odpowiedź na przesłuchanie strony(ogrniczenie praw matce) - forum prawne
Witam. Miałem posiedzenie sądu o ograniczenie praw rodzicielskich mojej byłej żonie. Byliśmy tylko przesłuchiwani. Była żona, trochę rzeczy nie powiedziała, część zmyśliła. Niestety nie miałem możliwości odpowiedzenia na to co mówiła, a mam dowody że kłamała. Sędzini nie dopuściła mojego dowodu do sprawy, kazała złożyć pisemnie.
Czy moge napisać pismo do sądu, odpowiadając na przesłuchania strony, dołączając do tego dowody?
czy
wysłać póki co same dowody do sądu i czekać na sprawę?
Wydaję mi się, że miałoby to istotny wplyw na rozstrzygnięcie sprawy, gdyż sąd chce Nas wysłać na badania RODK. Nie rozumiem tego, gdyż to nie chodzi w tym momencie o kłótnie między nami, gdzie dziecku będzie lepiej, tylko o to, ze matka go wogóle nie chce brać do siebie.
Pozdrawiam
Odpowiedzi w temacie: odpowiedź na przesłuchanie strony(ogrniczenie praw matce) (1)
Szanowny Panie, jeśli ma Pan taką możliwość to proszę udać się po poradę prawną do biura bezpłatnych porad prawnych ewentualnie do kancelarii. Postaram się rozjaśnić kilka kwestii. Ma Pan pewność, że było to przesłuchanie stron? Jeśli to było pierwsze posiedzenie sądu w tej sprawie to możliwe, że sąd postanowił informacyjnie wysłuchać strony w celu ustalenia kwestii spornych. Czy strony były pouczane o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań? Jeśli nie, to najprawdopodobniej doszło tylko do informacyjnego wysłuchania - co nie znaczy oczywiście, że treść oświadczeń w ramach wysłuchania nie jest brana pod uwagę w postępowaniu. Oczywiście w piśmie procesowym musi odnieść się Pan do oświadczeń przeciwnika procesowego, gdyż w przeciwnym wypadku sąd pewne fakty może uznać za przyznane. Ponadto składa Pan do sądu pismo procesowe - wniosek dowodowy o przeprowadzenie dowodu np. z zeznań świadka, z dokumentu itd. na określoną okoliczność, której chce Pan dowieść. Przypominam o wymogach formalnych pisma procesowego, odpowiedniej ilości egzemplarzy itd. Z poważaniem, Marcin, doradca prawny;
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?