Forum prawne (strona 248)

Bezprawne wykorzystanie wizerunku?

Witam.
Moje zdjęcie z profilu z inną osobą zostało umieszczone na zaproszeniach na konferencję, które zostały wysłane do różnych osób (ok. 50). Plakaty te wiszą również w szkołach.

Zdjęcie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.20 22:48:45

Odwieszenie warunkowego zwolnienia

Obecnie przebywam w areszcie tymczasowym i czekam na wydanie wyroku skazującego, który będzie karą pozbawienia wolności. Przed znalezieniem się w areszcie byłem na warunkowym zwolnieniu. Termin ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.20 21:21:52

Witam. Proszę o pomoc. W lutym tego roku minął mi termin zakazu prowadzenia pojazdów. Prawo jazdy

Witam. Proszę o pomoc.
W lutym tego roku minął mi termin zakazu prowadzenia pojazdów. Prawo jazdy zostało mi zatrzymane na dwa lata z prowadzenie pod wpływem w powiecie Łódzkim tam wtedy podlegałem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.20 20:31:12

Czy można zmienić wykładowcę?

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakakolwiek możliwość zmiany profesora na uczelni?

W skrócie to wygląda tak, że niemal wszyscy studenci trzeciego roku nie rozumieją kompletnie nic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.20 20:20:45

Odsetki od alimentów

Panie Marcinie alimenty są wypłacane całościowo w kwocie 450zł po terminie. Monit w formie pisemnej już raz wysyłałam pomogło na jeden miesiąc po tym czasie problem powrócił. Więc jeśli jest ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.11.20 20:17:17

wniosek o uznanie za zmarłego

hej , czy mógłby mi ktoś pomóc w napisaniu wniosku o uznanie za zmarłego . wniosek musi zawierać jakiekolwiek orzecznictwo sądu najwyższego. bardzo mi zależy i z góry dziękuję ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.20 18:52:29

Alimenty

Witam. Chcemy z dziewczyną wziąć ślub, ale mamy wątpliwości, ponieważ Ona dostaje alimenty z opieki społecznej na dzieci z pierwszego małżeństwa(były mąż nie płąci i komornik nie ma możliwości ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.20 14:47:29

Dopisanie kategorii prawa jazdy

Dzień dobry!

Proszę o odpowiedź w następującej kwestii. Posiadam prawo jazdy kategorii B (egzamin zdany w 2003 roku). W 2008 roku zdałem egzamin na kategorię C, podczas zasadniczej służby wojskowej. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.20 13:31:45

problem z zaslkiem rodzinnym i wychowawczym

WITAM-WŁAŚNIE ODMÓWIONO MOJEJ ŻONIE PRZEDŁUŻENIA ZASIŁKU RODZINNEGO I WYCHOWAWCZEGO Z TAKIEGO OTO POWODU-MIANOWICIE W ZESZŁYM ROKU ODZYSKAŁEM ZA POMOCĄ WYROKU SĄDU ZALEGŁE WYNAGRODZENIE ZA ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.20 12:15:14

Kupno samochodu, "kręcący" sprzedający

Witam, przymierzałem się do kupna samochodu, już prawie podpisałem całą umowę, ale coś mnie wzięło, żeby zapytać z głupa czy sprzedający posiada kartę pojazdu (byłem przekonany, że posiada ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.20 9:57:53

opłata za ogrzewanie?!

Dobry wieczór,
rok temu wynajmowałam pokój przez 5 miesięcy (od października do lutego).Na odchodnym uregulowałam z właścicelem wszystkie bieżące rachunki.
Dziś dostałam od niego telefon, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.19 20:39:58

Witam, mam taki problem moj tata jest po wylewie, lezy w hospicjum. Na dzien dzisiejszy jest bez kontaktu

Witam, mam taki problem moj tata jest po wylewie, lezy w hospicjum. Na dzien dzisiejszy jest bez kontaktu i sparalizowany. Ma dlug, ktory chcialabym za niego splacic, ale nie mam dostepu do jego konta. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.19 17:23:42

oddwołanie sie od wyroku pomocy

Witam. mam pytanie jak dobrowolnie podac się kaze bez dalszych rozpraw, dostałem z sadu wyrok 70h prac społecznych za art.50a kw. napisałem odwołanie od wyroku po czym miałem sprawę gdzie została ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.19 16:18:58

Jak pozbyć się lokatorów?

Witam.
Nabyliśmy w drodze kupna budynek wielolokalowy.
Z kilku lokali mieszkalnych obecnie zamieszkiwane są 2
- w 1 mieszka starsza Pani. Pani przez swojego syna (pełnomocnika) podpisała z nami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.19 15:34:57

mam pytanie czy wymieniając dowód osobisty bez zadnych zmian formalnych musze zgłaszac do urzedu skarbowego

mam pytanie czy wymieniając dowód osobisty bez zadnych zmian formalnych musze zgłaszac do urzedu skarbowego o zmianie?W urzedzie miasta i gminy powiedziano mi ze nie trzeba jezeli nie zmieniło sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.19 15:2:37

Wynajem części mieszkania na działalność

Witam!
Chcę wynająć mieszkanie, część mieszkania będzie na cele mieszkalne, część (15m2) na działalność.
W związku z tym chciałabym zebrać informację jak to wygląda od strony własciciela, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.19 13:47:22

Witam Prowadzę DG która jest zawieszona potrzebuje wystawic fakture vat na 15 tys czy musze odwiesić

Ja panią wytropię i zrobię wszelkie świństwa żeby tylko pani odpłacić za to złodziejstwo, którego się pani na mnie dopuściła. Jedyne wyjście to jest żęby się pani ze mną skontaktowała, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.19 12:8:14

jestem w ciąży a pracuje rano 8godz i popołudniu 3godziny razem w ciągu dnia 11godzin w sobote i

jestem w ciąży a pracuje rano 8godz i popołudniu 3godziny razem w ciągu dnia 11godzin w sobote i niedzielę po 8godzin za co mam dodatkowe pieniądze czy nadal musze tak pracować
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.19 11:46:1

Oświadczenie o Kontynuacji alimentów po 18 roku życia

Szanowny Panie, w mojej opinii chodzi wyłącznie o to by własnym podpisem zaświadczył Pan o tym, że kontynuuje naukę w danym roku szkolnym i na dowód tego załącza Pan dowód w posiaci ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.19 11:28:20

zadanie zwrotu pieniedzy bez zwrotu zakupionego towaru

witam
uzytkownik kupil ode mnie(od firmy) w maju przedmiot, byl uszkodzony czego pewnie nie doczytal przed zakupem i zwrocil towar. paczke odeslal bez powiadamiania mnie wczesniej o zwrocie towaru. paczki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.19 11:4:7

Samowolka budowlana (?) sąsiada na mojej działce

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Sąsiad okolo 20 lat temu wybudował na mojej działce 147/2 wiatę, jednak przed jej wybudwaniem działkę również przez parę lat użytkował. Może okazać ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.11.19 10:3:43

Obciążenie obowiązkiem podatkowym zwycięzcy konkursu

Witam, ostatnio w konkursie internetowym wygrałem nagrodę rzeczową. Organizator konkursu obciążył obowiązkiem uregulowania podatków zwycięzców. W związku z tym chciałbym wiedzieć w jaki sposób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.19 7:59:54

Godziny nadliczbowe

Witam, jestem zatrudniona na umowe o pracę na cały etat, co skutkuje tym, że w miesiącu październiku powinnam przepracowac 184 godziny, przepracowałam 196 godzin, czyli o 12 godzin za dużo, które ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.11.19 7:52:45

Czy mogę otrzymać od poradni PP odszkodowanie za złą prowadzoną opiekę nad moim synem?

Czy mogę otrzymać od poradni PP odszkodowanie za złą prowadzoną opiekę nad moim synem? Od 6-tego roku życia mój syn był pod opieką poradni z powodu nadpobudliwości.Po kilku latach był badany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.18 22:33:59

Witam jestem zameldowana w Holandii czy istniej mozliwosc wymeldowania sie z Holandii bedac juz na stale

Witam jestem zameldowana w Holandii czy istniej mozliwosc wymeldowania sie z Holandii bedac juz na stale w Polsce? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.18 20:41:10

jak napisać odwołanie od postanowienia o ustanowieniu mnie kuratorem procesowym

jak napisać odwołanie od postanowienia o ustanowieniu mnie kuratorem procesowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.18 17:48:8

Nielegalna firma+zfałszowne dochody+praca na czarno

Witam serdecznie

Drodzy forumowicze zwracam się do Was z prośbą o poradę w dość nietypowej i skomplikowanej sprawie.

Otóż w połowie lipca 2013r zacząłem prace (trochę po znajomościach) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.18 17:37:37

Wyrok za prowadzenie roweru w stanie nietrzeźwości a prawo jazdy kat B.

Jak masz zakaz poruszania się kat. A to na chłopski rozum możesz zdawać normalnie kategorie B. Zadaj sobie sam te pytanie, to chyba logiczne. Pozdrawiam ;) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.18 16:53:40

czy po rozwodzie należy się świadczenie z tytułu zgonu teściowej?

czy po rozwodzie z mężem mam prawo do świadczeń z mojego ubezpieczenia po śmierci teściowej?
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.18 13:48:6

Praktyki studenckie

Stowarzyszenie poszukuje wolontariuszy/praktykantów do współpracy w punkcie doradczym dla cudzoziemców.

Zakres czasowy to 8-10 godzin tygodniowo (elastyczny grafik). Interesuje nas współpraca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.18 11:51:9

Praktyki studenckie/Wolontariat

Stowarzyszenie poszukuje wolontariuszy/praktykantów do współpracy w punkcie doradczym dla cudzoziemców.
Zakres czasowy to 8-10 godzin tygodniowo (elastyczny grafik). Interesuje nas współpraca minimum ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.18 11:19:24

Polska Telefona Stacjonarna przez telefon

Wczoraj zadzwonili do mnie, przedstawili się, że są z Polskiej Telefonii Stacjonarnej, ale, że nie skojarzyłem cóż to takiego, zapytałem czy są z Netii. Odpowiedzieli, że tak. Pani zaczęła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.18 1:24:51

ZBK, Rada Miasta a opłata za remont dachu

Nie wiem czy TBS znaczt to samo co Zakład Budynków Komunalnych...
Generalnie sprawa ma się tak: na budynku wykonano remont dachu a potem przyszło pismo od ZBK że za ten remont będą nam doliczać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.17 22:26:20

Mam 17 lat i jestem w ciąży

Szanowna Pani, w momencie urodzenia dziecka nie będzie miała pani ukończonych 18 lat a zatem zgodnie z prawem nie będzie Pani miała pełnej zdolności do czynności prawnych. Zgodnie z kodeksem rodzinnym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.17 21:3:28

Artykuł 175 Bardzo ważne proszę o porady.

Witam, zostałem zatrzymany ostatnio na motorowerze miałem w wydychanym powietrzu 0.20, dzień później znów mnie zatrzymali i miałem w sobie 0.68, i mam do was pytanie bo dziś byłem na komisariacie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.11.17 16:40:3

co mozna zrobiz nekaniem sms i telefonami?

co mozna zrobiz nekaniem sms i telefonami? moja kolezanke neka byly chlopak dzwoni do niej pare razy dziennie pisze do niej sms tez kilka razy dziennie nic nie pomaga nie chce sie od niej odczepic co mozna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.17 13:29:17

Kopiowanie treści z innych stron www

Witam,
chciałbym stworzyć serwis do przeglądania aktualnych wiadomości, tzn. chciałbym, aby w jednym miejscu były newsy z różnych serwisów informacyjnych (polskich i zagranicznych). Miałoby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.16 20:34:29

Sprzedaż samochodu

Witam,
chciałabym się dowiedzieć co powinnam zrobić w zaistniałej sytuacji: chciałabym sprzedać samochód, którego jestem właścicielem, współwłaścicielem jest mój tata (samochód został ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.11.16 11:49:11

Regulamin sklepu. Warunki zawierania umów - co wpisać?

Witam. Ten temat chyba nie pasuje do żadnego działu...

Tak w ogóle to czy sprzedając na mojej stronie np plik skryptu bądź ebooka czy kurs video muszę stosować się do takich zasad jakbym prowadził ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.15 22:46:19

zwolnienie lekarskie a weekend

Witam
mam pytanie zastanawiam sie czy ZUS moze mnie skontrolowac w weekend kiedy lekarz wystawil mi zwolnienie od poniedzialku do piatku? czy w weekend moge juz bezproblemu wychodzic z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.15 22:28:45

ZMIANY W REGULAMINACH SKLEPÓW INTERNETOWYCH - DYREKTYWA UE

Do 13 czerwca 2014 r. sklepy internetowe muszą dostosować swoje regulaminy do unijnej dyrektywy. Szczegółowe informacje oraz pełny tekst dyrektywy:
http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/6001/prowadzisz_e-sklep_przygotuj_sie_wazne_zmiany_w_prawie
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.15 15:7:45

przeksztalcenie silowni znowu na suszarnie - problem

Witam,
Chcialbym przedstawic nastepujaca sytuacja jaka wydarzyla sie w ostatnich dniach w mojej spoldzielni. W jednym z blokow od 12 lat miesci sie w pomieszczeniu po suszarni silownia osiedlowa oczywiscie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.15 14:24:16

sprawa o czyn z art 177 1 kk

Ktos moze pomoc mi i odpowiedziec na moje pytanie? Bardzo prosze.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.15 14:8:8

Stypendium -złamanie reulaminu przez uczelnię

Złozyłam wniosek o przyznanie stypendium doktoranckiego. W regulaminie jest mowa o tym, że w postępowaniu można uzyskać max 30 punktów. Tymczasem otrzymałam odmowę gdzie uczelnia pisze ze limit ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.15 13:37:52

współwłasność

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za fachową pomoc prawną. Stanowi to dla mnie wielkie wsparcie. ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2013.11.15 13:18:35

Prośba o podarę

Witam serdecznie
Kupiłem pół bliźniaka i dzisiaj mam podpisać umowę przyżeczoną. Zaniepokoił mnie jeden fakt i chciałbym to z skonsultować z osobami znającymi się na prawie budowlanym.
Otóż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.15 12:6:56

Mąż jest kierowcą TIR-a, w umowie o pracę ma wynagrodzenie 1800zł. Delegacje nie są tam ujęte,

Mąż jest kierowcą TIR-a, w umowie o pracę ma wynagrodzenie 1800zł. Delegacje nie są tam ujęte, a jeździ za granicę. w tej chwili szef zalega z wypłatami ok. 20.000 zł. jak odzyskać pieniądze? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.15 11:57:17

wypowiedzenie umowy na czas określony bez okresu wypowiedzania w umowie

Szanowny Panie, porozumienie wydaje się najoczywistszym rozwiązaniem. Umowy najmu na czas określony, w których nie zawarto odpowiedniej klauzuli dotyczącej wypowiedzenia, wypowiedzieć niezwykle trudno. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.11.15 10:48:13

numer działki a ksiegi wieczyste

Szanowny Panie, można próbować dotrzeć do numeru księgi wieczystej po nazwie ulicy i adresie. /Z poważaniem/Marcin/doradca prawny.

... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.11.15 10:36:22

czy komornik moze zajac wypłate otrzymywana z tytułu Rodziny Zastepczej

czy komornik moze zajac wypłate otrzymywana z tytułu Rodziny Zastepczej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.11.14 22:51:21

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika