bezpodstawne wezwanie do zapłaty

Odpowiedzi w temacie (3)

artflower

27.9.2011

Witam! Mam problem z jedna hurtownią, z która współpracuję od kilku lat. Dostałam niedawno od nich wezwanie do zapłaty za faktury z 2010 i z 2011 roku. Okazuje się, że hurtownia wystawiała faktury terminowe, nawet jeśli robiłam przedpłaty i płaciłam za zakupy podczas dostawy. Na moich Dowodach Dostawy widnieje napis zapłacono. Niestety kilku z ubiegłego roku nie mogę znaleźć i chce się dowiedzieć, co mogę w tej sytuacji zrobić. Wydaje mi się, że próbują mnie naciągnąć. Gdyż zakupy u nich wyglądają tak: Przyjeżdża dostawca, ja wybieram towar, płace za niego i otrzymuje dowód dostawy, a potem albo on przywozi mi fakturę albo otrzymuje ją poczta. Jeżeli ja robię przedpłatę to czemu oni wystawiają fakturę do zapłaty termin 14 dni?? Aha wysłałam do nich pismo z prośba o kserokopie dokumentów na podstawie których zostały wystawione Faktury Vat. Ale przysłali mi tylko faktury. mam wrażenie że liczą na to, iż ja nie mam tych dokumentów i będą mogli żądać ponownej zapłaty. Bardzo dziękuję z góry za pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2011-09-27 21:48:15

Proponuję raz jeszcze wysłać wezwanie do przedstawienia dokumentów dostawy, na podstawie których zostały wystawione faktury w innym przypadku uzna Pani faktury za bezzasadne. Na przyszłość musi Pani dokładnie dokumentować każdą wpłatę dokonywaną na rzecz hurtowni. Nie może Pani gubić dokumentów. Teraz może się okazać, że będzie musiała Pani zapłacić podwójnie.

pylos

2014-01-24 11:18:39

Mam taki problem: kupiłem i zapłaciłem za towar na allegro - faktura + przelew przez PayU. Towar wraz z fakturą otrzymany. Po 2 miesiącach sprzedający wysyła do mnie wezwanie do zapłaty. Ja wysyłałem mu 3 razy potwierdzenie a on kategorycznie twierdzi, że nie otrzymał wpłaty. Czy to może być próba wyłudzenia? bo już nie wiem co mam myśleć. Co w tej sytuacji zrobić?

legate

2014-01-24 12:29:41

Proszę wydrukować i zachować wyciąg z rachunku bankowego potwierdzający dokonanie przelewu. Jeśli nawet zostanie Pan wezwany sądownie do zapłaty, przedstawi Pan dowody, że zapłacił Pan za towar i powództwo zostanie oddalone.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: