komornik mi zajął pieniądze pensji na końcie

Odpowiedzi w temacie (1)

mariuszLew

16.10.2013

bardzo proszę o pomoc ,komornik mi zajął pęsje którą otrzymóje na konto ,pieniądze te są za prace za granicą ,a przelewane na konto dewizowe w Polsce ,mianowicie rozchodzi się tu o kwotę 20tys. pln jest to moja pensja co miesięczna .ile mi z tych pieniędzy może zabrać komornik

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Junona2010

2013-11-22 00:08:50

Komornik może zablokować wypłaty z konta do kwoty, którą zalegasz, co oznacza, że nawet jak masz pieniądze na koncie i tak nie możesz ich wypłacić!

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.5.2014

  Czy komornik może zająć samochód inwalidzie?

  Może. To jawna dyskryminacja niepełnosprawnych, których obowiązują dwa różne reżimy w zależności od tego czy egzekucja prowadzona jest na podstawie Kodeksu postępowania cywilnego czy też postępowania (...)

 • 11.7.2017

  W obronie przed windykacją...

  Proponowane przez resort sprawiedliwości przepisy wzmacniają prawa konsumentów – zobowiązują sąd do zbadania, czy roszczenie jest przedawnione. Jeśli po analizie materiału dowodowego (...)

 • 16.3.2017

  Komornik podatnikiem VAT

  Komornik, wykonując czynności egzekucyjne, prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług  i tym samym działa w charakterze podatnika (...)

 • 31.12.2012

  Czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT?

  Często pojawia się pytanie czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT dokumentującą sprzedaż nieruchomości na licytacji komorniczej. Niniejszy artykuł ma na celu wyjaśnienie powyższych (...)

 • 1.8.2014

  Poszukiwanie majątku przez komornika

  Przepisy o egzekucji wymagają, by we wniosku lub żądaniu przeprowadzenia egzekucji z urzędu wskazane było świadczenie, które ma być spełnione, oraz sposób egzekucji. Wierzyciel musi (...)