Forum prawne (strona 227)

Podział majątku w trakcie rozwodu

Witam serdecznie,

chciałbym zapytać o koszt podziału majątku na drodze sądowej w trakcie trwania samego rozowdu. Wyczytałem, że jest to dodatkowa opłata w wysokości 300zł w przypadku kiedy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.9.27 10:33:44

RODK - iść nie iść?

Witam serdecznie, pozwolę sobię opisać jak najkrócej moją sytuacje ale troche jest ona skomplikowana, mianowicie mam kuratora za demoralizacje (przyznałem się kiedyś policji że napiłem się dwa ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.9.26 22:8:48

witam mam pytanie zaczne od poczatku w latach 2000 ja z meżem wzielismy kredyt w kwocie 4000zł dla

witam mam pytanie zaczne od poczatku w latach 2000 ja z meżem wzielismy kredyt w kwocie 4000zł dla mojej mamy mama przez wiele lat nie płaciła rat w 2008 była to kwota okolo 10000 zadłuzenia w banku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.26 16:58:52

Odpowiedzialność wspólnika niebędącego członkiem zarządu

co do zasady wspólnicy sp. z o.o. nie odpowiadają za zobowiązania tejże spółki. w określonych przypadkach mogą natomiast, jako osoby fizyczne, ponosić odpowiedzialność cywilną i karną za swoje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.26 11:54:36

problem z kontrahentem

Witam,
jestem przedsiębiorcą, zajmuje się usługami finansowymi. W lutym br roku otrzymałem w formie elektronicznej (email) umowę do podpisania z firmą na której rzecz miałem wykonywać usługi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.25 23:29:47

Spadek po mamie w postaci domu i pola uprawnego. Podział.

Witam, Jeżeli nie było testamentu, to w grę wchodzi dziedziczenie ustawowe na podstawie art. 931 kc. W obecnej sytuacji jeżeli podany przez Panią krąg spadkobierców jest zamknięty to udziały ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.25 22:30:55

Praca na czarno, brak wynagrodzenia po rezygnacji z pracy

Witajcie
Z początkiem roku podjęłam pracę u mojego ówczesnego pracodwacy. Początkowo umawialiśmy się na ukres próbny bez umowy. Z czasem zaczynałam naciskać o umowę ale byłam zbywana.
Po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.25 13:31:5

Kilka dni temu wyprowadzilem sie od zony i dwojki dzieci. Powodem bylo zaciaganie dlugow przez moja zone

Kilka dni temu wyprowadzilem sie od zony i dwojki dzieci. Powodem bylo zaciaganie dlugow przez moja zone na moje imie jak rowniez ciagle oklamywanie mnie i brak checi porozumienia w sprawie znalezienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.24 22:40:11

Druga działalność gospodarcza - kasa fiskalna

Witam,

Mam działalność gospodarczą (restauracja) i chcę pod nią podpiąć kolejną działalność (sklep internetowy).

Doczytałem się, że na początku nie będę musiał mieć kasy fiskalnej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.24 19:33:57

Pytanie dot. meldunku

Witam! Mam problem z meldunkiem, to znaczy bardziej pytanie bo nie wiem jak postąpić.. Mianowicie: jestem zameldowany na pobyt stały w miejscowości A gdzie się urodziłem. Od 2 września zmieniłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.24 17:7:24

co mam zrobić?

co mam zrobić? Mam 12 lat.pewien oszust ma moje zdjęcie w bieliźnie. Szantażuje mnie abym wysłała mu swoje nagie fotki inaczej moje zdj. w bieliźnie wyśle do wszystkich moich znajomych. Narazie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.24 15:15:8

Wysokosć odsetek umownych

Witam,
Jak zakończyła sie sprawa? pytam, ponieważ sama zaczynam walke z ta firmą.Pozdrawiam. ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2014.9.24 15:10:3

Urlop wychowawczy 2014/2015 - ciekawy przypadek

Witam,

Proszę o pomoc w sprawia rodzinnej, sytuacja wygląda następująco

Żona urodziła dziecko 19.10.2013 roku ? skorzystała z rocznego urlopu macierzyńskiego (80% pensji), który niebawem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.24 11:32:25

Obserwuj Odpowiedz Zwolnienie z winy pracownika a składanie dokumentów do ZUS

Witam serdecznie potrzebuję pilnie pomocy w sprawie ojca.
Otóż pracował on od roku 2012 u jednego pracodawcy -umowa do roku 2015,niestety zachorował poważnie i pobierał świadczenie rehabilitacyjne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.24 11:4:46

Dawid Kokot prowadzi Kancelarię w mieście Lubliniec

Dawid Kokot prowadzi Kancelarię w mieście Lubliniec, w której zajmuję świadczeniem profesjonalnych usług prawnych, sporządzaniem opinii prawnych, umów, pism procesowych oraz wszelkich pism urzędowych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.24 6:28:2

Pozew w sądzie pracy - brak pieniędzy, fałszowanie dokumentów, ukrywanie wypadku

Witam.
Szykuję pozew przeciwko byłej firmie w sądzie pracy. Oprócz poniesionych strat których zadośćuczynienia będę się domagał (brak wypłaty wynagrodzenia, niepłacone nadgodziny, zlecanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.24 0:10:55

Czy dochód konkubenta liczy się do funduszu alimentacyjnego jeżeli mój obecny partner nie ma żadnych

Czy dochód konkubenta liczy się do funduszu alimentacyjnego jeżeli mój obecny partner nie ma żadnych praw do dziecka?? Alimenty z funduszu a konkubinat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.23 22:40:25

Witam. Aktualnie mam lat 20. Chciałabym iść do szkoły wojskowej ale nie wiem gdzie mogłabym teraz

Witam. Aktualnie mam lat 20. Chciałabym iść do szkoły wojskowej ale nie wiem gdzie mogłabym teraz wyrobić sobie książeczkę wojskową. Co potrzebuję i gdzie muszę się zgłosić by taką dostać? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.23 15:48:35

Co zrobić w przypadku nie zapłacenia do końca należnej sumy za podział majątku przez żonę?

Co zrobić w przypadku nie zapłacenia do końca należnej sumy za podział majątku przez żonę? Zgodnie z postanowieniem sądu został podzielony nasz majątek ( dom ).Żona miała go spłacić w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.23 13:11:5

Ubezpieczenie na zycie kredytobiorców

Witam szanownych forumowiczów i prosze o radę
Noszę się z zamiarem skierowania sprawy do Sądem ale chciałbym usłyszeć od Was opinię czy mam szansę, czy jest sens Już spieszę przedstawić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.23 12:42:22

komornik zabiera 50% samochodu mojej konkubinie za moje długi JAKIM PRAWEM?

No niestety takie jest prawo i komornik może tak zrobić. Najlepiej byłoby gdyby Twoja partnerka wykupiła drugą połowę samochodu albo ktoś znajomy, żebyście mogli dalej posiadać samochód. Chociaż ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.23 10:1:21

ADOPCJA WNUKA!! WAZNE

Ja myślę, ze coś jej się należy na pewno. Czy jakiś prawnik może pani odpowiedzieć? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.9.23 9:48:37

zabranie dzieci przez ojca

A nie masz rodziny u której mogłabyś się zatrzymać? Jeśli nie, to może zgłoś się do jakieś organizacji, która pomaga samotnym matkom? Mogłabyś może dostać tymczasowo jakieś lokum itp. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.23 9:46:36

Zwrot poniesionych kosztów za rozwód przez byłego

Niestety musisz to z nim ustalić, bo inaczej to rzeczywiście nie ma określonego terminu spłaty. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.9.23 9:39:37

Problem ze szpitalem

Witam
Pana ojciec ma pełne prawo wglądu do dokumentacji medycznej. Jeżeli wystawi Panu stosowne upoważnienie będzie Pan mógł w jego imieniu zapoznać się z tymi dokumentami. Szpital nie może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.22 23:39:44

samochod przed podzialem majatku

Witam
Do czasu zakończenia sprawy o podział majątku korzystniej będzie nie dokonywać żadnych ruchów odnośnie posiadanych przez siebie składników majątkowych. Przekazanie żonie samochodu może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.22 22:57:13

widzenia ojca z noworodkiem

Witam. Chciałabym zasięgnąć opinii jak sąd przyznaje ojcu widzenia z dzieckiem odrazu po urodzeniu. Jestem w ciąży, za tydzień termin porodu. Z ojcem dziecka nie mieszkam od miesiąca, zdradził ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.9.22 19:27:32

mieszkam z corka konkubentem i mama w jej mieszkaniu tata zmarl 18 lat temu mam dwoje rodzenstwa mieszaja

mieszkam z corka konkubentem i mama w jej mieszkaniu tata zmarl 18 lat temu mam dwoje rodzenstwa mieszaja osobno jakprzepisac mieszkanie onimusza sie zrzec tak a jak nie to po smierci bede musiala ich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.22 18:51:17

wystawienie faktury

Sprzedaję rzeczy używane na allegro jako osoba prywatna. Kupujący zapytał o fakturę. Czy mogę mu ją wystawić na firmę żony, która też zajmuje się handlem? Ewentualnie co mi grozi jeśli zrobię ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.22 14:0:7

Witam,czy wysługa może być doliczona jako najnizsza krajowa? Pozdrawiam

Witam,czy wysługa może być doliczona jako najnizsza krajowa?
Pozdrawiam Pełen etat,zasadnicza 1500,-do tego wysługa 12proc co daje 1680,-brutto ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.21 23:20:57

Darowizna domu i pdważenie wpisu o dożywotnium zamieszkiwaniu

Witam Zapisy w akcie notarialnym wskazują, iż zawarł Pan z rodzicami tzw. umowę dożywocia, gdzie w zamian za własność nieruchomości zapewnia Pan rodzicom prawo dożywotniego zamieszkania na nieruchomości. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.21 19:55:23

Likwidacja służebności dożywotniej z ksiąg wieczystych

Witam Niestety bez udziału babci nie będzie Pan mógł znieść służebności. Najszybszym rozwiązaniem będzie prawdopodobnie umowne zniesienie służebności po ubezwłasnowolnieniu babci - ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.21 19:40:29

przewód na działce

Witam W pierwszej kolejności powinien Pan ustalić, kto jest właścicielem linii energetycznej i do niego kierować roszczenia prawne. Przewód przebiegający bezpośrednio nad Pańską nieruchomości ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.21 19:22:7

korzystanie z garażu

Witam Treść służebności powinna być interpretowana zgodnie z zasadami współżycia społecznego oraz miejscowymi zwyczajami. Co do zasady pod pojęciem korzystania z garażu należy rozumieć ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.21 19:17:18

Wystawianie faktur/racunkow jako nievatowiec

Witam, mam pytanie odnośnie prowadzenia sprzedaży detalicznej na allegro.pl. A mianowicie mam założoną firmę w Wielkiej Brytanii jako self-employed. Razem z wspólnikiem kupiliśmy pewien towar i ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.21 17:56:14

Zakup za niską cenę - kaski

Witam,

Kupiłem wczoraj 150 szt kasków wartych 269 zł, które kupiłem na aukcji po 2 zł... ogólnie gościowi chyba poleciało z automatu i poleciało 12 aukcji po 296 kasków. Czy mam prawo domagać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.21 16:23:15

Jeden współwłaściciel sprzedał samochód

Witam, Za podrobienie podpisu ewentualnie sprawa karna. Na tej podstawie można ewentualnie domagać się zwrotu części otrzymanych pieniędzy za sprzedany samochód. Jednakże roszczenie to może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.20 20:52:7

Pytanie o spadek z ANGLII

Witam, Radzę po prostu skontaktować się z biurem, które prowadzi sprawę i zażądać szczegółowych wyjaśnień. Formy rozliczenia są różne. Jednak czynności jakie zostały ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.20 20:27:29

spadek po nieznanym dziadku - brak informacji

Witam, Można próbować sprawdzić ewentualnie w sądzie spadku. Takim sądem zawsze jest właściwy sąd ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.20 20:22:32

Rodzina nie chce mi wypłacic spadku

Witam, Niestety jeżeli nie można porozumieć się z rodzina w tej kwestii to należy wystąpić do sądu. W sądzie można powołać biegłego, który wyceni wartość spadku i wówczas ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.20 20:19:3

czy mam szansę na otrzymywanie alimentów na 2 DZIECI

Witam,

Jeżeli mąż nie przyczynia się do zaspokojenia podstawowych potrzeb rodziny to może Pani na podstawie art. 28 krio wystąpić do sądu w celu wydania przez sąd nakazu wypłaty całości ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.20 20:6:12

Termin gwarancji na wymienioną część

Zakupiłam pralkę dn. 01.09.2012r ale ponad rok później (okolice listopada 2013r.) zaczął szwankować bęben i po wezwaniu serwisanta wymienił uszkodzoną część i dał na nią roczną gwarancję. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.20 15:13:0

Wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego, umorzenie egzekucji

Należy złożyć do sądu pozew o ustalenie że obowiązek alimentacyjny wygasł. Wzór takiedo pozwu można pobrać tutaj. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.20 14:56:51

Wydzielenie działki z domem -wymowa do śmierci

Dzień dobry !

Opiszę swój problem. Mój ojciec przepisał dom wraz z przylegającą do niego ziemią (ok 2000m2) na mnie - posiada wymowę do śmierci, mieszkamy w tym domu. Chciałem wydzielić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.20 8:17:57

Zawarcie umowy przez internet

Witam,

zastanawiam się czy są jakieś regulacje prawne jak powinien wyglądać proces zawarcia umowy przez internet?
Czy prawo reguluje jak powinno wyglądać potwierdzenie zawarcia umowy?
Czy adres ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.19 16:11:17

Problem z najemcą

Witam,. Mam problem z Najemcą. Umowa, którą podpisałam jako Wynajmujący jest na okres 5 lat. Najemca za moją zgodą mógł przeprowadzić remont w mieszkaniu, w zamian za to nie uiszczał ustalonej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.19 14:19:31

Czy ciocia musi płacić podatek dochodowy za pół mieszkania?

Jeżeli podpiszę z ciocią umowę dożycia (pół mieszkania było cioci i teraz miesiac temu otrzymała drugą połowę jako spadek po mężu) za opiekę to muszę zapłacić 2% podatku od wartości ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.19 8:31:56

Czy w przypadku odmowy przesadzenia wlasnosci przez sad wylicytowanej nieruchomosci rekojmia przepada.

Czy w przypadku odmowy przesadzenia wlasnosci przez sad wylicytowanej nieruchomosci rekojmia przepada. Wylicytowalem nieruchomosc na licytacji komorniczej. Zgodbie z wezwaniem wplacilem na rachunek sadu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.18 16:59:45

Witam dostałem naganę w pracy z wpisem do akt. W związku z zaistniałą sytuacja czy mogę liczyć

Witam dostałem naganę w pracy z wpisem do akt. W związku z zaistniałą sytuacja czy mogę liczyć na premię UZNANIOWĄ w moim przypadku oraz na wszystkie dodatkowe benefity nagrodowe które wypłaca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.18 13:51:36

co zrobić, gdy mąż współwłascicielki przekracza wszelkie granice w ingerowaniu we współwłasnosć spadkową

W wielu miastach możliwe jest zasięgnięcie darmowych porad prawnych, jeśli nie ma Pani koncepcji, może warto od tego zacząć, by znaleźć jakikolwiek punkt zaczepienia. Niemniej jednak, sądząc ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.18 11:18:10

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika