Zajęcie wynagrodzenia przez Komornika - forum prawne
Witam
Sprawa przedstawia się następującą
Zwlekałem przez jakiś czas ze spłatą kredytu w Banku Credit Agricole
Były upomnienia, lecz nie miałem z czego zapłacić, sprawa trafiła do Komornika
Z racji tego, że pracuje na kontrakcie i mam własną działalność gospodarczą Komornik zajął całe świadczenia przysługujące mi z mojego zakładu pracy jest już tak od 2 miesięcy
Próbowałem się z, nim jakoś dogadać aby, chociaż 50 % wynagrodzenia zabierał kazał mi zwrócić się do Wierzyciela (Czyli Banku) O rozpatrzenie mojej propozycji.
Napisałem bank się zgodził dostałem pismo, komornik również je otrzymał dzisiaj był dzień wypłaty od czwartku codziennie dzwonię do Komornika aby przesłał pismo do mojego zakładu pracy o zabieranie jedynie 50 % pensji. Przez telefon mówił, że wysłał pocztą już we Wtorek (08.10.2013),twierdził, że wyśle faksem, lecz do tej pory nikt nic nie otrzymał.
Całe wynagrodzenie poszło znowu na jego konto i mam pytanie czy mogę coś z tym zrobić ? Czy jest jakaś szansa odzyskać te 50 % wynagrodzenia, skoro Bank wydał takie postanowienie ?
Odpowiedzi w temacie: Zajęcie wynagrodzenia przez Komornika (1)
Komornik nie ma żadnego interesu w ograniczaniu egzekucji. Z tego co wyegzekwuje otrzymuje prowizje. Jeżeli wierzyciel czyli bank zgodził się na Pańską propozycję i złożył stosowny wniosek do komornika, komornik jest związany tym wnioskiem, ale może działać opieszale - wysłać dokument później itp. Nawet jeżeli Pański pracodawca otrzymałby pismo od komornika faksem, nie musiałby się do niego stosować, bowiem zdjęcie zajęcia wynagrodzenia staje się skuteczne dopiero z chwilą doręczenie postanowienia komornika listem poleconym. W tej sytuacji nie widzę dużych szans na odzyskanie pobranych już kwot. Oczywiście zawsze może Pan napisać skargę na czynności komornika, z tym że termin do jej wniesienia to 7 dni od daty czynności.
W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt
adw. Piotr Meller
tel. 502 199 050
504 260 672
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?