Forum prawne (strona 234)

kwiaty na balkonie

Witam!
Dziś sąsiadka mieszkająca poniżej zagroziła mi, że zgłosi do straży miejskiej, że płatki kwiatów wiszące na moim balkonie zaśmiecają jej balkon. Czy ma podstawy?
Mieszkam w bloku, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.11 13:20:25

gdzie można odebrac papiery rozwodowe?

Witam kilka lat temu mialam rozwód w Polsce w Jeleniej gorze.Teraz będę brać ślub cywilny w Niemczech. W związku z tym potrzebuje potwierdzenia o rozwodzie czy trzeba pisać do nich list o przyslanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.11 11:56:51

Firma podejmie współpracę ze studentem studiów prawniczych / prawnikiem

Firma podejmie współpracę ze studentem studiów prawniczych/prawnikiem/aplikantem adwokackim bądź radcowskim.

Miejsce pracy: Wola Gołkowska pod Piasecznem

Forma pracy: Na miejscu w siedzibie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.11 9:6:58

Warsztat uszkodził mój samochód

Niestety, w takich przypadkach ciężko jest walczyć. Możesz poprosić o szczegółową dokumentację naprawy i aktualnego stanu technicznego auta. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.7.11 8:35:33

Wpis do rejestru dłużników - co robić?

Sprawdziłem się dziś w rejestrze dłużników dla konsumentów na stronie http://www.infokonsument.pl i okazuje się, że mam tam wpis. Powiem szczerze, że nie przypominam sobie, żebym miał jakieś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.10 11:52:44

Uszkodzony towar przez klienta/kuriera Brak protokołu

Witam ( nie wiem czy trafiłem z działem,jeśli nie to proszę o przeniesienie.)

Sprzedałem mikser (sprzęt dla DJ) 100% sprawny,sprawdzany przed wysyłką z kilkoma świadkami. Został zabezpieczony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.10 11:15:33

Egzamin

Witam,
Proszę serdecznie o pomoc. Mam jutro egzamin z przedmiotu prawoznawstwo i niestety ostatni poprawkowy. Wiem, że pytania są "banalne" ale nie wiem dlaczego wszyscy odpowiedziawszy na nie nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.10 10:35:18

Przekazanie treści wyroku ojcu

Sąd nałożył na mnie obowiązek przekazania treści wyroku ojcu. Czy jest to w ogóle dopuszczalne? Jakie przepisy to regulują?
... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.7.10 10:21:2

Wypłata, a frekfencja pracy i wypadek.

Witam. Mam poważne pytanie odnośnie mojej wypłaty. Otóż jestem zatrudniony na pół etatu na okres próbny 3msc. Dostałem dziś wypłatę-723zł. Moja stawka to 1000zł+200brutto premii za frekfencję, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.10 1:18:56

sprawa o demoralizacje

Witam.
Mam 17 lat. Zdalam do drugiej klasy liceum.
W szkole miałam trochę "problemów". Za bardzo pewnie też otworzyłam sie przed p pedagog. W efekcie ta miła pani wysłała wniosek do sądu. Dwa ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.7.9 3:15:8

Wypowiedzenie, gdy nie było podpisanej umowy

Bardzo nurtuje mnie kwestia wypowiedzenia umowy o pracę, kiedy pracownik tak naprawdę umowy nie posiada.
Byłam zatrudniona na okres próbny 3 miesiące, po tym czasie dalej pracowałam na tym samym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.8 19:23:8

ojciec (hipotetycznie)

Witam.

Jeżeli jest taka sytuacja, że:

Ojciec miał wypadek jak miałem 2 lata. Do tego czasu był OK - pracował, opiekował się, itd. Po wypadku zwariował. Teraz mam prawie 18 lat. Przez te ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.8 18:57:51

Renta wyrównawcza Pilnie potrzebuję pomocy :(

Witam serdecznie. Mam ogromny problem i pilnie potrzebuję pomocy... z góry dziękuję dobrym duszyczką o poświęcony czas!

w 2002 roku zmarł mój tata. Wtedy jeszcze byłam osobą niepełnoletnią. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.8 17:24:47

Przyjęcie i odrzucenie oferty pracy od UP

Witam,

chciałem zasięgnąć porady w następującej sytuacji (jeśli dział jest niepoprawny, to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu i przepraszam za kłopot).

Jestem zarejestrowany ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.8 13:49:0

Pomoc w wyborze kancelarii Lublin

Polecam mecenasa F. Piątkowskiego. Ma kancelarię na Kruczej. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.7.8 10:2:40

Po jakim czasie płatne L4 i jak najlepiej się ubezpieczyć?

Witam,
Przebywam na zasiłku dla bezrobotnych. Prawo do zasiłku skończyło mi się 03,07,2014
ale nadal jestem zarejestrowany jako bezrobotny.
Powiedzmy, że znalazłem pracę ale mam problemy z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.8 8:46:57

Domyślnie Wynajmujący chce się pozbyć najemców

Witam. Mam problem z najemcą domu. Dom jest 5-pokojowy, w którym aktualnie znajduje się ja (mam umowę), jeden chłopak i dziewczyna (oboje bez umowy). Płacę regularnie rachunki i czynsz (jednak nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.7 23:27:2

Witam, Posiadam zajęcie komornicze, ściągane od mojego pracodawcy, pensja wpływa na moje konto ostatniego

Witam,
Posiadam zajęcie komornicze, ściągane od mojego pracodawcy, pensja wpływa na moje konto ostatniego dnia danego miesiąca, natomiast premie płatne są do 23 dnia kolejnego miesiąca. Mój stały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.7 19:55:51

Pojedyńcza umowa najmu lokalu z wieloma najemcami

Witam serdecznie.
Zagadnienie dotyczy umowy najmu lokalu (z miesięcznym okresem wypowiedzenia) którą podpisała w marcu moja dziewczyna i dwoje obcych jej ludzi z właścicielką mieszkania. Mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.7 19:26:31

Wynajem usługi Cyfrowego polsatu !! osoba nie płaci !!

Wpisać w wyszukiwarkę zdanie: Jak napisać pozew cywilny ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.7.7 17:29:37

Jak wejść do domu?

Wraz z dwoma siostrami jestem współwłaścicielem domu. Młodsza siostra ma 13/24 części domu, a ja ze starszą 11/24. Starsza siostra mieszka na parterze i powiedzmy, że jest to 1/3 budynku. Natomiast ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.7 16:9:17

Brak realizacji prawomocnych wyroków sądowych przez organ administracji rządowej

Witam ! Jestem uczestnikiem na prawach strony postępowania administracyjnego prowadzonego przez starostę powiatowego w ramach którego jako argumentację mojego wniosku przedłożyłem prawomocny wyrok ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.7 12:29:54

remont części wspólnych

Witam,może ktoś udzieli mi podpowiedzi.

7 lat temu kupiliśmy część kamienicy,jest 3 współwłaścicieli razem z nam/mąż i ja/ .Kamienica była w stanie opłakanym za zgodą konserwatora zabytków ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.6 20:28:59

Odsetki za fakturę

Witam,
odmawiam zapłaty za źle wykonaną usługę. Sprawa pewnie zakończy się w sądzie. Czy mogę coś zrobić aby przerwać naliczanie odsetek? Czy dłużnik czyli ja może wystąpić o zawarcie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.6 17:43:58

Zakupiony Golf...

Witam. Chciałabym się dowiedziec czy można zwrócic zakupiony samomchód od osoby prywatnej? Pytam o zwrot, poniewaz oznaczenia silnika wskazują na to że ma on 115KM, a sprzedany był jako 130KM. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.5 19:34:17

Problem z uczepliwym urzędnikiem - Dotacja UE, rozliczanie

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Co mogę zrobić w przypadku, gdy mam do czynienia z pracownikiem administracyjnym, którego zadaniem jest przyjęcie ode mnie dokumentów (faktur) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.4 21:44:6

Witam. Mam taki problem, mój sąsiad pod wpływem alkoholu w miejscach publicznych rozpowiada o mnie

Witam. Mam taki problem, mój sąsiad pod wpływem alkoholu w miejscach publicznych rozpowiada o mnie niestworzone rzeczy o których dowiaduję się od osób trzecich i ludzie się ode mnie odwracają. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.4 21:41:11

Jak mozna usunac rury z zimna woda sasiada z mojej dzialki

Jak mozna usunac rury z zimna woda sasiada z mojej dzialki Sasiad ma rury z zimna woda na mojej dzialce co nalezy zrobic zeby je zabral na swoja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.4 21:20:3

czy będąc na urlopie wypoczynkowym umiera członek rodziny należy mnie się urlop okolicznościowy?

czy będąc na urlopie wypoczynkowym umiera członek rodziny należy mnie się urlop okolicznościowy? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.4 20:49:12

Budynek na miedzy

Witam. Jakiś czas temu sąsiad przedłużył sobie dom budując jednocześnie w dolnej części garaż. Garaż wraz z poddaszem graniczy na mojej przestrzeni działkowej.
Teraz chce tynkować ścianę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.4 20:35:51

Dostałam mandat! Co zrobić aby nie zapłacić/zapłacić mniej?

Dzisiaj z 13-letnią córką miałyśmy pojechać do szpitala (ma w ręce druty, pojechałyśmy na kontrolę). Gdy wsiadłyśmy do autobusu, miałam zamiar kupić bilety w automacie autobusowym. Córka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.4 17:59:43

Dostałyśmy mandat za jazdę na gapę. Co zrobić?

Dostałyśmy mandat za jazdę na gapę. Co zrobić? Dzisiaj z 13-letnią córką miałyśmy pojechać do szpitala (ma w ręce druty, pojechałyśmy na kontrolę). Gdy wsiadłyśmy do autobusu, miałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.4 17:31:48

Dostałam pismo \\\"Wezwanie do zapłaty przed sądowe\\\" w którym jest dług za mieszkanie i informacja,

Dostałam pismo \"Wezwanie do zapłaty przed sądowe\" w którym jest dług za mieszkanie i informacja, że zajmuje bezprawnie mieszkanie, jeśli nie zapłacę to sprawa trafi do sądu i będzie eksmisja. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.4 14:39:49

Umowa-zlecenie, ZUS oraz diety, delegacja (Niemcy)

Witam serdecznie.

Moja mama wyjeżdza do Niemiec jako opiekunka osób starszych poprzez polską firmę pośredniczącą we Wtorek (8.07.2014). Umowa jest umową zleceniem z podróżą służbową na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.4 11:49:51

ogrzewanie w czynszu

W umowie najmu mieszkania ustaliliśmy, że w czynszy będą wliczone opłaty za ogrzewanie i odprowadzanie ścieków (własna kotłownia i szambo). Czynsz oscylował w granicach 3 % wartości odtworzeniowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.3 21:16:32

Domek na działce za blisko sąsiada? Co teraz?

Witajcie!

Otóż rok temu zabrałem się za budowę domku murowanego na ogródkach działkowych, domek wielkości 4x4.
Fundamenty zostały wylane, posadzka także. Przed budową orientowałem się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.3 20:26:36

Witam Serdecznie! Mam problem z ojcem alkoholikiem, któremu ok.15 lat temu dziadkowie odpisali ziemię.

Witam Serdecznie!
Mam problem z ojcem alkoholikiem, któremu ok.15 lat temu dziadkowie odpisali ziemię. Jest on jedynym właścicielem, moja mama nie figuruje jak współwłaściciel. Są oni jednak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.3 19:0:36

Czy interwencja uboczna w procesie gospodarczym przerywa przedawnienie roszczeń finansowych w stosunku

Czy interwencja uboczna w procesie gospodarczym przerywa przedawnienie roszczeń finansowych w stosunku do interwenienta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.3 15:15:11

Badania lekarskie- postępowanie administracyjne.

Witam serdecznie. W styczniu tego roku zostało mi zabrane prawo jazdy na okres jednego roku (za jazdę na kacu). W maju tego roku otrzymałem decyzję o skierowaniu na badania lekarskie i psychologiczne, ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.7.2 21:15:6

Podatek od darowizny - samochód

Witam, jestem właścicielem auta (wartośc ok 20 000) i chciałbym podarować auto teściowi. Jeżeli jednak to zrobię, z tego co wiem bedzie on musiał zpałacic podatek.

Włąścicielem auta jestem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.2 18:47:19

Zadłużenie działki

Mam problem z działką na ogródkach działkowych. Działka jest od około 8 lat nieużywana. Tyle samo nie była opłacana roczna składka. Zaległość to około 900zł. Zarząd działki domaga się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.2 0:6:4

Proszę pomóżcie

Witam
Może ktoś mną pokieruję. Żeby było wszystko jasne napiszę od początku jak było. Pożyczyłam w listopadzie tamtego roku pieniądze komuś na rozwój firmy. Podpisaliśmy umowę. Pieniądze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.1 21:13:27

pismo o wyrazeniu zgody na zameldowanie tymczasowe

potrzebuje aby jakas osoba napisala mi pismo/wniosek o wyrazenie zgody na zameldowanie tymczasowe wlascicielami sa 4 osoby po 1/4 i tylko moj brat nie jest w stanie podpisac sie w urzedzie gminy i musze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.1 20:24:47

Wypowiedzenie a zwolnienie lekarskie

Witam, 25 czerwca otrzymałam rozwiązanie umowy bez wypowiedzenie, od tego też nia przebywam na zwolnieniu lekarskim, jednak zwolnienie wysłałam do ZUS u.
Proszę o podpowiedz, gdzie taki dokument ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2014.7.1 18:44:36

Witam, moja siostra chorowała na nowotwór. Podpisaliśmy umowę z fundacją. Na ich koncie uzbierała

Witam,
moja siostra chorowała na nowotwór. Podpisaliśmy umowę z fundacją. Na ich koncie uzbierała się spora suma pieniędzy. Fundacja ta niechętnie podchodzi do wypłacania niewielkich kwot które ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.1 14:49:37

miesieczne wypowiedzenie bez wynagrodzenia

dostałam miesieczne wypowiedzenie z dniem ostatniego kwietnia do ostatniego maja . w tym czasie niepracowałam poniewaz sklep z winy pracodawcy zastał zamkniety czy nalezy nam sie wynagrodzenie? pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.1 11:48:28

Remont domu nalezącego do mnie i siostry w 1/2 czesci

Witam Jeżeli wartość wykonanych przez Pana prac podwyższa wartość nieruchomości może Pan żądać od siostry zwrotu części poniesionych nakładów stosownie do wysokości udziału siostry, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.1 11:13:27

W podziale majątkowym przyznano mi nieruchomość której nie chiałem

Witam Jeżeli nie zgadza się Pan z orzeczeniem powinien Pan wnieść apelację, o ile jeszcze nie upłynął termin do jej wniesienia. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.7.1 10:36:55

Kłopotliwy sąsiad

Jestem współwłaścicielem stodoły . Sąsiad rozebrał pół stodoły i zostawił moją część otwarta niczym nie zabezpieczoną i domagał się abym to ja wybudował potężną ściane zamykającą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.1 10:7:27

zachowek za zmarłego ojca

Mam skomplikowaną sytuację prawną dlatego zanim napisze wniosek chciałem uzyskac informację czy jestem w stanie cokolwiek zrobić.
Mój Ojsciec zmarł w 2010r, żyje nadal mój dziadek(ojciec mojego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.7.1 8:39:2

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika