Forum prawne (strona 240)

czy należy mi się zachowek po tacie, który nie dożył otwarcia testamentu?

czy należy mi się zachowek po tacie, który nie dożył otwarcia testamentu? Witam,
mam pytanie czy należy mi się zachowek.
Mój tata zmarł w 2007 roku. Był współwłaścicielem 3/32 nieruchomości, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.23 22:52:47

budowa dachu o konstrukcji drewnianej

na mojej działce postawiony jest niedokończony budynek kturego pierwotne plany zagineły a na nowe nie dostałem pozwolenie przez mojego sąsiada który widzi swój życiowy cel w robieniu mi podgórkę. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.23 21:53:11

Dobry wieczór, zanim zadam pytanie opiszę swoją sytuację. Od Stycznia 2013 roku byłam zarejestrowana

Dobry wieczór,
zanim zadam pytanie opiszę swoją sytuację.
Od Stycznia 2013 roku byłam zarejestrowana w Urzędzie Pracy,po 2 miesiącach udało się znaleźć dla mnie staż (z pracą było ciężko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.23 20:32:18

mam nie zapłacony internet za miesiąc grudzień i nie mam nr faktury jak mam go znaleść żeby zaplacić

mam nie zapłacony internet za miesiąc grudzień i nie mam nr faktury jak mam go znaleść żeby zaplacić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.23 17:40:53

2014.1.23 13:7:8

Witam.Chciałbym dowiedzieć się czy jeżeli ojciec załorzył konto w banku i dał mi pełnomocnictwo

Witam.Chciałbym dowiedzieć się czy jeżeli ojciec załorzył konto w banku i dał mi pełnomocnictwo do tego konta a miał sprawe sądową,wygrał pieniądze i komornik ściąga teraz te pieniądze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.22 23:57:13

Proszę o pomoc w obliczeniu kwoty zasiłku macierzyńskiego przy kwotach zus. 11,12.2012-2115zł,6;

Proszę o pomoc w obliczeniu kwoty zasiłku macierzyńskiego przy kwotach zus. 11,12.2012-2115zł,6; 1,2.2013-2227zł,8; 3,4,5.2013-9225,75zł; 6,7,8.2013- 9350,13zł; 9,10.2013-9031,28zł. Dzień porodu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.22 18:45:38

Zamieszkanie a zameldowanie, a zwrot za dojazd na staż

Dzień dobry. Nie wiedziałem w którym dziale się spytać. Mam następujące pytanie. W najbliższym czasie mam rozpocząć staż. W sumie jeszcze go nie mam, czekam na decyzję PUP. Staż odbywać mam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.22 18:21:17

witam mam babcie ktora ma mieszkanie wlasnosciowe w bloku jest tam wspolnota mieszkaniowa placi 500 zlmiesiecznie

witam mam babcie ktora ma mieszkanie wlasnosciowe w bloku jest tam wspolnota mieszkaniowa placi 500 zlmiesiecznie ma zimno ostatnio jak bylam miala 14 stopni plesn anad oknami czy mozna zadac odszkodowania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.22 18:0:23

Pomocy!! Brak porozumienia współwłaścicieli!!

Jeśli nie możecie się dogadać, pozostaje złożyć wniosek do sądu o wydanie decyzji zastępczej. W wniosku musicie sprecyzować, jaką decyzję chcecie uzyskać, ale sąd nie koniecznie jest związany ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.22 15:59:35

Sprzedaz artykulu przez portal tablica.pl

Teraz może Cię ugryżć w ucho napisz do administratora Tablicy , druga sprawa dałeś jakiś termin gwarancji ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.1.22 15:46:28

Holandia: opóźnienie w wydawaniu decyzji za Zorgtoeslag 2012

Dzień dobry, kłania się Marcin - doradca online firmy Euro-tax.pl. Mam dla Państwa informację o zwrocie dodatku do ubezpieczenia Zorgtoeslag za 2012 r.

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, przekazywanych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.22 12:23:16

podział majątku przed rozwodem czy po

Jeśli Pani sprzedaje składnik majątku, który w całości lub w części stanowi Pani majątek odrębny i nabywa z środków uzyskanych z takiej sprzedaży kolejny składnik majątku, to on nadal pozostaje ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.22 11:0:36

Brak CO w mieszkaniu komunalnym

Witam. Mieszkam w mieszkaniu komunalnym i mam następujący problem, od kąd zaczął się sezon grzewczy cały czas mam problemy z ogrzewaniem, w budynku mamy swoją kotłownię, ale administracja baaaaardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.22 0:4:42

Mieszkanie z lokatorem z licytacji komorniczej - eksmisja

- ile czeka sie na rozprawe o eksmisje i ile to moze powtrwac ? Kilka lat. Taki sprawny mamy wymiar sprawiedliwości.
czy to bedzie jedna rozprawa i dostane wyrok o eksmisje ? Znając nasze sądy raczej ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.1.21 19:58:3

Protetyk słuchu - świadectwo pracy, umowa, NFZ

Witam.

Jestem protetykiem słuchu [studia licencjackie i aktualnie-mgr]. Od niedawna pracuję w zawodzie, jednakże na umowę - zlecenie. Nie ukrywam - traktowałam tę pracę jako dorywczą. Sytuacja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.21 18:27:8

kupiłam kurtkę ddziecku z kapturem,natomiast kaptur ten jest znacznie za mały w stosunku do kurtki,jest

kupiłam kurtkę ddziecku z kapturem,natomiast kaptur ten jest znacznie za mały w stosunku do kurtki,jest odpinany i poprostu został pomylony raczej przy pakowaniu.Sprzedawca nie chce uwzględnić reklamacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.21 17:31:54

konflikt z pracodawca

Zgłosić skargę do Państwowej Inspekcji Pracy. Bardzo szybko wyjaśnią pracodawcy sytuację prawną. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.21 15:52:33

Darowizna co zrobić?

Przepraszam chyba wybrałem złe miejsce dla mojej wypowiedzi czy mogę prosić o przeniesienie tego do "Prawo rodzinne"? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.21 14:10:32

Dzierżawa części wspólnej w bloku

Witam,

w moim bloku spółdzielnia mieszkaniowa postanowiła wydzierżawić fragment korytarza (który jest częścią wspólną) jednemu z lokatorów. Osoba ta postawiła ściankę z drzwiami, co blokuje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.21 13:33:2

wpływ ojca po rozwodzie na edukację nieletniego dziecka

rodzice mają tu równe prawa wynikające z władzy rodzicielskiej i powinni razem zdecydować przy uwzględnieniu woli dziecka; w razie braku zgody należy zwrócić się o rozstrzygnięcie do sądu, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.21 11:40:38

Czy umowa kupna sprzedażny sporządzona przy zakupie domu jest ważna?

Czy umowa kupna sprzedażny sporządzona przy zakupie domu jest ważna? Sąsiadka kupiła dom jakieś 28 lat temu ale nie sporządzili aktu notarialnego tylko umowę kupna sprzedażny bo osoba sprzedająca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.21 11:14:5

formalności dotyczące przejęcia lokalu komunalnego po zmarłym

Witam! Ja, moja mama i tata zamieszkiwaliśmy lokal komunalny wraz z moją babcią, która była głównym najemcą. Babcia zmarła 3 miesiące temu i wówczas moja mama jako córka zmarłej rozpoczęła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.20 19:29:41

Trudny dowód sytuacji finansowej - Alimenty

Witam, mam problem z otrzymaniem zabezpieczenia przy podwyższaniu alimentów.

Wniosłam jakiś czas temu pozew o podwyższenie alimentów, ponieważ rozpoczęłam studia stacjonarne od października. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.20 18:58:11

Jestem nigdzie nie zatrudniona obecnie na L4 jako ciaglisc po rozwiązaniu umowy. Chce założyć firmę

Jestem nigdzie nie zatrudniona obecnie na L4 jako ciaglisc po rozwiązaniu umowy. Chce założyć firmę własną aptekę. Przyznanie koncesji i zaczęcie sprzedaży moze potrwać ok 1.5 miesiąca. Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.20 12:45:34

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony - powód i odprawa ??

Na większość pytań, znajdziecie Państwo odpowiedzi w artykule dostępnym na naszym serwisie:
Wypowiedzenie umowy o pracę. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2014.1.20 12:33:47

Paserstwo Proszę o poradę.

Witam,
Dowodowo to może nie być łatwa sprawa. Jeżeli już padnie jakiś zarzut to raczej powinna być to tzw. paserka nieumyślna. Szereg okoliczności należały wyjaśnić w niniejszej sprawie i ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.20 12:3:38

Witam chciałam się zapytać czy mogę być najemcą jednego mieszkania w spółdzielni a być właścicielem

Witam chciałam się zapytać czy mogę być najemcą jednego mieszkania w spółdzielni a być właścicielem innego mieszkania w tej samej spółdzielni? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.20 9:51:5

Kontrola dowodów nabycia towaru na sprzedaż w praktyce

Kontrola dowodów nabycia towaru na sprzedaż w praktyce Witam. Czy majac firme będącą na ryczałcie skarbowka może skontrolować faktury zakupu towaru czy tylko poprawnosc prowadzenia ksiazki rachunkowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.19 23:40:23

Gdzie sprawdzić czy radny nie był karany? Gdzie się można dowiezieć na jakiej podatwie radny otrzymuje

Gdzie sprawdzić czy radny nie był karany?
Gdzie się można dowiezieć na jakiej podatwie radny otrzymuje rentę z Kanady? Brak jakiejkolwiek informacji o karalności radnego.
Otrzymuje rentę z zagranicy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.19 21:58:38

Adopcja otwarta

Witam serdecznie,

Mam pytanie odnosnie adopcji otwartej.
Czy w ogole istnieje i jak to sie ma w stosunku do rodziny zastepczej, ktora opiekowala sie dzieckiem przez 2,5 roku.
Czy fakt, iz dziecko ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.19 19:52:38

MAM PYTANIE KILKA LAT TEMU OJCIEC PRZEPISAŁ SIOSTRZE MIESZKANIE KTORE BYŁO HUCIANE POTEM MZBM, ONO

MAM PYTANIE KILKA LAT TEMU OJCIEC PRZEPISAŁ SIOSTRZE MIESZKANIE KTORE BYŁO HUCIANE POTEM MZBM, ONO JEST AKTUALNIE NA NIĄ ZAPISANE I JEST NIE WYKUPIONE.MAMA NIE ŻYJE OJCIEC RÓWNIEŻ CZY NALEŻY ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.18 20:6:40

Przemoc w rodzinie, pomoc i opieka nad dzieckiem

Proszę o pomoc w sprawie przyjaciółki, ponieważ sama juz nie jestem w stanie nic zrobić. Przez 14 lat doznawała przemocy o charakterze fizycznym, psychicznym oraz seksualnym przez swojego konkubenta. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.18 19:42:12

Rozwód a mieszkanie

Rozwodzimy się z żoną to ona napisała pozew o rozwód bez orzekania o winie.

W pozwie znajduje się miedzy innymi informacjka iż mieszkanie pozostawia mi wraz z umeblowaniem tym którego nie zabrała.Mieszkanie ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2014.1.18 7:15:50

jakie prawo ma soba zameldowana w mieszkaniu własnościowym i wynakmująca te mieszkanie,a lokatorami

jakie prawo ma soba zameldowana w mieszkaniu własnościowym i wynakmująca te mieszkanie,a lokatorami którzy mieszkają w danym budynku
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.17 22:0:22

Wyrównanie pensji w trakcie urlopu macierzyńskiego/L4 związanego z ciążą

Jeśli jest taka mozliwość to proszę o bezpłatna poradę prawna na w. temat, jeśli jednak jest na to należna zapłata proszę potraktować jako nieaktualne. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.17 21:28:14

wziął na mnie kredyt

Cały problem polega na tym, że to Pani kredyt i Pani musi go spłacać. Ewentualnie może Pani wystąpić z roszczeniem regresowym do chłopaka jeśli będzie Pani w stanie udowodnić, że otrzymał ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.17 15:27:54

Alimenty od rodziców czy są możliwe

Musi Pan złożyć wniosek do sądu rodzinnego o przyznanie alimentów od obojga rodziców. Są zobowiązani łożyć na Pana utrzymanie. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.1.17 15:23:17

Pas drogowy na mojej działce i kara za reklamę.

Pas drogowy wynosi 3 m. Sugeruję uregulowanie kwestii rozgraniczenia i ewentualną poprawę mapek w geodezji. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2014.1.17 15:19:44

podwyżeszenie alimetów a byly mąż policjant który Mnie straszy

Pracy proszę szukać dalej aż znajdzie Pani coś sensownego i nie zniechęcać się porażkami. Czasem trzeba poszukać nawet przez kilka lat. Jeśli bezpośredni przełożony nic nie zrobił, trzeba ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2014.1.17 10:59:38

Czy można kogoś wydziedziczyć?

Wydziedziczyć może tylko spadkodawca i to z ważnych powodów. Wy nie macie takiej możliwość w stosunku do majątku spadkodawców. Możecie natomiast oddać nakaz sądu o spłatę do egzekucji komorniczej. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.1.17 10:6:37

odmówienie mandatu za ,,niepotrzebną interwencje policjantów"

Dziękuję za odpowiedź, niestety tacy są właśnie policjanci w Polsce że myślą że nie wiadomo jakie prawa mają... a wezwanie na komende juz dostalam wiec zobaczymy jak sie sytuacja dalej potoczy. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.1.16 23:23:5

Niedopłata PGNiG

Witam.
Mieszkam w wynajętym mieszkaniu, gdzie ciepłą wodę oraz ogrzewanie zasila gazownia. Dostałam rachunek za gaz w kwocie 4440,59 zł., który stanowi wyrównanie pomiędzy prognozowymi fakturami ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.16 20:41:8

Pozwolenie na budowe dom z garażem

Mam pozwolenia na budowę domu z garażem -jako oddzielnego budynku. Jak to jest z odebraniem na początku tylko samego dom? to jest odbiór częściowy? i czy jest jakiś określony czas w którym muszę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.16 15:2:45

Jezeli zarejestrowalam sie 3 stycznia w UP i przysługuje mi prawo do zasiłku to czy otrzymane srodki

Jezeli zarejestrowalam sie 3 stycznia w UP i przysługuje mi prawo do zasiłku to czy otrzymane srodki dostane w danym miesiacu czy dopiero w lutym? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.16 14:24:0

Problemy z mieszkaniem

Sam miałem podobny problem , i niepłacenie czynszu rzeczyiwście pomogło , ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2014.1.16 12:25:33

Brak wynagrodzenia za okres na wypowiedzeniu umowy.

To wszystko, co Pan opisał pachnie naruszeniem prawa pracy. Pracodawca musi wypłacić wynagrodzenie do dnia, który jest podany w umowie o pracę. W tym wypadku do 10. każdego miesiąca.
Zdjęcia na ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2014.1.16 12:7:35

Czy mąz ma prawo do zachówku żony jeżeli posiadali rozdzielnosc majatkową

Czy mąz ma prawo do zachówku żony jeżeli posiadali rozdzielnosc majatkową Spisałam recznie testament na dzieci. Z męzem mam rozdzielnoc majątkową. Jest chazardzistą. Czy mąz ma prawo do zachówku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.16 11:16:38

2014.1.16 11:1:58

Godziny Pracy i Norma

Bradzo proszę o Pomoc !!!!!!!!!!!!

Witam.

Mam umowę o pracę. Mamy 2 zmiany tj. 6-14 (bardzo często do 16) a druga zmiana od 16-24 ( bardzo często do godziny 5 rano).
Ja mam w umowie napisane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2014.1.16 10:39:52

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika