Forum prawne (strona 231)

Konsekwencje braku regulaminu

Witam,

Jakie konsekwencje może ponieść firma, która wykorzystuje takie dane jak:
Imię, Nazwisko, Pesel, Data urodzenia, Adres zameldowania. Ale na stronie internetowej nie ma żadnego regulaminu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.13 12:2:43

płatność za publikację po 14 latach

Dziękuję za odpowiedź.
Tak jak wcześniej pisałam po rozmowie z firmą wydawniczą przysłali mi rozliczenie "mojego konta" z którego nic nie wynika, nie bardzo wiadomo o co w nim chodzi. I do wczoraj ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.8.13 10:23:16

art 270 Kk w donosie

Witam ,
mam dosyć duży problem który sam sobie stworzyłem.
Pisałem donosy do różnych instytucji na rodzinę która mnie okradła. w donosach podpisywałem się nieswoim nazwiskiem tylko kilkoma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.13 9:39:51

Odzyskanie wierzytelności od pracodawcy w NIEMCZECH

współpracowałam z kancelarią Volenti, ale nie wiem czy by się podjęli, zapytaj. Byłam bardzo zadowolona i kasę odzyskałam, choć mój przypadek był zdecydowanie inny. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.8.12 20:51:1

Potrzebuję pomocy! Jestem zatrudniona w firmie na podstawie umowy o pracę na 3/4 etatu. Na przełomie

Potrzebuję pomocy!
Jestem zatrudniona w firmie na podstawie umowy o pracę na 3/4 etatu. Na przełomie lipca i sierpnia złamano mi dobę pracowniczą. Pracowalam przez 7 dni z rzędu,w tym także po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.12 19:36:46

Polisa a długi

Witam
Czy odbierając po mamie wypłatę po jej śmierci z ubezpieczenia grupowego mogę poźniej zrzec się spadku? czy polisa podlega prawu spadkowemu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.12 15:26:1

Polisa

Witam, czy odbierając po mamie wartość polisy z grupowego ubezpieczenia mogę później zrzec się długów ? czy polisy podlegają prawu spadkowemu? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.12 15:22:3

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

TEMAT:
?Nowelizacja postępowania kodeksu karnego i cywilnego?

OPIS:
Szkolenie wyjazdowe z pracą na przygotowanych materiałach z możliwością zadawania pytań omawiające:
- w zakresie procedury ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.12 14:49:27

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

TEMAT:
?Nowelizacja postępowania kodeksu karnego i cywilnego?

OPIS:
Szkolenie wyjazdowe z pracą na przygotowanych materiałach z możliwością zadawania pytań omawiające:
- w zakresie procedury ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.12 14:49:27

Witam, chcę wyrobić 17-letniej córce paszport, za tydzień wyjeżdżam za granicę, czy córka może

Witam, chcę wyrobić 17-letniej córce paszport, za tydzień wyjeżdżam za granicę, czy córka może odebrać sama paszport?
A czy może tymczasowy opiekun prawny ustanowiony u notariusza odebrać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.12 13:17:2

Klauzula na żonę dłużnika a odrzucenie spadku

Mam klauzulę na żonę dłużnika, z ograniczeniem jej odpowiedzialności do majątku objętego wspólnością majątkową małżeńską, która odrzuciła spadek po swojej matce. Czy ma zastosowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.12 12:5:7

Wiek modelki

Już nawet na wybiegach nie pojawiają się ostatnio modelki mlodsze niż 16 lat, więc 14 lat i jeszcze akty to chyba jakas pomylka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.12 8:26:2

Aktem notarialnym zadatkowaliśmy dom kwotą 200 000 zł. Właściciel przedstawił nam prawo do użytkowania

Aktem notarialnym zadatkowaliśmy dom kwotą 200 000 zł. Właściciel przedstawił nam prawo do użytkowania nieruchomości uzyskane przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Czy jeśli właściciel ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.12 0:40:28

koszty wynajmu

Cały miesiąc wypowiedzenia, cały miesiąc opłata. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.11 16:0:46

Gdy zobowiazanie prywatne kupi firma.

To po ilu latach sie przedawnia dług firmy za czynsz osobie fizycznej. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.8.11 15:59:3

urlop , proszę o pomoc

Wykorzystałam 17 dni urlopu , mam ogólnie 26 dni urlopu , co z resztą czy mam prawo to wykorzystać w tej pracy obecnej jeszcze?
od 1 września idę do innej pracy (szkolnictwo)czy przez to ,że od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.9 16:3:24

witam czy ktos sie orintuje jak tego dokonac jezeli ktos bierze doplaty z unii na ziemie i teraz chce

witam

czy ktos sie orintuje jak tego dokonac jezeli ktos bierze doplaty z unii na ziemie i teraz chce ja mi ofiarowac a ja chcialbym na niej wybudowac dom - - jak taka ziemie odrolnic i przeksztalcic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.9 11:48:17

Kredyt spłacony 5 lat przed terminem.

Kredyt zaciągnięty we franku .Wysokość raty kredytu regulował bank ściągając z podanego kota przeliczone franki na złotówki.
Pomyłkowo rozłożył kredyt na 10 lat i w tej chwili przed ostatnią ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.8 23:7:24

zwrot świadczeń pielęgnacyjnych

Witam.
Od 2012 roku pobierałam na mamę świadczenia pilęgnacyjne. W ubiegłym roku owiedziałam się że te świadczenia z dniem 30.06.2013 zostają wycofane. Otrzymałam możliwość wyjazdu do pracy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.8 18:7:25

pozew o rozwod

pozew o rozwod Chce zlozyc pozew o rozwod bez orzekania o winie ale malzonka powiedziala ze sklamie w sadzie i powie ze laczy nas wszystko...a to nie prawda jeztem juz w innym zwiazku od 11 lat z ktorego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.8 18:2:5

narkotykii ich skutki prawne

[cytat]


jestem osobą uzależniona od wielu lat jest to odnotowane na policji i w poradni uzaleznien .w skutek uzaleznienia aby miec na dragi kradne po sklepach w skutek czego trafiam do wiezienia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.8 15:49:53

zasiłek rodzinny na studenta

Syn studiuje w trybie dziennym i otrzymuje stypednium naukowe. Chcialbym się dowiedzieć, czy składając wniosek o zasiłek sodzinny muszę uwzględnić w nim, łączną sumę stypendium jaką otrzymał ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.8.8 13:6:46

witam zlozylem pozew do sadu o zmiane kontaktow z dziecmi sad odeslal mi pismo o podanie aktualnego miejsca

witam zlozylem pozew do sadu o zmiane kontaktow z dziecmi sad odeslal mi pismo o podanie aktualnego miejsca pobytu dzieci jak mam to zrobioc skoro zona byla nie odpowiada a adres mam tylko taki jak w wyroku
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.8 11:24:24

Spadek po ojcu, długi - Nieletni spadkobiercy.

Witam.
Jedenaście lat temu zmarł mój ojciec. Nie miał żony. Ale miał czworo dzieci: Ja, mój brat i jeszcze dwoje z którymi my nie mamy kontaktu. Po ojcu zostało mieszkanie, którym przez te ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.8.8 10:55:40

geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza

geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza Z jakich przepisów wynika obowiązek geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej przyłącza które nie było przedmiotem uzgodnienia ZUDP, zlokalizowane jest tylko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.8 10:26:28

Spisanie oświadczenia po rozstaniu

Witam,
chciałbym spisać oświadczenie po rozstaniu z partnerką (nie byliśmy małżeństwem), że nie wnosimy wobec siebie żadnych roszczeń finansowych. Czy taka spisana "umowa" poparta danymi z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.7 18:23:48

apelacja od zmiany postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku

Witam,

Moje pytanie dotyczy dość złożonej sprawy. kilka lat temu zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe na mocy którego było dziedziczenie ustawowe. Jednak po latach odnalazł sie testament ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.7 15:55:38

Nieprawdziwa przyczyna wypowiedzenia

Świadczę usługę samozatrudnienia dla innej firmy.
(Założyłam działalność gospodarczą, zatrudniłam pracowników, opłacam Zusy i podatki)Wszystko jednak finansuje firma dla której pracuję. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.7 9:15:6

kotłownia w budynku wielorodzinnym

Witam. Czy kotłownia w budynku mieszkalnym wiielorodzinnym musi tworzyć osobną strefę pożarową i być oddzielona ścianami oddzielenia przeciwpożarowego? § 235 p. 2:Ścianę oddzielenia przeciwpożarowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.6 20:38:25

Nachodzenie przez Komornika

Nachodzenie przez Komornika Witam!
Od dłuższego czasu przychodzi do mojego domu komornik a dokładniej do mojego taty który ma inny meldunek adres do korespondencji. Grzecznie poinformowałem komornika ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.6 12:52:13

Poszukuję do współpracy

Jestem zainteresowana nawiązaniem współpracy w zakresie tematu i relacji związanych ze zwierzętami i prawa. Uprzejmie proszę o kontakt na mail: mariola.olejniczak@gmail lub telefon: 693 604 204. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.5 22:45:52

zawiadomienie o zajęciu prawa majątkowego ponad dwa miliony złotych

Witam potrzebuje pomocy, bardzo zależy mi na czasie, a nie wiem jak ustosunkować się do pisma żeby nie narobić sobie kłopotów.

TREŚĆ ZAWIADOMIENIA
" zawiadomienie o zajęciu prawa majątkowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.5 22:26:35

Rozwód po miesiącu trwania małżeństwa i dziecko w drodze

Witam. Mam ogromny problem, który spędza mi sen z powiek. W zasadzie nie chodzi o mnie, lecz o mojego.. o faceta, którego kocham. Sprawa w skrócie wygląda tak:
Rok temu poznałam pewnego chłopaka ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2014.8.5 21:24:52

Umyślne zalania apartamentu

Zalanie mieszkania

Jestem właścicielem małego apartamentu nad morzem. Zarządcą jest wspólnota. Dnia 14.07.2014 r. w łazience na suficie zauważyłem zaciek około 0,5 m2( sufit podwieszany). ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.5 19:15:58

Praca Społeczna 40 godzin

W takim razie może Pan wystąpić do Sądu z wnioskiem o sprostowanie wyroku, poprzez doprecyzowanie wymiaru godzin kary prac społecznych uznanej za wykonaną. Określenie "4 dni" nijak ma się do kary ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.8.5 16:32:8

Naruszenie praw intelektualnych???

Szanowna Pani, w pierwszej kolejności należy stwierdzić, że zdjęcia będące Pani własnością są utworami w rozumieniu Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, co ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.5 15:29:38

Zatrudnienie konkubenta dla ubezpieczenia

Szanowni Państwo
Otóż mam takie zapytanie - chciałabym zatrudnić konkubenta w swojej firmie (sklep odzieżowy) głównie tylko po to, aby Go ubezpieczyć. Partner pracuje na umowę o dzieło, na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.5 15:18:7

Dziedziczenie a konkubina ojca

Witam serdecznie. Mam taki problem....10 lat temu zmarła moja mama. W mieszkaniu nadal mieszka mój ojciec i my jako córki podobno jesteśmy po śmierci mamy współwłaścicielami tego mieszkania, ponieważ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.5 15:4:17

Dług - pożyczka, kredyt.. brak spłaty

Panie Łukaszu, w tej sytuacji zasadne wydaje się wystosowanie do byłej teściowej ostatecznego przedsądowego wezwania do spłaty długu w wyznaczonym przez Pana terminie, np. 7 dni od momentu otrzymania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.5 14:52:22

Art. 107 k.w.

Szanowny Panie, zgodnie z art. 118 § 2 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia w razie uniewinnienia obwinionego lub umorzenia postępowania w sprawie, w której wniosek o ukaranie złożył ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.8.5 14:32:7

Nieletni i 1g Marichuany

Z uwagi na to, że w momencie popełnienia czynu zabronionego nie miałeś ukończonych 17 lat, nie grozi Ci odpowiedzialność karna. Możesz ewentualnie odpowiadać na zasadach określonych w Ustawie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.8.5 14:17:37

Spadek po dziadku gdy rodzic nie zyje .

Spadek po dziadku gdy rodzic nie zyje . Witam mam pyt juz 5 lat temu zmarl moj dziadek 2 tyg po smierci mojej mamy,po smierci dziadka ciotka zabrala mnie do sadu z aktem zgonu mamy ,mi pow jedynie ze wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.5 14:16:3

Przedawnienie roszczeń o niezapłaconą prenumerate

[cytat]

Witam,
Niedawno moja ciotka otrzymała wezwanie do zapłaty za prenumeratę czasopism, których rzekomo nie opłaciła w 2002 roku. List został zaadresowany na jej adres pod którym nie jest ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.5 14:14:56

Spadek po dziadku gdy rodzic nie zyje .Witam mam pyt juz 5 lat temu zmarl moj dziadek 2 tyg po smierci

Spadek po dziadku gdy rodzic nie zyje .Witam mam pyt juz 5 lat temu zmarl moj dziadek 2 tyg po smierci mojej mamy,po smierci dziadka ciotka zabrala mnie do sadu z aktem zgonu mamy ,mi pow jedynie ze wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.5 14:14:27

Spadek po dziadku gdy rodzic nie zyje .Witam mam pyt juz 5 lat temu zmarl moj dziadek 2 tyg po smierci

Spadek po dziadku gdy rodzic nie zyje .Witam mam pyt juz 5 lat temu zmarl moj dziadek 2 tyg po smierci mojej mamy,po smierci dziadka ciotka zabrala mnie do sadu z aktem zgonu mamy ,mi pow jedynie ze wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.5 14:13:59

mieszkanie po dziadku po smierci mamy

Witam mam pyt juz 5 lat temu zmarl moj dziadek 2 tyg po smierci mojej mamy,po smierci dziadka ciotka zabrala mnie do sadu z aktem zgonu mamy ,mi pow jedynie ze wszystko jest na nia i ze dziadek wydal polecenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.5 14:8:49

jak duży przelew może wykonać 14 latek

witam
czy jako 14 letnia osoba mogę wykonać przelew na 606tyśięcy złotych? kiedy mój opiekun prawny pokaże dokument stwierdzający opieke nademną? bez zgody sądu itp ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.4 15:26:53

Praca wakacyjna w Czechach - problem

Witam. Mój problem wygląda następująco. Otóż miałam wyjechać na 3 tygodnie do pracy w Czechach na półkolonie językowe jako organizator czasu wolnego. W meilu podano mi wolne terminy, odpisałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.4 14:54:15

Chce oddzielic grunty rolne od budynku mieszkalnego i zalozyc ksiege wieczysta dla tegoz budynku mieszkalnego.

Chce oddzielic grunty rolne od budynku mieszkalnego i zalozyc ksiege wieczysta dla tegoz budynku mieszkalnego. Jakie jest postepowanie i jaka kwote musze uiscic? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.4 13:50:32

obowiązki dewelopera a wprowadzenia zmian do projektu

Witam
Prosiłabym osoby zorientowane w temacie, czy deweloper ma obowiązek poinformować kupujących mieszkanie o możliwości wprowadzania zmian do projektu i przekazanie rzutów mieszkania z dokładnym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.4 13:2:41

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika