Forum prawne (strona 233)

Witam Mam 4 letnia córke i chce ja zabrac na stałe do Anglii, poniewaz mam tam narzeczonego. sad przyznal

Witam
Mam 4 letnia córke i chce ja zabrac na stałe do Anglii, poniewaz mam tam narzeczonego. sad przyznal mi paszport dla małej, i zostal juz zlozony wniosek o wyjazd na stale, ojciec robi problemy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.20 12:41:6

Ograniczenie władzy rodzicielskiej a przebywanie ojca w Monarze

Witam,
W listopadzie 2013 rozstałam się z ojcem mojego dziecka(2,5 roku).Powodem rozstania było czynne zażywanie przez niego narkotyków oraz niemożność zapewnienia przez niego podstawowych potrzeb ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.7.19 22:46:19

Szkolenie a działalność gospodarcza.

Witam.

Otóż mam pewien problem i wpadłem na pomysł tylko teraz pytanie czy jest to zgodne z prawem/regulaminem i jak to dokładniej będzie wyglądać.

A więc w skrócie.
Chciałbym skorzystać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.19 20:49:23

Mandat w pkp koleje mazowieckie legitymacja

Witam!
Otóż dziś dostałem mandat podczas podróży kolejami mazowieckimi. Powodem wystawienia była niepodstemplowana legitymacja szkolna. Na śmierć zapomniałem o podstemplowaniu ,bo nikt nigdy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.19 19:5:33

Witam. Moje pytanie jest następujące: czy nagrywanie kogoś telefonem na własnej posesji (garaż)

Witam.
Moje pytanie jest następujące: czy nagrywanie kogoś telefonem na własnej posesji (garaż) na której on przebywa chwilowo w celu odebrania swoich rzeczy jest karalne? Nagrywałem po to aby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.19 16:12:50

zmiana wpisu w księdze wieczystej dot. zmiany użytkowania

Witam. Kupiłam od gminy w ramach licytacji starą zabytkową szkołę. W księdze wieczystej znajduje się wpis, że jest to nieruchomość oświatowa. Wg planu zagospodarowania przestrzennego z 2007 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.19 10:58:56

Straz miejska a wywoz smieci

To znaczy że MPO sprawdza co jest w posegregowanych śmieciach? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.18 11:59:13

Wypłata odszkodowania - jak wygląda? + ewentualne odwołanie

W Stanach być ugrała coś więcej,ale w Polsce już raczej nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.18 10:37:1

Stare ogrodzenie, a sąsiad.

Witam.
Mam pytanie związane z roszczeniem w sprawie ogrodzenia, ściślej rzecz ujmując muru wzdłuż posesji mojej i sąsiada. Mur wybudowałem około 20 lat temu sam, na własny koszt, dogadując ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.18 10:36:52

problem z przerejestrowaniem samochodu

Wydzial komunikacji zawsze ma jakieś wielkie problemy i chaos w papierach. Życzę powodzenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.18 10:36:9

Sprawa związana z zachowkiem

hmmm, cena jest dosyć niska i to by wzbudzało moje podejrzenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.18 10:8:47

problemy w domu pilne

Zawsze takie sytuacje są trudne, ale ja bym poczekał po prostu do ukończenia 18 roku życia i się wyprowadzil ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.7.18 10:8:19

2014.7.18 10:7:22

USTALENIE OJCOSTWA A WŁADZA RODZICIELSKA

Z tego, co wiem, jeśli są przesłanki do tego, że on jest ojcem, to może wystąpić o ustalenie ojcostwa i tu już jest decyzja sądu ... Zobacz wątek

21 odpowiedzi

2014.7.18 10:5:57

Zawarcie związku małżeńskiego z obywatelką Litwy

Nie będzie żadnych problemow i oczywiscie bedzie się mogła o to ubiegać. Poza tym serdecznie gratuluję:) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.18 10:4:36

Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty

Są może zarządzic ściągniecie alimentów, ale zawsze będzie problem z egzekwowaniem tych alimnentów. Jest sporo sposobów na podjęcie pracy i myślę,że dobrze już pracoawć na studiach ... Zobacz wątek

43 odpowiedzi

2014.7.18 10:3:48

Prawie rozwód/separacja

Myślę, że trzeba zdać sobie sprawę z tego, że jeśli występuje o rozwód, to już Cię nie chce. Nie ma sensu w to brnąć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.18 10:2:19

Zażalenie

Witam,
brałam udział w naborze na stanowisko urzędnicze w pewnej jednostce samorządowej. Posiadam stopień niepełnoprawności, znalazłam się w piątce najlepszych kandydatów. Niestety nie wybrano ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.7.18 9:43:11

Mam Pytanie chciałbym zmienić klub bokserski z powodu zmiany miejsca zamieszaknia nowej szkoły , ale

Mam Pytanie chciałbym zmienić klub bokserski z powodu zmiany miejsca zamieszaknia nowej szkoły , ale mój trener nie chce się zgodzić czy to zalezy od niego czy zostaje czy nie ?
mogę od niego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.17 23:18:44

Zostałam oszukana przez firme internetową oferującą prace za granicą. Po podpisaniu umowy płaciłam

Zostałam oszukana przez firme internetową oferującą prace za granicą. Po podpisaniu umowy płaciłam pieniądze za przejazd w wysokości 320zł. W umowie jest załącznik, że pieniądze powinny być ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.17 20:8:40

oddanie suchego strzału

Dzień dobry
Ostatnio miałem pewne zdarzenie jednak najpierw chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie
Kolega wycelowal we mnie służbową broń i oddał suchy strzał, czy mam o obowiązek zgłoszenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.17 19:48:54

Świadczenie darmowych usług internetowych przez nieletniego

Witam.
Chciałbym świadczyć usługi z zakresu montażu filmów, obróbki zdjęć itd,
Problem polega na tym, że jestem niepełnoletni i nie mogę założyć działalności gospodarczej.
Pracę chciałbym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.17 16:48:54

urlop platny powyzej 5 dni

Witam. Mam pytanie co do urlopu wypoczynkowego,proszę mnie uświadomić bo może nie jestem zorientowana. Mój mąż pracuje w firmie ponad 15 lat,ostatnio byl na urlopie ciagiem 4 dni, przy wynagrodzeniu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.17 13:17:43

Zmiana nazwiska dzieci.

Zmiana nazwiska dzieci. Witam. Mam dwoje dzieci z poprzedniego malzenstwa, maja ponad 14 lat-corka i ponad 15 lat-syn ich ojciec nie kontaktuje sie z nimi od 8 lat, nie placi alimentow rowniez. Pochodzi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.16 23:43:12

przepis domu od brata

Witam... mam duży problem...
Ale po kolei opowiem od początku.. Jest nas trójka rodzeństwa ok 12 lat temu zostało na nas przepisane gospodarsto i ziemia tj. ja i siostra dostałyśmy po ziemi a brat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.16 20:19:21

Chciałbym napisać donos do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.. Szczerze mówiąc w odwecie..

Chciałbym napisać donos do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.. Szczerze mówiąc w odwecie.. Nie chciałabym jednak aby wszyscy wiedzieli kto napisał tenże donos.. Dlatego moje pytanie brzmi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.16 18:56:3

Umowa o pracę a urlop na żadanie

Dzień dobry. Jestem zatrudniony w firmie na okres próbny . Umowę mam od 02.06 do 31.08. Mam też juz wzięty w czerwcu 1 dzień urlopu na polecenie firmy. Chciałbym jutro ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.16 15:6:45

Mam okazje kupić auto poleasingowe. Mam jednak obawy czy firma (leasingodawca) ma potencjalnie mozliwośc

Mam okazje kupić auto poleasingowe. Mam jednak obawy czy firma (leasingodawca) ma potencjalnie mozliwośc sprzedania mi auta przed zakończeniem umowy leasingowej bez mojej wiedzy i wtedy ja (osoba fizyczna) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.15 22:25:3

Zaniedbanie osoby starszej

Widzę, że nikt nie odpowiedział, ale mogę już dopowiedzieć cd. tej hostorii. Stan tej kobiety na tyle się pogorszył (psychiczny, nie fizyczny), że sąsiedzi wezwali pogotowie. Kobieta nie chciała ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.15 22:6:57

odzyskanie pożyczki

witam mam taki problem z moja byłą partnerka i jej dzieckiem w pewnym momencie postanowiliśmy mieszkać razem. Więc zaczęliśmy szukać mieszkania na wynajem, po krótkim czasie znaleźliśmy. W związku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.15 21:25:11

Ograniczenie wjazdu na teren osiedla

Witam

Proszę o komentarz i poradę - z Góry dziękuję!

Mieszkan na osiedle zamkniętym. Pod budynkami miejsca parkingowe w halach. Obok budynków miejsca do parkowania, wyłącznie dla gości. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.15 13:39:57

Prawo przejazu i kłótliwy sąsiad...

Witam

Problem polega na tym, na moją działkę nie ma dojazdu, znajduje się ona co prawda kilka metrów od drogi publicznej, ale jest ona zlokalizowana poniżej niej, przez co aby do niej dojechać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.15 13:27:47

Otrzymaliśmy fakturę z norweskiego Urzędu Celnego, która powinna być przesłana na inną firmę.

Otrzymaliśmy fakturę z norweskiego Urzędu Celnego, która powinna być przesłana na inną firmę. W jaki sposób należy odesłać tę firmę do Nadawcy? Czy też należy ją bezwzględnie zaksięgować ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.15 12:6:20

jak napisać wniosek o urlopowanie dziecka z domu dziecka?

Witam potrzebuje pomocy w napisaniu podania do sadu o urlopowanie dzieci na okres wakacyjny ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.7.15 9:49:35

Mój mąż z którym jestem w trakcie rozwodu za kawalera jako darowiznę otrzymał mieszkanie własnościowe,

Mój mąż z którym jestem w trakcie rozwodu za kawalera jako darowiznę otrzymał mieszkanie własnościowe, kiedy zaszłam w ciąże mieszkanie oddal i przepisał na ojca ale nadal w nim zamieszkujemy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.14 15:10:16

Wraz z 5 msc synem jesteśmy w trakcie sprawy eksmisyjnej jak długo czeka sie na przydział mieszkania

Wraz z 5 msc synem jesteśmy w trakcie sprawy eksmisyjnej jak długo czeka sie na przydział mieszkania jeśli decyzja sądu będziemy musili opuścić obecnie zamieszkujące mieszkanie i otrzymamy mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.14 15:5:47

urlop rodzicielski, ustanie stosunku pracy , ekwiwalent za urlop

Witam,

Dzisiaj po powrocie do pracy z macierzyńskiego zostało mi wręczone wypowiedzenie. W majestacie prawa pracodawca mógł mnie zwolnić (umowa na czas określony, bez podania powodu), ale wymogłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.14 14:52:9

Jak odzyskać cały zasiłek dla bezrobotnych ściągnięty przez komornika z konta bankowego?

Jak odzyskać cały zasiłek dla bezrobotnych ściągnięty przez komornika z konta bankowego? Czekałam na zasiłek dla bezrobotnych jaki wysłał mi UP na konto bankowe.Jest to jedyny mój dochód /na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.14 11:16:49

adopcja dziecko

witam mam problem moja przyjaciółka 2lata temu oddała dziecko do adopcji czy można je odzyskać i w jaki sposób moge jej pomóc ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.7.14 9:36:41

mieszkanie z lokatorami

Mieszkam z dziećmi w mieszkaniu byłego męża. Jego długi doprowadziły do licytacji komorniczej i mieszkanie zostało sprzedane wraz z nami (ja i czworo dzieci)Czy jesteśmy jakoś chronieni prawem, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.13 22:57:2

urlop wychowawczy a zmiana pracy

witam serdecznie,

Po urlopie macierzyńskim wróciłam do pracy na dwa tygodnie ponieważ mój pracodawca wypowiedział mi umowe z jego przyczyny nie z mojej. Następnie poszłam do urzędu i zarejestrowałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.13 15:43:14

umarła była teśćiowa płacę składki w pzu czy mi się należy;

umarła była teśćiowa płacę składki w pzu czy mi się należy; jestem po rozwodzie już3 lata umarła rok temu była teśćiowa,pytałam koleżanki że się należy 20%; ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.12 20:15:13

4 umowa z kolei na czas określony - Czy tak można?

Pracuję już 3 rok, po każdej umowie była ciągłość, co oznacza ze automatycznie trzecia umowa powinna być na czas nieokreślony, jednak mój pracodawca podparł sią przepisem Art. 10, §7, z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.12 19:29:45

Termin przekazania kopii umowy o współpracę

Czy jest określony termin doręczania kopii umowy dla wykonawcy w ramach umowy o współpracę? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.12 18:10:13

Kto powinien mnie ubezpieczyć?

Kto powinien mnie ubezpieczyć? Mam ukończone 26 lat i jestem studentką uczelni wyższej. Do końca czerwca pracowałam na podstawie umowy na zlecenie i doprowadzałam wszystkie składki. Ze względu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.12 16:37:42

wypowiedzenie ze strony pracodawcy a odprawa

Nie, odprawa należy się jeśli w firmie pracuje więcej jak 20 osób (i to jest spełnione) oraz jeśli zwolnienie nastąpiło z winy pracodawcy.
Jeśli powodem jest niespełnienie wymogów firmy przez ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.12 11:10:26

Od czerwca 2013r do maja 2013r byłam zatrudniona w firmie na umowę o prace na 1/4 etatu (najniższa

Od czerwca 2013r do maja 2013r byłam zatrudniona w firmie na umowę o prace na 1/4 etatu (najniższa krajowa). W czerwcu 2014r ta sama firma zmieniła mi umowę - na cały etat 3500 zł brutto. Zaszłam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.12 11:1:15

Zakaz konkurencji - interpretacja zapisu

Witam serdecznie,

chciałem zadać pytanie w jaki sposób interpretować zapis w umowie o zakazie konkurencji. Brzmi on następująco:
"Na potrzeby niniejszej umowy nie uważa się za działalność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.12 10:51:6

prawo konsumenckie

Oddałem do naprawy gwarancyjnej w salonie Orange uszkodzonu smartfon. Poinformowano mnie, że naprawa zostanie wykonana w ciągu DO 14 dni. Termin nie zostal dotrzymany, salon unika odpowiedzi na temat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.11 18:26:11

zadluzenie wzroslo 100%


witam, zlecilem montaz bramy, wykonawca najal nieuczciwego podwykonawce ktory nie przekazal mojej zaplaty, wykonawca zadluzenie w kwocie 3tys zl dal do sadu i komornika, tamci podoliczali sobie jakies ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.11 17:14:23

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika