Forum prawne (strona 239)

2014.2.1 20:20:23

odmowa zwrotu zadatku

na takie pytanie nie da się rzetelnie odpowiedzieć bez analizy treści umowy przedwstępnej;
jeśli jest Pan zainteresowany uzyskaniem opinii prawnej i ewentualnym podjęciem kroków prawnych, proszę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.1 16:48:5

Kupno mieszkania

matka powinna darować Panu swój udział (jak Pan zgłosi w skarbówce, to będzie to zwolnione od podatku), a ciotka swój udział Panu sprzeda - tu wchodzi w grę podatek od czynności cywilnoprawnych ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2014.2.1 16:39:5

Płacenie należności przez współwłaściciela

Witam, mam pewien problem ze współwłaścicielem. Chodzi o dom mieszkalny, którego właścicielami byli mój ojciec i jego brat. Ojciec przepisał swoja część na mnie i siostrę, dzięki czemu stałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.1 9:6:52

zasiedlenie

nie wiem a moze znacie kogos kto mogly pomoc albo miejsce dfo ktorego moge sie udac i wkoncu mnie kto nie oleje . Nie mam kasy na adwokata z prawdziwego zdarzenia ale jeli kto mi tu napize ze da ie co ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.2.1 1:2:51

czy mąż może mnie wymeldować z domu którego jestem współwłaścicielem kiedy toczy się przeciwko

czy mąż może mnie wymeldować z domu którego jestem współwłaścicielem kiedy toczy się przeciwko niemu sprawa karna?
Jesteśmy po rozwodzie, ale nie mamy podziału majątku nieruchomości o którą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.31 23:40:13

gdzie zgłosić oszustwa cenowe w sklepie sporzywczym

gdzie zgłosić oszustwa cenowe w sklepie sporzywczym oszustwa cenowe alkoholu słodyczy ipiwa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.31 19:28:34

Rekrutacja i brak odpowiedzi

Witam!
Na początek napiszę, że nie wiem czy to odpowiedni dział więc jeżeli nie to proszę o przeniesienie.

Do rzeczy.
Zaczynam się powoli irytować. To, że prawo jest u nas takie a nie inne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.31 18:36:22

Sprzedaż miejsca postojowego w garażu podziemnym!PILNE!

Z tego co wiem, to mieszkanie z garażami (miejscami postojowymi) może stanowić jedną nieruchomość i wtedy podatek od całej tej nieruchomości płaci się jak za powierzchnię mieszkalną albo mogą ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.1.30 21:4:55

Czy można sprzedać znalezi9ony złoty pirścionek?

Czy można sprzedać znalezi9ony złoty pirścionek? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.30 16:19:40

pisma do spólek

Witam
Jestem laikiem jesli chodzi o prawo adminsitracyjne.. bardzo jednak potrzebuje dowiedzieć odnośnie spółek jawnych, cywilnych , zo.o. Jak się adresuje pismo na poszczególną spółkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.30 16:2:29

Wycofanie ojcostwa

Witam
Chciałabym prosić o pomoc, podpowiedź bądź może ktoś był w podobnej sytuacji....
Urodziłam dziecko byłam pewna że partnera, było podobieństwo itd. związek ten był po prostu beznadziejny ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.30 15:7:55

sreaciłam prace mój mąż ma przepisaną ziemie na siebie jakie sa mi potrzebne dokumenty abym mogła

sreaciłam prace mój mąż ma przepisaną ziemie na siebie jakie sa mi potrzebne dokumenty abym mogła sie ubezpieczycw krusie jako małzonka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.30 13:55:40

Zerwanie umowy przed czasem

PIP jest bardzo dobrą instytucją do zgłoszenia tego problemu i złożenia wniosku o przeprowadzenie kontroli. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.29 19:2:40

Remont mieszkania komunalnego na koszt własny.

Witam serdecznie. Mam problem z mieszkaniem komunalnym, które otrzymałam z zasobów miasta w ubiegłym roku - w ramach realizacji Wykazu osób przewidzianych do wynajmu lokali mieszkalnych w zasobach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.29 17:42:11

jubileusz pracy

Jak to jest z wypłacaniem jubileuszy pracy? Wiem że każdy zakład pracy ma określone w wewnętrznym regulaminie wynagradzania czy wypłaca jubileusze ale czy może sobie dowolnie wyznaczyć że wypłaca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.29 17:24:31

alimenty

Witam. Mam 17lat ojciec placi na mnie alimenty w kwocie 650zl, ale urodzilam dziecko i ucze sie dalej. Nie jestem z ojcem dziecka ale kupuje mi wszystko dla niego. Mój ojciec dowiedzial sie ze urodzilam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.29 14:59:25

Witam, chciałabym starać się o najem lokalu z MZBM ale nabyłam spadek 1/2 części po zmarłym ojcu,

Witam, chciałabym starać się o najem lokalu z MZBM ale nabyłam spadek 1/2 części po zmarłym ojcu, drugą część posiada mama. Warunkiem złożenia wniosku do MZBM o najem lokalu jest: wnioskodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.29 13:20:5

Czy osoba która ma 17 lat może dostać widzenie?

Czy osoba która ma 17 lat może dostać widzenie? Chodzi mi o widzenie na wydziale sledczym. Musi byc koniecznie osoba dorosła? Musi byc wpisana na karte widzen? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.28 21:14:11

Długi - jak to jest ze spłatą

Jeśli Pani nie podpisywała zgody na zaciąganie zobowiązania przez męża, to wierzyciele nie mają podstawy do dochodzenia spłaty od Pani. Małżonkowie odpowiadają wspólnie za długi, jeśli oboje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.28 20:32:52

Najem lokalu - prośba o pomoc

Sugeruję Panu odesłać (listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, kopia pisma powinna pozostać w Pana aktach) fakturę za bezumowne korzystanie z lokalu wraz z oświadczeniem, że wraz z zakończeniem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.28 20:22:9

Witam. 10 marca mam rozprawe w sadzie w charakterze swiadka,chcialam zapytac jak napisac pismo do sadu

Witam.
10 marca mam rozprawe w sadzie w charakterze swiadka,chcialam zapytac jak napisac pismo do sadu o ewentualny zwrot kosztow,mieszkam w Szwecji juz 5 lat,co za tym idzie tu tez pracuje(mam wlasna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.28 17:18:36

sąd rodzinny właściwy dla zamieszkałych w Legionowie (pozew rozwodowy)?


Zapraszamy do nowo powstałego CENTRUM OJCA

Pomóż Ojcom w kontakcie z swoimi dziećmi , Udostępnij link do CENTRUM OJCA na swojej stronie. Pomóż zbierać fundusze na budowę CENTRUM OJCA.

Głównym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.28 15:36:13

Przyznanie się do winy

Witam,

Może Pan złożyć oświadczenie wobec prokuratora, że cofa Pan zgodę przeprowadzenie postępowania bez rozprawy w trybie art. 335 kpk w zw. z art. 339 par. 1 pkt. 3 kpk. Wówczas prokurator ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.28 13:48:42

ograniczenie ojca w prawach rodzicielskich oraz zmiana miejsca zamieszkania dziecka

Witam, Proponuję złożyć wniosek o ograniczenie władzy rodzicielskiej wraz z ustaleniem kontaktów dla ojca dziecka oraz wskazaniem miejsca zamieszkania dziecka. Oczywiście zasadny będzie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.28 11:0:3

czego można wymagać od konkubiny byłego męza w stosunku do dzieci?

Witam,

Jesteście Państwo po rozwodzie i ex mąż nie musi Pani informować o swoich nowych partnerkach, nawet jeżeli mieszkają z nim i pomagają zajmować się dzieckiem. Oczywiście, gdyby ex mąż ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.28 10:51:4

odzyskanie prawa jazdy

wystarczy ze pujdziesz do starostwwa bo oni sie tym zajmujom ale wczesnieji musisz dostac papiery ze starostwa na badania lekarskie psychotesty i tez ty za takie badanie placisz i to twoje starostwo wysyla ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.27 19:26:46

Sprzedaż na allegro - prośba o pomoc

Witam , jeśli sprzedasz w Internecie ma charakter indywidualny np. Sprzedajesz stare radio , to niema podstaw aby taka działalność rejestrować . Gdy zaś sprzedasz odbywa się regularnie dotyczy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.27 12:10:46

Staż PUP, niepełnosprawny

Witam mam problem nasepującego typu: posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, pobieram również rentę socjalną z ZUS. Po skończeniu licencjatu z administracji postanowiłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.27 11:0:49

Dobry prawnik od spraw lokali komunalnych

Witam
Szukam dobrego prawnika z Warszawy ale nie tylko co zna się na prawie mieszkań komunalnych.
Jestem synem zmarlego emeryta milicji.Ojciec zmarl w zeszlym roku w maju.W lokalu tym zamieszkuje od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.27 9:46:3

Presco cię atakuje dzwoń!!

Atakuje cię Presco dzwoń , przyłają ci pisma dzwoń,pozew o zapłatę- dzwoń, sprawy w sądzie- dzwoń , sprawy u komornika - nie dzwoń. Kontakt Bogdan tel. 60677698 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.27 4:5:25

Podział majątku firmy po rozwodzie

Witam .
Jestem w związku małżeńskim od 2004 roku firmę prowadzę od 2007r w skład firmy wchodzi samochód który jest w kredycie tylko na mnie króry został kupiony miesiąc przed wyprowadzeniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.26 14:50:15

LOKALE UŻYTKOWY

Czy własciciel lokalu musi mnie poinformować że zastawia moje rzeczy? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.26 13:42:36

nie zaplacilem podatku do US. w latach 2003, czy minal mnie obwiezek zaplaty

nie zaplacilem podatku do US. w latach 2003, czy minal mnie obwiezek zaplaty
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.25 22:43:44

Czy można odliczyć wydatek na szkołę średnią dla dorosłych

Czy można odliczyć wydatek na szkołę średnią dla dorosłych Witam. Uczęszczam do liceum ogólnokształcącego dla dorosłych. Czy moge ten wydatek odliczyć od swojego podatku dochodowego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.25 17:53:48

GDZIE MOGE BEZPŁATNIE SPRAWDZIC SWOJE ZADŁUŻENIA?

GDZIE MOGE BEZPŁATNIE SPRAWDZIC SWOJE ZADŁUŻENIA? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.25 16:41:43

Meldunek a prawo do mieszkania

Chce zamieszkac z chłopakiem w jego mieszkaniu. Czy meldunek stały daje mi pewnosc że nie zostane wyrzucona za drzwi z dnia na dzien? Jeśli nie to co musze zrobić zeby mieć taka pewnosc? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.25 12:9:19

Nieuczciwy hydraulik

a dzis dostałam pismo od niego ze winna jestem mu jeszcze 1100 zł
paranoja prosze o porade co zrobić przeciez to oszustwo w biały dzien ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.1.25 11:37:22

nadgodziny w pracy

Witam jestem nowym użytkownikiem tego portalu dlatego proszę o wyrozumiałość :)
Do rzeczy :
Jestem mistrzem w pewnym zakładzie pracy, od jakiegoś czasu pracuje po 11- 13 godzin( jestem sam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.24 20:7:4

Czy po rozwodzie cywilnym mogę z mężem (BYŁYM)starać się o mieszkanie komunalne ,razem mieszkamy

Czy po rozwodzie cywilnym mogę z mężem (BYŁYM)starać się o mieszkanie komunalne ,razem mieszkamy i żyjemy mąż opiekuje się córką (niepełnosprawną) jest na świadczeniu pielęgnacyjnym ja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.24 17:38:39

niewywiązanie się wykonawcy z terminu robót

mam umowę z firmą budowlaną, która powinna wykonać prace do 24.11.2013. jeden z podpunktów, brzmi następująco:

Odbiór robót budowlanych następował będzie w drodze:
Częściowego odbioru ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.24 17:36:16

Allegro - sprzedaż przedmiotu z opisem innego produktu i właściwym zdjęciem. Co tak właściwie sprzedałem...?

Naprawdę ciężko określić co tak naprawdę sprzedałeś , ponieważ zdjęcie jak i opis pełnią role informacyjna o danym towarze , zawsze można odstąpić od umowy za zgodą stron . Poniżej zamieszczam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.24 12:33:18

bezpodstawne wezwanie do zapłaty

Proszę wydrukować i zachować wyciąg z rachunku bankowego potwierdzający dokonanie przelewu. Jeśli nawet zostanie Pan wezwany sądownie do zapłaty, przedstawi Pan dowody, że zapłacił Pan za towar ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.1.24 12:29:41

Alimenty- osiemnastolatek zamierza się wyprowadzić

Witam,
jestem rozwódką, która otrzymuje od byłego męża alimenty na utrzymanie siedemnastoletniego syna.
Ojciec nie utrzymuje żadnych kontaktów z synem. Moje relacje z dzieckiem układały się ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.24 12:29:10

Adwokat

Odpowiadając pośrednio na Pańskie pytanie, proszę zajrzeć na portal spadek.com.pl - może znajdzie Pan rozwiązanie problemu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.24 12:26:39

Spadek po obcym dzieci wydziedziczone ubiegają sie o spadek

Dzień dobry, określeni członkowie rodziny mogą dochodzić zachowku jeśli zostali pominięci w testamencie. Jeśli natomiast zostali wydziedziczeni przez spadkodawcę, to zachowek im nie przysługuje. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.24 12:23:10

almenty na syna pełnoletniego

Mogą Panowie również sporządzić umowę mocą której obniżą wysokość alimentów np do 300 zł miesięcznie.
Alimenty kojarzą się negatywnie, ale proszę pamiętać, że dobrowolnie przekazywane ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.1.24 12:17:16

Witam, jestem w dość kłopotliwej sytuacji i nie wiem jak mam postąpić. Zostałem obarczony winą

Witam, jestem w dość kłopotliwej sytuacji i nie wiem jak mam postąpić. Zostałem obarczony winą za kolizje drogową której nie byłem sprawcą. Sprawca nie przyznał się do winy kłamiąc policjantom ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.24 11:34:7

Jaki podatek musze zaplacic przy sprzedazy dzialki budowlanej, po zniesieniu w 2013r wspolwlasnosci

Jaki podatek musze zaplacic przy sprzedazy dzialki budowlanej, po zniesieniu w 2013r wspolwlasnosci na nia. Mialam na wspolwlasnosc dzialke budowlana, ktora to wspolwlasnosc zostala sadownie zniesiona. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.24 8:4:38

witam , jak moge sprawdzic ile mam punktow karnych na swoim prawie jazdy w wielkiej brytani male mam

witam , jak moge sprawdzic ile mam punktow karnych na swoim prawie jazdy w wielkiej brytani male mam polskie prawo jazdy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.24 1:43:33

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika