e-prawnik.pl Porady prawne

Sprzedaż na allegro - prośba o pomoc

Odpowiedzi w temacie (4)

proszeopomoc

9.1.2014

Witam, Od 3 miesięcy kupuje na allegro pewne rzeczy używane w zestawie, a następnie sprzedaje je z zyskiem pojedynczo. W ciągu miesiąca dorabiam od 400 zł - 1000 zł. Jak to teraz ze mną jest. Powinnam odprowadzić podatek, czy z tego tytułu, że prowadzę sprzedaż ciągłą (wystawiam aukcjie po ok 40 przedmiotów 2 razy w miesiącu)założyć działalność gospodarczą? Przeczytałam wiele wątków na ten temat ale sama nie wiem co teraz z tym robić.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

tata44

2014-01-10 16:26:30

Przelicz, czy w ogóle opłaci Ci się założenie DG. Bo po odprowadzeniu wszystkich składek może się to przestać kalkulować.

proszeopomoc

2014-01-10 18:09:36

Wiem, że się niestety nie opłaca, ale problem w tym czy w rozumieniu US powinnam założyć działalność gospodarczą, czy wystarczy odprowadzanie podatku od dochodu? Jestem studentką, mam rentę rodzinną. A dzięki temu mogę sobie dorobić i naprawdę nie chciałabym z tego rezygnować w obawie o to, że Urząd/Policja (nie wiem kto) za kilka lat zarzuci mi że prowadziłam handel - działalność gospodarczą bez rejestracji. P.S. Dziękuje za odpowiedź

proszeopomoc

2014-01-25 22:07:59

Podbijam. Bardzo proszę o wyrażenie opinii.

Kyoous

2014-01-27 12:10:46

Witam , jeśli sprzedasz w Internecie ma charakter indywidualny np. Sprzedajesz stare radio , to niema podstaw aby taka działalność rejestrować . Gdy zaś sprzedasz odbywa się regularnie dotyczy różnych rzeczy , a wystawianiu przedmiotów na aukcjach towarzyszą też inne czynności (np. zakup tych rzeczy w celu ich dalszej sprzedaży), to wówczas może zostać uznana za działalność gospodarczą i wtedy należy zarejestrować taka dzalalnosc z ZUS . Mimo to w tak niejasnych sytuacjach , należy skontaktować się z zawodowym radca prawnym .

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM