Zanizona faktura przy kupnie z USA(Chin)

Odpowiedzi w temacie (0)

Kravcu

24.9.2013

Witam Kupiłem ostatnio jakiś przedmiot w stanach(wysyłka była jednak z chin o czym dowiedziałem się po telefonie z UC). Dostałem telefon z urzędu celnego z prośbą o przedstawienie tłumaczenia faktury. Faktura w środku paczki jest wystawiona na 100$(na tyle tez jest paczka ubezpieczona) podczas gdy rzeczywiście zapłaciłem dużo więcej. Jest także dopisek ,że jest to próbka bez wartości handlowej, tylko dla użytku własnego. Na fakturze jest także link do sklepu gdzie kupiłem i tam widać cenę którą zapłaciłem. Nie ma tam danych sprzedającego, są jednak dane firmy która wysłała przedmiot. Czy w takim przypadku powinien informować urząd celny o niezgodności faktury w paczce i normalnej? Przedmiot wysyłany i kupowany na osobę prywatną.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 5.10.2005

  Warunki prowadzenia kantoru

  W niniejszym artykule zostały omówione warunki podejmowania i prowadzenia działalności kantorowej. W rozumieniu ustawy Prawo dewizowe, za działalnością kantorową, począwszy od 21 sierpnia 2004 (...)

 • 10.12.2011

  Kiedy można anulować fakturę?

  Kwestia anulowania faktury nie jest uregulowana ani w przepisach ustawy o VAT, ani też w przepisach wykonawczych do niej. Nie oznacza to jednak, że w praktyce podatnicy nie mogą anulować faktury. Możliwość (...)

 • 27.2.2012

  Terminy wystawiania faktur VAT

  Ogólny termin wystawienia faktury jest dość istotny w aspekcie momentu powstania obowiązku podatkowego. Ponieważ obowiązek – w razie wystawienia faktury – powstaje z chwilą jej wystawienia, (...)

 • 24.4.2007

  Jak wystawia się faktury dokumentujące obrót wewnątrzwspólnotowy?

  Faktury unijne, wystawiane przez kontrahentów zagranicznych z tytułu dostawy towaru do Polski, stanowią dla podatnika VAT dokumentację wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru. Częstym błędem popełnianym (...)