Forum prawne (strona 245)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

korekta
[cytat]

Dzień dobry od 04.04.2012 do 03-04-2013 miałam umowę na czas określony ( w czasie tej umowy urodziłam synka i byłam na macierzyńskim do lutego 2013 r ) i wróciłam do pracy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.11 17:20:45

Słup energetyczny na działce budowlanej - budowa domu

W pierwszej kolejności warto ustalić, czy słup był postawiony za zgodą właściciela działki. Jeśli tak, to pozostaje już tylko negocjować z energetyką warunki przesunięcia słupa. Jeśli jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.11 13:58:38

Witam, Prowadzę działalność gospodarczą jednoosobowo oraz w spółce cywilnej. W firmie jednoosobowej

Witam,
Prowadzę działalność gospodarczą jednoosobowo oraz w spółce cywilnej. W firmie jednoosobowej zakupiłem samochód ciężarowy, który wprowadziłem jako środek trwały. Czy mogę ten samochód ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.11 12:36:14

Bedac na warunkowym czy moge wyjechac do pracy do niemiec na 2 miesiace

Bedac na warunkowym czy moge wyjechac do pracy do niemiec na 2 miesiace czy na warunkowym moge wyjechac za granice do pracy na 2 miesiace ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.10 23:8:38

Promocja - Stał Klient - Euro-tax pl

PROMOCJA STAŁY KLIENT

Pracowałeś ponownie za granicą? Chcesz otrzymać stylowy zegarek, torbę albo zestaw narzędzi lub słuchawki? Może wolisz otrzymać 50 zł?

Specjalnie dla naszych stałych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.10 22:54:53

Wolters Kluwer rozwiązanie umowy

Mój problem, to ta firma. Kilka miesięcy temu po wizycie przedstawiciela, dokonałam pisemnego zamówienia na roczny dostęp on-line do wybranych produktów. Otrzymałam dostęp do serwera WK drogą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.10 21:14:33

2013.12.10 14:6:34

Jak napisać aneks do umowy na adaptację poddasza, przedłużający termin wykupu że względu na nie

Jak napisać aneks do umowy na adaptację poddasza, przedłużający termin wykupu że względu na nie ukończone prace remontowe. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.10 12:29:42

Aukcja charytatywna na allegro

Dzień dobry,
Udało mi się zebrać przedmioty od kilku zespołów muzycznych i chciałbym zorganizować aukcję charytatywną na rzecz hospicjum w moim mieście. W związku z tym mam kilka pytań.

1) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.9 20:13:55

Podejrzany z art. 270 kk

Witam
Proszę o poradę dla osoby podejrzanej o przestępstwo z art.270 KK (zarzut:posługiwanie się i przerobienie-zmiana daty biletu autobusowego na okaziciela)Osoba ta znalazła na ulicy ww bilet ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.12.9 19:40:58

Zaległy podatek od działalności - Egzekucjia Komornika

Witam,

Mam zaległy podatek w US do zapłacenia i zostało rozpoczęte postępowanie egzekucyjne przez komornika. Mam zajęte konto w banku a oczekuje teraz na becikowe i chciałabym się dowiedziec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.9 17:33:26

jak napisać podanie do ośrodka pomocy społecznej.

jak napisać podanie do ośrodka pomocy społecznej. dwa tygodnie temu straciłem pracę(tylko na sezon).Został mi zasiłek jeszcze jeden miesiąc w urzędzie pracy.Nie mam gazu(odcięty,zawsze było ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.9 15:53:45

Witam Jestem nauczycielem i prowadzę z żoną firmę (żona jest osobą współpracującą) , od stycznia

Witam Jestem nauczycielem i prowadzę z żoną firmę (żona jest osobą współpracującą) , od stycznia mam zalecenia od lekarza specjalisty aby pójść na urlop zdrowotny , mam pytanie czy będąc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.9 13:21:5

Pracodawca nie chce wyplacic wynagrodzenia!

[cytat]

*** Jeśli inspekcja pracy stwierdzi, że zleceniobiorca nie zgłosił do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ubezpieczenie zdrowotne)...
[/cytat]

Powinno być: Jeśli inspekcja pracy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.12.9 11:25:2

Rozwiązanie umowy zlecenia przed czasem

Szanowny Panie, dużo zależy od tego jakiej treści jest umowa między zleceniodawcą a zleceniobiorcą. Czy w umowie jest jakiś okres wypowiedzenia? Za pracę wykonywaną w okresie wypowiedzenia zleceniobiorcy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.9 10:46:0

Witam państwa. Przejdę od razu do meritum sprawy. Kupiłem w czerwcu 2010r samochód Hyundai



Witam państwa.
Przejdę od razu do meritum sprawy.
Kupiłem w czerwcu 2010r samochód Hyundai i30. Miałem na auto 3 lata gwarancji, dokonywałem obowiązkowych przeglądów co rocznych.
Auto jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.8 21:5:41

Naszywka + czapka

Witam,
nie wiem czy w dobrym dziale no ale...

Czy zgodne z prawem byłoby naszycie na czapkę naszywki z logiem np. Realu Madryt (naszywka jest licencjonowana) i sprzedaż "nowego" produktu?

Kupuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.7 19:41:59

Pomoc z firmą Intrum Justita!

Udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej, już nie musisz się bać! Pomożemy sprawnie, wstrzymamy działania bezlitosnej firmy!
www.antyintrum.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.7 17:50:53

Czy moge obcokrajowiec ubiegac sie o mieszkanie socialne? jezeli tak, to jaki warunki ma spelnic?

Czy moge obcokrajowiec ubiegac sie o mieszkanie socialne? jezeli tak, to jaki warunki ma spelnic?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.7 12:1:38

Zmiana terminu wypłacania pensji

W teorii nie powinniście być na tym stratni. Jak w praktyce to wygląda musicie sami sprawdzić. Pracodawca musi Wam dostarczać z każdą wypłatą rozliczenie wynagrodzenia. Tam jest wskazane z jaki ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.12.7 11:27:31

Crusher industry has a big Significance

As efficient crusher is a kind of large equipment, a lot of people think it must be used on very large site. However, in the chemical industry, crusher equipment will also be used. Someone will feel surprised. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.12.7 7:12:16

The big structure feature of cone crusher

Cone crusher is widely used in mining industry, metallurgy industry, construction industry, construction industry, chemical industry and silicate industries, etc. Applicable to crush hard and medium harden, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.12.7 7:10:51

The comprehensive introduction of Hongxing impact crusher

Impact crusher,can also be known as mobile impact crusher, are widely employed in building material marketplace, chemical business, coal mine and coke business for coarse intermediate and fine crushing ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.12.7 7:8:13

What should you pay attention to when buy an impact crusher?

Impact crusher is an important mining machinery machine widely used in mining, building materials, road, chemical industry, railway , etc. In the sand production line, impact crusher is the third procedure, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.7 7:5:49

Czy 100% udziałowiec w spółce z o.o. który jest jednocześnie prezesem zarządu tej spółki - powołanym

Czy 100% udziałowiec w spółce z o.o. który jest jednocześnie prezesem zarządu tej spółki - powołanym na to stanowisko poprzez umowę spółki i pełniący funkcję bez pobierania wynagrodzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.7 3:25:38

Brak możliwości podłączenia prądu - nieruchomość dom zakupiony od developera

Musicie wezwać dewelopera pisemnie do usunięcia wady. Nie podpisujecie protokoły wydania mieszkania i jeśli nie wpłaciliście jeszcze całej kwoty zakupu wstrzymajcie się z wypłatą jakiejś części ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.6 15:54:17

Skomplikowane rozpisanie spadku po dziadkach, ciężki przypadek.

Witam, serdecznie, przychodzę do Was z problemem nad którym głowię się wspólnie z mamą i siostrą. Postaram się opisać to jak najprościej potrafię, bardzo proszę o pomoc, dodam że byłbym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.6 14:45:38

Jakie konsekfencję grożą nam za wykorzystanie urlopu opiekuńczego wynikającego z artykułu 188 kodeksu

Jakie konsekfencję grożą nam za wykorzystanie urlopu opiekuńczego wynikającego z artykułu 188 kodeksu pracy przez obojga małżonku? Urlop już jakiś czas temu wykorzystany ale dowiedzieliśmy się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.5 23:5:22

W jakiej sytuacji pracodawca moze wymagać pracy bez wynagrodzenia ???

W jakiej sytuacji pracodawca moze wymagać pracy bez wynagrodzenia ???
Pracuję w Zakładzie Pracy Chronionej za najniższa krajową, pracodawca poinformował, ze ze względu na złą sytuacje finansowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.5 22:30:25

emerytura a sprostowanie daty urodzenia

Wszystko zależy od tego, kiedy Pan wystąpił do ZUS o przyznanie emerytury. Wg ustawy o emeryturach i rentach świadczenie (w tym przypadku emerytura) przysługuje od miesiąca, w którym został złożony ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.5 20:16:5

mialam firme transportowa w polsce moj partner zalega mi na dzien dziszejszy 50 tysiecy zlotych

mialam firme transportowa w polsce moj partner zalega mi na dzien dziszejszy 50 tysiecy zlotych jak mam sciagnac dlug w ywsokosci 50 tysiecy zlotych jak jego komornik chleje razem z nim wodke i znaja sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.5 18:53:40

dodatek mieszkaniowy-problem w uzyskaniu

Urzad Miasta odmówił przyznania dodatku mieszkaniowego. W deklaracji wpisałam 3 osoby, 2 osoby przebywaja w mieszkaniu, natomiast corka wyjechala za granice czasowo do pracy. Urzad odmowił ,poniewaz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.5 18:8:20

Czy to legalne?

Witam. Znalazłem w sieci stronę, gdzie jest napisane, że płatność na "paypal" to 1zł, i obok jest płatność sms. Ludzie nabierają się, że sms też kosztuje 1zł, jednak jest on droższy. Dopiero ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.5 18:5:50

zameldowanie tymaczasowe

zameldowanie tymaczasowe Witam serdecznie proszę o radę. Dzierżawię teren od GS pod warsztat samochodowy. Wynajmuję mieszkanie w którym nie chcę się meldować czy dla celów ewidencyjnych mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.5 13:32:53

Samoukaranie - brak mozliwosci spłaty kwoty zasądzonej przez sąd

Sprawa ciągnęła się 15 lat.Dotyczyła kupna samochodu w latach 90, sprowadzonego z zagranicy. W dużym skrócie, osoba z rodziny kupiła wraz z 2 znajomym samochody. Każdy po jednym. Znajomy sprzedał ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.12.5 9:19:47

Zeznania bylej dziewczyny?

Jestem świadkiem w sprawie za art.157-158 punkt1. k.k. W owej sprawie są podane osoby oskarżone. Jedna się dobrowolnie przyznała a druga nie przyznaje do dziś dzień. W trakcie trwania dochodzenia, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.12.5 8:56:1

odpowiedzialnosc materialna

Moim zdaniem jest to złe przekazanie mienia w zwiazku z tym pracodawca nie ma podstaw do obciązenia za braki powstałe w towarze(chyba ze posiada dowody)
Warunkiem koniecznym do powstania odpowiedzialności ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.4 22:24:0

Telefon z gwarancją a defakto jej brak

Witam , jestem Jakub i dopiero się zarejestrowałem . Mam problem , kupiłem 24 listopada telefon marki samsung model sgs3 za 950 zł używany w stanie pseudo idealnym i z gwarancją , podczas spisywania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.4 19:24:43

Brak rachunków

Mam dziwną sytuację z firmą dostarczająca mi kablówkę. Od kilku lat nie dostaję od nich rachunków(i co za tym idzie nie płacę), jednak do tej pory nie dostałem żadnego powiadomienia, ani nawet ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.4 14:39:21

Poszukiwany prawnik - walka z nielegalną kotłownią i kominem -Warszawa

Witam,

Szukam prawnika który pomoże mi w sprawie nielegalnej kotłowni i komina który zanieczyszcza okolice sadzą (zakaz immisji, nakaz rozbioru, etc). Warszawa (sprawa w okolicach Legionowa)

Tel ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.4 10:53:59

Brak kontaktu z kupującym po zwrocie towaru przez 3 lata!

Witam,
Mój problem jawi się następująco: Sprzedałem silnik na allegro za ok. 1800 złotych, sprawdziłem ciśnienie oleju, żeby uniknąć drogiego zwrotu (wtedy przesyłki były bardzo drogie), ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.4 9:12:10

Zaniżanie dochodów matki, a obowiązek alimentacyjny dziadków

Przede wszystkim to może ile ci dziadkowie płacą tych alimentów??Dlaczego ich syn a ojciec córki nie pracuje?Jeżeli po prostu nie bardzo mu się chce to dziewczyna wyjścia nie ma.Jest jeszcze jeden ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.12.3 19:9:39

wypłata dużej kwoty bank pko sa

Ale jakimi przepisami zasłania się bank? O co konkretnie chodzi? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.3 14:41:46

Nuesłusznie oskarżony

Witam, otóż zostałem niesłusznie oskarżony o uszkodzenie/zniszczenie samochodu. Dostałem wezwanie do przesłuchania w charakterze oskarżonego. Nie było mnie tam podczas tego wydarzenia. Mam na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.3 14:28:5

Kradzież konta internetowego a komornik

Witam,

zacznę może od tego że jakiś czas temu założyłem konto internetowe na popularnym serwisie aukcyjnym. Konto przez pewien czas było użytkowane przeze mnie po czym przestałem z tego serwisu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.3 13:45:23

dotacja PUP brak dochodu, odsetki ustawowe

Nie znalazłem edycji, więc poprawiam:
Ad.1. - oczywiście chodzi o pytanie dlaczego mam płacić za ponad PÓŁTORAROCZNĄ odpowiedź PUP (2012-02-15 => odp: 2013-11-27 wysłano / 2013-12-03 otrzymano) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.3 12:43:6

zwolnienie lekarskie, a wypowiedzenie

Witam, jestem na zwolnieniu lekarskim od 24 lipca, co miesiąc mam je przedłużane. Czy na zwolnieniu mogę złożyć wypowiedzenie? jak l4 będę miał do 17 stycznia i złoże wypowiedzenie 1-go stycznia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.3 11:53:34

kiedy następuje aktualizacja danych w BIK ?

kiedy następuje aktualizacja danych w BIK ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.3 11:9:46

Mieszkanie komunalne a prawo własności części mieszkania

Witam serdecznie, mam pytanie może ktoś będzie znał odpowiedź. Jakiś czas temu zmarła moja mama mieszkająca ze mną w mieszkaniu komunalnym, jestem tam zameldowany od dziecka. Teraz po jej śmierci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.3 10:14:50

mam prawo wpuścić?

Do tego nie ma swoich rzeczy, ani pokoju ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.12.3 8:40:21

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika