Forum prawne (strona 237)

wypowiedzenie umowy najmu na czas określony

Tak. Jeszcze pytanie czy nie ma zapisu czy to jest miesiąc kalendarzowy czy zwyczajowe 31 dni. Ale generalnie po to jest ten zapis. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.2.17 15:45:13

"spadek" po prawie nieznanym ojcu

Czy dysponuje Pani wzorem wniosku o zatwierdzenie oświadczenia o uchyleniu się od skutków prawnych niezłożenia oświadczenia woli o odrzuceniu spadku. Mam bardzo podobny problem. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2014.2.17 14:14:38

jestem ojcem nieślubnego dziecka w wieku 5 lat. Dzieckiem opiekuje się tylko matka, ja nie mogę się

jestem ojcem nieślubnego dziecka w wieku 5 lat. Dzieckiem opiekuje się tylko matka, ja nie mogę się nim zajmować tylko płacę alimenty. Mam jeszcze czworo dzieci ze związku małżeńskiego. Jak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.17 0:7:59

Zepsuta Maszyna Hazardowa

Od pewnego czasu gram na maszynach. Mozna je napotkac wszedzie, na stacji, w sklepie, w barze. Pewnego razu podszedlem do maszyny i wrzucilem 5zl, maszyna dodala mi 50 kredytow lecz 5zl wyplula, wiec zaczalem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.16 23:46:25

czy po śmierci męża, żona może zerwać umowę (umowa na czas określony)z dostawcą energii, bez

czy po śmierci męża, żona może zerwać umowę (umowa na czas określony)z dostawcą energii, bez konieczności zapłacenia kary. Umowę podpisał mąż. Właścicielami nieruchomości byli oboje rodzice. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.16 22:25:2

rozliczenie za pracę w UK

Witam!
(Z góry przepraszam, jeżeli wybrałam nie odpowiedni wątek)
Piszę do Was z pewnym problemem. Jestem osobą niepełnoletnią i trafiło mi się, że przez 2 tygodnie pracowałam jako "commi" ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.16 20:54:33

Powodz w sklepie

Witam, Wszystko zależy od zapisów w umowie. Na podstawie przepisów ogólnych z umowy najmu najemca ponosi koszty tylko drobnych napraw. Wynajmujący natomiast jest odpowiedzialny za ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.16 19:9:35

zmiana stanowiska w sprawie o rozwód przez pozwanego

Witam, Proszę pamiętać, że przed sądem liczą się fakty udowodnione. Tak więc przemoc na którą się Pani powołuje muszą znaleźć uzasadnienie w dowodach. W praktyce niestety jest niezmiernie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.2.16 18:13:1

Uniemożliwienie zawierania jakichkolwiek umów bez zgody małżonka

Witam,
Oczywiście istnieją sposoby na to. Można np. zawrzeć umowę o rozdzielności majątkowej małżeńskiej. Na podst. art. 40 krio można wystąpić do sądu z wnioskiem o pozbawienie jednego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.16 17:57:37

Odmowa w sprawie warunków zabudowy - co dalej???

Odmowa w sprawie warunków zabudowy - co dalej??? Witam. Zamierzałem w tym roku wybudować murowany domek letniskowy na działce rolniczej, której jestem posiadaczem. W tym celu wystąpiłem do Urządu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.16 11:5:21

witam mam pytanie złorzyłem zaliczkę na samochód nowy z roku 2013 mieli takie po opisie tego auta

witam mam pytanie złorzyłem zaliczkę na samochód nowy z roku 2013 mieli takie po opisie tego auta doszłem do wniosku ze lepiej dopłacic i wziąsc inej marki lecz wtedy sprzedawca odpowiedział mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.16 7:17:27

Podział mieszkania.Jak to rozumieć i od czego zaczać

Dzieki wielkie za wytłumaczenie dokladnie jak to wygląda.Troszke teraz pojołem :-)Teraz wiem od czego najpierw zacząć ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.2.15 21:43:54

Wtargnięcie na tener prywatny

Witam,
chciałabym się dowiedzieć co mogę zrobić z takim otóż problemem. Kupiłam pół roku temu działkę, 2 hektary o nieregularnym kształcie i jeszcze nie zdążyłam jej ogrodzić. Około ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.15 20:20:54

Sędzia zwrócił uwagę na istnienie kc Art.5

My już nie wiemy co robić, wczoraj był Pan który sprawdzał instalację gazową. Wykonywam kiedyś w naszym jeszcze Domu zlecenie instalacji OC 2 piętra. Pytał się jak tam sprawa, jest to dość ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.2.15 17:43:43

Prawo energetyczne konsultacje społeczne

art. 5 6e Prawa energetycznego

Sprzedawca paliw gazowych lub energii elektrycznej dostarcza odbiorcy tych paliw lub energii w gospodarstwie domowym kopię zbioru praw konsumenta energii oraz zapewnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.14 22:46:54

Alimenty, renta alimentacyjna a osoba zaginiona...

Alimenty, renta alimentacyjna a osoba zaginiona... Moj były maż jest osobą zaginioną, zaginął w 2002r, miał 28lat. W roku 1998 wzięlismy ślub, w 1999r. urodziła się córka Michalina.W 2000r. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.14 20:44:31

Przedłużenie renty z urzędu

Do emerytury według wydłużonego wieku emerytalnego brakuje mi trzy m-ce. Według przepisów powinnam mieć przedłużoną rentę z urzędu. ZUS uważa, iż rentę mam przyznaną o miesiąc dłużej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.14 20:10:7

Żle wykonana usługa

Witam.
Jak można dochodzić od wykonawcy firma remontowo budowlana reklamacji albo zwrotu poniesionych kosztów materiału oraz zwrotu zapłaconej kwoty za wykonaną usługę?
Posiadam z wykonawcą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.14 18:56:40

Jak z powrotem zamienić karę aresztu na grzywnę?

Witam

mój przypadek wygląda następująco:

Sąd rejonowy po rozpoznaniu mojej sprawy jako ukaranego z art. 54 § 1 i 2 Ustawy z dnia 20.03.2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych z urzędu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.2.14 18:43:26

Podatek od spadku - samochód

Witam mam pewien problem otóż chce sprzedać samochód po zmarłym ojcu nie żyje już 5 lat oc wszystko jest płacone za auto i papiery są nadal na tatę , i moje pytanie brzmi tak czy będe musiał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.14 18:15:48

Zdjęcie artykułów - złamane prawo?

Nie wiem co jest na tym zdjęciu, ale generalnie cytowanie cudzych tekstów (odpis, ksero, nagranie, zdjęcie itp)jest powszechne i dozwolone, natomiast należy zawsze podawać skąd cytat pochodzi i ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.14 18:6:34

Czy można odliczyć o podatku za 2013 rok bilety miesięczne dzieci związane z dojazdem do szkoły

Czy można odliczyć o podatku za 2013 rok bilety miesięczne dzieci związane z dojazdem do szkoły oraz koszty dodatkowych zajęć z języków obcych? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.14 17:43:19

Pilne! Proszę o pomoc.

Witam,

Pisze z prośbą o pomoc. A to bardzo ważne i nie wiem kogo się poradzić.
Wczoraj sprzedaliśmy samochód rocznik 1993. Kupującemu przedstawiliśmy wszystkie jego wady i ewentualne ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.2.14 15:7:9

Nietypowa sprawa,proszę o pomoc

Witam

Mam następujący problem.
Pracowałem w pewnej firmie.Niestety narozrabiałem przez mój alkoholizm.Ale po kolei
Przyszedłem do pracy lekko wypity na domiar tego prawdopodobnie osoby pochodzenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.14 14:11:13

Opieszałość sądu

Nic nie zrobisz,a to o czym piszesz nic nowego,że sąd się nie spieszy.Nasze sądy to tragedia. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.2.14 13:21:19

Prośba o pomoc.Kontrakt-świadczenia

Pracowałem w firmie od 2010-10-19 do 2014-01-04.(2 Umowy 2-letnie) Miejsce pracy w Niemczech oddelegowany z polskiej firmy, wynagrodzenie też tam płacone w euro przez biuro firmy w Niemczech. Umowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.14 11:58:20

mieszkanie socjalne

witam czy jeżeli nie posiadam meldunku stałego posiadam tylko czasowy i wynajmuje mieszkanie prywatne które według prawa przekracza metraż jakie mam szanse na przyznanie mi mieszkania socjalnego ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.2.14 9:28:27

Witam mam 17lat, mój kolega znajduje sie w areszcie czy mogę przyjść do niego na widzenie? czy potzebne

Witam mam 17lat, mój kolega znajduje sie w areszcie czy mogę przyjść do niego na widzenie? czy potzebne są jakieś specjalne pisma>? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.13 17:29:1

jestem wspuwlascicielem konta mojego syna czy komornik może zablokowac to konto,i ściognoć mój dlug

jestem wspuwlascicielem konta mojego syna czy komornik może zablokowac to konto,i ściognoć mój dlug ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.13 17:19:7

ile w tym roku 2014go Zus płaci za 1% uszczerbku na zdrowiu i jak długo czeka się na odszkodowanie

ile w tym roku 2014go Zus płaci za 1% uszczerbku na zdrowiu i jak długo czeka się na odszkodowanie ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.13 17:3:20

odpowiedź na przesłuchanie strony(ogrniczenie praw matce)

Szanowny Panie, jeśli ma Pan taką możliwość to proszę udać się po poradę prawną do biura bezpłatnych porad prawnych ewentualnie do kancelarii. Postaram się rozjaśnić kilka kwestii. Ma Pan ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.13 15:54:22

Dzień Dobry Pracuje jako serwisant moja firma znajduje sie w Warszawie, Ja jestem zatrudniony w Bydgoszczy.

Dzień Dobry

Pracuje jako serwisant moja firma znajduje sie w Warszawie, Ja jestem zatrudniony w Bydgoszczy. Posiadam samochód służbowy (z narzedziami do pracy), w samochodach mamy zamontowane nadajniki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.13 13:12:4

chciala bym sie zapytac kogo musze poprosic o pomoc w odzyskaniu pieniedzy za byki.sprzedalam i nie moge

chciala bym sie zapytac kogo musze poprosic o pomoc w odzyskaniu pieniedzy za byki.sprzedalam i nie moge sie doprosic o przelew ewelina ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.13 12:56:48

Life coaching

Wszystkio zależy od branży ;) ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.2.13 8:19:33

Oszuści z Allegro 2013

Też się natknęłam na paru oszustów, ale na szczęście allegro ma program ochrony kupujących (czy jakoś tak) i pieniądze udało się odzyskać ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.2.13 8:11:28

Zabezpieczenie majątkowe - co po wyroku?

Witam, zostałem skazany za kilka przestępstw na kare w zawieszeniu, 2000zł kosztów postępowania, 600zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonego, w postępowaniu przygotowywawczym zabezpieczono 7700zł w ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.2.13 1:30:29

porozumienie stron a powód zwolnienia

Witam serdecznie
Mam następującą sytuację.
Mój przełożony rozwiązał ze mną umowę na mocy porozumienia stron (na prośbę zakładu pracy). Ten rodzaj umowy został mi polecony w związku z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.12 23:0:41

renta rodzinna a rejestracja w pup

Witam. Mam taki problem. Chcialam zarehestrowac sie w PUP jako bezrobotna by moc podjac staz. Pobieram rente rodzinna w wysokosci 831zl brutto. By moc zarejestrowac sie renta nie moze przekraczac polowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.12 16:37:52

Doświadczenie zawodowe a skierowanie na prace interwencyjne

Doświadczenie zawodowe a skierowanie na prace interwencyjne Witam,

Na rynku pracy działam od niedawna, z racji tego że dopiero w ubiegłym roku skończyłem studia. Znalazłem pracę ale pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.12 16:9:55

Witam! Zwracam się z pytaniem,gdyż mam problem z którym się borykam i nie mam pojęcia jak się do

Witam! Zwracam się z pytaniem,gdyż mam problem z którym się borykam i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
Otóż sprawa dotyczy połączenia kanalizacyjnego, a dokładnie pozwolenia na podłączenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.12 15:52:10

2014.2.12 13:6:55

Odebranie od brata rzeczy po zm. mamie, oraz oddanie ubezpieczenia które mu przepisałem.

Szanowny Panie, sprawa, którą Pan poruszył jest dość złożona, myślę, że najlepiej by było gdyby Pan skierował swoje kroki do biura porad prawnych w miejscu zamieszkania, wziął wszystkie potrzebne ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.12 12:44:12

Mieszkanie z zasobu mieszkaniowego miasta

Kamienica znajduje się na terenie województwa łódzkiego właściciel "znalazł się " w okolicach 1990 r. nie przejmował kamienicy (sprawy spadkowe). Nie interesował się stanem kamienicy
a pieniądze ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.2.12 12:18:14

Po gwałcie ...

Najlepiej byłoby ta Panią powołać jako świadka. Oczywiście może nie przyznać się do tego, że coś takiego mówiła, wówczas można wskazać (podczas przesłuchania tej Pani na sali), że dysponujemy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.12 9:3:28

UMOWA O ODPOWIEDZIALNOSCI MATERIALNEJ

Nikt nie może być zmuszany do podpisywania umów. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.11 22:19:27

Wymeldowanie pełnoletniego syna

Przepraszam - oczywiście miało być problematyczna. Zameldowanie jest administracyjnym potwierdzeniem faktu, że ktoś mieszka pod danym adresem. Jeżeli syn faktycznie mieszka to wymeldowanie go, w ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2014.2.11 21:51:34

Spadek po dziadku - zrzeczenie się

Witam,
mam następujące pytanie.

Chciałabym się dowiedzieć czy mogę się zawczasu zrzec spadku (dziadek żyje) po dziadku który jest udziałowcem firmy akcyjnej?

Dodatkowo chciałabym wiedzieć ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.2.11 21:33:27

jak napisac pismo o zwrot kaucji

Mam pytanie czy najemcom zawsze musze zwrócić kaucje ? Bo moim zdaniem używaja mieszkania i zuzywają pewne rzeczy . Moim zdaniem kaucja to taka eksploatacja mieszkania . ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.11 17:31:40

Koszt utrzymania pracownika 1/8 etatu

Witam

Jaki jest koszt utrzymania pracownika na 1/8 etatu (studenta dziennego) na umowę o pracę. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.2.11 13:26:12

Proszę o poradę w bardzo trudnej sprawie

Szanowny Panie, jak Pan sam wspomniał może Pan do sądu rejonowego (właściwego dla Pana miejsca zamieszkania) złożyć pozew o ustalenie ojcostwa (to samo mogą uczynić matka, dziecko a także prokurator). ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.2.11 13:1:48

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika