Forum prawne (strona 238)

Pomocy bardzo proszę!!! Nie wiem co mam robić.

Nie wolno takich spraw ignorować. Jeśli ktoś próbuje egzekwować przedawniony dług, to dłużnik musi podnieść zarzut przedawnienia w postępowaniu przed sądem. Sąd nie bada przedawnienia z urzędu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.11 10:10:16

badanie alkomatem a badaie krwi

Przepraszam ale nie widać że temperatura na dworze wynosiła minus 12 stopni celcjusz. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.11 9:30:8

Najkrótszy czas umowy o pracę, najmniejsza możliwa ilość etatu

Witam!

Jaki jest możliwy najmniejszy wymiar etatu, na który mogę być zatrudniony? Przykładowo, widziałem etaty 1/16, 1/100.

Drugie pytanie - na ile najkrócej można podpisać umowę o pracę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.10 20:44:34

Czy jest określony urzędowy termin na uprawomocnienie się postępowania ?

Czy jest określony urzędowy termin na uprawomocnienie się postępowania ? złożyłem wniosek o ubezwłasnowolnienie i opłaciłem zaliczkę na biegłego (550 zł). W związku ze śmiercią uczestniczki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.10 16:19:19

czy staruszkowie moga uniknac podatku od sluzebnosci

czy staruszkowie moga uniknac podatku od sluzebnosci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.10 15:47:46

Ustawa o ochronie danych osobowych - wyludzenie PESEL

Witam!!
przedstawie od razu sprawe. Rozmawiajac z konsultantem orange ktory pobrał ode mnie kod bezpieczeństwa oraz po podaniu nazwy mojej firmy na ktory mam zarejestrowany telefonkonsultant na moja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.10 14:47:34

podwójna opłata za garaż

Witam. Jestem w posiadaniu ogródka działkowego w pobliżu budynku mieszkalnego. Po zezwoleniu urzędu miasta postawiłem na nim garaż (blaszak, wybudowany we własnym zakresie).
Od tego czasu pomimo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.10 13:54:3

Mam zakaz opuszczania kraju mianowicie mam pytanie odnośnie tego procederu

Mam zakaz opuszczania kraju mianowicie mam pytanie odnośnie tego procederu

sprawa ciągnęła się prawie 3 lata ponad 40 karanych wszyscy dostali zakazy opuszczania kraju - konfiskata paszportów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.10 9:34:20

Ciotka nie płaciła za pożyczkę w (SKOK - 10 tys zł), doszło do tego, że komornik wysłał pismo,

Ciotka nie płaciła za pożyczkę w (SKOK - 10 tys zł), doszło do tego, że komornik wysłał pismo, że jej rodzeństwo musi spłacić jej zadłużenie(w tym mój ojciec, wujek, druga siostra), bo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.9 22:26:6

ile wynosi 1% uszczerbku na zdrowiu 2014?

ile wynosi 1% uszczerbku na zdrowiu 2014?
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.9 19:30:49

Świadczenie przedemerytalne

Witam! Bardzo proszę o pomoc. Mój znajomy starał się o świadczenie przedemerytalne. ZUS odmówił przyznania tego świadczenia ze względu na to, że ostatni okres składek był odprowadzany za granicą. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.2.9 15:6:56

meldunek nieletniego dziecka

Moja sprawa wygląda następująco.
Mam dziecko z związku który zakończył sie dokładnie 1-01-2014. Dziecko urodziło się w Rotterdamie i jako obywatel Polski było zarejestrowane w USC w Nysie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.9 13:35:17

Proszę o udzielenie informacji czy muszę płacić podatek od spadku tj zbycia nieruchomości wybudowanej

Proszę o udzielenie informacji czy muszę płacić podatek od spadku tj zbycia nieruchomości wybudowanej przed 1970 rokiem i zbytej po okresie 1 roku od nabycia spadku.Wartość spadku nie przekraczała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.8 12:13:12

Odrzucenie spadku a dom

Szanowny Panie, w pierwszej kolejności po zmarłym dziedziczą jego dzieci wraz z małżonkiem (o ile w chwili śmierci pozostawali w związku małżeńskim a nie była orzeczona separacja itd). W sytuacji ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.2.8 12:6:46

Czy mogę pozbawić ojca praw do dzieci?

Czy mogę pozbawić ojca praw do dzieci? Ojciec dzieci jest poszukiwany.mieszkam i urodzilam za granica chce wyrobić dzieciom paszporty ale nie od pewnego czasu nie mam kontaktu z ojcem dzieci.czy mogę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.8 0:48:47

Prawa autorskie autora projektu domu

Witam, mam pytanie w następującej kwestii: autor projektu mojego domu jest w bardzo kiepskim stanie w szpitalu. Jak wygląda kwestia praw autorskich po śmierci projektanta? W czasie realizacji prac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.7 18:25:46

Mandat za przewóz papierosów

Sugeruję Panu zwrócić się z tym tematem do konsulatu niemieckiego i wysłać im kopie pism oraz dowód wpłaty z prośbą o wyjaśnienie. Wysłałbym też takie wyjaśnienia w j. polskim do instytucji, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.7 16:3:47

Czy podczas rutynowego legitymowania mnie na ulicy, a później prośbie o wyjęcie wszystkiego z kieszeni

Czy podczas rutynowego legitymowania mnie na ulicy, a później prośbie o wyjęcie wszystkiego z kieszeni na siedzenie radiowozu, policjant może wkładać mi ręce do wszystkich kieszeni aby sprawdzić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.7 14:11:54

Zajęcie Wierzytelności

Witam serdecznie, kilka dni temu dostałem pismo od komornika sądowego dotyczące zajęcia wierzytelności. Dług jest względem Sądu Okręgowego Poznań - Stare Miasto. Dług dotyczy kosztów sądowych. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.7 12:59:6

pobicie, ugoda 2000

Nie bardzo sobie wyobrażam, jak niby miałby wyglądać taki "druczek". ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.7 5:8:28

Dyskryminacja Narodowościowa

Witam bardzo prosze o pomoc ,przedstawie moją w tej chwili wiem że nie ciekawą sytuacje,Bylam w sklepie na zakupach i w trakcie jak podnosiłam towar odpadła cena ,lecz by się upewnić że jest to ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.7 0:19:43

mam pytanie w sprawie odwieszenia wyroku, a mianowicie jestem w okresie proby za art 280 i w grudniu

mam pytanie w sprawie odwieszenia wyroku, a mianowicie jestem w okresie proby za art 280 i w grudniu dostalem wezwanie jako podejzany o art 157 1 nie stawilem sie na nie z powodu choroby, wszystko mialem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.6 20:16:44

mam pytanie w sprawie odwieszenia wyroku, a mianowicie jestem w okresie proby za art 280 i w grudniu

mam pytanie w sprawie odwieszenia wyroku, a mianowicie jestem w okresie proby za art 280 i w grudniu dostalem wezwanie jako podejzany o art 157 1 nie stawilem sie na nie z powodu choroby, wszystko mialem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.6 20:15:50

czy jak otrzymamy z mężem wizy ,czy będę mogła sama je odebrać w wyznaczonym mieście

czy jak otrzymamy z mężem wizy ,czy będę mogła sama je odebrać w wyznaczonym mieście ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.6 19:36:35

Zażalenie na poręczenie majątkowe w sytuacji dozoru elektronicznego

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jak jestem na dozorze elektronicznym w domu , i mam jeszcze dwa inne wyroki, to czy mogę składać zażalenie na poręczenie majątkowe, ponieważ nie jestem w ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.2.6 19:3:17

odszkodowanie za małe ubezpieczenie

Szukam firmy która zajmuję się odzyskiwaniem odszkodowania. Jestem z Bydgoszczy po wypadku samochodowym dostałem śmieszne pieniądze z ubezpieczalni, a powinienem dostać o wiele więcej. Znajcie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.6 18:1:33

MIESZKANIE - POMOCY!

Pytanie pozostaje, czy babcia uważa, że pożyczka jest spłacona i jest skłonna oświadczyć to na piśmie (najlepiej w akcie notarialnym przekazującym Pani darowiznę). Rodzice muszą w tym celu przyjechać ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.2.6 16:47:30

Prawo do mieszkania po podziale majątku i kredyt hipoteczny

To nie jest kwestia znajomości procedur, tylko ustalenia celu do osiągnięcia i planu co robić krok po kroku.
1. Musi Pan udać się do banku z papierami rozwodowymi i zapytać, co zrobić, żeby umowa ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.2.6 16:42:16

opieka nad dzieckiem z podwojnym obywatelstwem

[cytat]

zgoda na paszport nie jest tożsama ze zgodą na stały wyjazd za granicę...wróciłam do Polski z dzieckiem, mąż oskarżył mnie o UPROWADZENIE dziecka ..zaczęla się walka i przyznam ze ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2014.2.6 13:50:19

czy osoba przebywająca na urlopie wychowawczy z nowym rokiem ma mieć podwyższoną pensję do najniższej

czy osoba przebywająca na urlopie wychowawczy z nowym rokiem ma mieć podwyższoną pensję do najniższej krajowej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.6 13:2:24

WITAM.MÓJ SYN JEST ZAREJESTROWANY W URZĘDZIE PRACY,CHCEMY SKŁADAĆ PAPIERY O DOTACJE.JEST JEDEN PROBLEM

WITAM.MÓJ SYN JEST ZAREJESTROWANY W URZĘDZIE PRACY,CHCEMY SKŁADAĆ PAPIERY O DOTACJE.JEST JEDEN PROBLEM ,ZE 3 TYG TEMU ZAŁOŻYŁ WPIS DO EWIDENCJI , W TEJ CHWILI MA STATUS OCZEKUJĄCEGO NA OTWARCIE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.6 8:47:8

jaki płacic podat.od nieruchomości jak nie jest tam prowadzona działal.gospodarcza

jaki płacic podat.od nieruchomości jak nie jest tam prowadzona działal.gospodarcza posiadam pom.magazynowe i plac,do końca roku przedmiotowe pomieszcz.i plac wynajmowałem teraz od miesiąca firma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.6 7:56:14

czy przysluguje rodzinie zastepczej urlop wychowawczy

czy przysluguje rodzinie zastepczej urlop wychowawczy




... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.6 7:45:57

Czy osoba mająca rentę rodzinną, nie płacąca obecnie składek na KRUS może otrzymać świadczenie

Czy osoba mająca rentę rodzinną, nie płacąca obecnie składek na KRUS może otrzymać świadczenie jednorazowe wypadkowe? Sytuacja wygląda następująco: są dwie osoby X i Y. X jest córką Y, więc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.5 20:18:23

Czy moge zlozyc wnisek o zmniejszenie alimentow w obecnej sytuacji place na corke 400zl nestety nie stac

Czy moge zlozyc wnisek o zmniejszenie alimentow w obecnej sytuacji place na corke 400zl nestety nie stac mnie na tak wysokie alimenty poniewaz jestem w zwiazku z kobieta mamy wspolne dziecko ja zarabiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.5 16:42:30

Pisma procesowe

Szanowna Pani, składając pismo procesowe do sądu (rozumiem, że w tym wypadku ojciec dziecka złożył do sądu wniosek o ustalenie kontaktów rodzica z dzieckiem) wraz z nim składa odpowiednią ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.5 13:52:57

dziedziczenie a umowa dożywocia

Szanowna Pani, w mojej opinii w opisanej przez Panią sytuacji dziedziczyć będą: matka zmarłego oraz brat przyrodni w częściach równych. Co do zasady za obowiązki wynikające z umowy dożywocia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.5 13:6:46

apelacja

Chciałam zapytać, czy mam szansę na adwokata z urzędu w postępowaniu apelacyjnym (mając niskie środki utrzymania). Jeśli tak, do którego Sądu o adwokata powinnam wnosić? Okręgowego czy Apelacyjnego? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2014.2.4 22:30:39

Zameldowanie cudodziemca

Dzień dobry, zwracam się z pytaniem odnośnie zameldowania cudodziemca na pobyt stały - jakie problemy mogą wystapić w przyszłości dla właściciela mieszkania? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.4 19:28:16

Zbieranie fundyszy przez dotpay bez zakładania dg

Prowadze pewien portal wraz z kilkoma innymi osobami, koszt utrzymania rocznie to ok 3000zł, pytanie brzmi czy jeżeli udostepnie możliwośc wpłacania dotacji by pokryć w jakims stopniu ten koszt bedę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.4 13:24:35

Jesteśmy w uni ,gdzie jest tak w innych państwach ,tam nie ma czynszów,tam płacą tylko za grunt

Jesteśmy w uni ,gdzie jest tak w innych państwach ,tam nie ma czynszów,tam płacą tylko za grunt i czystośc, i niech ktoś poruszy tą sprawę w Polsce darmozjady się cieszą że Polska ludzkośc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.4 11:25:27

Sprzedam kodeks spółek handlowych - komentarz

Jak w temacie, sprzedam komentarz artykułów 151-300 kodeksu spółek handlowych Becka. Cena promocyjna, kontakt priv ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.3 23:4:18

Prawo autorskie majątkowe

Wydawnictwo Y. postanowiło wydać książkę zmarłego przed 90-laty pisarza. Wówczas po udział w zyskach z wydania zgłosili się praprawnukowie pisarza. Czy należą im się jakieś sumy pieniężne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.3 22:9:0

Jak się pozbyć lokatora?

Wezwać byłego męża pisemnie do opuszczenia lokalu i wyznaczyć rozsądny termin do spełnienia tego wezwania. Jeśli to nic nie da, należy złożyć w sądzie wniosek o eksmisję. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.3 19:58:56

Jeżeli z dniem 3.01.2014 zwolniłem się z pracy na podstawie porozumienia stron mając prawo do urlopu

Jeżeli z dniem 3.01.2014 zwolniłem się z pracy na podstawie porozumienia stron mając prawo do urlopu zdrowotnego czy przysługuje mi ekwiwalent. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.3 19:57:16

Sprzedaż kamienicy. Jak zabezpieczyć transakcję?

Witam, Są bardzo różne sposoby zabezpieczenia takiej transakcji. Problemem tutaj jak na razie nie jest sam fakt zabezpieczenia ale właściwie określenie jego przedmiotu. Z tego co Pan pisze, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.3 11:29:46

odebranie ojcu biologicznemu praw rodzicielskich

Witam, Obowiązek alimentacyjny jest całkowicie niezależny od władzy rodzicielskiej. Jeżeli ojciec dziecka nie interesuje się dzieckiem to oczywiście można wystąpić do sądu o pozbawienie władzy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.3 10:44:41

Jak pozbawić matke praw rodzicielskich jeśli już ma je od 8 lat ograniczone???

Jak pozbawić matke praw rodzicielskich jeśli już ma je od 8 lat ograniczone??? Witam ,
czy trudno jest pozbawić matke praw rodzicielskich jeśli już od 8 lat ma je ograniczone ?? Matka córki Mojego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.2 16:44:25

Matka chora psychicznie złożyła pozew o rozwód

Witam!
Mam podobną sytuację. U mnie akurat to ojciec zaczął nagle bezpodstawnie oskarżać mamę o zdrady, ma zamiar wnieść pozew o rozwód. Najprawdopodobniej jest chory psychicznie - cierpi na ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2014.2.2 10:46:13

Czy to jest nie legalne?

Proszę mi powiedzieć czy wynajmowanie apartamentu holiday-makers w bloku gdzie mieszkają osoby prywatne jest nie legalne? Do kogo i gdzie to najlepiej zglosc? Aby było efektowne i zadzialolo

Proszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.2 1:8:37

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika