?

Do tego nie ma swoich rzeczy, ani pokoju ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.12.3 8:40:21

ubezpieczenie kredytu a śmierć kredytobiorcy

myslalam ze to sprawa z grudnia ale widze ze sie pomylilam. sprawa zostala juz moze wyjasniona? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.12.3 8:32:16

Umowa o pracę -miejsce pracy

[cytat]Zmiana miejsca wykonywania pracy miała na celu własnie pozbawienie diet i zmniejszenie kosztów. Natomiast jest jeszcze inna kwestia otóż pracodawca tkwi w przekonaniu że czas dojazdu do klienta ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.12.2 21:46:21

Obowiązek pracownika: Realizacja planów sprzedażowych?

Zależy od przełożonych...tak mi się przynajmniej wydaje. Sama pracuję na tej zasadzie: mam plany sprzedażowe, które trzeba realizować, nie zawsze mam pełne 100%, zawsze coś mi brakuje, ale nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.2 21:1:50

czy uprawomocni się decyzja administracyjna jeżeli wystawiona jest na osobę zmarłą?

czy uprawomocni się decyzja administracyjna jeżeli wystawiona jest na osobę zmarłą? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.2 20:52:55

ugodowy podzial majatku

Proszę podać wzór pisma o ugodowy podział majątku ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.12.2 19:51:49

witam mam pytanie czy na rencie można podjąć prace? bo mój chłopak posiada jakąs rente ale nie

witam mam pytanie czy na rencie można podjąć prace? bo mój chłopak posiada jakąs rente ale nie wiem nic wiecej a chce by poszedł do pracy możliwe to jest ? renta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.2 18:18:32

Rchunki za media

Jak Pani widzi, może tak postępować. natomiast po Pana stronie leży kwestia zadbania o swoje interesy i nie dać się nabić w butelkę. Jeśli wynajmujący chce otrzymać pieniądze za rachunki, musi ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.2 16:27:21

rozwod i podzial majatku (pelnomocnictwo)

Witam

czy pelnomocnikiem w sprawie (jak w temacie) moze byc osoba (zgodnie ze znowelizowanym KPC) NIE BEDACA adwokatem/radca i NIE BEDACA najblizsza rodzina ?

Jak interpretowac zapis art.87 § 1 ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2013.12.2 14:8:51

Oferta pracy - prawnik

Ukraińsko-Polska Spółka Prawnicza ?LEXIA KONSALT? oferuje pracę dla ukraińskich studentów prawa w ostatnich latach polskich uczelni. Praca zdalna w miejscu nauki (zameszkania) - wybór i opieka klientow ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.2 12:44:20

Wezwanie z ZUS

Witam!
Mąż przebywał na zwolnieniu lekarskim kilka miesięcy. Dzisiaj tj 2.12. chciał wrócić do pracy, jednak zostało poinformowany, że 29.11 zostało wyslane mu do domu zwolnienie z pracy, które ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.2 10:47:58

Wtargnięcie i pobicie

Sprawa wygląda następująco. W sobotnie ostatki piłem wódkę ze znajomymi i tata. A sąsiedzi obok również mieli imprezę. I poszliśmy do nich porozmawiać bo chcieli więcej wódki a my mogliśmy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.12.2 0:10:24

czy fundusz alimentacyjny nadpłaca zaległe alimenty?

witam mam pytanie ojciec mojej corki nie placi alimentow od lipca 2013 wszytskie papiery zostaly zlozone u komornika dostalam rowniez zaswiadczenie o bezskutecznosci. wszytskie dokumenty zostaly zlozone ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.1 20:39:36

reklamacja obuwia

Kupiłem buty zimowe "Timberland euro sprint hiker" sprzedawca namówił mnie do zakupu do tych butów impregnatu ochronnego "Bama power protector". Po spryskaniu butów tym impregnatem buty sie odbarwiły ... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2013.12.1 19:31:51

Problem z lomabrdem

Witam
Nie znam treści umowy, którą Pan zawarł więc ciężko mi się odnieść do prawidłowości działań lombardu, natomiast moje wątpliwości budzi wysokość odsetek, których spłaty żąda ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.1 17:1:56

Zajęcie wynagrodzenia przez Komornika

Komornik nie ma żadnego interesu w ograniczaniu egzekucji. Z tego co wyegzekwuje otrzymuje prowizje. Jeżeli wierzyciel czyli bank zgodził się na Pańską propozycję i złożył stosowny wniosek do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.1 16:46:31

czy mozna odwolac pracownika powołanego po nalożeniu na niego dwoch nagan porzadkowych /nieprzestrzeganie

czy mozna odwolac pracownika powołanego po nalożeniu na niego dwoch nagan porzadkowych /nieprzestrzeganie porzadku i organizacji pracy/.
pracodawca wystąpił z wnioskiem o odwołanie gdy nagany uległy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.1 16:39:22

Kupno mieszkania spółdzielczego- własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego.Pilne!!!

Witam
Brak uregulowanej sytuacji gruntowej skutkować będzie z całą pewnością utrudnieniami przy przekształceniu spółdzielczego prawa do lokalu w prawo własności do odrębnego lokalu mieszkalnego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.1 14:45:21

W lutym ub r rozstaliśmy się z mężem, ne po raz pierwszy, przemoc w naszym małżeństwie była skutkiem

W lutym ub r rozstaliśmy się z mężem, ne po raz pierwszy, przemoc w naszym małżeństwie była skutkiem wielu rozstań. Mąż wykańczał mnie psychicznie. w ubiegłym roku złożyłam pozew o rozwod, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.1 11:29:26

Mam 18lat. chodzę nadal do szkoły.mieszkam z chłopakiem bez rodziców.mam przyznane alimenta od ojca

Mam 18lat. chodzę nadal do szkoły.mieszkam z chłopakiem bez rodziców.mam przyznane alimenta od ojca 500zł i prócz tego nic nie wystarcza mi to chcę napisać pozew do sądu o podwyższenie o 200zł. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.1 9:48:12

2013.11.30 22:8:55

Paragon zaliczkowy

Witam

Z dniem 28 czerwca otrzymałem pieniądze na konto w kwocie X od osoby fizyczniej nie prowadzącej działalności gospodarczej. Krzesłą będą gotowe dopiero za 10 dni roboczych czyli w nowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.30 21:42:13

Wypowiedzenie stosunku pracy a zwolnienie

Szanowna Pani, w polskim systemie prawnym wypowiedzenie umowy o pracę, nawet sprzeczne z prawem pracy nie jest z mocy prawa nieważne i należy dochodzić jego bezskuteczności przed sądem rejonowym ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.11.30 21:40:25

Stowarzyszenie prowadzące działalność gospodarczą.

Witam,

Stowarzyszenie po rezygnacji zarządu nie może uzupełnić składu do 4 członków. Sytuacja finansowa jest bardzo trudna, grozi nam kurator sądowy. Pytania. Jakie są kompetencje kuratora, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.30 16:57:37

Pytanie odnośnie nieodpłatnego użytkowania lokalu, a umową o zarządzanie.

Witam,

Sprawa wygląda w ten sposób:

Syn, właściciel lokalu użytkowego oddał w nieodpłatne użytkowanie lokal rodzicom. Zarządca nie chce podpisać umowy o zarządzanie tym lokalem, warunkując ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.30 16:50:27

Co jeśli jestem właścicielem domu a ktoś nie chce się z niego wyprowadzić?

Witam, szczerze już nie wiem co poradzić dlatego proszę chociaż o małą wskazówkę.
Sprawa wygląda następująco:
Kupiłam dom od starszego małżeństwa, które mieszkało ze swoim synem już ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.29 23:43:29

Przedawnienie za usługi reklamowe

Witam

Od kiedy przedawniają się długi za usługi reklamowe? Usługa reklamowa sprzedana przez wystawienie faktury. Dłużnik i wierzyciel są firmami.
Z góry dziękuję za odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.29 17:28:9

Urlop na żądanie.

Sugeruję Pani dogłębną rozmowę z radcą prawnym Państwowej Inspekcji Pracy. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.29 16:11:50

praktyki w Poznaniu ? co polecacie?

Też tam miałem trzymiesięczne praktyki po 4 roku. Bardzo fajna kancelaria, bardzo dużo się nauczyłem. Mają tam bardzo dużą wiedzę i doświadczenie. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.11.29 12:55:58

Jak napisać wniosek do konsulatu?

Jak napisać wniosek do konsulatu? Jestem rezydentem UE i na stałe zamieszkuję w Polsce. Wiem, że mogę napisać wniosek do konsulatu aby umożliwić wydanie moim najbliższym wizy gościnnej.
Jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.29 12:39:9

Spadek po bracie

Witam, mam podobne pytanie zmarł mój brat, który nie miał żony, jego syn zmarł ma jedynie wnuczkę 19-letnią. Chciałam się dowiedzieć czy coś należy mi się czy tylko wnuczce. Brak testamentu ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.11.29 0:35:10

zlozenie zeznan. przymusowe leczenie

Witam!
moj ojciec jest osoba chora psychicznie ( nie orzekl tego psychiatra). od jakichs dwoch lat jego zachowanie bardzo sie zmienilo, zaczal moja rodzine bardzo zle traktowac, do tego stopnia, ze zdecydowalismy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.28 23:36:57

zabezpieczenie alimentow

Witam,mam takie pytanie,komornik na skutek egzekucji z rachunku bankowego sciągnal nalezna kwote zaleglych alimentow od dluznika,czy moge wystapic z wnioskiem do komornika o odblokowanie rachunku z zastrzezeniem,ze ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.28 22:28:49

Witam,mam takie pytanie,komornik na skutek egzekucji z rachunku bankowego sciągnal nalezna kwote zaleglych

Witam,mam takie pytanie,komornik na skutek egzekucji z rachunku bankowego sciągnal nalezna kwote zaleglych alimentow od dluznika,czy moge wystapic z wnioskiem do komornika o odblokowanie rachunku z zastrzezeniem,ze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.28 22:13:22

Rozliczanie z usług informatycznych

Witam

Z góry przepraszam, za mój poziom wiedzy w temacie. Piszę tutaj, bo wiem że to porządne forum i z pewnością rozwieje moje wątpliwości.

Podstawowe informacje

Jestem studentem. Zajmuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.28 19:13:35

"brak" biletu w kolejce WKD

Witam, sprawa wygląda następująco, wracałem WKD z Warszawy do Podkowy Leśnej i "zapomniałem skasować biletu" ... - w cudzysłowie, ponieważ po fakcie go znalazłem, ale kontrolera już nie było.

Ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.28 15:42:30

jak napisać sprawozdanie roczne sprawozdanie finansowe?

Witam. Pomogę w napisaniu, piszę tego typu rzeczy, wszystko z zakresu prawa i ekonomii.

proszę o wiadomość kontakt@lextext.pl

Również inne teksty, prace, artykuły, pisemne porady prawne, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.28 10:57:24

Kolizja z ciągnikiem

Witam, mam pytanie odnośnie kolizji której byłem uczestnikiem. Kolizja wydarzyła sie po godzinie 17, jak wiadomo już wtedy jest ciemno. Jechałem 70km/h na normalnej drodze bez ograniczenia (tzn. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.27 20:28:37

Problem ze współlokatorką.

Zostaje Pani jeszcze kupić kwiatki, uklęknąć i poprosić, żeby się wyprowadziła. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.11.27 20:3:20

Zamawiający nie chce zapłacić

Proszę przygotować wezwanie do zapłaty i wyznaczyć termin pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego. Jeśli to nie zadziała wtedy konieczne będzie wniesienie pozwu o zapłatę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.27 19:47:41

Składanie fałszywych zeznań na policji PILNIE !

Witam mam pytanie dostałam wezwanie na oplicje wraz z mamą za zakłócanie ciszy nocnej. Dodam, że obie miałyśmy na wezwaniu napisane jako podejrzanego. Ostatnio dostałam kolegium za to samo wykroczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.27 19:46:55

Witam Babcia zapisała mi mieszaknie na podstawie testamentu z wydziedziczeniem spisanym u notariusza

Witam
Babcia zapisała mi mieszaknie na podstawie testamentu z wydziedziczeniem spisanym u notariusza , od małego jesetm zameldowna u bacu razem z nia mieszakam, jest 2 mieszaknie u taty nie wykupione ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.27 19:35:21

zlozylam wnosek o swiadczenia alimetacyjne 06.11.2013 i dzis dostalam decyzje ze za pazdziernik mi sie

zlozylam wnosek o swiadczenia alimetacyjne 06.11.2013 i dzis dostalam decyzje ze za pazdziernik mi sie nie nalezy a za listopad dostane w grudniu czy jest to zgodne z prawem swiadczenia alimetacyjne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.27 16:1:25

z jakich przepisów prawa możne ubiegać się o odszkodowanie właściciel działki za nielegalne wejście

z jakich przepisów prawa możne ubiegać się o odszkodowanie właściciel działki za nielegalne wejście na działkę i wycięcię dwrzew przez sąsiada? Otrzymałam pismo z prokuratury o umorzeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.27 12:26:33

zwrot pożyczki

Witam,

Pożyczyłam mojemu byłemu mężowi kwotę 25 tyś. zł. Kwotę tą dostałam od swojej mamy na poczet naszego przyszłego małżeństwa. Następnie odbył się ślub i po 3 miesiącach musieliśmy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.27 11:20:38

Umowa zlecenie, a status studenta

Witam, mam pytanie odnośnie umowy zlecenie. Pracuję na umowę zlecenie i jako student z tego tytułu moje wynagrodzenie nie jest pomniejszane o składki zdrowotne i ZUS. Jednak status studenta posiadałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.27 0:5:25

kierowca autobusu obciazony za szkode na autobusie

witam. jestem kierowca autobusu PKM katowice, zostalem obciazony za wybicie szyby w innym firmowym autobusem, swoim autobusem podczas pracy. kierownictwo uznalo ze to moja wina,kwota to ponad 2000zl. pytanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.26 21:33:57

Czy taka sprzedaż to oszustwo?

Witam. Proszę o wyrozumiałość jeśli temat ten znalazł się w nie odpowiednim dziale.

Nie jestem skąpy, i nie łaszę się na pieniążki. Nie chodzi mi też o to, że chcę zrobić komuś na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.26 21:20:46

Zatrudnienie ochrony w bloku

Witam,

Mieszkam na osiedlu na którym nie ma zatrudnionej ochrony, a okolica nie jest zbyt bezpieczna.

Chciałbym spytać kogo muszę przekonać, żebyśmy zatrudnili na osiedlu ochronę? Chciałbym, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.26 21:7:21

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika