Forum prawne (strona 229)

Czy ja jako zstępny jednego ze współspadkobierców którzy zawarli rzekomą umowę


Artykuł 65 USTAWY z dnia 18 lipca 1950 r Przepisy ogólne prawa cywilnego mówi że : Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych do zachowania pisemnej formy czynności prawnej wystarcza złożenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.5 13:55:14

Jak w sprawie o dział spadku po pradziadku uniknąć przyznania przez Sąd


Jak w sprawie o dział spadku po pradziadku uniknąć przyznania przez Sąd zahipotekowanych działek?
Czy w toku postępowania można zgłosić zarzut bezwzględnej nieważności decyzji administracyjnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.5 13:51:41

Wierzyciel hipoteczny może domagać się zaspokojenia swojej wierzytelności

Wierzyciel hipoteczny może domagać się zaspokojenia swojej wierzytelności
Teza : Wierzyciel hipoteczny może domagać się zaspokojenia swojej wierzytelności od każdoczesnego właściciela nieruchomości, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.5 13:45:49

Na tę samą nieruchomość założone są dwie księgi wieczyste


Czy może mieć miejsce sytuacja, że na tę samą nieruchomość założone są dwie księgi wieczyste, z wpisami własności o różnych podstawach prawnych : jedna na podstawie następstwa prawnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.5 13:43:51

Czy można złożyć pozew w zakresie stwierdzenia nieważności nabycia własności przez 9 uwłaszczonych w stosunku do osoby nieżyjącej

Czy można złożyć pozew w zakresie stwierdzenia nieważności nabycia własności przez 9 uwłaszczonych w stosunku do osoby nieżyjącej, czy musi być pozwany następca prawny ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.5 13:39:57

Czy Sąd w dalszym ciągu stwierdza nabycie spadku w części ogólnej i szczególnej


Czy Sąd w dalszym ciągu stwierdza nabycie spadku w części ogólnej i szczególnej w/g art. 1059 kc w związku z uwzględnieniem WYROKU z dnia 31 stycznia 2001 r. o sygn. P. 4/99 Trybunału Konstytucyjnego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.5 13:37:30

Zla izolacja balkonu, grzyb w mieszkaniu

Witam, kupilem nowe mieszkanie 10lat temu, od samego poczatku mialem problem z balkonem... Ok 30metrow, balkon w ksztalcie litery L, mieszkanie naroze, po dwoch latach uzytkowania zaczely sie kruszyc fugi, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.5 10:57:37

ekstradycja do Polski

[cytat]

A czy znacie jakiegoś radcę prawnego który specjalizuje się w uchylaniui i odraczaniu ekstradycji do polski? Chodzi o stosunkowo nieszkodliwe przestępstwo za które został wystawiony ENA. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.9.5 8:50:55

kto odpowiada za zaginięcie recepty w aptece, po refundacji?

kto odpowiada za zaginięcie recepty w aptece, po refundacji? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.4 22:17:1

Rozwód - prawa do działki

Do majątku osobistego każdego z małżonków wchodzą przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił.

Wobec tego udział ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.4 17:40:53

Czy moge sie starac o odszkodowanie za podrobienie mojego podpisu?

Czy moge sie starac o odszkodowanie za podrobienie mojego podpisu?

W kole wędkarskim skarbnik podrobił kilka podpisów za składki w tym mój i wziął pieniądze w kieszeń. Ja w sumie na tym nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.4 16:50:3

W marcu 2004r. zostalem skazany na kare ograniczenia wolnosci ktora w pazdzierniku 2005r. zamieniono

W marcu 2004r. zostalem skazany na kare ograniczenia wolnosci ktora w pazdzierniku 2005r. zamieniono na kare pozbawienia wolnosci, ktora odbylem. Od kiedy mozna sie ubiegac o zatarcie skazania w kartotekach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.4 15:26:38

Witam Chciałbym się dostać do wojska lecz nie wiem czy jestem karany Przed skończeniem 18 lat

Witam
Chciałbym się dostać do wojska lecz nie wiem czy jestem karany
Przed skończeniem 18 lat miałem nadzur kuratora za demoralizację ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.4 8:40:18

Sprzedaż kaset

Witam, chciałbym rozpocząć sprzedaż swojej kolekcji kaset muzycznych (płyty CD okazjonalnie). Mam w kolekcji kilka tysięcy tytułów. O czym musze pamiętać? Sprzedaż odbywałaby się za granicę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.3 23:10:25

Słupy telekomunikacyjne w pasie jezdni

Co można zrobić gdy prywatny inwestor chce postawić słupy telekomunikacyjne w pasie jezdni, a które szpecą działkę. Czy nie można wyegzekwować puszczenia linii ziemią? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.3 20:57:37

Pracowałem w Niemczech na warunkach Polskich zjechałem do domu mam problemy aby otrzymać wynagrodzenie

Pracowałem w Niemczech na warunkach Polskich zjechałem do domu mam problemy aby otrzymać wynagrodzenie co robic Pracowałem za granicom wyjazdem było otwarcie firmy praca polegała na szalowaniu szalunków ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.3 20:12:16

ile czasu czeka się na otrzymanie zgody na widzenie ? mój mąż został zatrzymany i chciałabym wraz

ile czasu czeka się na otrzymanie zgody na widzenie ?
mój mąż został zatrzymany i chciałabym wraz z 2 dzieci się z nim zobaczyć. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.3 17:32:19

Umowa widma a zwrot kosztów szkolenia

Dzień dobry wszystkim,

z góry przepraszam jeśli zła kategoria.

Mam pytanie odnośnie sytuacji w jaką wplątała się moja żona.

Zaczęła pracę na pół etatu. Szef wysłał ją na szkolenie, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.3 12:36:39

projekt zamienny termin oddania został przekroczony

witam dostałam od nadzoru budowlanego termin na oddanie projektu zamiennego domu w 4 egzemplarzach do 31 sierpnia ,a pani architekt nas ciągle zwodzi z oddaniem dokumentacji mimo ze umowa z nia zawiera ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.3 1:23:24

Wyprowadzka 16 letniej kobiety do 25 letniego męszczyzny

Witam serdecznie,mam pewnien problem.Mam 25 lat,moja dziewczyna 16,5 .Jesteśmy ponad rok i bardzo się kochamy.Obecnie panuje u niej cięzka sytuacja w rodzinie.Mianowicie chodzi o to,że matka jest psychiczna ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.9.3 0:4:51

wywiad środowiskowy

Witam,
mam do uzupełnienia wywiad środowiskowy na zaliczenie przedmiotu. Czy jest ktoś kto zechciałby mi pomóc albo wysłać ewentualne linki do stron, na których mogę znaleźć wzory wypełnionych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.2 16:19:38

Lata pracy

Lata pracy mam Pytanie.ukończyłam 4 letnie technikum ekonomiczne z miesięczną praktyką zawodową, potem odbyłam staż 9 miesięcy w urzędzie skarbowym, jakieś 2 lata pracowałam później na umowę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.2 14:32:16

Co mam zrobić,jeśli żona poszła do komornika i sklamala

Co mam zrobić,jeśli żona poszła do komornika i sklamala Nie żyje z zona ponad 2 lata,od roku ciągną się sprawy o alimenty nie płaciłem jej przez ten czas i poszła do komornika, lecz sklamala ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.1 18:8:3

jak napisać podanie do gops o darmowe dożywianie dziecka w szkole

jak napisać podanie do gops
o darmowe dożywianie dziecka w szkole ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.1 14:20:6

Sposób organizacji dokumentów w agencji posrednictwa pracy

Witam, mam pytanie odnośnie sposobu organizacji dokumentów w agencji posrednictwa pracy. Czy istnieją przepisy określajace zasady grupowania, segregowania, archiwizacji i organizowania dokumentow zawierających ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.1 14:8:10

2014.8.31 21:24:1

Brak płatności za fakturę

Firma wykonała zlecenie dla pewnego przedsiębiorcy o wartości 35 tys zł netto (Trójmiasto). Sprawa ciągnie się już drugi miesiąc. Do tej pory udało mi się odzyskać drobną część kwoty... ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.31 17:58:31

chce odejsc ale sie boje

Nie prawda.. nikt nie pomoze.. obecnie w sadach panyje trend odbiera dzieci matkom.. jestem tego dowodem.. nie wazne ze tyran i pijak.. moda taka

Moja rada: uciekaj ale jak najdalej z dziecmi..
To ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.8.31 15:24:55

splata zainwestowanych pieniedzy w nieruchomosc po rozwodzie

Witam
Mam problem z bylym mezem, a mianowicie nie dotrzymuje slowa wiec postanowilam ze tez zmienie zdanie odnosnie sprawy zwiazanej z domem ktory kupilismy na kredyt. Podczas sprawy rozwodowej zgodzilam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.8.31 14:53:35

Wypłata stała

Witam, jestem zatrudniony z tutułu umory o pracę oraz zlecenia. Na obu umowach posiadam stałe wynagrodzenie miesięczne. Dlaczego co miesiąc każda wypłata jest inna?

Zapraszam na [url=http://www.upimage.net]upload ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.31 14:48:58

Kara od Agencji Pracy

Witam. Miesiąc temu zakończyłem współpracę z Agencją Pracy zza Granicą. Miesiąc po zerwaniu umowy otrzymałem maila z karą do pokrycia za jazdę samochodem służbowym po godzinach pracy( 800 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.29 23:37:12

w sprawie widzeń ojca z dzieckiem.POMOCY

wydaje mi się że jeśli udowodnisz że jest on alkoholikiem to nie będzie mógł przebywać z córką sam bo w stanie nietżeżwości może zrobić jej krzywdę.Nie masz się co denerwować bo zazwyczaj ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.29 23:25:38

wynajem lokalu od kilku właścicieli

Witam, mam takie pytanie.
Otóż prowadzę działalność w pewnym lokalu. 5/6 należy do mojej mamy, 1/6 do wujka. Po roku czasu, powadziłem się z wujkiem, zerwaliśmy umowę. On grozi, że mnie wywali ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.29 21:18:6

Jaki jest czas oczekiwania na rozporawę w sprawie uregulowania kontaktów z dzieckiem?

Jaki jest czas oczekiwania na rozporawę w sprawie uregulowania kontaktów z dzieckiem? Witam, mamy pytanie. Jaki jest czas oczekiwania na rozporawę w sprawie uregulowania kontaktów z dzieckiem? oraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.29 14:12:7

jak napisać pismo do komornika o zmniejszenie zajęcia pensji pracuje na umowę zlecenie jest to moje

jak napisać pismo do komornika o zmniejszenie zajęcia pensji pracuje na umowę zlecenie jest to moje jedyne zródło utrzymania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.29 10:43:6

Witam, kiedy wygasa prawo wykonywania zawody dla elektroradiologa?

Witam,
kiedy wygasa prawo wykonywania zawody dla elektroradiologa? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.29 8:13:8

mąz ma komornika na koncie bankowym a mi mops przelał na to konto becikowe co teraz mam zrobic

mąz ma komornika na koncie bankowym a mi mops przelał na to konto becikowe co teraz mam zrobic ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.29 7:51:4

Auto kupione w UK ściągnięte z USA

Witam

Jestem tu nowy, ale mysle ze w dobrym miejscu pisze post.
Mam taki problem gdyż chce kupic samochód ściągnięty z USA do Wielkiej Brytani ale tam jeszcze nie zarejestrowany. sprzedawca ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.28 21:8:51

odebranie psa

Dziwna sytuacja... czemu niby tak się upiera, zeby miec tego psa, jesli uwazasz, ze nie traktuje go dobrze? Myslisz, ze on moze robic ci na zlosc? Moze spróbujcie jeszcze się jakoś dogadać, bo przecież ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.8.28 15:14:9

Ogólnoeuropejski Konkurs Fotografii Studenckiej DISCOVER EUROPE 2014

Czy ten konkurs będzie może powtarzany? Bo następnym razem chętnie wzięłabym udział. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.28 15:4:17

W stronę sądu

Dla dlaczego niby? Tak trudno jest się dostać na aplikacje? Może i na sędziego jest trudno, moja kuzynka się nie dostała, ale za to będzie robić aplikacje radcy prawnego, także nie uważam, że ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.8.28 14:48:20

nie będzie związków partnerskich

[cytat]

Szkoda, że nie ma związków partnerskich, jak moja partnerka trafi do szpitala, to nawet nie mogę się dowiedzieć, jaki jest jej stan zdrowia

[/cytat]
Z tego co mi wiadomo, to jeśli ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2014.8.28 14:45:26

Niekaralność

Chciałam się dowiedziec skad można uzyskać takie zaswiadczenie? Czy to cos kosztuje? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.8.28 14:41:43

Czy moge zostac usuniety ze szkoly?

Od razu zaznaczam, że nie jestem prawnikiem i się nie znam, ale u mnie w szkole do której chodziłam też był właśnie taki przypadek, że usuneli ucznia, który nie zdał egzaminów, bo psuł szkole ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.8.28 14:38:8

e-hazard

Dowiedzialam sie dzis ze, obstawianie zakladow bukmacherskich przez internet u nie naziemnych bukow jest nielegalne i w zwiazku z tym mam takie pytanie. W Anglii hazard online jest legalny i gdyby moja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.28 12:44:10

Ślub w USA....

[cytat]

Czy ślub cywilny zawarty w Stanach Zjednoczonych przez Polaków jest ważny po przyjeżdzie do Polski? Bardzo prosze o odpowiedz i z góry dziękuję.
(NADZIEJA)

[/cytat]
... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2014.8.27 16:39:33

Jaka kancelaria udziala porad z prawa pracy przez internet?

Obiła Ci się o uszy nazwa Meritum? Właśnie ta kancelaria specjalizuje się w prawie pracy. Jej siedziba jest w Łodzi, ale udzielają porad przez Internet. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.27 1:16:44

Odzyskanie pożyczonych pieniędzy

jeśli wezwanie do zapłaty nie pomoże to skieruj sprawę do firmy specjalizującej się w windykacji. Ja osobiście polecam kancelarię Volenti z Sosnowca! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.26 22:3:23

Podpisałem umowę pieniężna której zabezpieczeniem był dom. Osoba z którą podpisałem umowę zmarła.

Podpisałem umowę pieniężna której zabezpieczeniem był dom. Osoba z którą podpisałem umowę zmarła. Bez pozostawienie testamentu komu mam oddać pieniądze ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.26 16:16:52

Kupno mieszkania zadłużonego w spółdzielni.

Ja na Twoim miejscu skontaktowałabym się z przedstawicielami spółdzielni, bo przy tak zmiennych regulacjach prawnych, czasem nie sposób za wszystkim nadążyć. Ja przy zakupie mieszkania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.26 15:40:59

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika