UMOWA MODELKA-AGENCJA

Odpowiedzi w temacie (1)

greace

5.1.2014

Chciałabym dowiedzieć się jak z punktu prawnego wygląda moja sytuacja. W wieku 16 lat podpisałam umowę na wyłączność z agencją modelek, jednak nie podpisali jej moi rodzice, czy taka umowa jest zgodna z prawem ? "Osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych może sama potwierdzić umowę po uzyskaniu pełnej zdolności do czynności prawnych." czyli jeżeli nie potwierdziłam po ukończeniu 18 lat ta umowa mnie nie obowiązuje? Jeżeli wątek się powtórzył bardzo przepraszam! i z góry DZIĘKUJĘ za odpowiedz!!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

aga2021

2016-10-09 21:02:19

Uważam że jest zgodna z prawem bo 16 letnie osoby mogą podpisywać same bez zgody rodziców takie umowy. http://www.agencjainfernal.pl

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 2.8.2016

  Agencja pracy tymczasowej - charakterystyka instytucji

  Działalność podmiotu polegająca na zatrudnianiu pracowników tymczasowych i kierowaniu tych pracowników oraz osób niebędących pracownikami do wykonywania pracy tymczasowej na (...)

 • 28.6.2017

  Siedziba Agencji Frontex w Polsce

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o ratyfikacji umowy w sprawie siedziby między Rzecząpospolitą Polską a Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex), podpisanej (...)

 • 13.9.2017

  Stypendia NAWA bez podatku

  1 października 2017 r. zacznie działać nowa agencja rządowa Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej. Stypendia przyznawane na podstawie decyzji Dyrektora NAWA będą zwolnione od podatku.

 • 27.9.2017

  Umowa dożywocia - Na czym polega? Jak zawrzeć umowę dożywocia?

  Nasze społeczeństwo starzeje się w tempie podobnym do istniejącego w krajach wysoko rozwiniętych. Każdego roku mniej osób pracuje na emerytury coraz większej rzeszy osób nieaktywnych (...)