Forum prawne

Oszust allegro

Sprawa wyglada tak że: Typ szukał pośrednika który bedzie sprzedawal na allegro przedmioty. Ja mialem za to dostawac 1000 zł / miesiać. Nie podpisalismy zadnej umowy. Kontakt tylko e-mailowy. Gdy wystawilem przedmioty, postawnowilem sprawdzić typa i pierwszy przedmiot zakupilem ja sam z konta kolegi. Okazało sie że jest to zwykly oszust który szukał naiwniaka-pośrednika i znalazł mnie. Ja mialem sprzedawc przedmioty, dostawac kase od klientów, wysyłac kase + adresy klientów oszustkowi, on miał wysylac sprzet do zainteresowanych. W praktyce jednak mialo to wygladac tak ze on znika z kasa, ja dostaje baty od policji i od ludzi ktorzy wylicytowali odemnie przedmioty. Wytropiłem oszusta. Okazalo sie ze mieszka w tym samym miescie co ja, posiada konto na allegro z 81 pozytywami(100%) i udaje głupka ze nie wie o co mi chodzi. Co w tej sytuacji moge zrobic ? Mam jego dane teleadresowe , oraz tresci wszystkich maili wraz z numerem konta imieniem i nazwiskiem ktore mi sam podal.

2007.6.17 18:10:44

Odpowiedzi w temacie: Oszust allegro (3)

proste... opisac wszystko dokladnie, zalaczyc dowody- w tym przypadku wydruki e-maili i zaniesc do prokuratury. Oni to bardzo chetnie przyjma.

2007.7.10 15:29:16

Witam,mam ten sam problem.Tylko że ja wystawiłem przedmiot za 2000 zł i miałem dostać 8 % ...niestety ja nie sprawdziłem czy jest to oszust czy nie i właśnie mam zawiadomienie od windykatora. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

2013.7.25 9:13:7

Czy grozi mi coś jeśli "pracodawca"(oszust) prosiłbym wystawił na swoim koncie allegro towar, który on miał wysłać, a nie wysłał? Mam dowód na to że umówiłem się z nim tak.

2013.10.13 22:52:10

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika