Forum prawne (strona 228)

Zameldowanie a Najem lokalu po babci

Witam! w wieku 18 lat rodzice wyrzucili mnie z domu. "przygarneli" mnie dziadki. Dziadek zmarl w 2007 roku , a babcia w tym roku. W lokalu jestem zameldowany od 10 lat przez ten caly czas zajmowalem sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.17 19:59:52

Wypadek przy pracy, odszkodowanie od zakładu pracy.

Witam Forumowiczów,

Mam pytanie, na początku 2012 r uległem wypadkowi przy pracy. Ztrudniony byłem przez agencję pracy tymczasowej. Przez firmę zewnętrzną staram się o odszkodowanie od zakładu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.17 12:11:14

Umowa zlecenie - zleceniodawca nie zapłacił

Czy zleceniodawca może nie zapłacić za wykonywanie zlecenia bo np uzna, że to źle robiłam? (wcześniej nie wnosił uwag ani wezwań do należytego wykonania umowy ani nic nie zgłaszał).

Pracowałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.17 12:3:40

Czy muszę telefonicznie poinformować przełożonego o zwolnieniu chorobowym?

Witam a co w przypadku gdy zwolnienie lekarskie otrzymałem np 17.09
17.09 i 18.09 mam wolne (praca w systemie 4 brygadowym).
Mogę w tym przypadku poinformować 19.09? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.9.17 11:15:26

Zwrot

Wymieniłem rury spustowe rynny i pomalowałem elewacje klatki bo nie mogłem doprosić się spółdzielni moje pytanie jest takie czy spółdzielnia jest zobowiązana wrócić mi koszty ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.9.17 11:7:3

Sprzedaż samochodu na raty bez umowy, a OC.

Witam.

Trochę to skomplikowane.

Dziadek ma samochód, ja jestem współwłaścicielem i widnieje w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel.

Problem jest taki ,że dziadek "sprzedał" ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.16 21:13:5

Zmiana dostawcy energii

Zmiana dostawcy energii Sytuacja wygląda typowo. Moja żona będąc w Tauronie chciała zmienić taryfę z półrocznego rozliczania na taryfę miesięcznego rozliczania. W chwili zamętu jakim był Nasz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.16 16:58:20

zmiana działki rolnej na budowlaną

Dzień dobry

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda proces zmiany dużej działki rolnej na budowlaną z jednoczesnym jej podziałem.
Chodzi mi o to jak np chciałbym kupic ok 20 hektarów działki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.16 16:32:58

TERMIN PRZEDAWNIENIA ROSZCZEN Z TYT. WSPÓŁUŻYTKOWANIA MIESZKANIA

11 LAT BYŁAM Z BRATEM WSPÓŁWŁAŚCICIELEM MIESZKANIA PO TACIE. BRAT MIESZKA ZA GRANICĄ I NIE ZAJMOWAŁ SIĘ MIESZKANIEM, ANI TEZ NIE CHCIAL GO SPRZEDAĆ. W KOŃCU WYRAZIL JEDNAK ZGODĘ I TA SPRAWA ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.16 14:50:52

Generali polisa inwestycyjna - pozew zbiorowy

Zbójeckich pisze się przez trochę inne ' u ' .. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2014.9.16 14:6:21

Jak nie płacić abonamentu RTV?

W wyjątkowych sytuacjach można składać wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o umorzenie zaległości za abonament RTV. Wzór wniosku można pobrać TUTAJ. ... Zobacz wątek

57 odpowiedzi | Strony: 1 2

2014.9.16 12:36:42

Rzeczy prywatne(telefon) wyposarzenie domu(telewizor, komputer, pralka, lodówka itp)

Na początku dodam że nie wiem czy właściwy dział.
Mam taką sytuacje, że ojciec chce nam zabrać telefon(jest na niego na karte) i inne wyposarzenie(poprzez wójków) bo na razie ma zakaz zbliżania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.16 12:21:11

ograniczenie do współdecydowania

Witajcie
chciałabym dowiedzieć się na jaki paragraf, poza art97 par2, powołać sie jeśli rodzić mający pełną władze utrudnia dostęp do wiadomości z zakresu nauki czy leczenia.
Ograniczenie ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.9.16 10:52:12

Radca prawny

Witam. Mój radca(z urzędu) nie przekazał mi informacji o opinii biegłego(dzwoniłem). Wczoraj otrzymałem z sądu informacje o rozprawie,zadzwonił i stwierdził że też otrzymał razem z opinią ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.9.16 10:37:3

Zasiłek alimentacyjny a MOPS i Sąd

Z tego co mi powiedziano to nie ma innej możliwości zmuszenia dzieci aby płaciły na ojca niż oddanie sprawy do sądu a tego podobno nie może zrobić MOPS. Daj znać co z tego wyszło. ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2014.9.16 0:2:14

Odstąpienie mieszkania spółdzielczego ?

Witam.

Mam takie pytanie. Mieszkam z rodzicami w wielkim mieszkaniu w starym budownictwie - mieszkanie ma 100m2. Nie jest to kamienica, nie ma wysokich sufitów. Ogrzewanie centralne, terma, woda bieżąca, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.15 20:30:46

JESTEM WSPOLWLASCICELEM 1/4 POSESJI,CZY MOGĘ ZAMELDOWAĆ W MOJEJ CZĘŚCI OSOBĘ NA CZAS OKRESLONY 2

JESTEM WSPOLWLASCICELEM 1/4 POSESJI,CZY MOGĘ ZAMELDOWAĆ W MOJEJ CZĘŚCI OSOBĘ NA CZAS OKRESLONY 2 LAT BEZ ZODY POZOSTAŁEGO WSPOLWLASCICIELA ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.15 19:44:42

Dzień dobry Jak napisać zakaz zbliżania się i gdzie to wysłać. Mam potwierdzenie od policji, że

Dzień dobry
Jak napisać zakaz zbliżania się i gdzie to wysłać. Mam potwierdzenie od policji, że mogę to zrobić.
proszę o pomoc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.15 15:20:36

Akta księgi wieczystej

czy akta ksiegi wieczystej są jawne ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.14 21:39:1

Intrum Justitia i nakaz zapłaty z e-sądu

Witam ,
Mam nadzieję , że rozwiązałeś to pomyślnie i złożyłeś sprzeciw w stosownym terminie, czyli skuteczny.Nie wiele jednak Ci to pomoże , bo pewnie sprawa trafiła już do sądu w miejscu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.9.14 15:51:11

Wspólnota z sąsiadem

Witam. Mój problem polega na wspólnej stodole z sąsiadem. Stodoła ma około 12 m wysokości i ponad 100 lat, jest juz poważnym zagrożeniem, od kilku lat po prostu do niej nie wchodzimy bo grozi zawaleniem. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.14 14:1:59

Publikowanie prywatnych wiadomości

Witam.

Moja sprawa jest dość złożona. Przez dłuższy czas pisałam wiadomości do jednego chłopaka. On nie odpisywał na nie, ale publikował je na forum internetowym, gdzie wszyscy użytkownicy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.13 14:1:17

Zwrot nadpłaconej części opłaty sądowej

Dostałam pismo z sądu, że należy mi się zwrot nadpłaconej części opłaty sądowej (bo za dużo zapłaciłam) oraz zwrot 3/4 wymaganej w niniejszej sprawie opłaty po uprawomocnieniu się przedmiotowego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.12 17:29:11

Jak napisać oświadczenie do pobierania wynagrodzenia za drugą osobę

Jak napisać oświadczenie do pobierania wynagrodzenia za drugą osobę Oświadczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.12 15:31:57

Bardzo proszę o pomoc- Stalking

Nie byłam pewna, w jakim dziale umieścić pytanie, więc zamieściłam je tutaj- czy mogę w jakiś sposób obronić się w przypadku gróźb kierowanych do mnie przez Internet? Są to groźby, zastraszenia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.9.12 15:2:14

Bardzo proszę o pomoc

Spróbuj napisać podanie, ze jesteś w trudnej sytuacji finansowej i prosisz o umorzenie zapłaty, bo nie masz środków, jesteś studentką itd przedstaw swoją sytuację, może się uda ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.9.12 10:3:49

2014.9.11 19:48:47

czy urlop bezpłatny wlicza sie do zasiłku?

czy urlop bezpłatny wlicza sie do zasiłku? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.11 19:26:34

Jak odzyskać swoje rzeczy z firmy zwinęła działalność

Witam
Bardzo chciałabym prosić o pomoc, gdzie mam się udać i do kogo zwrócić się o pomoc w odzyskaniu moich przedmiotów, które wstawiłam w komis do galerii rękodzieła, która zwinęła działalność.
To ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.11 9:5:41

Czy bank może złożyć zapytanie do krk na stanowisko hantera?

Czy bank może złożyć zapytanie do krk na stanowisko hantera? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.10 19:26:27

Czy jeżeli dostałem zawiadomienie o wykonaniu kary pozbawienia wolności, mogę ją jeszcze zamienić

Czy jeżeli dostałem zawiadomienie o wykonaniu kary pozbawienia wolności, mogę ją jeszcze zamienić na karę grzywny? Witam. dostalem zawiadomienie o tym, iz za 2 tyg. mam sie stawic w AŚ w celu wykonania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.10 17:17:42

wystawianie paragonu, faktury

Witam

Od dwóch lat nie pracuje w firmie, która wciąż wystawia paragony z moim imieniem i nazwiskiem jako osoby obsługującej. Czy nie jest to niezgodne z prawem?

Pozdrawiam
Karolina ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.10 14:14:15

2014.9.10 13:56:23

Skomplikowane

Witam
2,5 roku temu zawarlam zwiazek malzenski z Syryjczykiem w Grecji.
Malzenstwo jest zarejestrowane w urzedzie stanu cywilnego w polsce. Maz przebywa obecnie za granica i nie ma mozliwosci przyjazdu ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2014.9.9 23:40:37

Witam! Jak długo czeka się na sprawę w sądzie rodzinnym o ograniczenie władzy rodzicielskiej? Z

Witam!
Jak długo czeka się na sprawę w sądzie rodzinnym o ograniczenie władzy rodzicielskiej?
Z góry dziękuję za odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.9 17:22:35

umowa o telefon na sfałszowany podpis

Mam następujący problem.

Ktoś w kwietniu 2014 zdobył moje dane z dowodu osobistego, zamówił Iphona w sieci Orange kurierem, podrobił podpis i oczywiście odebrał telefon.

Do mnie Orange wysyłał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.9 11:47:41

Witam, Od 9 lat mieszkam w Anglii i chcialabym kupic dzialke z domem (wybudowanym w 2013 roku w stanie

Witam,

Od 9 lat mieszkam w Anglii i chcialabym kupic dzialke z domem (wybudowanym w 2013 roku w stanie surowym, zamknietym)w Polsce. Jestem po wstepnej rozmowie ze sprzedajacym. Chcialabym wiedziec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.9 11:3:0

3mln dlugu w spółce z o.o.

Witam

Posiadam dłużnika, wartośc długu ponad 3mln zł.
Dług powstał w oparciu o zawarta z dluznikiem umowe na dostawy towarów.
Szukam prawnika z ikrą chce sprawę załtwić pozytywnie i szybko.
Za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.8 22:27:44

Czy musze zapłacić mandat z błędnymi danymi?

Czy musze zapłacić mandat z błędnymi danymi? Witam

Dzisiaj rano dostałam mandat za przejazd bez biletu w środkach mieskiej komunikacji. Moje pytanie brzmi, czy jeżeli mandat, a dokładnie kwit ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.8 19:11:17

ojciec pije dzieci nie chcą jeździć

Witam!!! Mianowicie moim problemem jest mój były mąż który pije ma ograniczone prawa do 2 weekendów w miesiącu. Owszem syn na początku jeździł do ojca ale odoził go często po alkoholu samochodem, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.9.8 19:1:33

narzeczona ma 3 dzieci jedno jest moje, na pozostała 2 ma zasadzone aleimety. Wypłaca je fundusz alimentacyjny

narzeczona ma 3 dzieci jedno jest moje, na pozostała 2 ma zasadzone aleimety. Wypłaca je fundusz alimentacyjny z racji ze ojciec jest nie wypłacalny.
Przy składaniu nowego wniosku potrzebne sa jej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.8 15:18:42

Przedszkolanka nie dopilnowała dziecka gdy przyszłam po dziecko powiedziala że nie wie gdzie jest

Przedszkolanka nie dopilnowała dziecka gdy przyszłam po dziecko powiedziala że nie wie gdzie jest i kiedy znikneło zrobiła sie afera zadzwoniłam po policje po 2 godzinach okazało sie że dziecko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.8 14:41:42

podział domu po rozwodzie

Najlepiej sam jej założ sprawę. Ale oczywiście najlepiej byłoby się dogadać... A kto finansował budowę domu? Może masz większe dochody i finansowałeś większą część budowy? Wydaje mi się, ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.9.8 14:38:37

Wspólne mieszkanie po rozwodzie

Okropna sytuacja, współczuję. Że też mąż nie poczuwa się do tego, żeby się wyprowadzić... Rozumiem, że mieszkanie jest nadal Waszym wspólnym majątkiem? Może założ mu sprawę o podział ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.9.8 14:21:48

Czy można wycofać oświadczenie o odrzuceniu spadku?

Witam mam taką sytuację,rodzina zrzekła się na mnie spadku po babci i dziadku,2 lata temu,a teraz firma mieszcząca się obok chce tą ziemie wykupić i rodzina chce odwołać te oświadczenia bo myślą,że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.8 14:13:57

Chcę przekazać grobowiec stojący na mnie bratankowi. Czy musi byc to dokument i jaki spisany u notariusza

Chcę przekazać grobowiec stojący na mnie bratankowi.
Czy musi byc to dokument i jaki spisany u notariusza czy tylko pomiędzy zaineresowanymi czyli ja i bratanek [[ w drugim przypadku przekazuje inny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.7 15:43:10

mieszknie po rozwodzie

jeżeli przed ślubem wpłaciłam 60000 zł na mieszkanie z mojego konta osobistego a 100.0000 zł wpłaciliśmy po ślubie na mieszkanie własnościowe to po rozwodzie jak wyglądać będzie podział???Wartość ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.6 23:32:31

2014.9.6 1:1:33

2014.9.5 23:29:6

Czy rezygnując ze świadczenia pielęgnacyjnego przyznanego na dziecko do lat 16 , w celu podjęcia

Czy rezygnując ze świadczenia pielęgnacyjnego przyznanego na dziecko do lat 16 , w celu podjęcia pracy zarobkowej , definitywnie przekreśla się szanse na powrót na to świadczenie? Dodam, ze orzeczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.9.5 17:42:21

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika