Forum prawne

Umowa spłaty między rodzeństwem

Witam,
Mam pytanie o wzór umowy między rodzeństwem.
Sprawa wygląda nastąpująco. Wraz z mężem mieszkamy na pierwszym piętrze domku jednorodzinnego. Na dole mieszkają rodzice męża. Dogadaliśmy się z bratem męża i jego rodzicami, że przepiszą dom na na nas. Rodzice notarialnie przepiszą dom a brat zrzeknie się praw do spadku. Jednocześnie chcemy spłacić brata. Chcemy miedzy sobą (nie notarialnie) spisać umowę o spłacie kwoty X. Czy istenieje jakis wzór takiej umowy ?

Z góry dziękuję za pomoc.

2014.1.5 23:38:56

Odpowiedzi w temacie: Umowa spłaty między rodzeństwem (1)

Proszę to zrobić w ten sposób. Najpierw notariusz i darowizna na Pani męża. Spadek nie ponieważ .... Nie można się zrzec spadku przed jego otrzymaniem czyli śmiercią rodziców. Ponadto nie można przekazać własności nieruchomości pod warunkiem lub z zastrzeżeniem terminu. To w Polsce nie zadziała jest sprzeczne z KC ale nie pamiętam który art.jestem jednak tego pewna.
Jeżeli rodzice chcą być pewni że ich Państwo nie wyrzucą to niech zapiszą sobie w akcie notarialnym służebność osobistą mieszkania na parterze do śmierci.
Co do brata.... Hmmmm
Proponuję z nim porozmawiać i mu zaproponować że w wypadku śmierci rodziców Państwo go spłacą. Będzie miał problem z dochodzeniem takiego roszczenia ale to już nie Pani sprawa.

2014.1.7 0:18:20

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika