Forum prawne

Godziny nadliczbowe

Witam, Mam pytanie. Za godziny nadliczbowe przysługuje mi wolne, czy mogę to zamienić na wypłatę?

2010.8.18 14:18:38

Odpowiedzi w temacie: Godziny nadliczbowe (3)

W firmie w której pracuje często pracujemy więcej niż osiem godzin dziennie. Czy pracodawca ma prawo zatrzymać pracownika w pracy dłużej niż 8 godzin ? Czy jest jakieś ograniczenie godzin nadliczbowych?

2011.6.27 15:14:20

Witam.Pracuję w zakładzie obuwniczym na stanowisku -szwaczka,wykonuje pracę akordową.Dodam iż posiadam umowę o pracę na czas nieokreślony w pełnym wymiarze godz.Od jakiegoś czasu w moim zakładzie pracuje się od pon. do pt. po 10 godz,a w sobotę 8 godz.Pracodawca uznał,że nie są to żadne nadgodziny,tylko równoważny czas pracy w rozliczeniu 3-miesięcznym.Za te godziny(bez mojej zgody)dostane wolne godziny w październiku i listopadzie.Istotą sprawy jest jednak to,iż oświadczyłam pracodawcy,że ze względu na słabe zdrowie nie dam rady pracować po 10 godz dzienne,mogę jedynie przyjść w sobotę jeśli jest taka konieczność i jak już to wolałabym mieć za tą sobotę wypłacone pieniążki niż wolne.Pracodawca jednak nakazał mi prace po 10 godz.,dał do podpisania pismo w którym powiadamia mnie które dni będą za to wolne i oświadczył,że jeśli nie przyjdę zwolni mnie dyscyplinarnie.Czy ma do tego prawo?

2011.9.6 19:39:48

Witam, jestem zatrudniona na umowe o pracę na cały etat, co skutkuje tym, że w miesiącu październiku powinnam przepracowac 184 godziny, przepracowałam 196 godzin, czyli o 12 godzin za dużo, które są moimi nadliczbowymi godzinami, pracodawca zobowiązał się wypłacić pieniądze za nadliczbowe godziny, jednak w związku z tym, ze pracujemy również w niedziele, a ja w październiku pracowałam tylko jedną niedzielę moje nadliczbowe godziny poszły na poczet dni, które jak to powiedziała pani księgowa "nie należały mi się". Czyli wygląda to tak, ze jakbym pracowała przez 23 dni po 12 godzin czyli miała 276, i do tego pracowała jedną niedziele to dalej bym nie dostała pieniędzy za ok 100 godzin? Czy jest to poparte przepisami prawnymi?

2013.11.19 7:52:45

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika