Forum prawne (strona 242)

Niejasnosci - alimenty itp.

Drodzy Państwo, sprawa jest następująca:
jestem pelnoletni i mam dziecko z 16 letnia dziewczyna, ktora kocham. Jej rodzice po staraniach uzyskali status opiekunów prawnych, a jej mama rodzica zastepczego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.8 0:29:1

zachowek się dziedziczy? ??

Zawsze można zwrócić się z pomocą do kancelarii, np Meritum udziela porady prawne przez internet lub bezpośrednio w kancelarii w naprawdę atrakcyjnych cenach. Mi pomogli napisać jedo bardzo skomplikowane ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.1.7 21:36:42

KRUS zaległe lata do opłacenia, problem z zapisem

Witam. Piszę w imieniu mojego narzeczonego:
Moja matka kilkanaście lat temu opłacała KRUS z myślą, że uzyska w późniejszym czasie emeryturę ( zaczęła dość późno, bo po 40 roku życia). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.7 20:54:32

Udział w bójce/pobiciu z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu

Witam. Moja sprawa wygląda następująco. Brałem udział w bójce lub pobiciu(nie wiem do czego zaliczyć) skutkiem czego jedna z osób trafiła do szpitala ze złamaniami nogi i ręki. Sprawą zajęła ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.7 19:54:49

konkubinat a kupno wspólnego mieszkania

witam,

proszę o poradę:
mamy zamiar kupić mieszkanie z partnerem, nie jesteśmy w związku małżeńskim i nie zamierzamy w nim być.

ja daję od siebie wkład własny, który będzie stanowił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.7 19:40:25

Witam, poszukuję o informację, czy w Toruniu jest prawnik zajmujący się prawem cudzoziemców.

Witam, poszukuję o informację, czy w Toruniu jest prawnik zajmujący się prawem cudzoziemców. Prawnik, prawo cudzoziemców, Toruń ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.7 16:22:55

kradzież internetowa

Tu nie ma na co czekać, tylko zgłosić sprawę policji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.7 14:49:0

Wpływ wyburzenia ścianki działowej na umowę kredytu hipotecznego

Dzień dobry
Moja sytuacja wygląda w ten sposób, że przymierzam się do wyburzenia ścianki działowej pomiędzy łazienką a ubikacją aby stworzyć jedno pomieszczenie. Jednakże, w umowie kredytu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.7 13:37:7

Składanie wniosku o rozwód

Tak jak najbardziej. Potrzebne będzie zaświadczenie od lekarza. ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2014.1.7 12:35:3

proszę o pomoc

Witam,

Doradzałabym wytoczenie jednak sprawy cywilnej. Doradzam także drogę karną. Na podstawie tego co Pan napisał uważam, że szykany ze strony sąsiada nie tylko nie ustana ale mogą się nasilić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.7 11:15:22

Świadkowie i ciągły kontakt z oskarżonym

Witam,

Trochę późno takie pytanie, jeżeli ma być ostatnia rozprawa. Oczywiście można w trakcie postępowania podważać wiarygodność świadka, jednakże sam fakt spotykania się świadka prywatnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.7 11:8:0

separacja, rozwód, małoletnie dziecko i ciąża

Witam, Mocno niezdrowa jest ta cała sytuacja w której się Pan znalazł. Niestety trochę Panu szkodzi sytuacja, że żona znowu jest w ciąży. Ciężko będzie Panu przed sądem udowodnić trwały ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.7 9:46:25

chce mojej zonie odebrać córkę

Witam, Aby udzielić Panu satysfakcjonującej odpowiedzi, musiałabym wiedzieć nieco więcej. Chodzi mi przede wszystkim o warunki w jakich mieszkacie, Pana zarobki, możliwości ewentualne żony, sposób ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.7 9:20:49

Prośba o redę spadek po dziadkach

Tak może Pani to zrobić w kpc jest takz możliwość. Nie pamiętam jednak jak się nazywa. Proszę do mnie napisać postaram się poszukać tej nazwy. Kontakt@pogorzelscy.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.7 0:55:34

Umowa spłaty między rodzeństwem

Proszę to zrobić w ten sposób. Najpierw notariusz i darowizna na Pani męża. Spadek nie ponieważ .... Nie można się zrzec spadku przed jego otrzymaniem czyli śmiercią rodziców. Ponadto nie można ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.7 0:18:20

Podzial po zmarlym ojcu

Rozumiem. Dziękuję za poświęcenie czasu i rzeczowa odpowiedz.
... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2014.1.6 21:44:46

Rozdzielność majatkowa

Rozdzielność majatkowa Witam, Chcialabym sie w najblizszym czasie pobrac z narzeczonym z ttym ze moja rodzina naciska na intercyze. Rodzice chca podarowac mi dom. Czy jezeli zrobia to przed slubem bo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.6 18:36:50

Alimenty vs Studnia Wieczorowe

Dzień dobry,
ojciec oczywiście może płacić alimenty. To czy ma taki obowiązek zależy od tego, czy został zobowiązany w jakiś sposób (np wyrokiem sądu). Obowiązek nie ustaje automatycznie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.6 13:19:59

jazda po spożyciu

Witam. Jakieś 2.5 miesiąca temu, policja zatrzymała moje prawo jazdy(jednak bez konieczności ponownego zdawania egzaminu). Kara wynosi 6miesięcy(zostało 3.5) Niestety brak ten jest co raz bardziej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.6 9:15:42

UMOWA MODELKA-AGENCJA

Chciałabym dowiedzieć się jak z punktu prawnego wygląda moja sytuacja.

W wieku 16 lat podpisałam umowę na wyłączność z agencją modelek, jednak nie podpisali jej moi rodzice, czy taka umowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.5 22:10:18

Witam, Jestem zainteresowana zakupem ziemi rolnej V klasy o pow. 3,5 ha Z wykształcenia jestem technikiem

Witam,

Jestem zainteresowana zakupem ziemi rolnej V klasy o pow. 3,5 ha
Z wykształcenia jestem technikiem ekonomistą i mieszkam w mieście.
Do 26 roku życia mieszkałam na wsi, gdzie rodzice prowadzili ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.5 19:56:41

upadłość?

Jestem dość ostrym przykładem kredytobiorcy we franku. Zadłużenie po 4 latach spłacania stanowi niemal dwukrotność wartości mieszkania. Rata urosła do około 7 tys zł, a moje dochody spadły ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.5 17:29:57

Podział po zmarłym ojcu

Witam,

Ojciec pracował przez 8 lat w Wielkiej Brytanii i postanowił się ubezpieczyć w Banku, podczas zakładania konta. W przypadku śmierci lub choroby nieuleczalnej zostały by mu przekazywane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.5 16:31:15

Mandat, nie mam srodkow aby zaplacic

Witam
Dostalem mandat w wysokosci 500zl za wymuszenie pierwszenstwa na radiowozie. Nie mam pieniedzy zeby zaplacic tak wysoki mandat, nie mam konta, nie place jeszcze podatku dochodowego, jestem uczniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.5 13:16:3

KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI

Witam, czy potraficie państwo przekonująco uzasadnić dlaczego kara pozbawienie wolności jest w wymiarze do lat 15 i w wysokości 25 lat? Co sądzicie na ten temat? Dlaczego nie ma kary pozbawienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.4 22:2:15

Mieszkanie odziedziczone w trakcie małżeństwa.

Należność zapłaciłem ja z mojej pensji, nigdy z żoną nie mieliśmy "wspólnego portfela". Tylko że ten wykup był symboliczny, niewiele ponad tysiąc złotych z czego większość to koszty notarialne. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2014.1.4 15:55:54

obowiazek wykonywania polecen

Nie moge sobie poradzic z tymi kazusami:

Jacek S. byl zatrudniony jako magazynier w skladzie towarow we wroclawiu przy ulicy Dworcowej. W piatek otrzymal do pracodawcy polecenie na pismie podjecia obowiazkow ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.4 15:11:11

Specyficzny podział majątku

Dzień dobry,

Jestem po rozwodzie i złożyłem wniosek o zgodny podział majątku. Niestety okazało się, że żona wycofała się z ustalonego podziału i niestety będę musiał walczyć o swoje:

Przed ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.4 13:54:3

sprzedaz samochodu za kryptowalute

WITAM ,
jetem nowy na forum i nie wiem czy w dobrym miejscu zadaje pytanie.
czy moge w polsce legalnie sprzedac samochod za kryptowalute? (glownie interesuje mnie BTC)
jak powinna wygladac umowa sprzedazy?

pozdrawiam! ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.4 12:13:29

czy można sądownie zmusić ojca do opieki nad dzieckiem

Witam
Przypuszczam, że syn dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną, czy ojciec syna ma przygotowanie do opieki z takiego typu niepełnosprawnościami, bo o miłości do chłopca chyba nie ma ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.4 10:45:13

jak uzyskać akt zgonu osoby zmarłej w niemczech

jak uzyskać akt zgonu osoby zmarłej w niemczech mama mieszkajaca na stałe w niemczech zmarła i potrzebuje aktu zgonu do pracodawcy i PZU w Polsce niewiem jak to załatwić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.4 1:22:32

problem z umową -zlecenie

witam, potrzebuję poradzić się w sprawie mojej umowy, opowiem moze jak wyglada moja sytuacja.

Jestem zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny, znalazlem pracę i poszedlem na kilka dni na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.3 21:51:31

Budowa loggi w kamienicy

Witam

Zakupiłem niedawno mieszkanie na ostatnim piętrze w kamienicy 2 piętrowej. Od frontowej strony kamienicy posiada scianę którą toretycznie można wyburzyć cofnąć do pomieszcznia salonu)i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.3 21:32:9

umowa darowizny

Szpital reprezentowany przez dyrektora. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.3 17:44:6

Jak usunąć kable TPSA oplatatajace mój budynek.

udało się Pani coś z tymi kablami zrobić? mam ten sam problem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.3 17:1:49

ZUs dokumenty z 2001 roku ?? a przedawnienia

Witam otrzymałem pismo z zus ze za okres 8 dni tj od 1-04 20 9-04-2001 roku nie ma dokumentów zarejestrowania i wyrejestrowania z ZUS, (pracowałem na umowę o pracę jak i prowadziłem działalność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.3 14:26:21

Czy sąd może nie orzec separacji

Sąd orzeka o separacji, jeżeli został wniesiony odpowiedni pozew przez jednego małżonka lub zgodny wniosek obu małżonków. Znacznie częściej spotyka się pierwszą z opisanych sytuacji. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.3 13:23:1

Gdzie mam zgłosić nauczyciela , który daje korepetycje swoim uczniom ze szkoły ( uczy tych uczniów

Nauczyciel ma prawo podejmować dowolną dodatkową pracę, nawet jeśli wiąże się ona z uczeniem tych samych uczniów ale w innej szkole. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.3 8:35:43

separacja

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedz, to mi naprawdę wyjaśniło sprawę! ... Zobacz wątek

28 odpowiedzi

2014.1.3 1:30:4

Intrum Justitia

Witam
Kiedyś miałem konto na Allegro gdy kończyłem korzystanie z niego włączyłem przypadkowo jakąś funkcję z której nie korzystałem ,która kosztowała mniej niż 9 zł gdy nie zapłaciłem ... Zobacz wątek

24 odpowiedzi

2014.1.2 22:59:49

Pracownicy samozozatrudnieni

Jestem pracownikiem zatrudnionym na zasadzie samozatrudnienia czyli prowadze dzialalnosc gospodarczą. W moim miejscu pracy takich pracownikow jak ja jest około 30. Mam pytanie czy jest jakaś prawna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.2 22:56:34

Umowa o wspólnej odpowiedzialności materialnej

Witam

Jeśli się zwolnię, a inwentaryzacja odbędzie się po moim zwolnieniu, pracodawca może mnie w jakiś sposób obciążyć kosztami?

Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.2 22:0:49

Witam potrzebuje wzoru wyniku badań DNA na ojcostwo, prosze o pomoc i pilny kontakt

Czy nadal potrzebuje Pan pomocy ? Pozdrawiam,
Agnieszka Urban - Pogorzelska ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.2 21:14:57

Czy należy się zachowek?

Czy należy się zachowek? Witam,
Chciałbym sie dowiedzieć na temat zachówku ze względu na to że była sprawa w sądzie na temat testamentu i spadku i sąd przyznał cały spadek mi (na orzeczeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.2 20:8:25

Pomoc odnośnie alimentów...

Witam serdecznie myślę że mogę Panu pomóc gratis oczywiście. Proszę do mnie zadzwonić Agnieszka Urban Pogorzelska kancelaria pogorzelscy.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.2 18:49:40

Oszustwo internetowe.

Witam. Zaistniała u mnie następująca sytuacja. W zwiazku z likwidacją mojego hobby jakim były ptaszniki (pająki), wyprzedawałem hodowle na forach wlasnie o tej tematyce, w odpowiednich działach ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.2 14:41:22

Jak odzyskac dokumenty z zakładu pracy?

Jak odzyskac dokumenty z zakładu pracy? 7 lat temu składałam do zakładu pracy dokumenty takie jak świadectwo ukońcenia szkoły oraz świadectwa pracy(oryginały).W tym oto zakładzie ze względu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.2 14:2:24

Witam czy można być włascicielem dwóch mieszkań w jednej spółdzielni mieszkaniowej?Posiadam akt

Witam
czy można być włascicielem dwóch mieszkań w jednej spółdzielni mieszkaniowej?Posiadam akt własności dla jednego mieszkania (akt notarliany)oraz tytuł własnosciowego prawa do lokalu w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.2 12:56:55

Zwolnienie lekarskie - czy konieczny powrót do pracy

Witam,
proszę o pomoc. Moja pracownica była na urlopie macierzyńskim. Potem po wykorzystaniu kilku dni urlopu przyniosła zwolnienie lekarskie (6 m-cy), po którym trafiła z dzieckiem do szpitala ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.2 11:18:19

Witam serdecznie. Moja zona jest Bialorusinka,mamy 2 letnie dziecko i przez 3 lata naszego malzenstwa

Witam serdecznie. Moja zona jest Bialorusinka,mamy 2 letnie dziecko i przez 3 lata naszego malzenstwa mieszkalismy w Polsce. Miesiac temu spakowala sie i powiedziala ze jedzie na weekend na Bialorus do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.2 8:52:37

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika