e-prawnik.pl Porady prawne

mobbing?

Odpowiedzi w temacie ()

nowiciusz

19.5.2011

Mam umowę przedłużaną co pewien czas ( obecnie do końca lipca). Pracuję w ochronie z bronią. Od pewnego czasu szef wszystkie służby wystawia mi 60km od miejsca zamieszkaniaz dojazdem na własny koszt. Oprócz mnie jest 15 pracowników a tylko ja z racji najkrótszego stażu muszę dojeżdżać. Dodam że są to głównie służby nocne, często 3 noce po kolei- jest to bardzo męczące dla mnie , dla mojej rodziny. Czy mogę sie takiej sytuacji przeciwstawić , czy muszę podkulic ogon i pracować ze stratą czasu i pieniędzy?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

nowiciusz

2011-05-24 22:19:51

Nikt nic nie wie, nie poradzi??????

nowiciusz

2011-06-07 13:03:37

Dlaczego nikt nic nie odpowie? Forum działa, nowe wpisy są , czy ja coś napisałem niezrozumiale????????

nowiciusz

2011-06-14 17:04:25

A CH#J WAM W D$PE. TO FORUM TO JAKAS ŻENADA - SZKODA CZASU NA WCHDZENIE NA TO BADZIEWNE PRAWNE DUPOWATE FORUM- ŻEGNAM I OBIECUJE ŻE NIGDY TU NIE WRÓCĘ ( CHYBA ŻE PRZEZ POMYŁKĘ)

jjp3

2013-10-08 20:01:59

Mam pytanie odnośnie mobbingu. Jestem 6-cio letnim pracownikiem dużej firmy finansowej. Nie mam bezpośredniego kontaktu z klientem. Są mi stawiane wymogi , które zawsze spełniam, a nawet przekraczam. Problem tkwi w...przełożonym. Otóż odczuwam jego wyraźną niechęć do mojej osoby i "polowanie" na moje potknięcia. Parę dni temu przełożony nakrył mnie z otwartą krzyżówką na biurku. Zapytał więc, jak czują się moje statystyki, że mam otwartą krzyżówkę. Statystyki po pokazaniu okazały sie spełnione na dany dzień i jak zwykle przekraczane. Nie wydawało mi się to nienormalne ponieważ sam kierownik często wysyła nam ze służbowego maila obrazki z kwejka i demotywatorów (czasem parę maili dziennie), oraz pozwala na przeglądanie gazetek promocyjnych ze sklepu i katalogów z kosmetykami. Dzieje się to na jego oczach i nikt nigdy za to nie "dostał". Każdy w pracy wie i widzi, że celem mojego kierownika jest gnębienie mnie, więc uznał to za szansę i zgłosił to wyżej. Podejrzewam, że będę mieć za to mocno przechlapane. Mam za to w odsieczy zdjęcia walających się gazetek promocyjnych na biurkach, maili z demotywatorami od kierownika oraz maila jak zachęca innych , by wysłali coś śmiesznego , bo "nudno w pracy". Dyrektorka święcie wierzy kierownikowi, bo oczernia mnie na każdy sposób (co wiem od innych menagerów) i poprze ją w każdej kwestii. Jak mogę się bronić? Nie zaniedbałam obowiązków, zawsze robię 160% normy :(

mrozowskim

2013-10-10 16:02:04

Najlepiej poprzez poszukanie na spokojnie nowej pracy. W starej najlepiej się uśmiechać i udawać, że wszystko jest o.k. Może nowa praca będzie lepsza, a jak nie, to szuka się dalej aż do skutku. Walka z pracodawcą o mobbing ma tylko sens z nowej pracy. Jeśli Pani zacznie walczyć w obecnej, to na dłuższą metę nie będzie Pani miała tam życia i tak czy inaczej pozbędą się Pani.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Czy to jest mobbing? Witam serdecznie. Pracuję w dziwnym systemie : pon-pt w godz 9.00-16.00, sob- 9.30-22.00 nd- 11.30-22.00, pon-pt 16-22. Więc nieprzerwanie pracuję prawie dwa tygodnie, ale (...) czytaj dalej»

  • Mobbing w pracy!!! Witam! Mam problem.Od dluzszego czasu moj tata jest ponizany w pracy przez swoich kolegow. Szczegolnie przez jednego, ktory jest prowokatorem tych sytuacji. Ostatnio zdazylo sie, ze (...) czytaj dalej»

  • Mobbing, staffing, bossing Witam. Piszę z krótką informacją do osób które uważają że mobbing dotyczy też pracodawców. Nie, mobbing nie dotyczy pracodawcy. Kiedy pracodawca (...) czytaj dalej»

  • pomówienie o mobbing Witam, zostałam bezpodstawnie pomówiona o mobbing podległej mi pracownicy. Pracownica napisała skargę do prezesa, iz jest wobec niej stosowany mobbing z mojej strony. Prezes (...) czytaj dalej»

  • donos na pracodawce o mobbing Jakie będą konsekwencje donosu na pracodawce, jeżeli nagram to co się dzieje w firmie i złoże donos do Inspektoratu pracy? Boje się że stracę tą pracę... czy to (...) czytaj dalej»

  • Mobbing czy Bossing? Witam Piszę z krótką informacją do osób które uważają że mobbing dotyczy też pracodawców. Nie, mobbing nie dotyczy pracodawcy. Kiedy pracodawca wywiera na nas negatywne (...) czytaj dalej»