upadłość?

Odpowiedzi w temacie (0)

bolek1981

5.1.2014

Jestem dość ostrym przykładem kredytobiorcy we franku. Zadłużenie po 4 latach spłacania stanowi niemal dwukrotność wartości mieszkania. Rata urosła do około 7 tys zł, a moje dochody spadły o połowę. Drugiego kredytobiorcy niemal do zera (on ma działalność). Więc pojawił się i komornik. Odsetki to 215 zł dziennie. Wg prawnika, który ogolił mnie z kasy, którą miałem na miesiąc życia nie mam szans na upadłość konsumencką. Jestem za młody i mam pracę, więc tak nie upadnę - będę do końca życia oddawał. Co innego ktoś z jednoosobową działalnośćią. Wg niego to rzecz nie tak trudna, trochę kosztowna, ale pozwoli uwolnić się od długów. Oczywiście mieszkanie zostanie sprzedane/zlicytowane. Warunków banku nie jesteśmy w stanie spełnić, żeby przystąpić do restrukturyzacji. Czy może jest sens, żebym przeszedł na samozatrudnienie i za parę miesięcy upadł?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Okres wypowiedzenia - Ile wynosi i kiedy możliwe jest skrócenie okresu wypowiedzenia?

  Regulacje Kodeksu pracy przewidują zasadniczo dwa wypadki, których możliwe jest skrócenie okresu wypowiedzenia. Pierwszy wynika z art. 36 § 6 k.p., zgodnie z którym strony mogą (...)

 • Dwa rodzaje upadłości dłużnika

  Prawo upadłościowe przewiduje dwie procedury przeprowadzenia upadłości dłużnika. Wybór procedury uzależniony jest od postanowienia w sprawie ogłoszenia upadłości. Sąd upadłościowy może (...)

 • Jak sprawdzić wiarygodność biura podróży?

  Istnieje kilka sposobów sprawdzenia biura podróży, z którym zamierzamy się wybrać na zasłużone wakacje. Wprawdzie większość z wyjeżdżających podpisuje umowy na długo przed (...)

 • Niebezpieczne weksle inwestycyjne

  Konsumencie, uważaj na tzw. inwestycyjne weksle nieruchomościowe. Gdy wystawca weksla ogłosi upadłość, możesz nie odzyskać pieniędzy. Jest to nowy sposób na pozyskanie kapitału, (...)

 • Skuteczna pomoc dla zadłużonych

  Wpadnięcie w niemożliwe lub trudne do spłacenia długi nie powinno spychać człowieka na margines społeczny i z dnia na dzień pozbawiać go wszystkiego. Dlatego Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało (...)

NA SKÓTY