Czy sąd może nie orzec separacji - forum prawne
jesli jeden z małżonków jest temu przeciwny ?
Odpowiedzi w temacie: Czy sąd może nie orzec separacji (4)
Witaj Separacji nie mozna orzec jesli A wskutej niej mialoby ucierpiec dobro wspolnych maloletnich dzici malzonkow B jesli jest to sprzeczne z zasadami wspolzycia spolecznego Wiec jesli udowodnisz przed sadem, ze nastapil zupelny rozklad pozycia - nie chodzi tylko o "sex" ale wiez psychiczna, ekonomiczna i psychiczn i bedziesz popierala swoje powodztwo nie widzac szany na wspolne zycie razem na dzien dzisiejszy, to sad powinnien orzecz separacje mimo ze nie wyrazi zgody na to malzonek. Ale to naprawde jest bardzo cieniutka lina czy sad uzan ze wszystkie czynnieki byly spelnione aby rzeczywsicie nastapil zupelny rozklad pozycia. Pozatym tak jak przy rozwodzie sad orzeka o winie malzonka, ktory przyczynil sie do separacji, odnoscnie wladzy rodzicielskiej nad maloletnimi dzicmi, alimentami na nie ... Zalezy to od sytuacji w jakiej sie znajdziesz.Bo np. jesli twoj wspolmalzonek powie w sadzie " ze cie kocha, ze widzi szanes na przetrwanie tego malzenstwa itp. " To sad da wam jeszcze szanse na zastanowienie sie . I po pewnym okresie bedziesz musiala poprzec znowu powodztwo. Ale generalnie sa tylko powody przy ktorych nei mozna orzec separacji, ktore napisalam juz wyzej.
TAK. Jeżeli sąd stwierdzi, ze między małżonkami nastapił zupełny rozkład pożycia orzeka separację. Nie może jej natomiast orzec w przypadku gdy na wskutek separacji mogloby ucierpiec dobro maloletnich dzieci małżonków.
Jeśli mój mąż pije bierze zaliczki z pracy na alkohol i tak jest bardzo często,a mamy małe dziecko to czy mam szanse na separacje.
Sąd orzeka o separacji, jeżeli został wniesiony odpowiedni pozew przez jednego małżonka lub zgodny wniosek obu małżonków. Znacznie częściej spotyka się pierwszą z opisanych sytuacji. Pozew o separację należy wnieść do sądu okręgowego, w którego okręgu znajduje się ostatnie wspólne miejsce zamieszkania małżonków.
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?