Forum prawne (strona 230)

Faktury płacone z opóźnieniem

Dzień dobry,
mam problem z kilkoma kontrahentami, którym przygotowuję wydruki.
Z zasady są to dobrzy, wieloletni klienci, ale mocno opóźniają się z zapłatą. Płacą dopiero ok. 20-40 dni po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.26 12:53:51

Skupywanie rzeczy - płatność

Witam.

Zamierzam otworzyć stronę oferującą usługę polegającą na skupywaniu pewnych rzeczy. Cena za pojedynczy przedmiot na pewno nie będzie przekraczała 100zł. Większy koszt może się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.26 12:31:10

alimenty na matkę

Witam Dziś dowiedziałam sie ze moja matka pozwała mnie do sadu o alimenty w kwocie 500 zł. Wyrok zapadł zaocznie bez mojej wiedzy.
Od 3 lat nie utrzymuję z nią żadnych kontaktów ponieważ odkąd ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.25 22:16:58

Zakup mieszkania- próba wyniesienia wyposażenia mieszkania

Witam. Kupiłem mieszkanie dzisiaj podpisałem atk notarialny i stałem sie właścicielam mieszkania. Czekam jeszcze na przekazanie kluczy od sprzedajacegpo po otrzymaniu przez niego pozostałych pieniędzy, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.25 16:42:3

Problem z ubezpieczeniem NFZ

Dzień dobry. Od dawna już nie dogaduję się z rodzicami, czego powodem jest alkocholizm obojga. Obecnie studiuję jestem już na 3 roku i ostatnio skorzystałem z usług dentystycznych na koszt funduszu. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.8.25 12:30:33

AFERA W ZAKO

Poszukuję osób, którym w latach 1958 ? 1962 roku Państwo, wykorzystując swą władczą pozycję, zabrało nieruchomość w trybie art. 6 ustawy z dnia 12 marca 1958 roku o zasadach i trybie wywłaszczenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.24 23:46:16

Praca na czarno u Niemca

Pracuje na czarno w Niemczech 2 tygodnie,
lecz przyjechalam do pracy z mysla ze umowa bedzie podpisana, gdyz mailowo o nia pytalam i dostalam odpowiedz potwierdzajaca
Nie majac pieniedzy oraz liczac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.24 19:31:14

GDY UTRACE POLE BEDE MOGLA SIE STARAC O RODZINNE ODRAZU CZY MUSZE CZEKAC KOLEJNY ROK

GDY UTRACE POLE BEDE MOGLA SIE STARAC O RODZINNE ODRAZU CZY MUSZE CZEKAC KOLEJNY ROK ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.24 18:25:11

czas wypowiedzenia przy umowie o pracę z wcześniejszym zleceniem

Hej,
Pracuję w jednym miejscu od prawie 3 lat i 3 miesięcy (od 1.06.2011). Z tym, że początkowo podpisałam z pracodawcą umowę zlecenie (zastępstwo) na dokładnie 4 miesiące. Kolejne umowy były ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.23 23:21:12

Witam, jak sprawdzić czy tata ożenił się ponownie

Witam, jak sprawdzić czy tata ożenił się ponownie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.23 21:42:38

Pieniądze ukryte przed współmałżonkiem w szwajcarii

@update

Ustaliłem numer telefonu tego pośrednika, zadzwoniłem do niego ale stwierdził on, że informacje o koncie udzieli tylko osobie zakładającej to konto. Ponadto ustaliłem w jakim banku pracował ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.23 21:4:31

brak wynagordzenia - praca bez umowy na budowie

Witam, przez ostatni okres od kwietnia do lipca bieżącego roku pracowałem w firmie budowlanej. Wraz z kolegami czekam na wypłate zarobionych pieniądzy przez owy okres, jednak tych pieniędzy nie możemy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.23 16:5:13

Oszustwo przez Staroste tatrazńskiego

Jesteśmy oszukani, pokrzywdzeni, na skutek bandyckich działań starosty tatrzańskiego, który kontynuuje zbrodnicze cele Polskiej zjednoczonej partii robotniczej, odmawiając wypłaty odszkodowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.23 14:40:53

Dobudowa sąsiada, a pękający dom

Witam,
mam następujący problem. Mieszkam w parterowym domu jednorodzinnym, kilka lat temu do mojego domu dobudował się sąsiad. Budynek, ktory został dobudowany jest fabryką mebli, która jest piętro ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.23 14:0:32

Czy jako właścicielowi mieszkania zarządzanego przez Sółdzielnię Mieszkaniową przysługuje mi

Czy jako właścicielowi mieszkania zarządzanego przez Sółdzielnię Mieszkaniową przysługuje mi prawo uzyskania informacji,kto nie płaci za mieszkanie? W bloku w którym mieszkam wszystkie mieszkania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.23 13:49:46

Sędzia podzielił na4rodzin spłatę długu,jak tylko ja spłacę dług,będę miał komornika

Mam mały problem.
Brat posiada dom jednorodzinny.
Od dłuższego czasu brat nie płaci czynszu,posiadłość za dom jednorodzinny (zapomniałem słowa).
Posiadłość jest zapisana na ojca, który ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.23 11:53:17

co za matka :-(

jak masz meldunek, to moim zdaniem masz prawo. za to nie jestem pewna, czy gmina ma prawo do tego klucza, ale ja młoda jestem to mogę się nie znać. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.21 22:55:27

pomoc po zalaniu

to rzeczoznawca powie, na ile wycenia straty. można sobie żądać, ale to nic nie da. ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2014.8.21 22:53:3

Błąd lekarza stomatologa

zgadzam się z barbasią, ale myślę, że zawsze warto próbować walczyć o swoje. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.8.21 22:50:39

Błąd lekarski

szansa jest zawsze, musisz działać! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.21 22:44:33

Zniesienie pozwolenia na budowe budynku jednorodzinnego

witam,

w internecie wyczytałem że zostało zniesione staranie się o pozwolenie na budowę domu.
Mógłby ktoś potwierdzić że faktycznie tak jest?
Oraz czy to już obowiązuje, jakby ktoś teraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.21 20:22:14

jak napisac wniosek ozniesienie wladzy kuratora

jak napisac wniosek ozniesienie wladzy kuratora mam kuratora nad dziecmi w wieku 4-ech lat i 12 lat przez okres juz 6-sciu lat mam poczucie ze nic sie nie dzieje a pani kurator juz zakonczyla u mnie swoja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.21 14:25:59

kto wydaje zgode na urlopowanie dziecka z rodziny zastępczej????

Zgodę na urlopowanie dziecka z rodziny zastępczej wydaje Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny właściwy dla miejsca zamieszkania dziecka. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.21 12:15:3

dopisanie właściciela do domu z hipoteką

Witam!
Rodzice mojej narzeczonej jakiś czas temu wybudowali bliźniaka- jedna cześć dla nich a druga dla córki. (cześć dla córki jest w stanie surowym zamkniętym.) Oczywiści na budowę zaciągnęli ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.21 8:45:43

ojciec kat zada alimentow

z gory przepraszam za literowki, post byl pisany w duzym pospiechu.. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.20 19:0:7

jakie sa obowiazki ubezpieczyciela - tu WARTA chodzi o mieszkanie dot.zalania

Witam Mam taki problem. Zostałam zalana przez sasiada z gory.Ich nie było w domu bo byli na dzialce, wiec woda sie lała do mnie przez 3 godziny. Lała się tak że prawie dostałam zawału.Wymieniam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.20 15:12:26

Niestawienie się na badanie przez lekarza biegłego

Należy złożyć pismo do sądu (wskazując na wezwaniu podaną sygnaturę akt) wskazując na fakt powzięcia wiadomości o terminie badania przez biegłego lekarza już po dacie kiedy było ono wyznaczone ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.20 13:9:43

Praktyka lekarska a podatek VAT

Witam,
jestem lekarzem i prowadzę Indywidualną Praktykę Lekarską, jestem zwolniony z podatku VAT. Chcę rozszerzyć działalność o sprzedaż samochodów sprowadzonych z zagranicy, czyli auto-handel.
Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.19 23:20:18

Jak odwiesić zawieszoną sprawę o dział spadku?

Jak odwiesić zawieszoną sprawę o dział spadku? Kilka miesięcy temu zawiesiłam sprawę o dział spadku. Teraz natomiast chciałabym tą sprawę odwiesić lecz nie wiem jak. Czy może jest jakis wzór ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.8.19 22:7:41

zawisy

Mam zawiasy za rozboj 2/5, teraz jestem podejrzany o falszywe zeznania tzn 233 kk 1 , falszywe zezania zlozylem przed tymi rozbojami i mam za nie wyrok, czy grozi mi odwieszenie kary, czy tez moge liczyc ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.8.19 20:41:13

Nowy zasiłek chorobowy po 182 dniach zwolnienia

Czy po 182 dniach zwolnienia, jeśli nastąpiły 3 dni przerwy, ale nie udałam się do medycyny pracy zostanie naliczony mi nowy zasiłek chorobowy za zwolnienie z z innym kodem czy będzie to zwolnienie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.19 18:17:1

Zakup mieszkania własnościowego

Hej.
Planuję zakup mieszkania własnościowego.
Trwają wszystkie działania związane z uzyskaniem kredytu.
Sprawa wygląda następująco, mieszkanie kupuję z dniem uzyskania kredytu, jednak nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.19 17:27:35

witam jak napisać Wniosek o zabezpieczenie kontaktów z małoletnią?

witam jak napisać Wniosek o zabezpieczenie kontaktów z małoletnią? rozstałam się z ojcem 2 letniej córki 2 miesiące temu od 1,5 roku nie mieszkamy razem od kiedy skierowałam sprawę o alimenty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.19 15:19:40

jak napisac podanie do sadu o widzenie z dzieckiem

Była dziewczyna jest nie pełnoletnia i mamy syna . jej mama ma wszystkie prawa ja nie mam żadnych co mogę w tej sprawie zrobić . była utrudnia mi widzenie z synem pisze i dzwoni do mnie tylko w sprawie ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2014.8.19 14:58:52

Czy w 3 klasie szkoly zawodowej moge zmienic praktyki?

Czy w 3 klasie szkoly zawodowej moge zmienic praktyki? Ide do 3 klasy szkoly zwodowej chcialabym zmienic praktyki poniewaz nie moge dojsc do porozumienia z szefowa oraz pracownikami. Gdy piszlam z tata ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.19 13:18:6

Czy mam odmalować mieszkanie pod koniec najmu, jeżeli otrzymałam je nieodmalowane i z uszkodzeniami ?

Witam, jestem umówiona na zdanie mieszkania. Pośrednik zażądał odmalowania całego mieszkania, mimo że wygląda ono w stanie zbliżonym do stanu, w którym je otrzymałam. W A mianowicie otrzymałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.19 11:45:24

Agencja pracy ściąga do pracy, której nie ma

Witam Forumowiczów.

Piszę z następującym problemem: Pracuję w Holandii w Holenderskiej agencji pośrednictwa pracy z biurem w Polsce. Byłem już 2 razy z tej agencji i do tej pory było wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.19 9:49:59

kontakt z ojcem

Od dziesieciu lat przebywalam we Wloszech w ciagu ostatnich szesciu miala wlocha partnera z tego zwiazku urodzila nam sie corka.nigdy nie wzielismy slubu poniewaz moj ex juz byl raz zonaty i ma trojke ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.18 20:41:6

Moje dziecko

Od dziesieciu lat przebywalam we Wloszech w ciagu ostatnich szesciu miala wlocha partnera z tego zwiazku urodzila nam sie corka.nigdy nie wzielismy slubu poniewaz moj ex juz byl raz zonaty i ma trojke ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.18 20:29:19

Znieslawienie

Szanowna Pani, jeżeli zniesławiana jest wyłącznie Pani mama, to legitymację czynną do wniesienia pozwu posiada tylko ona, ponieważ każda osoba może domagać się przed Sądem ochrony swoich dóbr ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.8.18 17:0:17

profanacja obrazu z jasnej góry

a on w ogóle był zdrowy psychicznie? bo jak nie, to żadna kara go nie dosięgnie chyba, nie? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.8.18 13:18:49

Umowa lojalnosciowa

Witam,
Zostalam zatrudniona przez firme, ktora oferowala szkolenie zagraniczne. Po podpisaniu umowy o prace na okres 3 lat,okazalo sie ze wyjazd na szkolenie wiaze sie z podpisaniem umowy lojalnosciowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.18 13:9:41

Zniesienie współwłasności mieszkania -prawa współwłaściciela

Przepraszam za zagmatwaną formę pytania, ale było zmieniane "na szybko" w trakcie pisania, stąd niedociągnięcia gramatyczne :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.17 22:30:29

Eksmisja po śmierci właściciela mieszkania

Sytuacja dosyć nietypowa, postaram się ją po krótce przedstawić. Od czerwca wynajmowąłem pokój, mam meldunek na pobyt czasowy do 1 stycznia 2015 roku. Oprócz mnie w mieszkaniu znajdowali sie jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.17 15:6:33

Wniosek o alimenta

Witam Serdecznie pobieram alimenty z urzędu Mopsu i mam pytanie,ponieważ na wniosku który muszę wypełnic jest Pouczenie"Oswiadczenie rodzinne obejmuje .......jest tam napisane o emeryturach rentach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.17 13:58:52

Odzyskanie pieniedzy za zrobiony remont

Nie wiedzialem do jakiego dzialu przypisac to pisze tu. Od 2010 roku bylem zameldowany w mieszkaniu szwagierki. W 2013 zrobilem remont a w tym roku szwagierka wyrzucila mnie z mieszkania. Teraz w zwiazku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.16 21:12:27

Nakaz zapłaty a ściągnięcie należności

Witam
Nie wiem czy w dobrym dziale pisze ale potrzebuje małej pomocy lub ukierunkowania:. Przedstawię moją sytuacje.
Zakupiłem towar w pewnej firmie na fakturę proformę, miałem czekać 14 dni ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.15 8:0:0

How to Maintain Cement Production Line Well?

Cement production line is used to produce cement. The complete set of cement equipments in this production line mainly includes jaw crusher, cone crusher, raw material mill, preheater, rotary kiln and ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.8.15 5:36:18

prawo autorskie do publikowania tłumaczenia Biblii on-line

Może pytanie dodatkowe:
Czy jeśli takie tłumaczenie zostało już opublikowane wielokrotnie na stronach internetowych, to czy właściciele tych stron są kolejnymi wydawcami?
I czy można się do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.8.15 1:49:21

Darowizna a przedawnienie

W lutym 1998 roku w akcie notarialnym został umieszczony zapis, iż w ciągu 5 lat brat który otrzymał od rodziców ziemię w formie darowizny (tym samym aktem)w okresie 5 lat dokona spłaty na moją ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.13 14:44:54

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika