Mieszkanie wynajmowane

Odpowiedzi w temacie (1)

piotr.glapinski

24.11.2013

Witam poniżej przedstawię państwu punkt z umowy dotyczący najmu mieszkania reszta uowy zawiera tylko punkty dotyczące opłaty itd , jeśli jest możliwość jej wypowiedzenia, to jaka ? pilniee proszę o odpowiedź . Wynajmujący ma prawo niezwłocznie rozwiązać umowę jeśli najemca nie wywiążę się z jakiegoś ustalenia niniejszej umowy, a w szczególności gdy najemca pozostanie w zwłoce z opłatami najem dłużej niż 7 dnoi a także jeśli najemca użyję przedmiotu najmu w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem powodując jego zniszczenie lub jeśli naruszy spokój mieszkańców posesji ewentualnie gdy zachowa się w sposób naganny w stosunku do wynajmującego lub którejkolwiek z osób mieszkających w przedmiotowym mieszkaniu, W przypadku zaistnienie jakiejkolwiek z opisanych powyżej sytuacji najemca wyprowadzi się niezwłocznie z mieszkania . W razie odstąpienia przez najemcy od przedmiotowej umowy w terminie wcześniejszym niż ustalony w niniejszej umowie lub w razie nie przystąpienia przez najemcę do wykonania niniejszej umowy ( brak wpłaty ) najemca zpłaci wynajmującemu sześciokrotość miesięcznej opłaty za najem . Bardzo proszę o pomoc czekam na odpowiedź !!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Lohengrin

2013-11-25 09:15:01

Szanowny Panie, podaje Pan za skąpe informacje dlatego też proszę o uściślenie. Umowę najmu zawarto na czas określony czy nieokreślony? Jest Pan Najemcą lokalu czy Wynajmującym? Najlepiej gdyby przesłał Pan skan/zdjęcie całej umowy (z wymazaniem danych osobowych)na skrzynkę mailową. Z poważaniem/Marcin/doradca prawny/w razie szczegółowych pytań: timsparv@mailplus.pl

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • 29.11.2018

  Bank ziemi pod Mieszkanie Plus do zmiany

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju proponuje zmiany usprawniające pozyskiwanie i gospodarowanie gruntami przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) na realizację inwestycji w ramach programu Mieszkanie (...)

 • 26.3.2018

  Rząd pomoże wynajmować mieszkanie

  Od nowego roku ruszy system dopłat do czynszu dla najemców nowych mieszkań i mieszkań na obszarach poddanych rewitalizacji. Dopłaty otrzymają osoby spełniające kryteria dochodowe zapisane (...)

 • 5.12.2018

  Mieszkanie z licytacji komorniczej – dlaczego warto je kupić?

  Lepsza kondycja gospodarki, większe zatrudnienie oraz napływ ludności z zagranicy, pomimo rosnącej podaży na rynku deweloperskim, spowodowały wzrost cen mieszkań. W dużych miastach jak Warszawa, (...)

 • 10.6.2018

  „Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

  Od początku 2019 roku ma ruszyć system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów (...)