Czy taka sprzedaż to oszustwo?

Odpowiedzi w temacie (0)

kkbkm4

26.11.2013

Witam. Proszę o wyrozumiałość jeśli temat ten znalazł się w nie odpowiednim dziale. Nie jestem skąpy, i nie łaszę się na pieniążki. Nie chodzi mi też o to, że chcę zrobić komuś na złość. Jednak interesuje mnie to w jaki sposób działa ten mechanizm. A mianowicie Dziś 26.11.2013 poszedłem do sklepu gdzie zrobiłem zakupy. Przy kasie poprosiłem jeszcze o paczkę papierosów oraz zapalniczkę. Poszedłem do domu, usiadłem przy komputerze i bawiłem się zapalniczką. Z racji tego, że mam manię czytania etykiet produktów przeczytałem również naklejkę na zapalniczce gdzie co ciekawe było napisane: "Nie do sprzedaży" Spojrzałem na paragon który przyniosłem ze sklepu, a na nim zapalniczka która kosztowała 1 zł 60 gr Czy takie coś, to oszustwo? / posiadam dobrej jakości zdjęcie gdzie dobrze widać napis na paragonie oraz na zapalniczce :)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.6.2014

  Czy można sprzedawać alkohol w sieci?

  Odpowiedź zasadniczo brzmi - nie.

 • 7.1.2014

  Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • 25.8.2014

  e-handel - co z kasą fiskalną?

  Sprzedaż dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, objęta jest obowiązkiem ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Czy sprzedając (...)

 • 23.4.2012

  Sprzedaż na próbę

  Umowa sprzedaży, to umowa, na podstawie której sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu ją, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy (...)

 • 16.11.2017

  Będą kary za cofanie liczników samochodowych

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało zmiany w prawie, które mają ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych samochodach. Np. za każde (...)