Forum prawne

Wykup byłego mieszkania zakładowego od spółki.

Witam,

Moi rodzice dostali z przydziału mieszkanie zakładowe, z tytułu pracy na Hucie. Oboje pracowali tam przez wiele lat. Ojciec niestety zmarł, mama jest na rencie. Aktualnie mieszkanie to wynajmowane jest na podstawie bezterminowej umowy najmu. Mama zamieszkuje to mieszkanie bez żadnej przerwy od lat '80. Chcielibyśmy wykupić to mieszkanie za "rozsądną" cenę.

Sprawę komplikuje nieco aktualna sytuacja byłego zakładu pracy mamy. Zakład ten to Huta Batory, będąca w trakcie procesu upadłości. Syndyk (wg mojej wiedzy) zdecydował o wydzieleniu wszystkich zasobów mieszkaniowych do spółki zależnej (Zakład zarządzania i obrotu nieruchomościami BATORY Sp. z o.o.). i dalszej sprzedaży udziałów w spółce zainteresowanemu inwestorowi. Stosunkowo niedawno (18 lipca br) udziały przeszły we władanie nowego właściciela - spółki będącej własnością osób fizycznych. Przed sprzedażą udziałów nikt nam nie zaoferował możliwości wykupu mieszkania na własność. We wspomnianym "Zakładzie zarządzania..." poinformowano nas, ze możemy wykupić mieszkanie, za cenę odpowiadającą 100% wartości rynkowej, oszacowanej przez rzeczoznawcę majątkowego.

Czy w tej sytuacji istnieje jakakolwiek realna podstawa prawna, na mocy której możemy starać się o wykup ww. mieszkania za cenę zdecydowanie niższa, biorąc pod uwagę: (i) staż pracy, (ii) dotychczasowy okres zamieszkiwania, (iii) poniesione nakłady, (iv) inne czynniki?


Dzięki wielkie!

2013.10.23 12:51:48

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Wykup byłego mieszkania zakładowego od spółki.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika