Forum prawne (strona 241)

Koszta sądowe

Witam, miałem sprawę o potrącenie człowieka. Sąd nakazał wpłaty "koszta tytułem opłaty - 60zł + wydatki w sprawie 180zł" w grudniu ubiegłego roku. Opłaciłem to zaraz po doręczeniu wyroku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.15 20:39:16

jakie informacje znalazłyby się w dokumentach złożonych przez piasta?

Imie Piast
Wykonywany zawod kolodziej
Stan cywilny:zonaty
Stan Majatkowy:chlop,kmiec,Zalety:sprawiedliwy,goscinny,uprzejmy,pracowity,pomocny,
Zaintereowania:dzialalnosc spleczna ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.15 17:48:12

Zmiana umowy

W zaistniałej sytuacji chcę rozwiązać umowę z pracodawcą ponieważ nie ma żadnej gwarancji, że w pracy sytuacja ulegnie zmianie (mianowicie wzrośnie wynagrodzenie, pracuje na umowę o pracę na ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.1.15 17:28:1

CZy jako dziecko głównego najemcy mieszkania, mogłam zostać poddana egzekucji komorniczej?

CZy jako dziecko głównego najemcy mieszkania, mogłam zostać poddana egzekucji komorniczej? Witam. Mój problem polega na tym, że wlasnie komornik zajął mi konto bankowe. Problem polega na tym ze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.15 14:57:2

Zasiłek pielęgnacyjny, grupa inwalidzka

Od dnia 13.12.2011 r. posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności. Symbol przyczyny - 09-M (jestem po mastektomii piersi i wycięciu węzłów chłonnych). Po przyznaniu mi tego orzeczenia udałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.15 14:36:28

jak złożyć donos do krus?

witam jestem rolnikiem od 18 roku życia po śmierci ojca zajmowałem się gospodarstwem jakiś czas pracowałem i były za mnie płacone składki do zus lecz po utraceniu pracy wraz z mamą (okres około ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.15 14:22:56

Darowizna mieszkania - problem

Witam, około 2 lata temu ja i moja siostra zostaliśmy obdarowani przez ojca (alkoholika) mieszkaniem. Była to raczej ucieczka jego przed różnymi wierzycielami a nie dobra wola z jego strony. Został ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.15 13:40:58

Alimenty. Jak dowieść wysokość moich zarobków i wydatków? Polegnę?

Witam się na forum pierwszym postem

Mam dwa pytania odnoście formalności dotyczących podwyżki a w zasadzie orzeczenia właściwych wg potrzeb alimentów na dzieci (dwoje;szkoła podstawowa). Dla ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.15 13:30:57

Zniszczenie dysku przez serwisanta

Witam,

Widzę tutaj możliwość dochodzenia roszczeń z tytułu rękojmi za wadliwie wykonaną usługę przez serwisanta. Zwrot kosztów związanych ze sprzętem da się bez problemu ustalić. Jednak ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.15 13:3:32

Nielegalne piętrzenie wody sankcje karne oraz jaka instytucja kontrolna bądź nadzorująca zajmuje

Nielegalne piętrzenie wody sankcje karne oraz jaka instytucja kontrolna bądź nadzorująca zajmuje się tego rodzaju problematyką - gdzie można taki fakt zgłosić, kiedy osoba piętrząca wodę działa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.15 10:35:12

wypadek śmiertelny, powrót z pracy(Niemcy) do domu(Polska)

Witam jestem nowym użytkownikiem forum i mam pytanie...

DOTYCZY
Wypadku śmiertelnego, samochodowego mającego miejsce w pierwszym kwartale 2013r.

Moje pytanie brzmi z jakich tytułów rodzina ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.14 19:57:44

Prawa sąsiada w stosunku do darowanej działki_Pilne!!!

Witam,
Mam pytanie odnośnie praw sąsiada w następującej sytuacji:
Kilkadziesiąt lat temu właściciel działki x na której stał dom i garaż podarował część działki wraz z garażem instytucji, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.14 19:5:54

2014.1.14 13:39:57

amnestia dla rowerzystów

Witam, mam pytanie dotyczące amnestii dla nietrzeźwych rowerzystów. Jak to się ma dla takiego rowerzysty który został ukarany w 2011r. karą grzywny i widnieje (widniał?) w krajowym rejestrze karnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.14 11:30:46

czy umowe zlecenie zgłasza się do urzędu

czy umowe zlecenie zgłasza się do urzędu Marcin Leśko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.14 10:23:31

Opłata za rozwód - kto inny składa, kto inny płaci

Witam, Jeżeli Państwo macie ustalone szczegóły postępowania rozwodowego to nie ma zupełnie znaczenia dla jego wyniku czy przebiegu, które z Was wystąpi z pozwem rozwodowym. Ma to znaczenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.14 9:24:48

Praca na etacie w administracji publicznej a własna działalność

Witajcie,
Mam takie pytanie techniczne. Pracuję w urzędzie miasta i chciałbym rozpocząć działalność gospodarczą. I teraz pytania:

Muszę mieć zgodę burmistrza na rozpoczęcie działalności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.13 22:36:37

Wpłaciłam 500 zł opłaty recyklingowej, jednak później samochód zarejestrował na siebie kolega,

Wpłaciłam 500 zł opłaty recyklingowej, jednak później samochód zarejestrował na siebie kolega, który też wpłacił 500 zł. Czy jest mozliwość odzyskania tych pieniędzy wplaconych przez mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.13 21:17:30

czy powiadamianie sąsiada o budowie domu który jest 10 m od jego działki jest konieczne do uzyskania

czy powiadamianie sąsiada o budowie domu który jest 10 m od jego działki jest konieczne do uzyskania pozwolenia dodam ze sąsiad nie żyje od ok 20 lat a spadkobiercy twierdzą że nie sa właścicielami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.13 20:30:19

Moj maloletni syn ma pieniadze ze spadku ktore mam w domu.Czy moge bez zgody sadu kupic np samochod na

Moj maloletni syn ma pieniadze ze spadku ktore mam w domu.Czy moge bez zgody sadu kupic np samochod na syna? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.13 19:3:13

Witam,zmarł mój dziadek i wszystko zapisał w spadku swojej obecnej żonie, ja chcąc starać się

Witam,zmarł mój dziadek i wszystko zapisał w spadku swojej obecnej żonie, ja chcąc starać się o zachowek złożyłem wniosek o sporządzenie spisu inwentarza, który sąd nakazał wykonać urzędowi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.13 17:45:18

zwrot opłaty z KRS za zlozenie sprawozdania do akt

W 2013 roku wypisałam z rejestrow przedsiebiorcow stowarzyszenie, które nie prowadzi działalności gosp. W 07/2013 skladajac SF za 2012 Pani w KRS powiedziała ze musze zlozyc tylko do akt SF i zaplacic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.13 16:19:44

umorzenie długu alimentacyjnego

witam ...gdzie moge napisac pismo o umorzenie długu z funduszu alimentacyjnego... ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.13 14:22:30

Darowizna mieszkania z ojca na syna- po jakim czasie sprzedac mieszkanie aby nie zapłacic podatku???

Witam, otrzymałem darowiznę (mieszkanie) od taty w dniu 05.08.2009r i chciałbym sprzedać teraz te mieszkanie. Czy aby nie zapłacić podatku muszę czekać 5 lat, czy jeżeli byłem tam wcześniej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.13 13:59:1

W JAKI SPOSOB MOGE ODZYSKAC LIST,KTORY ZOSTAWIL MOJ PARTNER ,ADRESOWANY DO MNIE PO CZYM ODEBRAL SOBIE

W JAKI SPOSOB MOGE ODZYSKAC LIST,KTORY ZOSTAWIL MOJ PARTNER ,ADRESOWANY DO MNIE PO CZYM ODEBRAL SOBIE ZYCIE....STALO SIE TO W NORWEGII GDZIE MIESZKALISMY,W POLSCE JEST ZONA,DZIECI.POLICJA NORWESKA ZATRZYMALA ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.13 11:41:30

mam wyksztalcenie zawodowe mechanik samochodowy chcialbym kupic pare hekruw gruntu rolnego .

mam wyksztalcenie zawodowe mechanik samochodowy chcialbym kupic pare hekruw gruntu rolnego .
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.12 13:18:12

Europejskie Centrum Odszkodowań Spółka Akcyjna

Mam na imię Łukasz, jestem przedstawicielem Europejskiego Centrum Odszkodowań, mamy najlepszych prawników w Polsce. Nie pobieramy ani złotówki za pomoc w odzyskaniu odszkodowania, jedynie po odzyskaniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.11 20:34:23

Teren imprezy masowej, a liczba uczestników

Witam,

Jestem jednym z współorganizatorów imprezy masowej(koncert plenerowy). W trakcie przygotowań natrafiliśmy na problem z ustaleniem maksymalnej liczby uczestników wydarzenia. Jak stwierdza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.11 16:28:24

Gdzie powinnam sie rozliczyc z podatku w Polsce czy UK

Gdzie powinnam sie rozliczyc z podatku w Polsce czy UK Witam. Od kwietnia 2013 mieszkam w UK a od konca kwietnia pracuje w U K na kontrakcie. Tutaj mieszkam z mezem i spodziewam sie dziecka. Zamierzamy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.11 9:34:24

Przysłyguje mi renta rodzinna po zmarłym ojcu. W poprzednim roku akademickim przerwałam studia i zapisałam

Przysłyguje mi renta rodzinna po zmarłym ojcu. W poprzednim roku akademickim przerwałam studia i zapisałam się do policealnej szkoły prywatnej. Uczęszczałam do niej od marca do czerwca, az z niej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.11 3:5:52

witam, Mam zapytanie a mianowicie jestem w związku od 3 lat z Partnerem.On mieszka 200 km ode mnie

witam,
Mam zapytanie a mianowicie jestem w związku od 3 lat z Partnerem.On mieszka 200 km ode mnie tzn. mieszkał, gdyż zapisał mieszkanie córce. Nadal ma prawo tam przebywać , ponieważ ma zapis ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.10 23:11:38

PROSZE O POMOC!!!!!!

Witam ! Mam pewien problem , gdyż nie jestem zbytnio rozeznany w prawie .
Pytanie moje brzmi : Czy jest jakiś paragraf , który może ukarać osobę , która pokazywała lub mówiła co było w dokumencie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.10 17:50:11

Auto jest Vanem a w dowodzie jest jako osobowe?

Kupiłem w 2012 roku Seicento w wersji Van ... Mam małą firemknę ale nie odliczam Vatu z paliwa.
Kupowałem je jako Van i w dowodzie rejestracyjnym był wbity Vat-1 i samochód wpisany jako ciężarowy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.10 17:8:41

Wprowadzenie w błąd właściciela

Trzeba poszukać kogoś innego na to miejsce, plus jest taki, że nowe ogrzewnie podnosi standard. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.1.10 16:34:37

Głośny pub. Co zrobić?

Witam mam nadzieję, że pisze w odpowiednim temacie. Mam problem.Mieszkam w kamienicy. Na parterze znajduję się PUB który notorycznie puszcza muzykę do 5-6 nad ranem .Mieszkam na 3 piętrze i nawet ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.10 13:9:7

Witam korzystałem kiedyś z Państwa usług i chciałem spytać , teraz nie jestem już singlem, czy

Witam korzystałem kiedyś z Państwa usług i chciałem spytać , teraz
nie jestem już singlem, czy jeśli chce się rozliczyć pracowałem rok w
USA a małżonka w Polsce czy jest możliwe skorzystanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.10 10:30:49

czy można cofać na drodze jednokierunkowej?

czy można cofać na drodze jednokierunkowej?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.9 22:5:46

Zastępstwo i zajście w ciążę

Zdecydowanie należy nowego pracodawcę powiadomić o ciąży.
Pracodawca w okresie ciąży nie może rozwiązać z Panią umowy o pracę za wypowiedzeniem (art. 177 par. 1 kp.)
Pracodawca nie jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.9 20:56:47

proszę o pomoc

czy za grozby karalne dostaje się wyrok?
Czy Sad może uniewinnić oskarżonego? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.9 19:4:49

III Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego - Morze Bałtyckie wspólnym dobrem

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa z ang. European Law Students? Association (ELSA) jest największą, apolityczną, niezarobkową organizacją na świecie zrzeszająca studentów i młodych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.9 18:24:59

Wymiana okien przez Spółdzielnie Mieszkaniwą - Podstawa Prawna

Dzień dobry.

Mam takie pytanie:
Mieszkam w mieszkaniu spółdzielczym mając tytuł prawny lokatora
a mieszkanie jest Spółdzielcze.

Czy istnieje podstawa prawna obligująca Spółdzielnie Mieszkaniowe
do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.9 13:56:48

Brak wymaganego ciśnienia wody

Witam

Sprawa wygląda tak.

Mieszkam w mieszkaniu na stosunkowo nowym osiedlu oddane pod koniec 2011 roku. Na początku nie było probelmów z wodą, jednak od jakiegoś czasu pojawia się problem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.9 12:31:6

zabezpieczenia do zaspokojenia potrzeb rodziny

Jestem na emeryturze, niedawno dostałem decyzje o płaceniu żonie zabezpieczenia do zaspokojenia potrzeb rodziny w wysokości 700 zł miesięcznie. Przed decyzją Sądu żona wybrała ze wspólnych lokat ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.9 12:0:41

Jaki fundusz emerytalny???

Ja tak przeglądam sobie Generali bo kumpela w nim jest i poleciła. Dość dobrze stoją w rankingach, dobra stopa zwrotu i ponad milion osób należących do ich OFE, chyba dobrze. ... Zobacz wątek

27 odpowiedzi

2014.1.8 22:15:43

Uniemożliwianie kontaktu z dzieckiem

Proszę złożyć pozew o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem do sądu. Proszę też egzekwować wyrok sądu w sprawie kary łącznie ..... wiem, że jest to trudne ale niestety może zmusi matkę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.8 22:0:9

W spółce z o.o. od momentu założenia (4 lata), był prezes \"Kowalski\" który nie pobierał pensji

W spółce z o.o. od momentu założenia (4 lata), był prezes "Kowalski" który nie pobierał pensji za świadczenie usługi bycia prezesem. Jest to przychód dla firmy. Moje pytanie jak zaksięgować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.8 14:41:32

Zmiana kategorii wojskowej

Panowie radze poczytać ustawę o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej a zwłaszcza w całości art. 28. Można zmienić kat A i B, jednak kat. D i E już nie można z wyjątkiem wydania ... Zobacz wątek

63 odpowiedzi | Strony: 1 2

2014.1.8 12:21:3

dług za wodę z licznika głównego

dziękuje za odpowiedz, zaraz biorę się za pisanie tego pisma aby mi szczegółowo wytłumaczyli z czego powstał ten dług za wodę. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.1.8 12:8:4

Odprawa posmiertna zostala mi negatywnie rozpatrzona gdyz nie studiuje na polskiej uczelni ? czy slusznie

Odprawa posmiertna zostala mi negatywnie rozpatrzona gdyz nie studiuje na polskiej uczelni ? czy slusznie ? moge sie odwolac ? .. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.8 11:24:12

prośba o pomoc w rozwiązaniu kazusu

Proszę o pomoc, wskazówki w rozwiązaniu poniższego kazusu. Z góry dziękuję serdecznie.

Przychodzi do Państwa Klient, który ma lokal garażowy we Wspólnocie Mieszkaniowej. Na zebraniu właścicieli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.8 11:12:20

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika