Wyrównanie pensji w trakcie urlopu macierzyńskiego/L4 związanego z ciążą - forum prawne
W moim zakładzie pracy (państwowa jednostka budżetowa) było wyrównanie wynagrodzeń (wyrównanie pensji pracowników wykonujących te same/podobne zadania do pensji pracowników zajmujących te same stanowiska, ale z wyższym wynagrodzeniem).
Ja w tym okresie przebywałam na L4 związanym z ciążą,obecnie jeszcze jestem na urlopie macierzyńskim. Wiem, że mojej pensji nie uwzględniono przy wyrównywaniu.
Moja sytuacja w pracy wygląda następująco. Mój zakres obowiązków pokrywa się z jedna osobą (ale jest też bardzo podobny do pozostałych, gdzie te wszystkie osoby z długoletnim stażem maja pensje podstawowe bardzo podobne). Nasze codzienne obowiązki są takie same, z tym, że ta osoba ma większy staż (co za tym idzie doświadczenie) oraz "nazwę stanowiska" (są u nas 4 stopnie jak: księgowa, starsza księgowa, itd.) . Ja mam ten najniższy, a ona najwyższy (z tym, że jak wspomniałam nasze obowiązki niczym się mimo tego nie różnią). Jest między nami ok. 300 zł różnicy w pensji podstawowej. Dodam jeszcze, że w całym zakładzie jestem jedną, albo jedną z nielicznych osób, które mają najniższe pensje. Nie są tez w pracy jasno określone zasady kiedy mogę np. awansować z księgowej na starsza księgową.
Moje PYTANIE jest następujące:
Czy przebywając na L4 związanym z ciążą lub urlopie macierzyńskim (nie jestem pewna, w którym momencie dokładnie to wyrównanie nastąpiło, czy w trakcie mojego L4 czy już urlopu macierzyńskiego) mam prawo po powrocie do pracy ubiegać się o takie wyrównanie, czy jednak to, że przebywałam na L4 i macierzyńskim pozbawia mnie prawnie takiego wyrównania. Jeśli jest szansa to na jakie przepisy mogę się powoływać poza artykułem 18§3 Kodeksu pracy?
Odpowiedzi w temacie: Wyrównanie pensji w trakcie urlopu macierzyńskiego/L4 związanego z ciążą (1)
Jeśli jest taka mozliwość to proszę o bezpłatna poradę prawna na w. temat, jeśli jednak jest na to należna zapłata proszę potraktować jako nieaktualne.
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?