Forum prawne (strona 235)

miesieczne wypowiedzenie bez wynagrodzenia

dostałam miesieczne wypowiedzenie z dniem ostatniego kwietnia do ostatniego maja . w tym czasie niepracowałam poniewaz sklep z winy pracodawcy zastał zamkniety czy nalezy nam sie wynagrodzenie? pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.1 11:48:28

Remont domu nalezącego do mnie i siostry w 1/2 czesci

Witam Jeżeli wartość wykonanych przez Pana prac podwyższa wartość nieruchomości może Pan żądać od siostry zwrotu części poniesionych nakładów stosownie do wysokości udziału siostry, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.1 11:13:27

W podziale majątkowym przyznano mi nieruchomość której nie chiałem

Witam Jeżeli nie zgadza się Pan z orzeczeniem powinien Pan wnieść apelację, o ile jeszcze nie upłynął termin do jej wniesienia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.1 10:36:55

Kłopotliwy sąsiad

Jestem współwłaścicielem stodoły . Sąsiad rozebrał pół stodoły i zostawił moją część otwarta niczym nie zabezpieczoną i domagał się abym to ja wybudował potężną ściane zamykającą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.1 10:7:27

zachowek za zmarłego ojca

Mam skomplikowaną sytuację prawną dlatego zanim napisze wniosek chciałem uzyskac informację czy jestem w stanie cokolwiek zrobić.
Mój Ojsciec zmarł w 2010r, żyje nadal mój dziadek(ojciec mojego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.1 8:39:2

wykonanie kary warunkowo zawieszonej

wykonanie kary warunkowo zawieszonej Witam,

Jestem troche rozczęsiony, rozczarowany i nie wiem gdzie umieścić post.

Otóż, dostalem dzisiaj list z sądu że odbedzie sie posiedzenie w przedmiocie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.30 18:36:57

2014.6.30 16:45:59

Witam Pracodawca chce obciążyć mnie notą obciazeniowa za źle zamówione detale jestem konstruktorem

Witam
Pracodawca chce obciążyć mnie notą obciazeniowa za źle zamówione detale jestem konstruktorem na okresie próbnym i nie przedłużbyłem z nim umowy czy ma takie prawo ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.30 14:33:2

URLOP

Jestem praktykantem w zawodzie murarz(pierwsza klasa) i mam pytania w sprawie urlopu nie wykorzystalem zadnego dnia urlopu,( w ferie zimowe w pierwszym tyg mialem l4 a w drugim szlem ) . i moje pytanie ... Zobacz wątek

25 odpowiedzi

2014.6.29 23:5:11

Oszustko na allegro - sprzedjący oddał tylko część pieniędzy.

Witam i dziękuję za odpowiedź. Pytanie jeszcze z mojej strony, jak szybko od daty posiedzenia mogę się skontaktować z sądem i zapytać o wyrok oraz czy po wyroku dostanę jeszcze od sądu jakiś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.6.29 21:6:45

Witam Mam pytanie. Posiadam działalność gospodarczą i zatrudnianiam jednego pracownika. Jeśli

Witam
Mam pytanie. Posiadam działalność gospodarczą i zatrudnianiam jednego pracownika. Jeśli dostarczę do ZUS dokument L4 z poświadczeniem o niezdolnści do pracy z powodu ciąży. Jak długo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.29 18:31:9

Podejrzany o dokonanie wykroczenia.

Witam, potrzębuję pomocy. Otóż zasnąłem na przystanku autobusowym, a obudziłem się w radiowozie policyjnym, dowiadując się, że jestem podjrzany o popisanie wiaty przystankowej.
Posiadałem ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.6.29 15:47:41

pół auta

Witam
Mam pół auta, dokładnie część przednią z silnikiem. Jest to własność mojego dziadka, który odciął się od rodziny jakiś czas temu i nie życzył sobie utrzymywać jakichkolwiek kontaktów, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.6.29 12:48:43

karta polaka - zbrakło tak mało

Bardzo chciałabym pomóc mojemu przyjacielowi z Ukrainy w uzyskaniu Karty Polaka. Problem polega na tym, że spełnia niemal wszystkie warunki do jej uzyskania poza jednym. Ma tylko jednego pradziadka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.28 23:40:18

Desperacja. Jak poradzic sobie z e- oszustem?

Witam.
Proszę o radę w sprawie oszustwa - zawarcia umowy na stronie internetowej, bez wprowadzenia żadnych danych- tylko poprzez kliknięcie.

Mój przyjaciel jak i kilkaset innych osób padł ofiarą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.28 21:50:9

Rozbiórka, Zawalenie

Witam,
na mojej posesji stoi przedwojenny jeszcze budynek gospodarczy w dość złym stanie technicznym. Przednia ściana budynku jest bardzo wybrzuszona, dach jest mocno obsunięty i pełen dziur, belki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.28 16:50:0

Prosze o wzór petycji w sprawie uciążliwego sąsiada.Gdzie i do kogo trzeba sie zwrócic w tej sprawie?

Prosze o wzór petycji w sprawie uciążliwego sąsiada.Gdzie i do kogo trzeba sie zwrócic w tej sprawie? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.28 14:54:49

CZY ALIMENTY WLICZANE SĄ DO DOCHODU?

Witam
Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa w przypadku gdy
żyje w konkubinacie z partnerem i będziemy mieli razem dziecko.
Ja jestem studentka i jestem pod utrzymaniem mojej mamy. Moja ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2014.6.28 14:33:1

Faktura proforma brak towaru

Witam
W maju zamówiłem towar od pewnej firmy , dostałem fakture proforme za którą zapłaciłem przelewem , do dzisiaj nie mam ani towaru ani pieniędzy . Kontakt z tą firmą mam i codziennie powtarza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.28 9:47:34

czy prokurent może być karany?

Czy prokurent moze byc karany ? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.6.27 18:39:57

Wygaśnięcie umowy najmu na czas określony

Witam, mam konkretne pytanie dotyczące umowy najmu. Umowa została zawarta na czas oznaczony do dnia 30.06.2014. W umowie widnieje konkretna klauzula : " umowa została zawarta na czas określony,do dnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.27 17:55:27

Przeniesienie godzin na następny miesiąc

Witam,
jestem zatrudniony na pełen etat przy umowie o pracę. Zawsze otrzymywałem grafik z etatową liczbą godzin na miesiąc, ew. z paroma nadgodzinami, które mogłem sobie odebrać. Teraz otrzymałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.26 21:46:11

Spadek

Spadek Mam raka i wiem,że już niedługo umrę dlatego chciałabym żeby moi bliscy zostali bez jakichkolwiek problemów po mnie. Jestem właścicielem auta i chciałabym w spadku przekazać go mężowi,ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.26 19:35:51

ślub

dzień dobry chciałbym się dowiedzieć jak w jaki sposób można wziąść ślub w danii! Ponieważ ja mam dziewczynę w Kenii i chcę wziąść ślub z nią w danii bądź w Kenii.Pracuję w Niemczech ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.6.26 17:2:50

dziecko

Witam. Mój mąż jest po rozwodzie 10 lat. Troje dzieci obecnie w wieku 17, 15 i 12 lat zostało przy matce. Teraz matka jedno z nich, tzn syna 15 letniego chce oddać ojcu za porozumieniem stron. Jak ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2014.6.26 11:57:33

Jak to napisać

Jak to napisać Napisz prośbe o powtarzanie klasy 1 w ZSEiU w zawodzie ZSZ Mechanik Monter Maszyn i Urządzeń
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.26 8:43:38

poświadczenie ksera dowodu - kto jest uprawniony?

Witam serdecznie,

Aplikuję właśnie na studia w Anglii i wypełniam wniosek o pożyczkę na czesne. Elementem wniosku jest skan dowodu i załącznik z danymi moimi i osoby zaświadczającej o jego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.25 21:22:57

zaprzeczenie ojcowstwa

Witam
Ojcostwo męża matki nie wynika z uznania dziecka, tylko z samego faktu urodzenia dziecka w małżeństwie. Ma pani prawo w terminie 6 m-cy od urodzenia dziecka wytoczyć sprawę o zaprzeczenie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.6.25 10:20:54

Witam serdecznie jestem na etapie zakupu mieszkania w kredycie od wlasciciela mieszkania.Wszystko jest

Witam serdecznie jestem na etapie zakupu mieszkania w kredycie od wlasciciela mieszkania.Wszystko jest na dobrej drodze ale... jest problem z wymeldowaniem syna wlasciciela z mieszkania.ojciec otrzymal ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.24 22:22:11

umowa o zakazie konkurencji - odszkodowanie

Dzień dobry
Mam takie pytanie:

Dowiedziałem sie, że w przypadku "umów o zakazie konkurencji po zakończeniu stosunku pracy" przysługuje pracownikowi odszkodowanie (min 25% ostatniego wynagordszenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.24 21:39:26

Czy opiekun prawny jest wynagradzany.

Czy opiekun prawny jest wynagradzany. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.24 18:10:57

WHITE&CASE przestroga dla potencjalnych praktykantów

Do wszystkich tych którzy w przyszłości będą chcieli aplikować do tej kancelarii- moja szczera rada jest taka aby bić się o miejsca w czerwcu. Przeszłam cały proces rekrutacji pomyślnie i zaproponowano ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.24 15:20:51

Witam Moj problem dotyczy wypowiedzenia umowy o prace. Zostalam zatrudniona 10.06.14, pracowalam

Witam

Moj problem dotyczy wypowiedzenia umowy o prace.
Zostalam zatrudniona 10.06.14, pracowalam do 22.06 wlacznie.
Ze wzgledu na chorobe, w dniu 23 i 24.06 nie bylam w pracy.
Moje pytanie jest takie: ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.24 14:51:1

zameldowanie w lokalu

Dzien dobry mam takie pytanie.Otórz moja ciocia chciałaby mnie zameldowac na pobyt stały w swoim mieszkaniu(mieszkanie jest zadłużona ale spłacane w ratach rozłożonych przez adm)Pytanie:Czy po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.24 12:29:48

2014.6.24 10:54:44

Czy osoba niepełnoletnia (17 lat) może wyjechać w trakcie wakacji do innego miasta na kilka dni bez

Czy osoba niepełnoletnia (17 lat) może wyjechać w trakcie wakacji do innego miasta na kilka dni bez opieki osoby pełnoletniej. Czy wtedy jej rodzice ponoszą jakaś odpowiedzialność w razie np. wypadku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.23 22:41:27

spadek i długi po babci

witam,
zaczne od początku :
w 2010 r. umarła moja mama, po śmierci zaczeły dochodzić do mnie informacje o długach , które zaciągneła z moim ojcem. Mieszkała w małym miasteczku ,,dobrzy ludzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.23 21:2:15

Zależy Ci na niepoczytalności - zobacz koniecznie

Witam.
Ciekawe. Prosze o odpowiedz na adres ;adzimny@wp.pl , jak to może wygladać taki stan. Pozdro. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.6.23 18:37:10

Przedłużenie terminu zwrotu VAT

Czy Urząd Skarbowy ma możliwość wydłużenia terminu zwrotu podatku VAT (ddziałalność gosp.) w celu zbadania zasadności zwrotu - ale uwaga: termin zwrotu właśnie mija - a U.S. nie wszczął kontroli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.23 15:19:30

Prawnik - warunkowe zwolnienie przedterminowe

Tak, mecenas zajmuje się tego typu sprawami właśnie. Korzystałam z jego usług w tym zakresie i mogę Ci śmiało polecić udanie się do tego adwokata właśnie. Bez wątpienia zajmie się rzetelnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.6.23 15:3:48

paszporty vs.dowód

Dzien dobry. Przez sąd otrzymałam zgodę na wyrobienie paszportów dzieciom. Czy na ten wyrok moge wyrobić zamiast nich dowody osobiste? Cy jest możliwość zmiany postanowienia? jak to zrobić? ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.6.23 13:33:59

Rozdzielność majątkowa-długi małżonka

Jestem od dwóch lat mężatką. Po ślubie okazało się że mąż zaciągał długi, by grać. Mieszkaliśmy za granicą, myślałam że odkładamy wspólnie pieniądze na przyszłość, tymczasem on ... Zobacz wątek

16 odpowiedzi

2014.6.23 13:29:52

Pierwsza rozprawa rozwodowa

Witam, za kilka dni mam pierwszą rozprawę rozwodową, złożyłam pozew bez orzekania o winie, pomimo tego że mąż przez całe małżeństwo mnie nie szanował, wyzywał i obrażał, robił z byle ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.6.23 12:46:53

Mój zakład prowadzi dwa typy działalności rehabilitacyjno-obsługową nieodpłatną świadczoną

Mój zakład prowadzi dwa typy działalności rehabilitacyjno-obsługową nieodpłatną świadczoną na rzecz własnych pracowników oraz gospodarczą. Do działalności obsługowo- rehabilitacyjnej zakład ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.23 10:9:36

Zasiłek dla bezrobotnej matki

Witam

Proszę o poradę. W tym miesiącu konczy mi się pełny urlop macierzynski, niestety do prcy nie moge juz wrocic bo podpisałam z pracodawca roziazanie umowy za porozumieniem stron z uwagi na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.23 10:7:28

Nie wiem gdzie kierować sprawę o niepłacenie przez męża alimentów na córkę. Co bierze sąd

Nie wiem gdzie kierować sprawę o niepłacenie przez męża alimentów na córkę.
Co bierze sąd pod uwagę ,czy mogę wnieść o podwyższenie? Mam nietypową sytuacje ,gdyż od lutego tego roku zeszliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.23 1:21:44

Zmiana praktyk

Witam

Na początek powiem że mam skończone 18 lat, gdyż to może być istotne w tej sprawie.
Uczę się w zawodzie kucharz 1 rok, chce dokonać zmiany praktyk/restauracji, lecz mam obawę że restauracja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.6.23 0:15:29

Opinia Biegłego

Witam
Zmiana mpzp nie powoduje nieważności opinii. Opinia dotyczy wyceny nieruchomości na dany dzień i przy konkretnych uwarunkowaniach. Tak więc wyrok nie został wydany w oparciu o nieważny dokument. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.6.22 17:58:6

Sprzęt pod zastaw zadłużenia .

Witam
Wydzierżawiającemu dla zabezpieczenia należności wynikających z tytułu czynszu dzierżawnego przysługuje ustawowe prawo zastawu na przedmiotach stanowiących Pańską własność, które ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.6.22 17:44:18

wiek

Witam Jeżeli pyta Pan się o to czy Pana dziewczynie grozi coś za utrzymywanie relacji z osobą niepełnoletnią - to nic jej nie grozi. Sankcja karna przewidziana jest wyłącznie za utrzymywanie stosunków ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.6.22 16:31:25

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika