Uszkodzony laptop

Odpowiedzi w temacie (1)

Tonsil

27.9.2013

Mam problem, bo kupujący wygrał licytacje przedmiotu opisanego jako uszkodzony ( również w takiej kategorii zamieszczona była aukcja ), żąda zwrotu. Oczywiście taki zwrot nie przysługuje, bo nie prowadzę żadnej działalności. Po 7 dniach od zawarcia umowy przesyła "oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość". Kupujący tłumaczy chęć zwrotu tym, że laptop jest bardziej uszkodzony niż być powinien. Rozkręcał całe urządzenie. Czy przysługuje takiej osobie zwrot należnych pieniędzy ? Grozi, że jak mu nie przyjmę zwrotu to złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa . http://allegro.pl/laptop-hp-dv-6000-jedyna-taka-okazja-i3534143621.html

Nie znalazłeś odpowiedzi?

BarbaraSzopa

2013-09-27 19:30:24

Czy kupujący wskazał w swoim oświadczeniu na inne, konkretne uszkodzenia, które po zakupie w tym laptopie odkrył? W opisie aukcji widnieje adnotacja o uszkodzonej matrycy, z Pana zastrzeżeniem, iż "Nie stwierdzam innych uszkodzeń". Kwestia kluczową pozostaje zatem czy laptopo posiadał wady, o których Pan na allegro nie napisał. Kupujący może odstąpić od umowy, nawet wówczas gdy sprzedający nie prowadzi działalności gospodarczej. To czy w tym przypadku kupujący zrobił to skutecznie czy nie wymaga pogłebionej analizy stanu faktycznego. Pozdrawiam. Adwokat Barbara Szopa

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 5.8.2018

  Jak zgłosić przez Internet zgubienie dowodu osobistego?

  Nie trzeba wracać z wakacji, aby zgłosić zaginięcie lub uszkodzenie dowodu osobistego. Można to zrobić przez Internet.

 • 9.11.2004

  Przedmiot zastawu rejestrowego

  W przeciwieństwie do zwykłego zastawu, uregulowanego w kodeksie cywilnym, zastaw rejestrowy pozwala zastawcy (dłużnikowi) na zatrzymanie zastawionej rzeczy i czerpanie z niej pożytków. Jest to szczególnie (...)

 • 19.2.2014

  Rewolucja w przepisach e-commerce - problem dla sprzedawców

  Brak informacji o cenie, wynagrodzeniu czy kosztach może skutkować brakiem zobowiązania konsumenta do ich zapłaty a termin na odstąpienie od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyny będzie (...)

 • 8.11.2010

  Odszkodowanie za wypadek z udziałem dzikich zwierząt

  Na drogach zdarzają się wypadki z udziałem dzikich zwierząt. Szkody, jakie mogą z tego wyniknąć, są niekiedy bardzo poważne. Kodeks cywilny przewiduje odpowiedzialność za szkody wyrządzone (...)

 • 27.10.2004

  Umowa o roboty budowlane

  Umowa o roboty budowlane to wyspecjalizowany rodzaj umowy o dzieło. Posiada zresztą podstawowe cechy umowy o dzieło. Stronami tej umowy są wykonawca i inwestor. Przedmiotem umowy natomiast jest odpowiednie (...)