Weksle i deklaracje wekslowe

Odpowiedzi w temacie (0)

piolipi

8.11.2013

Witam, mam taką sytuacje: dostałem od UP jako jeden z członków Spółdzielni Socjalnej pieniądze na wkład do Spółdzielni Socjalnej, podobnie pozostali członkowie zakładający Spółdzielnie. Zabezpieczeniem dla tych pieniędzy od UP były weksle wraz z deklaracją wekslową wystawiane przez pewną Spółkę. Weksle były podpisywane nawzajem krzyżowo przez wszystkich członków jako poręczyciele. DALEJ Nie widząc rozwoju w Spółdzielni zrezygnowałem z członkostwa, spłaciłem na rzecz UP pełną kwotę wraz z odsetkami. Wystosowałem pismo do Spółki o anulowanie wszelkich moich zobowiązań, anulowanie umowy poręczenia, zwrot weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową, proszę o przekazanie pisemnego oświadczenia, z którego będzie wynikać wygaśnięcie wszelkich moich zobowiązań z tytułu udzielenia poręczenia na innych wekslach in blanco. I TERAZ Od Spółki tylko został mi zwrócony oryginał weksla wraz z deklaracją wekslową oraz oświadczenie o wygaśnięciu zobowiązania które podpisywałem na innych wekslach członków Spółdzielni. Moje pytanie czy to wystarczy, czy może coś pominąłem i czegoś brakuje w zamknięciu całej sprawy? Czy zwrot oryginały weksla i deklaracji wekslowej załatwia sprawę? Proszę o pilna odp. Pozdr

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Weksel - Co to jest weksel i jak może on zabezpieczyć płatność

  Weksel jest dokumentem, w którym ktoś zobowiązuje się do zapłaty pewnej kwoty pieniędzy innej osobie. Treść i formę tego dokumentu dokładnie opisuje ustawa. Zazwyczaj jest on wręczany (...)

 • Uwaga na inwestycje „w weksle”!

  Przedsiębiorcy znaleźli nowy sposób na pozyskanie pieniędzy od osób prywatnych. Zamiast emisji obligacji korporacyjnych wystawiają weksle. Te instrumenty są wyłączone spod rygorów (...)

 • Niebezpieczne weksle inwestycyjne

  Konsumencie, uważaj na tzw. inwestycyjne weksle nieruchomościowe. Gdy wystawca weksla ogłosi upadłość, możesz nie odzyskać pieniędzy. Jest to nowy sposób na pozyskanie kapitału, (...)

 • Jakie są sposoby realizacji weksla?

  Szybkie uzyskanie gotówki jest niezwykle ważne dla sprawnie działającego przedsiębiorcy. Niekiedy przynajmniej już samo zaspokojenie części wierzytelności jest zasadniczym czynnikiem pozwalającym (...)

 • Koniec deklaracji VAT 7 i VAT 7-K

  Od 1 kwietnia 2020 r. duzi podatnicy nie będą składali deklaracji VAT. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy przestaną składać deklaracje VAT od 1 lipca 2020 r., czyli zamiast (...)

NA SKÓTY