Forum prawne (strona 243)

Witam, mam pytanie dotyczące urlopu, który nie został wykorzystany, a nastąpiło wypowiedzenie. Firma

Witam, mam pytanie dotyczące urlopu, który nie został wykorzystany, a nastąpiło wypowiedzenie. Firma w której pracowałam zatrudniła mnie na okres próby, po dwóch miesiącach pracy, otrzymałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.30 19:42:56

Umowa o dzieło / Akceptacja Zamawiającego Problem

Witam w lipcu 2013 roku podpisałem umowę z firmą zajmującą się tworzeniem stron WWW na wykonanie takiej właśnie strony.

Treść umowy brzmi:

" Zawarta w dniu 03.07.2013 r. w [Miejscowość] ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.30 10:40:6

POMOC !!!!

Na każdą radę, którą się Pani udzieli, zadaje Pani kolejne 10 nowych pytań. W ten sposób nic Pani nie zdziała. Albo weźmie się Pani w garść i pójdzie wreszcie na policję, albo zostanie Pani ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.12.30 0:1:42

Witajcie ! Poszukiwałam pożyczki od prywatnego inwestora i odezwał się prywatny inwestor chcę pożyczyć

oczywiscie ze tak bo on weżmie kredyt na pana kąto wypłaci pirniadze a pan bedzie go spłacał ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.29 22:19:24

Jakie pismo napisać ?

Witam, czy mógłby mi ktoś pomóc w rozwiązaniu tego kazusa? Uważam, że trzeba tu napisać pismo o przywrócenie terminu do wniesienia skargi ( argumentując to tym, że w tym czasie przebywał w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.29 19:11:51

Witam , Mam pytanie moja babcia zmarła i przepisała na mnie mieszkanie własnościowe , ze mam jeszcze

Witam ,

Mam pytanie moja babcia zmarła i przepisała na mnie mieszkanie własnościowe , ze mam jeszcze siostre wiec tu moje pytanie czy musze spłacić siostre zeby otrzymać mieszkanie bo chce je ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.29 18:39:35

DZIECKO A RODK

[cytat]

Panowie prosze o kontakt mam podobnie skomplikowana sytuacje, a dobro dziecka jest najwazniejsze. Wiem ze wymaga to poswiecen, zwlaszcza ze nie ma jeszcze 5 lat ! Chodzi mi o czyjes doswiadczenia ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2013.12.29 17:51:28

RODK - nie działa zgodnie z dobrem dziecka

Muszę stwierdzić iż decyzja RODK mnie kompletnie rozczarował są w opinii przekręcone moje zeznanie coś czego nie powiedziałam ! poza tym pomimo iż były partner miał sprawę w prokuraturze o ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.12.29 17:27:14

Wideokonsultacje medyczne - rozliczenia podatkowe

Mój zespół kończy własnie wdrażanie platformy pozwalającej lekarzom/pielęgniarkom udzielanie płatnych orad poprzez wideokonsultacje.
Mechanizm działania będzie prosty: pacjent rejestruje się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.29 16:39:41

Zakup mieszkania i przedwstępna umowa kupna u notariusza (niedotrzymane terminy)

Witam,

Mam pytanie dotyczące zakupu lokalu mieszkalnego.

W czerwcu 2013 roku spisałem z właścicielem mieszkania umowę przedwstępną sprzedaży u notariusza.
Podczas spisywania umowy wpłaciłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.29 12:45:52

ktos wykorzystuje moje dane osobowe zarobki i zadozenia w celu publicznym

ktos wykorzystuje moje dane osobowe zarobki i zadozenia w celu publicznym jaki jest proces zakaczyc ta proceture ? i mam pytanie jaki na taki wystetek jest art.karno cywilny ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.29 9:34:20

Pomocy dla laika (nienależne świadczenie)

Witajcie, proszę o pilną pomoc :
dzisiaj kupiłem walutę do pewnej gry od sprzedawcy za 20zł
On przez pomyłkę przesłał mi walutę (walutę w grze) o wartości 250 zł , teraz żąda zwrotu tej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.28 21:33:54

Czy trzy dni po podpisaniu umowy (o świadczenie usług turystycznych - wyjazd za pół roku) z biurem

Czy trzy dni po podpisaniu umowy (o świadczenie usług turystycznych - wyjazd za pół roku) z biurem turystycznym mogę zrezygnować i odstąpić od umowy, czy jest określony jakiś krótki okres w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.28 19:3:5

dwa tytuły ubezpieczeń społecznych

Od stycznia 2013 do 16.10.2013 -umowa zlecenie (obowiązkowe składki społeczne i dobrowolna chorobowa (średnio 500 zł brutto miesięcznie)
od 02.08.2013 do chwili obecnej Działalność gospodarcza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.28 12:16:39

Good manufacturers of magnetic separator production

Find all the manufacturers of magnetic separator and contact them directly on directindustry.magnetic separator is widely used in various industries to extract iron. our range of magnetic separators includes ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.28 2:19:48

The linear and circular are two main types of vibrating screens

There are two kinds of vibrating screens: the linear vibrating screen and the circular vibrating screen.the linear screen is a kind of highly efficient screening vibrating screen for sale.from here,you ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.28 2:13:44

New VC series sand making machine performs well

New VC series sand making machine is a kind of high-performed sand making equipment with the international advanced level developed and produced by Hongxing Machinery Co., Ltd. through introducing Germany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.28 2:10:53

Many factories use jaw crusher in India

India is a huge market, with many people, fierce competition. there are many importer in one industry, they will face the same market, in this case, their price competition is fierce, if so who will pay ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.28 2:8:0

Reliable and environment-friendly mobile crusher

Work in a rotundity trajectory, and is of many layers and high efficie,The vibratory screen adopts the barrel type of eccentric shaft vibration exciter and eccentric block to adjust the swing. It is applied ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.28 2:6:31

Kredyt w spadku - blokada kont

Mam 21 lat, jak byłam w 6 klasie podstawówki mój starszy o 15 lat brat popełnił samobójstwo. Brał narkotyki przez wiele lat, nie pierwszy raz próbował się zabić. Rodzice go utrzymywali. Jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.27 18:52:0

wypowiedzenie umówy mieszkania

Witam, mam poważny problem, otóż wynajęłam mieszkanie z 3 innymi lokatorami :)Jednak przez to że nie mam już z czego płacic muszę z niego zrezygnowac. Jednak właściele nie zgadzają sie na to, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.27 18:22:27

zasądzenie zwrotu kosztów na rzecz skarbu państwa

Witam.

Parę lat temu zostałem oskarżony o używanie sharingu i zabrano mi dyski twarde z komputera na których miałem kilka nielegalnych programów. Udało mi się umorzyć postępowanie dzięki ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.12.27 15:9:0

Kupno z allegro

Witam,
zakupiłem komputer na allegro, przelałem pieniądze następnie zwrócono mi pieniądze ze względu na opóźniającą się wysyłkę.
Sprzedawca powiedział, że wyśle za pobraniem. chwilę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.27 10:14:18

długi po rodzicach

Witam mam poważny problem i potrzebuję pomocy. Moi rodzice od kilku lat nie płacą za czynsz mieszkaniowy na sprawie sąd przydzielił mi i rodzicą komornika a mojej trójce rodzeństwa nie . ogólnie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.12.26 23:9:29

Wynajem sali Ochotniczej Straży Pożarnej

Witam!

Jestem członkiem OSP. Przy naszej jednostce funkcjonuje sala, którą "użyczaliśmy" odpłatnie i sporządzaliśmy umowę na cele tj. wesela, 18-stki, stypy itd. Jednakże po pewnym czasie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.26 21:36:28

Cechy normy i decyzji mogą się mieszać w wypowiedzi generalno-konkretne lub indywidualno -abstrakcyjne.

Cechy normy i decyzji mogą się mieszać w wypowiedzi generalno-konkretne lub indywidualno -abstrakcyjne. Należy znaleźć takie wypowiedzi i odpowiedzieć na pytanie czy te hybrydy można potraktować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.26 14:34:11

Zakaz wstępu do kasyna - oświadczenie woli.



Witam serdecznie,

Czy w polskich "warunkach" jest możliwośc nałożenia na siebie zakazu wstępu do kasyn bez możliwosci cofniecia takiej dyspozycji ? Znajomy, student prawa stwierdzil, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.26 14:23:56

Adwokat opinia

Witam
mam adwokata Pana Kulpę czy ktos moze korzystal z jego uslug i macie jakas opinie czy jest dobry ?
chodzi o sprawe karna.. myslicie ze sobie poradzi ? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.12.25 23:44:7

Zerwanie umowy najmu mieszkania w Holand

Witam!
Mam umowe najmu mieszkania w Holandi na jeden rok. W pierwszym mieisiacu moje dziecko mialo wypadek w mieszkaniu (spadlo z bardzo stromych schodow). Z tego powodu nie moge w tym mieszkniu mieszkac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.25 20:20:11

uzywanie samochodu zarejestrowanego za granicą

Ojciec mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii, syn mieszka i uczy się w Polsce. Ojciec zostawił swój samochód ( z kierownicą po prawej stronie)w Polsce - czy syn może z niego korzystać? Jakie formalności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.25 18:0:38

Laptop z Kanady - podatek w Holandii

Wczoraj leciałam z Kanady z przesiadką w Holandii i na lotnisku w Amsterdamie pani celnik przyjrzała się mojemu laptopowi, po czym otrzymałam kartkę z wyceną tego komputera na 566 euro i naliczonym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.25 13:28:42

Zwrot Zwierzaka

Witam prosiłbym o poradę może ktoś już byl w takiej sytuacji wczoraj kupiłem jaszczurke w zoologicznym pani sprzedawczyni zapewniała mnie że ma tylko lekkie zmiany skurne i sie wykuruje byłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.25 13:8:35

REKLAMACJA z tytułu 2-letniej odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

Witam, kupiłem TV lecz po kilku dniach okazało się że pojawiła się wada (okresowy brak głosu).
Wystosowałem więc odpowiednie pismo do sklepu w którym zakupiłem TV:
".....
Z uwagi na ww. niezgodności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.23 21:50:50

nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym a spłacona wcześniej należność

Szanowna Pani, jeśli świadczenie było wymagalne a Pani nie spełniła świadczenia w oznaczonym terminie wierzyciel miał prawo wnieść pozew do sądu. Ma Pani prawo wnieść zarzuty (sprzeciw). Jeśli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.22 16:40:57

Odległość śmietnika od domu

"Odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, o których mowa w § 22 ust. 2 pkt 1 i 3, nie powinna wynosić więcej niż 80 m od najdalszego wejścia do obsługiwanego budynku mieszkalnego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.22 15:52:23

Kilka pytań

Kilka faktów:
Małżeństwo po rozwodzie. Mieszkają razem w mieszkaniu 3 pokojowym z dzieckiem (17 lat). Każde zajmuje z wyroku sądu swój pokój, przedpokój, kuchnia łazienka- wspólne. Opłaty ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.12.22 12:48:35

Odpowiedzialność materialna-od jakich cen?

Odpowiedzialność materialna powinna być liczona od kosztów zakupu towaru a nie jego ceny sprzedaży. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.21 21:51:55

czy ja jako dzierżawca ziemi rolnej moge złożyc wniosek i pobrać dotacje unijne ?

czy ja jako dzierżawca ziemi rolnej moge złożyc wniosek i pobrać dotacje unijne ?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.21 16:22:19

Turniej internetowy.

Witam, nie wiem w jakii dział to wrzucić, więc wrzucam tutaj :D

Mam pewien problem, a mianowicie chodzi o turniej w gre internetową. Wrazz z kolegami wzięliśmy udział w turieju, w który mdo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.21 14:56:10

jak sprawdzić kto jest zameldowany pod danym adresem?

Witam .

Mam takie pytanie . W obecnej chwili wynajmujemy z Mężem i Dzieckiem mieszkanie ale bez meldunku Ja z Dzieckiem jesteśmy zameldowani u Moich Rodziców a Maż u swoich . Chodzi o to że znaleźliśmy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.20 19:40:11

Czy pracodawca może odmówić urlopu?

No niestety pracodawca ma prawo do tego, aby odmówić Tobie urlopu. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2013.12.20 11:37:23

Zostałam wezwana na policję w charakterze świadka, jednak po przesłuchaniu zaniepokoił mnie fakt,

Zostałam wezwana na policję w charakterze świadka, jednak po przesłuchaniu zaniepokoił mnie fakt, iż odczułam, jakbym była podejrzana w sprawie, która przedstawia się następująco:
Kobieta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.20 11:15:35

Zostałam wezwana na policję w charakterze świadka, jednak po przesłuchaniu zaniepokoił mnie fakt,

Zostałam wezwana na policję w charakterze świadka, jednak po przesłuchaniu zaniepokoił mnie fakt, iż odczułam, jakbym była podejrzana w sprawie, która przedstawia się następująco:
Kobieta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.20 11:14:47

Umowa wykonana - brak zapłaty

Tak przypuszczałem, że opcji nie ma, ale chcę możliwie przyspieszyć proces. Skontaktowałem się z wystawcami i powiedzieli, że tak niekompetentnej firmy, jak mój kontrahent nie spotkali, stoiska ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.12.20 8:9:47

2013.12.20 1:40:21

Jazda po spozyciu na zakazie

Witam . Sprawa wyglada tak dostalem wyrok 6 miesiecy zakazu prowadzenia pojazdow i grzywne 500zł za jazde bez uprawnien i 0,25 w wydychanym powietrzu , wykroczenie. Miesiac przed skonczeniem zakazu został ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2013.12.20 0:21:23

Przywlaszczenie pieniedzy.

Nie takiej instytucji, która Pani pomoże. Sam musi się Pani tym zająć. Jedyne sensowne wyjście w tej sytuacji to jak najszybsze poszukanie sobie adwokata, który powie Pani, co można z tym zrobić. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.19 20:55:0

BADANIA W RODK

Zazwyczaj czeka się na takie badanie parę miesięcy od 2do..... opinia wydawana jest po 30 dniach od badania. Zazwyczaj badanie trwa 3,4 godziny jest rozmowa z psychologiem pedagogiem testy psychologiczne ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.12.19 15:9:55

Ulga internetowa - faktury z PLAY

Witam,

Mam wątpliwości co do rozliczenia w 2014 roku (pit37) ulgi internetowej za 2013 rok.
Na fakturze PLAY widnieje usługa "Ugługi telekomunikacyjne" natomiast w "Szczegółach faktury" widnieje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.19 14:51:52

Świadek art207kk

Witam
Jakiś czas temu moja ex załozyla mi sprawę z art.207kk(znęcanie się nad naszym dzieckiem) zostali przesluchani świadkowie w tym i ja (w tej sprawie mam status świadka) od czasu przesluchania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.12.19 14:46:5

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika