Wpływ wyburzenia ścianki działowej na umowę kredytu hipotecznego

Odpowiedzi w temacie (0)

kruczer

7.1.2014

Dzień dobry Moja sytuacja wygląda w ten sposób, że przymierzam się do wyburzenia ścianki działowej pomiędzy łazienką a ubikacją aby stworzyć jedno pomieszczenie. Jednakże, w umowie kredytu hipotecznego są wyszczególnione te dwa pomieszczenia oddzielnie. Chciałbym się spytać, jak rozwiązuje się taką sytuację? Czy sporządza się aneks do umowy, aktualizuje także/jedynie wpis w KW lub może ignoruje się sprawę? Celowo pomijam sprawy związane z prawem budowlanym i pozwoleniami, chcąc wyjaśnić kwestię jedynie zgodności stanu faktycznego z umową kredytową. Bardzo dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.4.2014

  Czy na wyburzenie ścianki działowej potrzebne jest pozwolenie na budowę?

  Ścianki działowe to rodzaj ścian wewnętrznych budynku, których zadaniem jest rozdzielenie pomieszczeń. Istotnym jest, że nie stanowią one elementu konstrukcyjnego całego budynku, przez co jego (...)

 • 9.11.2004

  Umowa kredytu

  Dostępność kredytu bankowego jest jedną z podstaw dobrze rozwijającej się gospodarki rynkowej. Przedsiębiorcy potrzebują zastrzyku gotówkowego w celu sfinansowania swych przedsięwzięć, z których (...)

 • 9.11.2004

  Rejestr zabezpieczenia listów zastawnych

  Rejestr zabezpieczenia prowadzony jest przez banki hipoteczne. W rejestrze tym wpisywane są wierzytelności banku hipotecznego, na podstawie których emitowane są listy zastawne. Rejestr dokumentuje (...)

 • 9.11.2004

  Udzielenie kredytu przez bank hipoteczny

  Przed udzieleniem kredytu bank hipoteczny musi ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu. Czyni to na podstawie ekspertyzy określającej bankowo-hipoteczną wartość nieruchomości. Bankowo-hipoteczna (...)

 • 9.11.2004

  Hipoteczny list zastawny a publiczny list zastawny

  Działalność banków hipotecznych reguluje ustawa z 28 sierpnia 1997 r. o listach zastawnych i bankach hipotecznych. Banki hipoteczne to instytucje finansowe, zajmujące się udzielaniem kredytów hipotecznych. (...)