Weksle i deklaracje wekslowe

Odpowiedzi w temacie (0)

piolipi

8.11.2013

Witam, mam taką sytuacje: dostałem od UP jako jeden z członków Spółdzielni Socjalnej pieniądze na wkład do Spółdzielni Socjalnej, podobnie pozostali członkowie zakładający Spółdzielnie. Zabezpieczeniem dla tych pieniędzy od UP były weksle wraz z deklaracją wekslową wystawiane przez pewną Spółkę. Weksle były podpisywane nawzajem krzyżowo przez wszystkich członków jako poręczyciele. DALEJ Nie widząc rozwoju w Spółdzielni zrezygnowałem z członkostwa, spłaciłem na rzecz UP pełną kwotę wraz z odsetkami. Wystosowałem pismo do Spółki o anulowanie wszelkich moich zobowiązań, anulowanie umowy poręczenia, zwrot weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową, proszę o przekazanie pisemnego oświadczenia, z którego będzie wynikać wygaśnięcie wszelkich moich zobowiązań z tytułu udzielenia poręczenia na innych wekslach in blanco. I TERAZ Od Spółki tylko został mi zwrócony oryginał weksla wraz z deklaracją wekslową oraz oświadczenie o wygaśnięciu zobowiązania które podpisywałem na innych wekslach członków Spółdzielni. Moje pytanie czy to wystarczy, czy może coś pominąłem i czegoś brakuje w zamknięciu całej sprawy? Czy zwrot oryginały weksla i deklaracji wekslowej załatwia sprawę? Proszę o pilna odp. Pozdr

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.3.2015

  Weksel - Co to jest weksel i jak może on zabezpieczyć płatność

  Weksel jest dokumentem, w którym ktoś zobowiązuje się do zapłaty pewnej kwoty pieniędzy innej osobie. Treść i formę tego dokumentu dokładnie opisuje ustawa. Zazwyczaj jest on wręczany (...)

 • 30.7.2013

  Jakie są sposoby realizacji weksla?

  Szybkie uzyskanie gotówki jest niezwykle ważne dla sprawnie działającego przedsiębiorcy. Niekiedy przynajmniej już samo zaspokojenie części wierzytelności jest zasadniczym czynnikiem pozwalającym (...)

 • 16.12.2017

  Jakie deklaracje PIT za 2017 r. dostaną z ZUS emeryci i renciści?

  Na przełomie stycznia i lutego 2018 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wysyłał deklaracje podatkowe PIT-40A/11A za 2017 r. Deklaracje otrzymają wszystkie osoby, które w 2017 roku chociaż (...)

 • 4.8.2011

  Poręczenie wekslowe

  W prawie cywilnym znana jest umowa poręczenia w której poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek gdyby dłużnik sam swego zobowiązania nie wykonał. (...)

 • 19.3.2014

  Weksle w stosunku pracy

  Podstawą odpowiedzialności pracownika jest jego wina. Pracodawca jest obowiązany wykazać okoliczności uzasadniające odpowiedzialność pracownika oraz wysokość powstałej szkody. Zasadą jest, (...)