Uchylanie się od zwrotu nadpłaty

Odpowiedzi w temacie (1)

polarniak66

1.3.2014

Zakończyłam umowę o świadczenie usług jednej z tv kablowych, jednak przypadkowo zamiast zapłaty 19 zł omyłkowo przelałam na konto firmy 1900 zł. obiecano mi, że do 20 stycznia nadwyżka zapłaty zostanie mi zwrócona. Do dnia dzisiejszego jestem zbywana, że w tej chwili nie ma szefa, następnym razem nie ma księgowej albo po prostu telefon nie odpowiada. Bardzo proszę o pomoc jak w tej sytuacji zmusić nieuczciwego usługodawcę o zwrot nadpłaty, dodam że pismo do nich wysłałam jednak bez echa.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

legate

2014-03-06 11:28:30

należy wysłać wezwanie do zapłaty z żądaniem zwrotu nadpłaty, a jeśli to nie poskutkuje, to pozostaje droga sądowa; jeśli potrzebuje Pani pomocy w napisaniu wezwania, to może nam to Pani zlecić - kancelaria @ legate.pl (adres email proszę wpisać bez spacji); czasem pisma wysyłane przez kancelarie są traktowane bardziej poważnie niż pisma prywatne

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Zasady zwrotu nadpłaty podatku

  Właśnie dobiegła końca kampania składania PIT-ów. Wielu podatników dostanie od fiskusa podarunek w postaci zwrotu nadpłaty podatku. Warto wiedzieć, jakie zasady obowiązują przy dokonywaniu zwrotu (...)

 • Jak dostać zwrot nadpłaty podatku?

  Zdarza się, że podatnik, płatnik lub inkasent wpłacił (bądź też kwota została pobrana) do organu podatkowego kwotę wyższą niż wysokość zobowiązania podatkowego, albo też kwotę nienależną. (...)

 • Zasady zwrotu nadpłaty podatku

  Każdy podatnik z niecierpliwością czeka na zwrot nadpłaconego podatku, natomiast nie wszyscy z nich wiedza, na jakich zasadach oraz kiedy ten zwrot powinien nastąpić. Wypełnieniu tej luki, w wiedzy (...)

 • Jak odzyskać nadpłaty za usługi telekomunikacyjne?

  UOKiK sprawdził, jak czterej najwięksi operatorzy rozliczają nadpłaty po zakończeniu umowy. Zdaniem urzędu, operatorzy powinni informować o wysokości nadpłaty i możliwości jej zwrotu. UOKiK (...)

 • Nadpłata podatku

  Za nadpłatę uważa się kwotę podatku uiszczonego nienależnie lub w wysokości większej od należnej. Podatek nienależny to taki, który pozbawiony jest podstawy w postaci zobowiązania podatnika (...)

NA SKÓTY