Forum prawne (strona 232)

Wada fabryczna samochodu

Witam.
Rok temu kupiłem Opla Corse w autoryzowanym salonie. To mój 3 Opel i z dwóch poprzednich byłem bardzo zadowolony, jednak ten już dwa razy miał wymieniany akumulator. Po prostu jak postoi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.4 0:54:33

Odzyskanie długu

z taką sprawą najlepiej udać się do kancelarii zajmującej się windykacją, jeśli nie macie kogoś sprawdzonego to polecam kancelarie Volenti, bo sa profesjonalni i znają się na rzeczy, ponadto ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2014.8.3 22:58:31

Umyślne spowodowanie wypadku...

Witam.Zarejestrowałem się na forum,ponieważ nurtuje mnie jedno pytanie.Otóż mój kuzyn wjechał motorowerem w jadącego z naprzeciwko tira.Kuzyn niestety zmarł,prawdopodobnie to było samobójstwo.Więc ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.8.3 20:3:42

Sąsiadki próbujące wywoływać konflikt

Witam serdecznie, Jeżeli jest to nie odpowiedni dział z góry przepraszam -proszę o przeniesienie.

Mamy problem z dwoma sąsiadkami z naszego bloku- z tego samego piętra na którym mieszkamy, w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.2 17:4:25

Czy moge wyslac ojca na przymusowe leczenie alkoholowe ?

Czy moge wyslac ojca na przymusowe leczenie alkoholowe ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.8.2 1:54:9

Żona siłą zabrała dzieci pozostawione przez ojca pod opieką dziadka.

Pozostawiłem dzieci pod opieką dziadka, żona weszła na jego posesję chcąc je zabrać. Dziadek tych dzieci zastąpił jej drogę i zapytał się dokąd je zabiera. Matka dzieci zawołała brata ukrytego ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.8.1 19:58:26

Wyrok- przedawniony?

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć czy ten wyrok został przedawniony. Właśnie otrzymałem informację o zarządzeniu otwarcia i przeszukania lokalu a od wyroku minęło ponad 5 lat. Spłaciłem grzywnę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.8.1 12:40:2

Domyślnie Wyrejestrowanie auta po odrzuceniu spadku i umorzeniu sprawy spadkowej.

Witam.

Po moim zmarłym ojcu pozostał jedynie samochód. Spadek po nim został przez całą rodzinę odrzucony. Sąd umorzył zawieszone wcześniej postępowanie spadkowe - brak ustalenia dalszej rodziny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.31 23:0:40

Witam, mam taki problem. Ponad pół roku temu oddałam piłę spalinową do serwisu. Pan serwisant przez

Witam, mam taki problem. Ponad pół roku temu oddałam piłę spalinową do serwisu. Pan serwisant przez 2 miesiące mnie zwodził, tłumacząc się nawałem pracy i brakiem czasu. Po 2 miesiącach powiedział, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.30 23:11:0

Dobry prawnik w Pozaniu - POMOCY

Ja polecam mecensów Brykczyńskich sa naprawde profesjonalistami, a przy oakzji maja ludzka twarz, nie jak ci niektorzy służbisci ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.30 11:46:11

skarga do strasburga

Poszukuje osoby celem wymiany doświadczeń, która składała skargę do strasburga na bezczynność organu państwowego w przedmiocie zwrotu nieruchomości prawowitym właścicielą na dostawie art.6 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.29 16:50:6

Nieznane osoby na hipotece w księdze wieczystej


Witam,
Otrzymałam w spadku po babci nieruchomość ale wcześniej nie zrobiłam zmiany zapisu w księdze wieczystej więc babcia była cały czas właścicielem. W maju więc wystąpiłam w dziale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.29 16:4:23

czesne NAKAZ ZAPŁATY

Witam. Po roku czsu dostałam z sądu nakaz zapłaty 1600zł uczelni za 6 semestr oraz zwrot kosztów sądowych. Jest troche skomplikowana sytuacja bo dostałam nakaz zapłaty za 6 semestr choć nie miałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.29 13:53:43

dostalem mandat za przekroczenie predkodci o 33 km przez foto rasar zrobione z tyl do tego 6 punktow

dostalem mandat za przekroczenie predkodci o 33 km przez foto rasar zrobione z tyl do tego 6 punktow i 300 zloty mandatu tylko nie jest to opisane czy bylem juz na terenie zbusowanym czy za nie pokazuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.29 12:54:12

wzór upoważnienia do odbioru dowodu rejestracyjnego

Zapraszamy do lektury porady prawnej:

Miejsce rejestracji samochodu

 
  ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.29 11:36:50

skierowanie do szpitala pschiatrycznego bez mojej zgody


miejscowy ośrodek pomocy społecznej wysłał wniosek o sądu o umieszczenie mnie w szpitalu psychiatrycznym bez mojej zgody.jestem absolutnie pewna ze jestem zdrowa psychicznie a moje zachowanie -nieporządek ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.7.29 10:47:22

Małżeństwo z drugim mężem (Włochem)

Witam sredczne. Chciałabym uzyskać jakąkolwiek informacje na temat małżeństwa z drugim mężem (włochem) ale zaczne od początku. Moja mama 15 lat temu wyjechala do Rzymu do pracy, po 4 latach pobytu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.7.28 21:37:49

Witam, moja partnerka pracuje w sklepie, podpisala umowe na rok jest to umowa o prace ale jako prace

Witam, moja partnerka pracuje w sklepie, podpisala umowe na rok jest to umowa o prace ale jako prace interwencyjne. Chcemy wspólnie wyjechac za 3 m-ce za granice, czy ona moze sie zwolnic przed uplywem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.28 18:27:11

Kara za niestawienie się na rozprawie

Witam,
Proszę złożyć wniosek o uchylenie kary i przesłuchanie Pani w drodze wideokonferencji, polega to na tym, iż jest Pani obecna w najbliższym Pani Sądzie Okręgowym a Sąd w Warszawie Zadaje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.28 16:14:37

Piersza praca, a L4

Witam. Podjęłam pierwszą pracę w życiu, przepracowałam 5 tygodni i muszę udać sina zwolnienie lekarskie. Czy będę mogła skorzystać z płatnego zwolnienia? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.28 14:22:20

Zostałem fałszywie oskarżony! - grzywna

Zgodnie z art. 182 par. 3 k.p.k. prawo do odmowy składania zeznań przysługuje świadkowi, który w innej toczącej się sprawie jest oskarżony o współudział w przestępstwie objętym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.28 13:27:29

Krewny wstępny

Wyjaśnienie terminów znajduje się w artykule:
Czy dalsi krewni spadkodawcy mają prawa do spadku? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.7.28 12:12:19

monitoring w pracy

Witam pracuje w malym sklepiku bez toalety ,lazienki i zaplecza.Jedynym prywatnym miejscem zeby sie schowac i chociazby podrapac jest miejsce za regalem gdzie wieszamy kurtki.Miejsce widoczne jest od strony ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.26 16:38:52

Ograniczenie lub całkowite pozbawienie władzy rodzicielskiej

Słyszałam o tej pani, ponoć dobra prawniczka. Zresztą wystarczy sobie zerknąć na inne fora, użytkownicy raczej pochlebnie się o niej wypowiadają. To takie znane nazwisko w Łodzi, bo dość specyficzne ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.25 23:35:52

Wniosek o dozór elektroniczny

Tak, on od prawa karnego jest. To znany w łódzkim środowisku prawniczym adwokat. Doświadczony, dużą wiedzę ma. Myślę, że spokojnie możesz się do niego wybrać po poradę. Warto też przed udaniem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.25 23:20:52

Pomówienie

Jestem nowy użytkownikiem forum. Mam problem. Jestem pomawiany /nieprawda, koloryzowanie, nieprawdziwe oskarżenia/ oszust jest tak bojący że nie może tego powiedzieć w oczy. Myślałem o wynajęciu ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2014.7.25 17:50:52

Narzędzie do sprzedaży porad prawnych, szkoleń, usług.

Better Pay v2 to wtyczka (plugin) do bardzo popularnego systemu WordPress, dzięki której można czerpać zyski ze sprzedaży własnych m.in.kursów, szkoleń i sygnałów. Największą zaletą Better ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.25 12:32:13

Obliczanie podstawy zasiłku chorobowego przy zmianie etatu

Przepraszam za błąd, 30.05.2014 żona zachorowała a nie 2013. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.24 19:2:11

Witam pracuje w szwajcari jako temporer moje pytanie brzmi czy n a lezy mi sie kindergelt?

Witam pracuje w szwajcari jako temporer moje pytanie brzmi czy n a lezy mi sie kindergelt? Kindergelt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.24 14:30:53

Sprawowanie opieki nad rodzeństwem

Czołem. Chciałbym się dowiedzeć, czy jest możliwość aby mój młodszy brat (16 lat, ja mam 21 - wynajmuję mieszkanie, mam pracę) mógł mieszkać razem ze mną, ten aktualnie mieszka z rodzicami. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.7.23 12:50:32

pozew sądowy czesne

Witam. Mam problem z uczelnią na której studiowałam po roku czasu przysłali pozew sądowy prowadzone jest postępowanie upominawcze wydany został nakaz zapłaty 1600zł za 6 semestr oraz zwrotu kosztów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.23 10:39:59

Sprzedaż mieszkania - zatajenie faktu o próbie włamania

Cześć,
Zastanawiam się, czy mam podstawy, aby pozwać byłych właścicieli mieszkania, które kupiłam na rynku wtórnym. Czy w moim przypadku mam możliwość powołania się na prawo rękojmi?

Przy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.23 10:4:23

Mam pytanie pomocne w pisaniu pracy dyplomwej o postępowaniu w sprawie zasiedzenia :w jakich jeszcze

Mam pytanie pomocne w pisaniu pracy dyplomwej o postępowaniu w sprawie zasiedzenia :w jakich jeszcze innych postępowaniach może nastąpić stwierdzenia zasiedzenia, jakie inne postępowania wpływają ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.23 9:23:36

moja działka wspólny dom jak podzielić po rozwodzie

A co zrobić, jeśli wybudowało się dom na działce żony, a przed rozwodem żona wszystko przepisała na córkę i twierdzi, że nie ma z czego spłacić (byłego) męża? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.7.23 9:15:14

zdjęcia do gazety

Witam, jestem fotografem amatorem. Mam problem gdyż robiłam zdjęcia na publicznym widowisku. Regulamin nie zabraniał wnoszenia, uwieczniania czy publikacji zdjęć z tej imprezy ( w sumie w ogóle ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.22 23:11:57

Czy jeden policjant może wystawić mandat za picie w miejscu publicznym, odmowe podania danych i obraze

Czy jeden policjant może wystawić mandat za picie w miejscu publicznym, odmowe podania danych i obraze funkcjonariusza ?? Jened policjant przyczepił się ponieważ usłyszał gwizdy gdy nadjeżdżał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.22 18:14:29

Czy matka odpowiada materialnie za dług odziedziczony przez dziecko ?

Znajomej zmarł mąż; w spadku pozostawił dom oraz długi. Spadek przeszedł na jego żonę oraz dwójkę małoletnich dzieci, został przyjęty wraz z dobrodziejstwem inwentarza.

Mam następujące ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.22 15:33:57

OC

Jestem współwłaścicielem samochodu. Wspólnik nie utrzymuje ze mną kontaktu i użytkuje auto. Auto ma OC, ale nie posiadam dokumentów, a powiniennem chyba również jako współwłaściciel. Mam ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.7.22 14:55:50

Komornik i koszty komornicze przy alimentach

Witam
Mój partner ma dziecko ze swoją byłą partnerką. Kilka lat temu na rozprawie w sprawie alimentów sąd ustalił termin ich płacenia do 10-go każdego miesiąca. Jednak umówił się ze swoją ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.22 14:33:39

Sprawa ustalenia ojcostwa po latach

Prosze was, testy za 1400 zł ? to chyba złotą strzykawką będziecie pobierać próbki ;) ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2014.7.22 11:37:42

Ojciec dziecka nie chce go uznać

Takiego to trzeba przez pysk zdzielić pare razy.. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.7.22 11:30:17

Witam.W styczniu bieżacego roku zmarł ojciec mojego taty,pozostawił po sobie testament którego jedynym

Witam.W styczniu bieżacego roku zmarł ojciec mojego taty,pozostawił po sobie testament którego jedynym spadkobiercą została jego żona(po smierci 1-szej zony ożenił się ponownie).Z tytuły prawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.21 23:56:57

Witam.W styczniu bieżacego roku zmarł ojciec mojego taty,pozostawił po sobie testament którego jedynym

Witam.W styczniu bieżacego roku zmarł ojciec mojego taty,pozostawił po sobie testament którego jedynym spadkobiercą została jego żona(po smierci 1-szej zony ożenił się ponownie).Z tytuły prawa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.21 23:56:7

zmarł moj oczym, był w zwiazku małeznskim z moja mama. w roku 2005 oni sie rozwiedli. a Ojczym zmarł

zmarł moj oczym, był w zwiazku małeznskim z moja mama. w roku 2005 oni sie rozwiedli. a Ojczym zmarł kilka dni temu. czy nalezy mi sie odszkodowanie z pzu ?? zmarł moj oczym, był w zwiazku małeznskim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.21 19:45:21

Piwnica we wspólnocie mieszkaniowej

Witam. Mieszkam we wspólnocie mieszkaniowej i mój problem dotyczy piwnicy. Otóż w akcie notarialnym mam wpis, że moją własnością jest 1/20 części wspólnej budynku. Piwnice są podzielone nierówno, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.21 12:32:5

witam mam pytanie niewiem jak to zczac moze tak .moji dziadkowie zostawili dom w spatku mojej mamie i

witam mam pytanie niewiem jak to zczac moze tak .moji dziadkowie zostawili dom w spatku mojej mamie i jej bratu.moja mama zamieszkała we wrocławiu a brat mieszkał tam wraz z zona sa małżenstwem bezdzietnym.po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.21 4:15:14

witam mam pytanie niewiem jak to zczac moze tak .moji dziadkowie zostawili dom w spatku mojej mamie i

witam mam pytanie niewiem jak to zczac moze tak .moji dziadkowie zostawili dom w spatku mojej mamie i jej bratu.moja mama zamieszkała we wrocławiu a brat mieszkał tam wraz z zona sa małżenstwem bezdzietnym.po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.21 4:14:24

witam mam pytanie niewiem jak to zczac moze tak .moji dziadkowie zostawili dom w spatku mojej mamie i

witam mam pytanie niewiem jak to zczac moze tak .moji dziadkowie zostawili dom w spatku mojej mamie i jej bratu.moja mama zamieszkała we wrocławiu a brat mieszkał tam wraz z zona sa małżenstwem bezdzietnym.po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.21 4:10:4

Powrot do UK

Witam. mam problem: 4 lata temu wrocilem z UK do polski pozostawiajac za soba spory mandat za jazde samochodem bez ubezpieczenia. Chcialbym teraz wrocic i splacic naleznosci ale obawiam sie ze mnie zatrzymia ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.7.20 20:9:40

Śmieć współkredytobiorcy a ubezpieczenie kredytu- szukam prawnika Wrocław

Witam,

Poszukuje dobrego prawnika, który udzieli mi wsparcia w walce z ubezpieczycielem i bankiem, w którym mam kredyt hipoteczny.
Jest to dość skomplikowana sytuacja i nie wiem czy będę w stanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.20 16:59:5

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika